Fraxiparine, Oxyphyllin.Užívali ste počas tehotenstva?

janula31
27. sep 2008

Ahojte som tu nová.Užívali ste niekdo počas tehotenstva fraxiparin vo forme injekcíí,alebo oxyphyllin v talet.forme?

jana.cb
27. sep 2008

Ahojky holky ...jen pridam svuj nazor ...na genetice mi nasli jeste pred otehotnenim leydenskou mutaci tu 1/2 takze mi pri stumulaci na ivf nasadili denne 0,4 Fraxiparinu a s tim ze po otehotneni tedka uz ho vubec neberu at ke konci tehu a pred porodem ale sleduji mi cca 1x za dva mesice krev na hematologii zda je vse ok 😉

lisounek
28. sep 2008

holky o Fraxiparinu a leidenske mutaci mate tema tady: https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

kapp
29. sep 2008

Janulka - ja si pichám dennodenne Clexane (to je takmer to isté ako Fraxík) - 0,2 - do ramien - striedavo raz jedna ruka, potom druhá až do ukončenia šestonedelia - dnes mi manžel pichol jubilejnú 70-tu injekciu - inak pozri v Snažilkách tému TROMBOFÍLIA - tam je veľa kočiek, čo majú zdravé babuľká aj s Fraxíkom 😅 . Inak - ja mám V.Leidenskú mutáciu - heterozygot + MTHFR T667C-homozygot ...

cathushka
29. sep 2008

ja som uzivala Fraxiparine. Vo forme injekcii, udrziavaciu davku 0,3 ml, lebo som mala pozitivny D-Dimer (nepytaj sa co to je), ale hovori to o zvysenej zrazanlivosti.
potom som to uzivala este po cisarskom par dni, ale vtedy ho uzivaju vsetky pacientky. celkovo som si pichala Fraxiparine necele tri mesiace, jednu injekciu kazdy vecer - a to do brucha (mam ho sadlove, tak som mohla) a inak sa odporucaju injekcie v tehu do stehien a ramien.

kapp
29. sep 2008

Cathushka - ak sa smiem spýtať, ako prebiehali prípravy na ten cisárák - mňa to čaká tiež - pravda až za pár mesiacov 😀 (doporučenie od obvodného lekára = nesmiem mať tlaky = silná krátkozrakosť) s tým rozdielom, že pred 10-timi rokmi o nejakej trombofílii nemali ani šajnu, jediný problém, čo mali - že ma nemohli prebrať z narkózy, ale napokon sa im to podarilo! 😀
Zaujíma ma to, či si bola hospitalizovaná aj pred samotným operačným úkonom, či nejak špeciálne zvyšovali dávky Fraxiparínu, či boli nejaké komplikácie počas a po cisárskom - ako napr. horšie hojenie jazvy atď ... Prepáč za tú zvedavosť, ale zbieram infošky ...

kapp
29. sep 2008

Cathushka - a pozitívne D-diméry skutočne hovoria o zvýšenej zrážanlivosti krvi - ja ich mám tiež pozitívne a sem-tam vyskočia nad 500 - inak krvné testy mávam v pohodičke ...

daduda
29. sep 2008

kapp, kolik dioptryí máš, že tě posílají na císře, díky 😉

kapp
29. sep 2008

Daduda - 6,5 na každom oku 😒 ... Ale u mňa je ešte ten problém, že v detstve sa mi rapídne zhoršoval zrak a rast dioptrí mi zastavila až operácia v Brne - mohla som mať okolo 12 rokov (ale takmer nič si z toho nepamätám 😖 ), pri ktorej mi niečo implantovali do očí a pri tlakoch by to mohlo prasknúť a potom by to bolo zlé ... 😔

daduda
29. sep 2008

kapp, tak to jo, já mám 4,5 na obou a řekli mi, abych při normálním porodu zavřela oči, no nakonec byl císař, tak uvídíme příště...

janula31
autor
29. sep 2008

Ja si to pichám do brucha a dali mi to na podporu placenty,aby lepšie prekrvovala.Minulý rok mi zomrelo dietatko v brušku v 42tt.Nechali ma dlho prenášat zlyhala mi placenta prestala okysličovat a dietatko sa udusilo.Chceli aby som to porodila norm.cestou,ale po 17hod vyvolávania som bola otvor.len na 8prstou a museli to ukončit cis.rezom.Na sone mi teraz zistili,že placenta trochu rýchlejšie dozrieva ako má.Preto mi dali fraxiparin a oxiphyllin.Teraz som naplánovaná 22.okt na cisár.rez.

cekina
30. sep 2008

Ahoj, mne davali fraxiparin teraz proti hustnutiu krvi ako prevencia proti tromboze... mala som zle krvne testy po zlcnikovej kolike, zistili mi kamene... dostala som par inekcii do brucha v nemocnici... dalsie testy uz boli v pohode, ked sa ten zlcnik ukludnil. Tak, dufam te uz to tak ostane... 😒

petra1985
22. jan 2009

baby mam brat oxyphillin v tabletkovej forme lekar mi to predpisal ale nie som s tym velmi spokojna kedze v pribalovom letaku pise, ze tehotne zeny by to brat nemali.. brala ste to alebo berie to teraz niektora z vas?

vojtulka1
22. jún 2009

ahoj,uzivam fraxiparin uz mesiac,picham si ho do brucha,ale uz ma to dost boli.pocula som ze si to mozem pichat aj do vonkajsej strany stehien.je to pravda?

asarik
22. jún 2009

ahoj, já teď s fraxiparinem začala - jako prevenci - před dvěma lety jsem měla trombozu ze sadry. A podle letaku co mam se taky dá pichat do stehna...

tanity
22. jún 2009

ano kludne sa da pichat aj do stehna...ja picham uz skoro 10ty mesiac, prvych 24tt tehu som pichala do bruska, potom som presla do stehna...do bruska boli menej a je to najvacsia istota (podla lekarky) vstrebania....potom sa da pichat este do ramien a stehien....ja som nemala problem s pichanim do brucha, ale ako rastlo, prislo mi to divne, ze picham a trafim babatko (ale to len moja psychika 😉 )...takze som zacala do stehna-horna vonkajsia cast stehien, tam si ale picham skor tak sikmo a boli ma to este viac, nez do bruska....ale ide mi to a zvykla som si..snad si zvyknes aj ty vojtulka 😉
ak by si chcela viac info, skus ist do snaziliek, je tam tema Trombofilia a tam sa stretavame aj tehulku aj snazilky, ktore si musime pichat heparin 🙂

rose86
15. aug 2009

ahojte baby. bola som teraz v nemocnici lebo malicka je troska mensia ako by mala byt. prepustili ma do domacej starostlivosti s tym ze si denne az do porodu mam pichat fraxiparine. budem mat planovany cisarsky a chcela by som ist spinalnou anestezou. ale na pribalovom letaku som citala ze pri brani fraxiparinu sa spinal neodporuca, mate s tym niektora skusenost?

olalka
16. aug 2009

ahoj rose, toto zaujima aj mna, cele tehu si picham clexane, je to podobne fraxiparinu. pytala som sa na to hematologicky a povedala mi, ze mam nizku davku (0,4ml) takze by to malo byt pri epidurale alebo spinale v pohode, ale!!!! z jej strany sice nie je kontraindikacia, ale napriek tomu vacsina anesteziologov to odmieta pichat, pokial nieco take uzivam. tak neviem, inak zajtra idem na krv kvoli predoperacnemu vysetreniu, asi bude tiez sekcia. len by sa to vraj nemalo pichnut tesne pred porodom, napr. ked ides rodit rano, pichnut az vecer po....a potom pichat este cele sestonedelie, neviem ako u teba. uz mam tych injekcii dost, ale co uz, nejako to snad vydrzim este

zuzkalewis
30. sep 2014

Ahoj.ja som uživala pocas tehotenstva.a.som mala pychat aj 6tyzdnov po tehotenstve,ale uz nepycham,od kedy som vysla z nemocnice()po porode)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre