• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Je cvičenie a napínanie brucha nebezpečné pre bábätko?

29. novembra 2009 
Ahojte, strašne ma bolí chrbtica tak som sa rozhodla cvičiť. Na internete som si našla cviky, medzi nimi sú aj také pri ktorých sa či chcem alebo nie napína bruško (zdvíhanie nôh pri lahu...), môže to byť nebezpečné pre dieťatko? Keď sa aj zdvíham z postele tak sa vždy podopieram rukou, aby som bruško nenapínala, lebo sa mi vždy spraví taký špic a vysunie sa pupok a teraz pozerám že napínanie bruška sa bežne cvičí... viete mi povedať či je to bezpečné?
27. nov 2009 o 09:28  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
renatkas no neviem, neviem....
Ja chodievam, aj ako tehu (teda len 4.mes.) cvicit a nikdy sme nic take necvicili. A dvihanie noh v lahu pri problemoch s chrbticou nie je vhodne ani pre netehu. Skor to bolo take strecingove na ponatahovanie svalstva. Asi by si mala radsej skusit cvicnie pre tehotne pod dohladom skusenej cvicitelky, aby si si neubizila, predsa len 28tt ... to by som neriskla... Aj v dobrom fitku vedia poradit.
27. nov 2009 o 09:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
renatka tak suhlasim s odpovedou predomnou ano radsej sa prihlas na cvicenie pre tehulky nerob cviky ktorymi si niesi ista
27. nov 2009 o 10:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
já osobně bych to také vůbec nedoporučovala - a myslím, že na záda jsou mnohem lepší cviky na báloně, které můžeš dělat buď doma nebo si zajdi na cvičení pro těhulky, ale takhle doma bych takové cviky nevolila... :wink:
27. nov 2009 o 10:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tiez by som sa asi prihlasila na cvicenie pre tehulky, alebo zajdi za lekarom, mozno ti odporuci nejake dobre cviky, ale pravdepodobne ti povie - fitlopta. a nepises, ci ta bolieval chrbat aj pred teho, alebo len teraz...ale ked si to hladala na nete,. tak tipujem, ze len teraz.
sranda je,ze pri dvihani dietatka budes mat cvikov az az :slight_smile:

takze cvicenie pre tehulky, ak sa ti da, hovorim aj ja (mne to pomohlo a halvne som spoznala dalsie maminy, nove kamosky :grinning: )
27. nov 2009 o 15:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Myslím, že přímé břišní svaly se mohou cvičit do 5měsíce, potom už jenom šikmé břišní svaly. Podle toho, co Renatkas píšeš o tom cviku, tak tam se zrovna namáhají ty přímé :unamused:
27. nov 2009 o 18:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
renatkas a spol.
tehosky mozu uplne v pohode cvicit brusne svaly,ALE!
-nesmies mat rizikove tehotenstvo
-cvicenie ti musi schvalit lekar
-nemala by si cvicit priamo brusaky - cielene cviky na brucho,ale - vysvetlim nizsie
-nemala by si mat nabeh na diastazu brusneho svalstva

kedze brusne svaly,su pocas tehotenstva velmi dolezite,nakolko su jednou z torch svalovych skupin,ktore nam tvoria hlavny svalovy korzet,treba ich cvicit,ale ozvplyvnenim,cez ine svaly.
v tehotenstve sa vyhni posilneniu bruska formou klasickych brusakov,sed lahov,sklapaciek.....
brusko sa da posilnit aj pri cviceni macacieho chrbta,pricom nenechas brusko vysiet,ale snazis sa ho drzat pevna, rozne uklony do stran,kedy musis drzat pevny trup a typ padom pracuje aj brusko a taaak dalej.

pred tym,ako zacne tehoska vobec cvicit,by sa mala poradit s lekarom,ci moze....preco,pisat netreba.... :wink:

test,ci mas nabeh na diastazu BS - lahnes si na chrbat,nohy pokrcene v kolenach,ruky vedla tela a hlavu pomalicky dvihas akoby do brusaku.
ak ti zostane brusko rovne,je to ok a brusko mozes veselo poslinovat a pripravovat ho tak na druhu dobu porodnu,na vytalcenie babenka ho budes mooooc potrebovat.
ak sa tu na brusku vytvori kopec do polospicata,priamy brusny sval urcite necvic.

asi tolko.ak budes chciet vediet nieco viac,kludne napisa :slight_smile:
27. nov 2009 o 19:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
barbisha vies mna zaujalo ze ak sa brusko vytvori do polospicata nema cvicit ja chodim na predporodne pripravy a ak sme v polohe porodnej tak moje brusko tiez ide do spica a ta co s nami cvici nam povedala ze je to normalne tak?myslis ze sa daco zle moze stat?
27. nov 2009 o 19:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
katka,no normalne to nie je.kam chodis cvicit?pod koho vedenim??
27. nov 2009 o 19:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a preco nie co sa moze stat?ja aj ked vstanem s postele tak mam troska do spica brusko....
27. nov 2009 o 19:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no diastaza,znamena rozostup brusnych svalov.taketo svalstvo - ako mas zrejme aj ty,je ovela "krehkejsie".dobry gynekolog-porodnik to dokonca tehoske pozrie.ak to ma,tak vie,ze pocas porodu jej nemoze tlacit na brusko,lebo by mohlo dojst k prietrzi brusnych svalov...
ak cvicis na taketo brusne svaly,je to nebezpecne tiez,pretoze ked su svaly rozostupene,ich ani neposilujes,ale pretazujes. ta instruktorka,co vam precvicuje zrejme nema vela skusenosti.je to totiz zakladna informacia,ktoru dostane na prvom,uplne zakladnom workshope....rizika cviceni v tehu
27. nov 2009 o 19:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
napis mi do IP kam chodis cvicit ;)
27. nov 2009 o 19:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
barbisha takze ja tu diastazu mam urcite, pretoze uz od zaciatku co mi rastlo brusko tak vzdy ked sa nadvihnem tak sa mi urobi ten spic. Ohrozujem tym babatko? Ono je to takze sa nadvihovat tak aby si si to brucho nenapla, hlavne vo vani, tam sa mi to robi stale. Na cvicenie pod odbornym dohladom nemam cas, tak som to chcela riesit po veceroch doma. Mam dvd pilates pre tehulky, mozem to teda cvicit alebo nie ked mam tu diastazu? Mam na to upozornit aj lekara?

Povodne som mala v plane cvicit od zaciatku tehotenstva, ale trochu som sa toho obavala kedze mam nizsie placentu. A teraz ked mam neznesitelne bolesti a neviem obsediet, tak sa musim nejako rozhybat.
27. nov 2009 o 19:57  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
renatka, aj nizsie polozena placenta je troska riziko. pridi cvicit na moju jogu :slight_smile:,teraz som si vsimla,ze si z Ba.
by som ti to brusko aj kuk ;).
babenko tym urcite neohrozujes, no brusko by si nemala prepinat.treba sa dvihat cez bok,to je najistejsie.
pilates na dvd mozes cvicit,je dost bezpecny,no brusne svaly vynechaj,resp.cviky,kde budes citit,ze sa ti brusko velmi prepina. s doktorom by som to konzultovala.vies,tazko sa radi,ked to nevidim.
zajtra na nitrianskej 3 o 9,30 :slight_smile:
27. nov 2009 o 22:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a este,pises bolest.aku bolest citis?
27. nov 2009 o 22:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojko barbisha noo ja som dnes bola na pohotovosti s pohybmy ale pytala som sa na to brusko do spica pri vstavani povedal ze sa mam dvihat na boku
28. nov 2009 o 11:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj katka,no to co som pisala,uz sa dvihaj len cez bok,to je naistejsie ;)
preco si bola na pohotovosti,si malo citila babenko??
28. nov 2009 o 15:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
barbisha napisem ti IP kvoli tym cviceniam...
bolest pocitujem v strede chrbta, kusok pod lopatkami, ked nieco chvilu robim, zehlim, alebo iba nieco krajam, v praci staci ked sedim 5 min. a uz ma to boli..
28. nov 2009 o 20:07  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte baby

barbisha, zaujala si ma tym co vsetko o tom vies, super , rada je nad zlato ci ako sa to hovori. Ja som zvykla hodne cvicit, no teraz to mam zakazane a zevraj ak bude vsetko OK tak budem moct zacat s tehotenskymi cvikmi asi od 17tt, tak som si uz zadovazila DVDcka - jedno je joga pre tehotne a fruhe je od Zory Czoborovej a mm som nakazala kupit mi pod stromcek fit loptu. Tak mozno budem pytat xoskoro aj ja nejake dalsie rady.
28. nov 2009 o 20:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
aj romy,kludne :slight_smile: a hocikedy mi napiste do IP,rada vam poradim. ak mas od lekara zakaz cvicit,urcite ma na to dobry dovod. co sa jogy tyka,je uzasna,cvicim ju s tehoskami uz 3 roky.co sa tyka zory,je to sice znama fitneska,no na rovinu,nema deti, nema na to skolu,nema ziadne vzdelanie,na zaklade ktoreho by som jej doverovala v jej cviceni,i ked za tym dvd nie je samozrejme sama...vsetky dvd a knizky gravid jogy su skvele ;)
28. nov 2009 o 21:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
barbishka prepac ale nemyslim si ze dvd cko zory coborovej je zle robila ho s gynekologoma ten vie o com to cele je. Nemyslim ze mat dieta je podmienkou aby to vedela
29. nov 2009 o 00:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
cigaretka5,jasne,nie je to podmienka,no len ona sa strasne rada angazuje do tychto veci a som na nu nastvana ;),lebo ma oklamala raz,tak asi aj preto ;).
poznam vyborne fyzioterapeukty,kt.nemaju deti a precvicuju super :slight_smile: a tehosky sa po ich cvickach citia vyborne,to je fakt,tu jednu vetu beriem spat...ham ham ham :grinning:
no maju jedno velmi nedobre cvicko v ponuke a to je aerobic pre tehosky. jasne,pre zienky,co aktivne cvicili 3 x tyzdenne aerobic,je to uzasne,ale ked tam nabehne zienka,kt.5 rokov nic nerobila,je hotova,poznam zo 4ri co to takto skusili.
29. nov 2009 o 01:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Suhlas s barbishou, strasne moc moc som chcela cvicit, ked som otehotnela. Kedze som dovtedy 2 - 3 x do tyzdna cvicila aerobic, prislo mi prirodzene orientovat sa na tento druh cvicenia aj v tehotenstve. Co viem, v Ba ho ponuka len Zoracentrum. Bola som tam v 4. mesiaci, aj napriek predchadzajucim skusenostiam mi cvicenie prislo velmi narocne, nestacila som s dychom a bola som velmi prekvapena z veci ako napr. cvicenie s cinkami, posilnovanie brucha dvihanim noh alebo vypady, ktore su udajne v tehu zakazane a ani mi velmi dobre nerobili. Takze som presla na miernejsie formy cvicenia (fitlopty, pilates, strecing) a citim sa super.
29. nov 2009 o 08:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
barbisha noo citila som malo pohybov ale to je kvoli tomu ze malicka je uz velka ale ja som sa troska zlakla lebo som po 2 potratoch inak moja vidim ze chapes vela veci nevies povedat od coho mozu byt bolesti panvy a troska aj na stehnach?je to len v noci
29. nov 2009 o 09:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
ja som si myslela ze zora ma jedno dieta, ci nie ? No ale v podstate je to jedno ak spolupracovala s lekarmi. Ja este neviem co budem moct cvicit a co nie. Normalne som bola dost aktivna, no chodievala som do posilky a mavala som kondicno silove cvicenia a to dost narocne. plus som doma zvykla makat na steperi hodinu aspon dva krat do tyzdna a v lete ked sa dalo tak som behavala po poliach blizko mesta 5-7 km - pocas dovolenky aj kazdy den. No teraz mam zakazane aj prechadzky lebo v8tt som mala spinenie tak teraz cakam na sono v 12 tt a na poradnu v 13tt ze ci je to uz OK. Inak vam poviem, som uplne hotova bez cvicenia, strasne mi to chyba.
29. nov 2009 o 09:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
barbishka a nevies ake je cvicko vo fitrelaxe na zochovej? mozem podla teba normalne v 4 mesiaci zavitat na fit lopty? nie su pre tehulky ale videla som tam jednu kocku s bruskom - Velmi sa bojim aby som mimcu neublizila
Dakujem za kontakt na fitko ale je to pre mna este neaktualne kedze zacalo v novembri a ja som len 6 tyzden a pre istotu si davam cas az do 12 tyzdna
29. nov 2009 o 15:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
sivtine a ka chodis na lopty ? chodis na tehu lopty? alebo tie klasika?
29. nov 2009 o 15:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tehu lopty, studio miracle
29. nov 2009 o 16:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jeeej sixtine,ty chodis do miracle??tak to je super,nemozem sa viac k tomu vyjadrit,lebo uz by to bolo vymazane....

kati,panva,bedra a vnutorna strana stehien,ta bolieva preto,ze sa panva roztahuje.niektore tehosky to pocituju viac,ine menej...neboj,to sa tvoje telo iba pripravuje :slight_smile:
urcite mozes cvicit prijemne cvicenia,dychacie,relaxacne...

cigaretka5, absolutne neodporucam cvicenia v skupinke netehotnych,vazne. odporucam ti len cvicenie pre tehosky,ci si vyberies fitlopty,al.ine,to necham na teba,ale instruktorka,kt.vedie klasicke cvicenia,vobec nemusi byt zasvatena do tajov tehotenstva,do jeho specifik,co sa moze a co nie,kolko,ako sa sprava tehoska,kt.je pretazena,ako takej tehoske dat prvu pomoc a podobne....ak ponuka zoska tehu cvicko,urcite sa prihlas len na take...
vyhody tehu cvicka okrem ineho su ja - poradite si,kde je aky lekat,kde si kupit oblecenie,kocik,co na palenie zahy,ako sa ti najlepsie spi,kde maju najlacnejsie tehu podprdy :grinning: a podobne,najdes buduce kamosky s ktorymi mozes kocikovat a si v tvojej vynimocnej skupinke,predsa medzi tehoskami :slight_smile:a to je krasa a je to len 1,2,3 x za zivot ;)

romy,zora nema dieta.jasne,treba zacat,az ked schvali lekar. je fajn,ze si sa cvicku venovala,no ver mi ,tehu organizmus je iny,budes viac zadychana,svaly,slachy sa skratia, mensia ohybnost,rychlejsia unava,ale neboj,nie je to az take zle ;).proste cviky pre tehosku musia byt upravene a robene na mieru...
29. nov 2009 o 17:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kocky mne asi tie hormony hned na zaciatku tehu riadne odpaluju mozgove bunky :sunglasses: AKo je to teda v miracle musism zaplatit cely kurz alebo jednoducho kuknem rozvrh mam cas a idem na cvicenie pre tehusky? barbish ako to mate ?
29. nov 2009 o 20:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pisem ti radsej do IP...
29. nov 2009 o 22:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok