Je ležanie na chrbte v tehotenstve nebezpečné?

lucqa
17. feb 2007

Ahojte, takuto temu som nenasla, tak ju zakladam, lebo som zvedava na vase nazory resp. skusenosti. Moja kolegyna mi na zaciatku mojho tehu povedala, ze nesmiem spavat/lezat na chrbte, aby sa babatko nezadusilo a dost dlho som z toho mala nocne mory. Teraz sa kazde rano otacam na chrbat, lebo uz nevladzem spat na boku a na chrbte mi je najlepsie. Ako to teda je?

mamcaaaa
17. feb 2007

no tak tato tema zaujima aj mna...

andreafa
17. feb 2007

mne doktor povedal, ze do konca druheho trimestra to nevadi, ale, ze v tretom by sa malo vyhybat vodorovnej polohe na chrbte. cize vobec nevadi, ked sa date do pololehu -polosedu na chrbte. ale myslim, ze kazdy doktor povie nieco ine a v dnesnej dobre je tehotenstvo uz hysteria - co sa smie a co nie. treba brat vsetko s kludom a v pohode a nie sa zo vsetkeho stresovat 🙂

mimi109
17. feb 2007

mne tiez moj dr neodporucal v tretom trimestri lezat na chrbte z dovodu ze babo by tlacilo na chrbticu a mohli by vzniknut aj problemy so srdcom
najlepsie je lezat na lavom boku kedy dochadza aj k lepsiemu prekrveniu srdca len ja som to s tym lavym bokom moc dodrziavat nemohla lebo moje mimco vtedy kopalo o 106 a ja som nemohla spat tak som lezala na pravom boku 😀

lucqa
autor
17. feb 2007

Takze tam ide len o lezanie na rovnej podlozke? Ja mam pod hlavou 2 vankuse, takze vlastne nikdy nelezim natiahnuta. Moja doktorka mi vela toho nepovie, takze vsetko si musim zistit sama ☹

janinah
17. feb 2007

ahoj, neboj sa a nestresuj sa zbytočne, sama uvidíš, že v treťom trimestri na chrbte nevydržíš ležať,budeš si hľadať všelijaké polohy a zistíš, že najlepšie na boku s podloženým vankúšom pod bruškom,dokonca ani tých 20 minút na ctg čo sa leží na chrbte niektoré ženy nevydržia.

fibi
17. feb 2007

mne na cviceni povedali, ze lezat na chrbte sa moze, pokial sa ti dobre vtedy dycha. 😉

lienka79
17. feb 2007

No ja som do 6 mesiaca spavala na chrbte, lebo sa mi tak spalo najôepsie..ale teraz uz nemozem,lebo malinke tlaci na branicu a jednoducho mam pocit,ze sa "dusimô..takze spavam uz len na boku s vylozenou nohou...Na chrbte sa nema spavat koli tomu,ze babo je uz velke a aj maternica je tazka a tlaci na dutu zilu, ktora zasobuje babo kyslikom...Ale myslim,ze ak to tee nerobi potiaze...tak preco nie

fibi
17. feb 2007

no pravdupovediac, uz sa mi na chrbte dobre lezi iba malokedy. 😅

hanka274
17. feb 2007

lucqa, kocky ti tu povedali to co by som aj ja. Takze sa priklanam ku vsetkym nazorom.
Ja som spala, resp. sme spali vsetci 3 takto: Manzela som otocila na druhu stranu na brucho. Ja som sa akoze od neho otocila a opierala chrbtom, teda poloha na boku, ale taka nieco medzi lezanim na chrbte a na boku. Proste uplne rozvalena na nom. Som mala, chuda a manzel sa mi smeje, ze som roztahovacna a okupovacna ako hunske kmene volakedy. Zostalo mi to totiz dodnes. a este si tak fajnovo vylozim nohu hore na nho. Na boku presne som tiez lezat nemohla, ako keby to malu tlacilo. Tiez kopala o 106.
Tak ahoj!

certica
17. feb 2007

tak ja som spavala do konca 8.mes. v podstate na bruchu s jednou nohou skrcenou v kolene a tu som mala v podstate pod tym bruchom, neskor to bolo nieco medzi spanim na boku a na bruchu.
tiez moc na boku nie som zvyknuta spavat a na chrbte som sa budila na vlastne chrapanie v poslednych stadiach tehu, takze som to vzdala 😀

lucqa
autor
17. feb 2007

Ja asi zacnem za chvilku spavat po sediacky 🙂 Zatial nemam velke brusko, a ani mi moc nezavadzia, ale uz som prisla na polohy, ktore mi nie su najprijemnejsie, takze sa teraz zacnem "zahniezdovat" ja 😀

hanka274
17. feb 2007

certica na bruchu??? to kukam....si sa nebala? 😲
lucqa- ja mam tiez aprilovku.....este tie riadne nervy nocne len dojdu, neboj 😀
Toto je nic. Uvidis posledne 2 mesiace.... 🙂

certica
17. feb 2007

hani, nebala, ja som mala male brusko a pytala som sa priamo v nemocnici, ked som tam lezala, vraj babo je chranene, takze nie je problem, aj ked to asi vyzera divne a nikto nechapal, ako tak mozem spat 😕 pre mna to ale bola uplne najidealnejsia poloha, aj som tak citavala leziac na brusku, ale hovorim - s ohnutou nohou v kolene, takze nie priamo, celou vahou na bruchu

hanka274
17. feb 2007

jasne, rozumiem, hej je to divne, mne to samej nedalo a bolo divne. Nastastie som si nasla inu polohu....ale hovorim posledne 2 mesiace.....ale ved to pozname my co uz to mame za sebou....Teraz mi je za vsetkym smutnooo....

lucqa
autor
17. feb 2007

hanka, kukla som Tvoj album. My sme si tiez chceli usulat babo na dovolenke v Taliansku, ale podarilo sa nam az na dalsi mesiac 😀

hanka274
17. feb 2007

usulat? chi, mile...
no tak by som tam dala viac fotiek, ale pravidla ☹ . Lebo bolo krasne, najlepsie, boli sme na 10 dni od severu az po Neapol. Najkrajsia dovolenka zatial moja.
Takze vlastne boli ste v juni ale usulali ste az doma v juli. Aspon tak priblizne, vsak? Hlavne, ze ste usulali.... 🙂 🙂

lucqa
autor
17. feb 2007

Presne tak, 24.7. sa nam podarilo usulat maleho 😀 My sme boli v Bibione a na plazi, kde sme mali prenajaty slnecnik boli okolo nas same maminy s cerstvymi babatkami, takze to bola skvela inspiracia 😀 Tusim som tam naratala vyse 20 kocikov len v nasom blizkom okoli a ja som len dufala, ze testik po dovolenke bude pozitivny 😨

hanka274
17. feb 2007

A skusili ste uz Caorle alebo Jesolo? My tam chodime...

lucqa
autor
17. feb 2007

My sme boli v Bibione uz 3x. V Caorle sme boli na vylete, cestou z Benatok sme sa tam zastavili. Jesolo sme neskusali, ale ked sa baby narodi, tak by sme chceli na buduci rok znova do Bibione. Pridat sa k tomu hufu deticiek 🙂

kili
18. feb 2007

lucqa, skús lehávať tak, že si kolená podložíš vankúšom, tak by vôbec nemalo vadiť, že ležíš na chrbte.
Ja by som na chrbte nezaspala, len sa bojím, či sa bábo nemôže priškrtiť, keď sa nachvíľku natiahnem, pretiahnem kosti a tak. Čo myslíte?
Normálne spávam na boku tak ako predtým. Ešte mám vozviku spávať tak, že spodnú nohu mám natiahnutú a vrchnú pokrčenú a tým pádom som trochu nacapená na bruchu. Ale nemám pocit, že by som ich nejak tlačila. Ešte pre istotu si podložím koleno perinou, ale to nie vždy.

certica
18. feb 2007

kili, ja som takto spavala tiez v poslednom mesiaci - scasti na bruchu

lucqa
autor
19. feb 2007

ja spim na boku a pod chrbat si podkladam kojenecky vankus, som si ho objednala od Jeziska a je to super vec 😀 Dnesnu noc som sice tak trosku pretrpela a nadranom som sa uz musela vystriet na chrbat. Ale skusim to s tou pokrcenou nohou, lebo inac sa uz asi nevyspim poriadne.

psyxooo
20. feb 2007

ja chodim na PPF kurz a vraveli nam, ze na chrbte mozme lezat tak, ze mame pokrcene nohy v kolenach, vtedy je to uplne bezpecne.

melory
20. feb 2007

mne uz teraz vo vysom stadiu tak tlaci babo na brusko, ze ked lezim na chrebte aj s pokrcenymi nohamy mi pride zle od zaludka.

zuzu13
20. feb 2007

ahojte, ja som aj prvé aj druhé tehu preležala na chrbte 😀 Pri synovi som posledný trimester musela spávať s vankúšom pod zadkom a pri malej som inak ani spať nevedela, lebo kopala ako besniak.

miss
20. feb 2007

ja som mala na chrbte stale syndrom dutej žily videla osm vsetky hviezdy a bolo mi na odpadnutie 😝 myslim že je to nebezpecne iba u tých žien ktorým tato poloha vyslovene vadí až to značí že srdce ma nedostatok kyslika a tým nedostatkom može trpiet aj babetko ked je žene dobre na chrbte znamena že je vsetko ok..nejakých 30% žien nemože takto ležat.

erika153
20. feb 2007

napr ja som tiez nemohla! 😖

k.a.t.k.a.
20. feb 2007

ja som celé tehotenstvo musela preležať na boku raz jednom potom druhom 😅 na chrbte som nevydržala ani sekundu 😝

katrin
21. feb 2007

ja som tiež nevydržala na bruchu ani chvíľu.. dokonca som mala problémy aj pri uzv vyšetreniach... to sa niekedy nedalo vydržať. Bábo/býbätká tlačia na tzv. dutú žilu a to je fakt brutus pocit... 😝

ninocka
21. feb 2007

ja cele tehotko na chrbate

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre