Je bezpečná masáž v tehotenstve esenciálnymi olejmi?

nika76
20. mar 2007

Ahojte,
poradi mi tu niekto ci je bezpecne prevadzat masaz tela esencialnymi olejmi v tehotenstve. Ktore oleje su bezpecne a ktore nie. Dakujem velmi pekne. 😉

biccy
20. mar 2007

Neviem,ktore oleje su bezpecne a ktore nie,ale ja som niekde citala,ze v tehot.by sa nemali pouzivat ziadne esenc. oleje. 😉

nika76
autor
21. mar 2007

no uz som zistila ktore sa mozu pouzivat,vdaka,ze aspon niekto sa ozval.Vie este niekto ci sa moze v prvom trimestri prevadzat masaz tela? Vdaka 🙂

gween
21. mar 2007

Ahoj Nika! Som pôrodná asistentka a môžem Ti len toľko poradiť, že jemná masáž ani tehotnej žene nemôže uškodiť. Vo vyšších štádiach tehotnosti si treba dávať väčší pozor / aby sa nevyvolali kontrakcie/ a vynechať napríklad masáž chodidiel a bruška. Eterické oleje tiež treba používať opatrne, niektoré môžu vyvolať kontrakcie maternice. Pred masážou sa tieto oleje musia zriediť s rastlinnými olejmi, ktoré sa rýchlo vstrebávajú. Pozor na alergiu na jednotlivé zložky olejov!!!

madeleine
21. mar 2007

nika, ved napis, ktore sa mozu... nech sme teda mudrejsie aj my... 😉

dorotka
21. mar 2007

no mne maserka odmietla robit akukolvek masaz okrem hlavy a krcnej chrptice ani ruky a nohy nechcela
a aj ine rady som maqlaq take ze krizova oblast sa nema masirovat

nika76
autor
21. mar 2007

Ano,tieto sa mozu: levandula,ruza,kamilky,ylan-ylang, geranium,pomaranc, grepfruit.Ostatne nie. A inac som citala na nete,ze v orvom trimestri by sa masaz vobec nemala vykonavat,tak neviem co je na tom pravdy. Ak tu ma niekto skusenosti tak piste
A Dorotka asi tak to bude. 😒 Ja mam ale masaze velmi rada,aj masaz chodidiel no vsetko.

bihan
21. mar 2007

niki - mne moja masérka absolútne neodporučila levanduľu a povedala, že jediný bezpečný je z eukalyptu. Na masáži som bola pred dvomi týždňami, upozornila som ju, že som tehu, tak mi masáš nôh vôbec nerobila (brucha sa samozrejme ani nedotkla) a z duše jej ďakuem, že som sa pri všetkých problémoch prvého trimestra asoň trošku cítila dobre.

nika76
autor
21. mar 2007

Vies, ja si niekedy doma stlacam plecia aj nohy asi 10 minut len tak cez oblecenie lebo ma bolia svaly,tak dufam,ze sa nic nestane a eukalyptus sa nenachadza ani medzi zakazanymi olejmi ani medzi povolenymi takze neviem.Ale ak mozem tak ho budem riedit a natierat na soanky lebo sa mi dost kruti hlava,a pepermint sa nesmie uzivat.Ten som bezne uzivala v lete ked sa mi krutila hlava.A levandula sa moze.

bihan
21. mar 2007

asi to bude ako s kopou iných odporúčaní - čo baba to rada 😉 O mäte som počula, že sa nemôže ani piť ani používať na masáže... (ale mätový čajík si aj tak občas dám 😅 )

nika76
autor
21. mar 2007

ano mata sa nesmie,a co peprmintovy caj?

bihan
21. mar 2007

neodporúča sa - hlavne v prvom trimestri, môže vyvolať kontrakcie maternice (teda potrat) a tak isto je to so škoricou... a škoricovým olejom a krémom.

nika76
autor
21. mar 2007

o skorici to viem aj rozmaryn atd...ale pepermintovy caj nie? ani jeden za den?

dasa71
3. nov 2015
Používateľ dasa71 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od dasa71.

fakt nie? a ja som myslela ze sa moze

peterjakubik
23. mar 2016

Ahojte, masaze sa vykonavaju aj v tehotenstve, samozrejme maju svoje pravidla a techniky - su aj samostatne kurzy pre masaze v tehotenstve. Ci uz sa jedna o masaze s pouzitim olejov /nie je problem pouzit ciste oleje bez pridania esencialnych/ alebo Shiatsu, kde sa olej nepouziva vobec a robi sa cez oblecenie.

Ako priklad davam linku z jedneho skolenia, pan na fotke je Robert Borsos z Kanady /ktory chodi vyucovat 2x rocne aj na Slovensko/ a mlada pani ktoru masiruje je priamo dcera majitelky skoliaceho centra.

https://www.facebook.com/mojamasaz/photos/pb.13...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre