Je bezpečné šoférovanie a tankovanie v tehotenstve?

bobaska
17. jún 2009

Ahojte baby, čo si myslíte o šoférovaní v 3. trimestri je to bezpečné? A čo tankovanie a v vdychovanie benzínu na čerpacej stanici? škodí to za tú chvílku čo natankujem? 😨

monuska143
30. jún 2009

Ahojte.
Ako sa hovori ja to mam uz ,, za par " 🙂 ale aj tak sa nebojim jazdit autom pretoze to z dovodu mojho byvania od ,,civilizacie" potrebujem denne. Drobcekovi sa to moc nepaci ale za chvilu uz bude medzi nami tak to hadam pochopi 🙂 . Keby som nemusela tak nejazdim. Pocula som dokonca aj o zenach ktore sa sami priviezli do porodnice takze je to na nas ako sa pri tom citime a samozrejme ze nejazdime ako Schumacher 😉

babulka123
30. jún 2009

ahojte, ja jazdim {teda jazdila som denne } a potom som musela prestat, mam problem s lonovou kostou a obcas mi robilo problem aj stalcit spojku.. ale obcas som prinutena aj teraz {ked nahodou mm pije.. co je veeeelmi zriedka} a najvacsi problem mi robi cuvanie.. musim sa cela otacat a to sa prckovi vobec nepaci.. neviem cuvat podla zrkadiel.. najvyssi cas sa to naucit.. heheheh

spevacka
17. júl 2009

Joooj babulka123, to podla zrkadiel sa mi zdá oveľa ľahšie, len to treba nacvičiť. Pokiaľ sa ti nestane, že cúvaš takou rýchlosťou, že si nevšimneš cigánku s kočom pri kontajneri, ktorá tam ešte pred dvoma sekundami nebola. Našťastie sa nič nestalo, len malé Rómča sa trocha vyplašilo. Bóže, krvi by sa mi v tej chvíli nedorezal. Inak tiež šoférujem, somv 40tt a v pohode.A vždy si dávam aj pásy. To je výchova mojho manžela 😀

monika131
17. júl 2009

ahojky - ja tiež cúvam podľa zrkadiel, a tiež sa mi to zdá oveľa jednoduchšie 😅
A ja zatiaľ šoférujem, každý deň chodím autom do práce a potom na nejaký menší nákup. Ale nemám problém ani z dlhšími trasami, asi pred cca 6týždňami sme boli na západe u švagrinky a šoférovala som tam aj späť a do maďarska chodievame skoro každý výkend a to si tiež rada odšoférujem. iba musím častejšie zastaviť na pumpe, aby som mohla ísť na wc. 😀

judit7
17. júl 2009

Ja soferujem tiez denne - sice je to len par kilometrov ale predsa. A ked treba tak idem aj dalej, zatial mi to problem nerobi, aj ked radsej v dopravnej spicke do KE nejdem 😝

jajkar
17. júl 2009

ahojte kocky, ja tiez soferujem, denne a vsade! Milujem soferovanie, a dokonca sa citim bezpecnejsie pokial soferujem ja ako ked som ako spolujazdec.... Je to podstatne pre mna pohodlnejsie ako ist autobusom niekde, to uz by som teraz nezvladla...... 😀

labradorik
18. júl 2009

Ahojte babule ja mam zajtra termin a v cera som dokopy nalietala 400km.zo ziliny do bratilslavy a na spat.bose a bez klimy,ale nebola som v afte sama.kdyby neco 😉

lara75
20. júl 2009

babush: denne šoférujem cca 150-200 km, moje "pracovisko" je moje služobné auto, som v 4. mesiaci a v tejto práci plánujem fungovať do konca augusta. Samozrejme aj potom budem odkázaná na vlastné auto, máme zlé spoje s mestom. Práca vo firme, ak robíč repa na aute je určite náročnejšia, než obyčajné šoférovanie v meste, opýtaj sa svojho lekára, že ako to vidí, lebo ja som musela povinne PN- kovať na začiatku tehotenstva (8.-11.tý) a vtedy mi gynekologička zakázala hocijaký pohyb, len ležať.

lenonka
24. júl 2009

Dievčence, ja som obchodný zástupca, auto je moja kancelaria, okrem opuchania nôh žiaden problem..Priputať sa treba vždy, nakoľko už neuznávajú neprípútané šoferky.

Držte sa.

lillie79
24. júl 2009

ahojte,
ja som soferovala denne do prace az do zac. 3 trimesta aj dlhe trasy KE-BA a pod. kedze mam teraz uz mensie problemy a maly sa tlaci dole, tak to prenechavam manzelovi resp. lepsie mi je teraz sa prejst ako sa vozit v aute na tych nasich rozbitych cestach... ma to len nadhadzuje a malemu to zjavne nerobi dobre
co sa tyka tankovanie, vobec som to neriesila. v poslednych tyzdnoch mi vzdy natankovali automaticky pumpari a tiez zakazdym aj okno umyli 😅 len co ma videli vystupit uz tam niekto bol...
v 2 trimestri ma uz aj viaceri kolegovia v praci nahovarali, aby som prestala soferovat kvoli inym vodicom, aby som nahodou nemala nehodu z chyby druheho vodica a nie z mojej. jeden kolega este prisiel osobne za mnou ked do jeho mamky niekto narazil a ze sla len 50tkou v meste a ze ci mi je prednejsi maly, alebo moje pohodlie..

takze teraz chodim radsej peso 😉 alebo ma vozi manzel 😉

katarina_k11
10. dec 2010

Dievcata, neviete mi nahodou povedat co je pravdy na tom, ze podla nejakej vyhlasky nema tehotna zena od 7-meho mesiaca soferovat? Pride mi to nejake scestne, vraj ked ma zastavia policajti mozem dostat pokutu! A ja som pri Adamkovi soferovala este 3 dni pred porodom... 😉

dolyjalu
8. mar 2012

http://didymo.albumy.biz/2012/02/07/bezpecnostn...
tu som našla že kedy a ako sa pripútava a prečo.
O tom šoférovaní - môj gynekológ nebol moc nadšený že ešte v 8 mesiaci šoférujem (v zime)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre