Homeopatikum Cephyl na bolesti hlavy v tehotenstve?

perla200
16. apr 2009

ahojte babenky....užívali ste cephyl na bolesti hlavy? a môže sa užívať fakt bezpečne? aké máte skúsenosti?

denisa87
17. apr 2009

ahoj,aj som rozmyslala ze si ho dam,ale neviem,pri migrene teraz v tehu si davam paralen..

mami.sk
17. apr 2009

ahojte 😉
ja som v 1. trimestri trpela hroznymi bolestami hlavy ☹ a Cephyl mi velmi pomohol 😉
homeopatika by mali byt v tehotenstve bezpecne 😉
okrem neho som si dala aj Homeogene 9 ked ma bolelo hrdlo a tiez zabral za dva dni 😉

denisa87
17. apr 2009

tolko viem ze cephyl obsahuje aj male mnozstvo acylpirinu a ako som citala ten nieje vhodny v tehu...

perla200
autor
17. apr 2009

no ved preto som založila tému, lebo tie názory sú rozdielne...mne tiež velmi pomáha...lebo paralen je predsa len paralen a homeopatikum je homeopatikum.....nie?

mami - ale všetko bolo ok nie?

prvapomoc
17. apr 2009

cephyl je prísne zakazaný pošas tehotenstva,prave pre osah acylpyrýnu.bezpečne sa da užívať paralen počas celého tehu a ibalgin do 27tt.valetol a algifen sa nedoporučuje.

perla200
autor
17. apr 2009

a prečo prvapomoc? ved v lekárni aj lekári ho odporúčajú.....máš s tým skúsenosť?

j.a.k.a
17. apr 2009

cephyl sa pocas tehotenstva uzivat nesmie,v 1 tabl. je 100mg kyseliny acetylsalicylovej a kvoli nej je to zakazane, mozny je jedine paralen 😉 valetol a algifen absolutne nie!

prvapomoc
17. apr 2009

no pokial ja viem tak v našej nemocnici kde pracujem a stretavam sa aj s tehotnými celhyl nikdy tehotným nedovolili.acylpyrín sa vo všeobecnosti už moc nepoužíva,lebo može sposobiť poruchy zražanlivosti a posobí nepriaznivo na žaludok.na trhu je mnoho šetrnejších leikov,aj ked balgin k ním nepatrí,predsa len sa da s času na čas použiť aj v tehotenstve tak ako som písala.dokonca aj moja kamoška je vyznavačkou homeopatie,ona sa tiež na to pýtala ked bola tehu a povedali jej že by ho nemala.vhodne su paralenové čípky,prípadne magnezium ak človek nechce za každu cenu brať lieky,ale ak to inak neide tak sa da siahnuť aj po tom čo som písala.

perla200
autor
17. apr 2009

no tiež názor....

prvapomoc
17. apr 2009

a o vhodnosti ibalginu do 27tt,písala aj môj gynekolog doc.Korbel v jednom čísle dieťaťa,neviem prsne v ktorom a ja mu plne doverujem a vôastne mam tie informacie potvrdene aj z môjho pracoviska,je to bežna prax.

perla200
autor
17. apr 2009

http://www.aspirin-c.sk/showdoc.do?docid=348#16 to je o kyseline acetylsalicovej

prvapomoc
17. apr 2009

ok,beriem,len ja som napísala ako sa to u nas pacientkam doporučuje.

perla200
autor
17. apr 2009

prvapomoc...tak čo nám odporúčas???

prvapomoc
17. apr 2009

ja som užívala paralen a ibalgin a dosť často,lebo som mala migreny.dala som na docenta a deti su ok.ak je žaludok citivejší tak sa odporučaju čípky 😉

perla200
autor
17. apr 2009

ibalgin....ale 200 a tomôžme? je to lepšie ako cephyl?

prvapomoc
17. apr 2009

inak aj teraz sme mali na oddelení pacientku v 9tt s podozrením na apendix a gynekolog jej naordinoval od bolesti paralen 500mg čípky alebo tabletky,podla tolerancie.ono v zasade najlepšie je byť počas tehu bez liekov ale ked sa nedá tak sa nedá.

prvapomoc
17. apr 2009

ja som užívala normalne 400mg,len ty si už na hranici,lebo ten sa može len do 27tt,lebo môže potom zhoršovať prietoky,takže potom jedine na baze paracetamolu.teda paralen,panadol a tak.

mami.sk
17. apr 2009

perla - vsetko bolo v poriadku 😉 dcerka je zdrava 😉
teraz neviem preco mi ho v lekarni odporucili???
mne zase sestra farmaceutka / studentka / povedala aby som neuzivala paralen a nic s paracetamolom 😒 ale zda sa mi ze len 1. trimester 😲

perla200
autor
17. apr 2009

aj mne ho odporučili v lekárni....a dokonca kamoška, ktorá má velké bolesti a nejakého odborníka lekára povedala, že si môže dať aj dva naraz....a zatial je všetko ok....tak neviem....

petja
17. apr 2009

Ale holky Neo-Cephyl není homeopatikum!Je to léčivo,kam jsou podána nízká ředění některých homeopatik.Obsahují ale kofein a kys.aceytylsalycilovou,takže v těhu určitě ne!Pokud chcete rešit svoje neduhy s pomocí opravodové homeopatie,tak v lékarně jsou dostupné brožury homeopatie v těhotentsví a tam si podle symptomů najdete správný lék na tělo.No a jinak ten Paralen no....

siouxsie
18. apr 2009

no, mne by sa teraz tiež hodilo nejako utišovadlo bolesti. mám totiž pocit, že vždy keď príde víkend sadajú na mňa samé neduhy. a tak namiesto toho, aby som behala po vonku, preležím víkend v posteli ☹

perla200
autor
18. apr 2009

siouxsie, ved na to je ten cephyl podla mna...ale vidíš sú tu rôzne názory na to.....podla mna je lepšie sidať niečo na utíšenie bolesti ako trpieť, že vraj pre bábätko je to ovela horšie ked sa žena zle cíti.....a ja si chcem tehotenstvo užívať a nie pretrpieť....

alcatko.j
18. apr 2009

http://www.safebryo.cz/migrenadop.htm

leky v tehotenstvi na mihreny a bolesti hlavy🙂

mne neurolozka, obeznamena s mym tehotenstvím dovolila paralen, ponadol,ibalgin, to vse max 3x denne. Algifenove kapky taktez, ale ne 20 kapek, ale jen deset.

alcatko.j
18. apr 2009

Problémy spojené s užíváním analgetik:

Ze skupiny analgetik je v průběhu těhotenství bezpečné užívání paracetamolu (Panadol, Paralen, Medipyrin) a to jak ve formě tablet, tak také ve formě rektálních čípků nebo sirupu. Doporučené bezpečné dávkování je 3 x denně 500 mg. Paracetamol ovšem bývá velmi často při terapii migrény neúčinný. Z dalších volně prodejných léků je možné v průběhu I. a II. trimestru použít i léky s obsahem ibuprofenu ( AL-ibuprofen, Apo-ibuprofen, Ibalgin). Vždy je ale nutné konzultovat užívání těchto léků z s lékárníkem nebo lékařem.

Ostatní analgetika, která obsahují např. kys. acetylsalicylovou (Acylpyrin, Anopyrin...), naproxen (Nalgesin) nebo diklofenak (Diclofenac AL 25, Voltaren Rapid) se nedoporučují užívat v průběhu těhotenství vůbec, nebo jen pokud jsou předepsány odborným lékařem.

mami.sk
18. apr 2009

no toto som nasla ku Cephylu 😕

http://www.zdravie.sk/lieciva/doc/SPC23193.pdf

pajinka23
19. apr 2009

caute babulky ja homeopatyka uzivam asi od 30ttaj na bolesti hlavy,chrpta aj na nachladnutie som brala,homeopatikasu cisto na bilinnom zaklade takze naskodia ani vam a ani babetku 🙂 🙂 🙂 radila somsa o tom aj z obvodnym aj z mojim gynekologom 🙂 🙂

perla200
autor
19. apr 2009

dakujeme pajinka....aj ja si to myslím

pajinka23
19. apr 2009

nemas zaco,ja som tiez presla migrenou hlavy ale homeopatika mi naozaj pomohly 🙂 🙂 🙂 bez nich by som bola asi hotova 😒 🙂 🙂 🙂

petja
21. apr 2009

Holky ale kofein ani kys.acetylsalicilová nejsou pro vaše miminko nic dobrého a to,že je lepší si lék vzít,než trpět?Na to jsou vyhrazena údajně zdravá léčiva jako Paralen,Panadol bez kofeinu apod.A znovu vám opakuju že Neo Cephyl není homeopatikum!Jinak homeopatika ano ano ano! A homeo není jen na bylinném základu ale to by bylo na delší diskuzi! Snažte se být informované matky a nedejte jen na doporučení v lékarně!Tam se velice často mýlí!!!

pajinka23
21. apr 2009

petja ja sa o kazdom mojom lieku radim z lekarom ci uz obvodnym alebo zenskym,a to ze je lepsie brat paralen a panadol ako homeopatika je blbost.....paralen je totis antibiotikum a tie by sa nemali v tehu uzivat,alebo len minimum,ja som mala v 32tt horucky 39 stupnove a doktor mi paralen povolil ale len polovicku tabletky aj to len v pripade nudze 🙂 🙂 🙂 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre