• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Je bezpečná masáž v tehotenstve esenciálnymi olejmi?

23. marca 2016 
Ahojte,
poradi mi tu niekto ci je bezpecne prevadzat masaz tela esencialnymi olejmi v tehotenstve. Ktore oleje su bezpecne a ktore nie. Dakujem velmi pekne. :wink:
20. mar 2007 o 10:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Neviem,ktore oleje su bezpecne a ktore nie,ale ja som niekde citala,ze v tehot.by sa nemali pouzivat ziadne esenc. oleje. :wink:
20. mar 2007 o 18:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
no uz som zistila ktore sa mozu pouzivat,vdaka,ze aspon niekto sa ozval.Vie este niekto ci sa moze v prvom trimestri prevadzat masaz tela? Vdaka :slight_smile:
21. mar 2007 o 06:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj Nika! Som pôrodná asistentka a môžem Ti len toľko poradiť, že jemná masáž ani tehotnej žene nemôže uškodiť. Vo vyšších štádiach tehotnosti si treba dávať väčší pozor / aby sa nevyvolali kontrakcie/ a vynechať napríklad masáž chodidiel a bruška. Eterické oleje tiež treba používať opatrne, niektoré môžu vyvolať kontrakcie maternice. Pred masážou sa tieto oleje musia zriediť s rastlinnými olejmi, ktoré sa rýchlo vstrebávajú. Pozor na alergiu na jednotlivé zložky olejov!!!
21. mar 2007 o 07:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nika, ved napis, ktore sa mozu... nech sme teda mudrejsie aj my... :wink:
21. mar 2007 o 07:17  •  1 dieťa - čaká bábätko, termín má v apríli 2017  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no mne maserka odmietla robit akukolvek masaz okrem hlavy a krcnej chrptice ani ruky a nohy nechcela
a aj ine rady som maqlaq take ze krizova oblast sa nema masirovat
21. mar 2007 o 07:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
autor
Ano,tieto sa mozu: levandula,ruza,kamilky,ylan-ylang, geranium,pomaranc, grepfruit.Ostatne nie. A inac som citala na nete,ze v orvom trimestri by sa masaz vobec nemala vykonavat,tak neviem co je na tom pravdy. Ak tu ma niekto skusenosti tak piste
A Dorotka asi tak to bude. :unamused: Ja mam ale masaze velmi rada,aj masaz chodidiel no vsetko.
21. mar 2007 o 11:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
niki - mne moja masérka absolútne neodporučila levanduľu a povedala, že jediný bezpečný je z eukalyptu. Na masáži som bola pred dvomi týždňami, upozornila som ju, že som tehu, tak mi masáš nôh vôbec nerobila (brucha sa samozrejme ani nedotkla) a z duše jej ďakuem, že som sa pri všetkých problémoch prvého trimestra asoň trošku cítila dobre.
21. mar 2007 o 11:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Vies, ja si niekedy doma stlacam plecia aj nohy asi 10 minut len tak cez oblecenie lebo ma bolia svaly,tak dufam,ze sa nic nestane a eukalyptus sa nenachadza ani medzi zakazanymi olejmi ani medzi povolenymi takze neviem.Ale ak mozem tak ho budem riedit a natierat na soanky lebo sa mi dost kruti hlava,a pepermint sa nesmie uzivat.Ten som bezne uzivala v lete ked sa mi krutila hlava.A levandula sa moze.
21. mar 2007 o 12:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
asi to bude ako s kopou iných odporúčaní - čo baba to rada :wink: O mäte som počula, že sa nemôže ani piť ani používať na masáže... (ale mätový čajík si aj tak občas dám :sweat_smile: )
21. mar 2007 o 12:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
ano mata sa nesmie,a co peprmintovy caj?
21. mar 2007 o 12:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
neodporúča sa - hlavne v prvom trimestri, môže vyvolať kontrakcie maternice (teda potrat) a tak isto je to so škoricou... a škoricovým olejom a krémom.
21. mar 2007 o 12:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
o skorici to viem aj rozmaryn atd...ale pepermintovy caj nie? ani jeden za den?
21. mar 2007 o 13:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Upozornenie
Používateľ je nedôveryhodný. Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o účet vytvorený za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od dasa71.
fakt nie? a ja som myslela ze sa moze
3. nov 2015 o 08:32  •  1 dieťa - čaká bábätko, termín má v októbri 2015  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, masaze sa vykonavaju aj v tehotenstve, samozrejme maju svoje pravidla a techniky - su aj samostatne kurzy pre masaze v tehotenstve. Ci uz sa jedna o masaze s pouzitim olejov /nie je problem pouzit ciste oleje bez pridania esencialnych/ alebo Shiatsu, kde sa olej nepouziva vobec a robi sa cez oblecenie.

Ako priklad davam linku z jedneho skolenia, pan na fotke je Robert Borsos z Kanady /ktory chodi vyucovat 2x rocne aj na Slovensko/ a mlada pani ktoru masiruje je priamo dcera majitelky skoliaceho centra.

https://www.facebook.com/mojamasaz/photos/pb.131928906977527.-2207520000.1458757556./141550149348736/?type=3&theater
23. mar 2016 o 19:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok