Internet a "mobilovanie". Je to pre bábo nebezpečné?

radka_26
12. sep 2007

Ahojte mile zienky,
momentalne uz travim cas na materskej dovolenke a pocas dna minimalne 3hodinky stravim pri internete.....( Orange internet - teda vlny sa siria asi vsade naokolo )......
Aky mate nazor na to kazdodenne internetovanie a do toho este aj telefonovanie? Je to velmi nebezpecne?????
A ak surfujem, mam to sice na stole, nie na sebe vo vodorovnej polohe, ale predsa, trochu sa obavam....poradte....dakujem

lalitagopi
23. okt 2007

AHOJ Radka! Teraz ti to už asi nebude tak dôležité, predpokladám že si už po pôrode! Congratulation! 🙂

Je to ťažká téma s tymi mobilmi a počítačom, bo väčšina z nás je asi dosť pripútaná a závislá na týchto veciach 😖
Pravda je, že to nie je nič moc, minimálne by si žena mala nosiť mobil čo najdalej od tela, teda nie niekde okolo krku vo vačku...atd
A vybrácie z počítača tiež nie sú zrovna liečivé, minimálne by sme comp nemali mať položený na kolenách. (ja som pred tým tak fungovala 😅 )
hmmm...ale ked už sme pritom, ultrazvuk tiež nie je "Bohviečo" 😖

Ja ked mám mobil v taške pri chôdzi, tak si ho vypínam, doma si ho zapnem, ale dám ho čo najdalej.

jejke
23. okt 2007

Ahojte, aj mna tato tema velmi zaujima, najma po tom ako mi v nemocke na rizikovke povedali ze mobil by mal byt najmenej 20 cm od bruska tehotnej mamicky,
udajne to poskodzuje imunitu babatka. 😲

Nenasla so na tuti temu viac, len toto:

http://www.ekoporadna.sk/index.shtml?cat=7dc7e2...

http://www.dieta.sk/index.php?page=1&type=news&...

betka1
23. okt 2007

Radka, v tejto oblasti sa nezhoduju ani odbornici. Je to pomerne nova oblast, ktorej nasledky nie su este zname.
Ja posledych snad 6 rokov travim denne pri pocitaci 9 hodin aj viac, okrem vikendov. Mobil mam vzdy polozeny vedla seba. Ziadne nasledky na sebe nepozorujem (snad len okrem problemov so zrakom). Ale to este neznamena, ze to na mne ziadne nastedky nezanechava.
Asi je dobre nenechavat mobil blizko pri babatku, ale priliz by som sa tym nestresovala, roznemu vlneniu sa dnes proste nevyhnes.
Este ma napadlo, ze v skole nas ucili, ze dieta nema byt blizko televiznej obrazovky, lebo frekvencie, ktore obrazovka vyzaruje, sposobuju impotenciu. Ale to uz sa nemusi tykat modernejsich televizorov.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre