Je bezpečné šoférovanie a tankovanie v tehotenstve?

bobaska
17. jún 2009

Ahojte baby, čo si myslíte o šoférovaní v 3. trimestri je to bezpečné? A čo tankovanie a v vdychovanie benzínu na čerpacej stanici? škodí to za tú chvílku čo natankujem? 😨

perla200
17. jún 2009

ahoj bobaska...ja soférujem celé tehotenstvo a takmer každý den niekde...a aj sama teda väčšinou sama.... netankujem zásadne...a daj si natankovať benzínkárom radi ti natankujú.... a mas po probléme

kobolova
17. jún 2009

ja tiez este soferujem, ale len po BA, na dlhsie trasy to prenechavam muzikovi ... A co sa tyka tankovania, mame LPG, takze to mi tankuju pumpari... ale nemyslim si, ze by tankovanie a vdychovanie benzinu na tak kratky cas mohlo uskodit... 😉

susisus
17. jún 2009

Ja tiež v pohode šoférujem a tankovať si nechávam od pumpára, myslím si, že kým s tým sama žena nemá problém, tak to nijak neškodí. 😵

iwa1
17. jún 2009

ja tiez soferujem, a myslim, ze pokial ti to nerobi nejake zdravotne problemy, tak by to malo byt ok...a daj tankovat ujovi na pumpe, ved ked ta uvidia s bruskom, tak sa musia nukat 😉

tilly
18. jún 2009

šoférovala som celé prvé tehu, do pôrodnice som sa odviezla sama z roboty 😅

teraz tiež šoférujem a budem pokým sa bude dať

jankohrasko
18. jún 2009

Ja tiez soferujem denne, tankuje vacsinou manzel, ale velmi radi pumpari natankuju tehotnej zene 😉
Dlhsie cesty mi uz robia troska problem, lebo ma bolia nohy 😒 Dlhodobe vypary z benzinu urcite skodia ☹

lienka79
18. jún 2009

ja som v tehu nesoferovala vobec...strasne som sa o mimi bala....a bala som sa,ze aj ked nie ja,nejaky d.e.bil vrazi do mna a ten naraz na volant...redasej som neriskovala..Ale podotykam,ze som nebola nutena sa niekam dostat,manzel ma vzal,kam som chcela..Keby som chodila do prace,alebo tak..tak keby nic ine neostavalo,tak asi ano 😖

sakura77
18. jún 2009

ja si tiez myslim,pokial si v pohode aj babo,a nie je to nejak dlha cesta-klasika nakupy a tak,tak sa nie je coho bat-ono ak sa ma nieco stat,tak ta nejaky magor moze prejst aj na chodniku,takze tak asi

meliska
18. jún 2009

ja soferujem kazdy den, denne spravim 100km aj tankovat musim, na zaciatku tehotenstva ma napinalo z tej vone benzinu... ale uz mam svoj styl... 🙂 zapichnem pistol do nadrze, pustim ju nech cerpa a ja sa vzdialim do bezpecnej vzdialenosti.... ked dotankuje, tak sa vypne, ja to na jeden nadych odlozim, zatvorim nadrz a je vybavene 😉

digysa
19. jún 2009

Ja by som sa tiez chcela spytat..... baby chodili ste pocas posledneho trimestra po schodoch???

wow....tak takyto extremizmus mi az oci z jamok vyraza..... Da sa na takuto otazku odpovedat vazne???

sonice
19. jún 2009

Digysa - ano da sa aj na tuto otazku odpovedat vazne! Ja uz napriklad soferovat nechcem, ale nie je to z toho dovodu, ze nemozem, alebo sa bojim tankovat! Jednoducho na cestach vznikaju take situacie, kedy mozes kedykolvek prelaknut - A VER ZE PRE BABO TO NIE JE DOBRE! Minule do mna takmer narazil celne kamion - v zatacke isiel polkou v mojom pruhu. Bola som taka roztrasena, ze som veru mala aj strach o dieta. Nepreslo ma to za cely den. Odvtedy odmietam soferovat na dlhsie trasy, len po okoli. Aj to ti moze vbehnut dieta na dedide do cesty alebo macka,..
Takze Tvoje otazka skutocne nebola na mieste. Pokial mas pevne nervy soferuj! Bez hlupych poznamok. 🤐

briketa
19. jún 2009

Ja chcem odpovedat zase otazkou - aky je rozdiel medzi tym ked si soferovala a tankovala v prvom, druhom trimestri a teraz v tretom? 😅 Nie je to to iste? Nedychas to iste co doteraz? A doteraz to bolo OK?
Je to presne tak isto ako doteraz. Stat sa Ti moze hocikde hocico. V nejakom dobre smogovom meste nadychas toho tolko, ze na bezinke to nie je o nic horsie. A inak v zasade tankujem tak, ze nahodim pistol do nadrze a sadnem do auta, co tam budem postavat ako cibazol, Pistol, ked je nadrz plna, vypina automaticky ;)
Je vela miest kde bez auta neprezijes a nikam sa nepohnes, takze nemas na vyber..

zusika
19. jún 2009

ahojte....no ja som iba na zaciatku tehu...a prave dnes som tankovala a vobec mi nenapadlo ze pozor na benzin.... ved je to len chvila..... co potom smog a vyfukove plyny na uliciach? to je to iste....
denne jazdim 150 km do/z prace a nemam inu moznost...teda vlak, no ale som rada sama sebe panom....
rozmyslala som nas tym tehu bezpecnostym pasom do auta.... ako som ho tak skumala, som si povedala, ze si ho vyrobim sama....cela pointa je v tom, je mas nejaku podlozku, medzio nohami suchy zips, ktory ti stiahne pas pod brusko a okolo sedadla je to cele prichytene nejakym popruhom....
mne posledny& trimester vychadza na zimu a to sa teda boji.... chodim po D1 kde su denne nehody, o BA v zime ani nehovorim..tak to budem asi uz zvazovat vypisanie sa na PN.... pre istotu..... zalezi od pocasia...
problem je v tom, ze naburat moze do teba hocikto a hocikedy....aj v 1. trimestri....
Drzme si palce!!!

susik77
19. jún 2009

Ahojte, tak ja tiez v poho soferujem-po Prahe.tankovanie je ok, skor by ma zaujimal vas nazor na zdvihanie dietata do autosedacky-do ktoreho tt je to bezpecne...Mala bude mat za 2 mes. 2 roky a uz vazi cez 15 kg. Zatial probl. nemam len sa obavam, ci mi to tak za mesiac-dva nemoze zacat robit probl.-predcasne kontrakcie al. otvaranie sa...

majula28
19. jún 2009

ahojte, ja šoférujem, len keď idem na poradňu k doktorovi, a občas niekam keď potrebujem vybehnúť, ale len na malé vzdialenosti, ale už sa mi aj celkovo zle vystupuje z auta... 😀
Netankujem vôbec, to mi vždy manžel 😀 😀 😀

digysa my máme poschodový dom a keď ti pravdu poviem, bojím sa po schodoch chodiť, idem len v nutných prípadoch. 🙂 Niektorý hovoria, že to neni dobré,a pýtala som sa doktora, lebo ja mám už aj skrátený krčok a sa otváram a on hovoril, veď trocha pohybu mi nezaškodí, ale dávam si pozor a idem vééééééééééééľmi pomaly... 😀 😀 😀

flavi
19. jún 2009

susik, dvojrocne dieta vie predsa chodit a ak treba, vylezie do sedacky samo, moja dcera sa vedela dokonca sama suverenne priputat, iba som rukou nahmatala, ci spona dobre zacvakla. jasne ze sedadlo bolo vecne okopane ale ona musela vsetko sama sama
otvorit dvere na aute a cicuska sup hacat do sedacky... podla mna sa nenadrapuj, ak nemusis, ale uskodit by ti to asi nemalo, vsetky maminy zdvihaju svoje deti v tehu, co im ine ostava....
kym sa necitis zle....

pink_lady
19. jún 2009

ahojte, ja soferujem v pohode - aspon zatial - a aj tankujem - nemyslim si ze by mi ta chvilka mala uskodit, su ovela horsie vypary ktore musime denne dychat...naviac, odkedy som tehu mi beznin nesmrdi a nenapina ma z neho ako predtym 😀

briketa
19. jún 2009

Zusika, ja som v 3.trim. a bezpecnostny pas Ti vychadza nad brucho a pod brucho, nerobi ziadny problem. A jazdim aspon tolko ako Ty, u nas sa bez auta neda vobec nikam, jazdime cely den.

lenulka1982
19. jún 2009

Ahojte, no ja som ešte úplne na začiatku tehu, ale mne skôr vadí tá únava ja som v aute stále a tiež chodí po D1 takže zážitok mesačne najazdím cca 3500 km zatiaľ je to ok, len som strašne unavená, stále musím byť pozorná a teraz ke´d je tak teplo, bojím s aklímy, aby som nenachladla takže skúšam vetrať, potom zase klíma na chvíľu.... no nviem ako to bude .... ale podobne ako to tu niektorá spomínala bábo bude v zime a to teda meviem neviem....

babush
19. jún 2009

lenulka, tak to sme na tom podobne. Tiez robim mesacne okolo 4.000km a tiez som este v zaciatku tehotenstva. zamestnavaltelom som to este nepovedala, ale neviem si predstavit, ako to bude, ked budem mat bruso velke. Neviem co budem robit potom, kedze soferovanie je sucastou mojej prace. Nemate s tym niektora skusenosti?
diky 🙂

krifilka
19. jún 2009

ahojte. ja tiez soferujem cele tehotenstvo pravidelne aj na dialky a aj si sama tankujem. nevidim v tom problem. jedine co ma trapi bolest pod zebrami, ked si sadnem za volant ale i v inych polohach. to ma tam mala tlaci nozkami a niekedy pri dlhej ceste zase moje nozky opuchnu.
od lekara som si pytala potvrdenie, ze nemusim pouzivat pas, ale to len pre pripad, ze by som zabudla a prichytili by ma policajti, inak mi pas nezavadzia a lekar mi potvrdenie ani nedal, lebo ze je to s pasom aj pre malu ovela bezpecnejsie.
jedine coho som sa obavali boli okolo iduce auta, ale vsimla som si, ze odkedy som si na auto nalepila nalepku MAMA a JA 🙂 su vodici ovela disciplinovanejsi.
len aktualny problem zase - stale sa mi hadzu cyklisti pod kola, myslim, ze chcu odbocit a ani neukazu, stalo sa mi to mnoho krat, tak radsej jazdim po meste aj 30 ked vidim cyklistu. hlavne aby sa nam nic nestalo, cyklista si za to moze sam s takym pristupom.

susisus
19. jún 2009

Baby vy sa priputavate ????? 😲
Ja som sa pýtala policajta kamoša a keď mám pri sebe tehotenskú knižku, tak nemusím byť pripútaná a ja si mylím, že to nieje veľmi vhodné... Dakedy keď prudko zabrzdím, tak si neviem predstaviť, že by sa mi pri tom zaboril pás do brucha !!! Ja teda pásy ANI NÁHODOU

susisus
19. jún 2009

A žiadne špeciálne potvrdenie na to netreba, hovoril mi to policajt ! Keď vidia bruško a máte tehu knižku pri sebe, tak nieje problém.

briketa
19. jún 2009

sisisus, tak to si este asi naozaj prudko nebrzdila (kolizia na dialnici) lebo by si lizala predne sklo a bruchom nabrala presne spodny obluk volantu. pri nejakej stovke rychlosti si porovnaj skodu co si narobis s tym, ked mas pas. a uz som pisala, ze ten ti ide nad bruchom a pod bruchom. taketo veci naozaj nie su zarty.

motylekmn
19. jún 2009

http://www.chytrazena.cz/miminka/tehotenstvi/po...
http://rodina-deti.doktorka.cz/jak-pouzivat-bez...

Presne zneni zakona pro CR (pro SR to tu nekdo muze pro vsechny taky vyhledat):
http://www.gov.cz/wps/portal/_s.155/703/.cmd/ad...
Podle me jasne - musi byt potvrzeni od lekare, ne jen prukazka/knizka. Samozrejme si to i kazdy policista muze bohuzel vykladat ruzne. Asi bude hodne zalezet na veku a skoleni. Ale kazdy lekar (soudny) by Vam mel podle me rici, ze je dulezite byt pripoutany v kazdem pripade - riziko od bezpecnostniho pasu existuje (a to pro vsechny, ne jen tehotne), ale je mensi, nez riziko v pripadech, ze pas nepouzijete a do nejake nehody se dostanete. Kdyz to vezmu do extremu - lepsi byt pripoutana (a davat si samozrejme pozor na to, kde ten spodek pasu mam...) a ne po narazu prolitnout prednim oknem a skoncit s rozbitou hlavou atd. nekde na asfaltce. 😒

emily3
19. jún 2009

teraz soferum, lebo nic ine mi neostava, uz som spohodlnela...vozim deti na kruzky, zo skolky a je to pre mna velka pomoc. a tankujem bez problemov, vobec som nad tym nerozmyslala ze ci to moze skodit...strach aj mam lebo sa vzdy najdu " soferi" stalo sa mi, ze ked som cakala prve a bola som uz v siedmom mesiaci, jedna tetuska mi nedala prednost ( isla z vedlajsej ulice) a tukla do mojho naraznika...a este ma obvinovala ze ja som na vine, a pod..ale ked zbadala moje brucho tak sa velmi ospravedlnovala...potom som za volant nesadla....
ale teraz zatial to zvladam, a na dlhsie trate to necham manzela, ked pojdeme na dovolenku a tak. 😉

motylekmn
19. jún 2009

Tady je trosku vic podrobnosti, jestli o tom jeste nekdo pochybuje:
http://www.porodnice.cz/bezpecnost-tehotnych-ze...
http://www.babyonline.cz/tehotenstvi/aktivity-s...

digysa
20. jún 2009

😀 😀 😀 🙂 😎 😎 😎 😵 😵
Nic ine ma nenapada....

digysa
20. jún 2009

sonice: 😀 😀 😀 ze prelaknutie moze skodit dietatu....napis konkretne ako....

ze pokail mas pevne nervy, tak soferuj.....a bez pervnych nervov sa neda soferovat?

A co si ty teraz akoze zdravotne postihnuta, lebo si otehotnela?

Dievcata, to akoze smrtelne vazne rozoberate temu, ci sa moze soferovat pocas poslednych troch mesiacov tehotenstva?
Tak neviem teda..ale zijem v subtropickom pasme, horucavy ako svina, vlhkost vzduchu taka, ze vyjdete von a potite sa ako prasata, bez klimatizacie sa tu neda zit....vlakova doprava 0 bodov, autobusy, elektricky,metro....nehrozi.... Vzdialenosti medzi roznymi instituciami su kilometrove a ja sa mam zaoberat otazku, ci mam soferovat alebo nie....

Este si chcem uistit, ze vsetci tu pojem "dopravny prostriedok" chapeme rovnako...lebo auto, autobus, vlak, elektricka...su vsetko dopravne prostriedky a vsetky mozu mat DOPRAVNU nehodu...
Tym padom sa zda, ze uskodit babetku mozete iba tym, ze sedite v aute.... autobus a ostatne su v poriadku....

Natankovat benzin je velmi riskantne a ohrozuje to dieta....

Cakat na ulici preplnenej autami, autobusmi, trolejbusmi a vdychovat vsetko, co vypustia ked okolo vas prejde najmenej 20 prostriedkov za 5 minut...to neohrozuje dieta....

Vychadza mi z tejto debaty iba jedno....ak by som bola admin, tak takuto nezmyselnu volovinu zamknem...ale,kedze admin nie som, tak sa iba dobre zasmejem a idem spat. 🙂 😀 😝 😝

babush
20. jún 2009

digysa..co si sa zle vyspala, ci co? uznavam, ze niektore otazky su pritiahnute za vlasy, ale celkom to aj chapem, kedze som prvykrat tehotna a skusenosti tym padom ziadne. Ty ako pozeram, mas 2 decka, takze si skusena mama. Nehadz, prosim ta vsetkych v tomto fore do jedneho vreca. Ja sa chcem poradit, ci je ok, ked mam zamestnanie, kde travim v aute podstatnu cast svojej pracovnej doby (nie, nie som kamionistka) a preto ma zaujima, ake maju ine baby skusenosti so soferovanim v tehotenstve. Ak mas problem s citanim nejakych tem tu, tak je na to jedna rada, neloguj sa sem a budes mat krasny bezstresovy den.
Krasny den prajem 🤐

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre