Homeopatikum Cephyl na bolesti hlavy v tehotenstve?

perla200
16. apr 2009

ahojte babenky....užívali ste cephyl na bolesti hlavy? a môže sa užívať fakt bezpečne? aké máte skúsenosti?

janca.k
21. apr 2009

Ahoj, tak jsem pročetla tuhle diskuzi a jenom chci podotknout, že homeopatika nejsou jenom na bylinném základu...třeba Apis mellifica, je vlastně mrtvá včela, ale konkrétně Neo-cephyl by jste vzhledem k obsahu kyseliny acetylsalicylové neměly užívat,to stejné Ibuprofen...
Takže Paralen, Panadol...ale bez obsahu coffeinu...

Pajinka - Paracetamol, účinná látka Paralenu, není antibiotikum, ale analgetikum, je to dost velký rozdíl a v těhu se v nízkých dávkách a krátkodobě užívat smí, stejně jako některá antibiotika 😉

jo a ještě bacha taky na homeopatický sirup Stodal - i když je to homeopatikum, tak obsahuje docela dost alkoholu, takže by ho těhotné taky neměly brát, ale často se v některých lékárnách doporučuje, i teda někteří lékaři...

janca.k
21. apr 2009

Aha tak koukám, že jsem přešla větu od Petjy ohledně toho že homeo nejsou jen bylinky...správně Petjo, to by bylo na delší diskuzi 😉

petja
21. apr 2009

No Pajinka,Paralen,že je antibiotikum??? Já neužívám léky vůbec žádné a to ani v těhu ne! Neuznávám vůbec farmaka!A pořádně čti,co píšu!Říkám,že Neo-cephyl není homeopatikum,ale léčivo jako každé jiné.Jen trochu podpořené homeopatiky,ale já mám názor,že dohromady se to míchat nemá!Jsem velký zastánce homeopatie a už mám myslim i dost velké znalosti v této oblasti a úspěchy s léčbou v úzké rodině.To,že je lepší vzít si Paralen jsem tu nikde nenapsala...

flyangel
21. apr 2009

paralen nie je antibiotikum ani nahodou...je to antipyretikum

pajinka23
21. apr 2009

najlepsie bude ked sa kazda poradi zo svojim dokim ten musi najlepsie vediet co zena moze a nemoze pocas tehu 😉 😉 😉 najlepsie je nebrat ziadne lieky,ale niekedy sa to neda ☹ ☹ ☹ no co uz 😝

petja
22. apr 2009

No to je pěkný alibismus,nechat vše na doktorech! Ale každá zodpovídá za svoje dítě...

pajinka23
24. apr 2009

vies co petja keby si mala v tehu take bolesti ako niektore babule tak by si takto nerozpravala.... 😲 😲

perla200
autor
25. apr 2009

tiež si myslím petja, že najlahšie je súdiť a riesit niečo čo si nezažila.....pajinka - ale vidíš tvoj Peťko je ok nie? vela stastia

pajinka23
25. apr 2009

jasne perla vsetko je ok 🙂 🙂 🙂 cakas prve dietatko?? 😅

petja
25. apr 2009

Holky,ani jedna nevíte,jaké jsem měla těhotenství potažmo porod.Navíc,držím se tématu,Neo Cephyl není homeopatikum,proto byste si na něj v těhotentví měly dát pozor!

perla200
autor
25. apr 2009

nevieme petja...ale nijako ťa za to nesúdime, možno si to mala ťažké...ja som túto tému založila na to, aby tu baby vyjadrovali svoje názory a nie hádali sa....ale samozrejme, že to akceptujeme

petja
25. apr 2009

Ale já názor vyjadřuji a pokud si přečteš příbalový leták,dozvíš se,co zde píši celou dobu.Mou snahou bylo pomoct maminkám aby neužívaly farmaka a nezaměňovaly je,byť nevedomostí za homeopatika!Sama nechápu,proč zrovna firma Boiron vyšla s tímto na trh,když se jinak z 99% specializuje právě na homeopatii

perla200
autor
25. apr 2009

ale my ti dakujeme, ja som vybrala asi 5 tabletiek cephylu a mna uplne prestala bolieť hlava, možno ma to vyliečilo....🙂))

kotenko
25. apr 2009

Céphyl obsahuje okrem homeopatických zložiek
aj kyselinu acetylsalicylovú – acylpyrín, etenzamid a guaranín.

pokial viem, tak guaranin - guarana sa nesmie v tehu uzivat vobec!!! Vyvolava predcasny porod, pripadne v 1.trimesrti potrat! Guaranu obsahuje napr. energetak nejaky...
ja zas hovorim, ze radsej si dat v tehu kavu od bolesti hlavy, ako lieky. a lahnut si

kotenko
25. apr 2009

http://www.magister.sk/-p-3218.html

citujem:
CHARAKTERISTIKA
Kombinovaný homeopatický liek.
Farmakodynamické vlastnosti účinných látok zodpovedajú výsledkom patogenetických pokusov s liečivými látkami popísanými v Materia Medica Homeopatica. Céphyl obsahuje okrem homeopatických zložiek
aj kyselinu acetylsalicylovú – acylpyrín, etenzamid a guaranín.

INDIKÁCIE
Kombinovaný homeopatický liek určený na symptomatickú liečbu bolestí hlavy, migrén, bolestí zubov, reumatických bolestí, bolestí sedacieho nervu, neuralgií, ischiasu a horúčkovitých stavov.

KONTRAINDIKÁCIE
Vredová choroba žalúdka a dvanástnika, alergia na salicyláty, krvácavé stavy,
poruchy koagulácie, posledný trimester gravidity.

kotenko
25. apr 2009

UPOZORNENIE
U detí mladších ako 6 rokov je možné liek podať len na odporúčanie lekára.
Nevhodný pre pacientov s astmou, renálnou insuficienciou a s dnou. Pri užití väčšieho množstva lieku
a objavení sa príznakov predávkovania je nutné okamžite vyhľadať lekársku pomoc.
Počas prvých 6 mesiacov gravidity a laktácie sa o užívaní lieku poraďte so svojím lekárom. Jedna izolovaná dávka nepredstavuje žiadne problémy. V tomto období sa vyhýbajte dlhodobému užívaniu tohto lieku.

pajinka23
25. apr 2009

Perla 200 aj tebe pomohol????Mne tiez a tiez som vybrala asi len 4 alebo 5 tabletiek a mame pokoj 😀 😀 😀 😀

lienka79
25. apr 2009

ahoj..kupila som si ho,aj ked homeo vobec neverim,ale mam silne migreny a v tehu som nechcela paracetamol...tak som si kupila,dala jednu a nezabrala, trak som viac neuzivala a pekne bolest odstrpela ,az vo vyssom stadiu tehu som si asi 2-3x dala 1/2 tabl.panado;lu

petja
26. apr 2009

I kdyby Neocephyl bylo homeopatikum,tak ti s tvym přístupem stejně nepomůže...

pajinka23
26. apr 2009

petja nezda sa ti ze tak trochu zvelicujes?????Len co tu prudis ostatne baby ☹ ☹ ☹ nepis em ked ti je to proti srsti pocuvat nazory inych 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 pekny den

pink_lady
26. apr 2009

janca...pozri si zlozenie sirupu stodal o ktorom pises ze obsahuje alkohol: http://www.nobelplus.sk/web/humanne-lieky/detai... ....ja ho tam vazne nikde nevidim /a to sa vyznam i v skrytych latinskych nazvoch 😅 / 😖

petja...ked si taka velka homeopaticka tak musis vediet ze z fyzikalno-chemickeho hladiska je homeopatikum nekonecne zriedeny roztok t.j. max. 1 molekula "ucinnej latky" /t.j. napr. acylpyrinu/ na 1,5 litra roztoku cize uz zdravy sedliacky rozum povie ze to absolutne nemoze ucinkovat a uz vobec ublizit...co ucinkuje v homeopatikach tak to ide skor o kombinaciu vytazkov z byliniek a pod....a tiez urcite vies ze vsetky homeopatika su neschvalene ...

a ano mas pravdu kazda nesie zodpovednost za svoje dieta a to je aj o tom - ako mne povedal doktor ze som nezodpovedna ak si tu tabletku /predpisanu neurologom prip. panadol s obsahom kofeinu/ pocas migreny nedam, pretoze babatku viac uskodi ak mam nonstop migrenu a je mi fakt ze do bezvedomia ako ta tabletka...iste by nebolo dobre keby ich denne zjem viac a niekoolko tyzdnov/mesiacov v kuse...v dnesnej dobe su lieky ktore tomu malickemu naozaj nemozu ublizit...preto sa lieky testuju...skor by som sa obavala uz tych neschvalenych homeopatik kedze tam su rozne kombinacie byliniek a tie sa tiez vzdy nemozu....howgh 🤐

perla200
autor
26. apr 2009

pink lady ty si asi farmaceuticka že?
dakujeme ti za názor....myslím že v takom vysokom štádiu tehotenstva, teda v tretom trimestri ked je bábätko vyvinuté a už len rastie a príroda to dobre vymyslela kedže sa mu to všetko zlé filtruje cez pupočník tak jedna tableta mu neuskodí, a mne pomôže...napr. aj mne dr. odporúčal, že lepšie je pre matku ak sa cíti dobre ako zle aj dieťa je v strese a trpí.....

petja
26. apr 2009

Pajinka,já myslela,že zde řešíte,jestli je Neocephyl opravdu bezpečné homeopatikum!Já si jen pořád obhajuji svůj názor,že to není homeopatikum,ale léčivo jako každé jiné a obsahem kys.acetylsalycilové se navíc stává teratogenem v těhotenství!Navíc,nejsem sama,kdo zde taková fakta předložil,ale do těch se kupodivu nenavážíš!Asi proto,že zde už žádný příspěvek nepřidaly,co?To,zda Neocephyl je homeopatikum nebo ne,není věcí názoru,ale fakt.Každopádně místnost opuštím

Pink Lady,z fyzikálně chem.hlediska je homeopatikum samozřejmě neměřitelné,proto materialisty nepochopitelné.Tvůj selský rozum Ti možná říká,že to účinek mít nemůže (potom tedy nechápu co zde řešíte) a potom že to nemůže ublížit,když je to vysoce ředěné?Potom ti musím odpovědět opět jen,že Neocephyl homeopatikum neníje to lék jako každý jiný,pouze jsou tam nízká ředění asi 5 homeopatik,ta ublížit nemohou v žádném případě,pouze nemusí symptomaticky ladit s daným problémem,proto si mnozí myslí,že homeopatika nefungují,jejich symptomy daného problému jsou jiné..Můj názor je ale ten,že farmaka a homeopatika se míchat v jedné substanci nemají...a ublížit můžou pouze ty chemické látky.V ČR jsou přes SÚKL pouze schválená homeopatika,neustále přibývají nová.Homeopatika rozhodně nejsou jen maceráty bylin a nedá se říct,že to je to jediné co funguje.Je to TA informace,která buď rezonuje nebo nerezonuje s danou patologií.

Žádné jsem zde neradila,aby radši ležela v bezvědomí s migrénou,když má Neocephyl na stolku.Jeden prášek neuškodí,ale ať to není pro příště zbytečně zase tak.Nicméně místnost opuštím.

Perla 200,to, co pink lady ti napsala ti stačí k názoru,že je farmaceutka?

perla200
autor
26. apr 2009

no ako viem petja ty nie si farmaceut....tak skôr verím farmaceutke ako nefarmaceutke.....je to na každom rozhodnutí.....ako jedna známa fajčila balík cigariet denne a vypila 4 kávy cez celé tehu a malý je krásny a zdravý....tak to si myslím že je zlé a nie úbohý cephyl.....dobrú noc

petja
26. apr 2009

Ano,to je zlé.A že nejsem farmaceut? 😅

kotenko
26. apr 2009

dnes som toto ôhomeopatikum" skusila na vlastnej kozi, co sa tyka bolesti zubov a zabralo, zhruba o 10 minut nato ma nic nebolelo... No rada by som sa spytala, ci si mozem dat na noc Ibalgin 200 a kedy asi tak (po kolkych hodinach od pozitia Cephyl-u?)? Nepytala som sa nato pani lekarnicky, nenapadlo mi to.

janca.k
27. apr 2009

Pink lady - a pomocná látka 96%ethanol je co??
Nevím jak u vás, ale u nás je i v příbalovém letáku uvedeno...jedna dávka pro děti tj.čajová lžička obsahuje 68.67mg alkoholu, jedna dávka pro dospělé tj. polévková lžíče obsahuje 206mg alkoholu, je nutno vzít v úvahu u těhotných a kojících žen a vysoce rizikových skupin, jako jsou pacienti s jaterním onemocněním a epilepsii...
není to sice moc, ale myslím si že na trhu je spousta přípravků, které alkohol neobsahují, nebo jsou Státním ústavem pro kontrolu léčiv doporučeny i pro těhotné...ale záleží přeci na každé ženě, jestli si tento přípravek koupí nebo ne.....

pink_lady
27. apr 2009

janca- asi mas potom na mysli iny sirup ako stodal 😉

patja ... 😖 ja som nevravela ze ta ucinna latka moze uskodit ale kombinacie byliniek mozu ...a tych je v homeopatikach neurekom...v tehotensvtve sa niektore vytazky absolutne neodporucaju...a ako si sa tu raz vyjadrila ked niekto radil ze najlepsie sa je poradit s dokim...vraj aky alibizmus valit vsetko na lekara...no, vies...zodpovednejsie je myslim dat na rady lekara ktory o tom cosi vie ako na nejake babky-bylinkarky alebo homeopaticky

vyjadrila som sa trosku zle, nie ze su neschvalene ale su bez schvalenych terapeutickych indikacii...a pouzivaju sa na zaklade ...zjednodusene "JPP"... 😅 Nie som farmaceutrka ale fyz. chemicka s postgradualom tak vidim do ucinku a zlozenia lieku, a sesternica zas vlastni lekaren, je magistra farmacie cize info o liekoch mam habadej...

tilly
27. apr 2009

ja som si dávala cephyl pri synovi a všetko bolo OK 😉

janca.k
27. apr 2009

Ne Pink lady myslím Stodal...taková ta oranžová krabice s nápisem Stodal...a u toho Neo-cephylu ten neobsahuje homeopatické ředění kys.acetylsalicylové, ale 330mg v jedné tabletě 😉
Což např. u nás registrovaný Acylpyrin obsahuje 500mg této úč.látky, a krom toho tuto kyselinu by neměly učívat děti do 13 let...ale je to na každém z nás, pokud si přečte příbalový leták a i když je pro něj lék kontraindikován a vezme si ho... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre