Je ležanie na chrbte v tehotenstve nebezpečné?

lucqa
17. feb 2007

Ahojte, takuto temu som nenasla, tak ju zakladam, lebo som zvedava na vase nazory resp. skusenosti. Moja kolegyna mi na zaciatku mojho tehu povedala, ze nesmiem spavat/lezat na chrbte, aby sa babatko nezadusilo a dost dlho som z toho mala nocne mory. Teraz sa kazde rano otacam na chrbat, lebo uz nevladzem spat na boku a na chrbte mi je najlepsie. Ako to teda je?

bambulik76
4. aug 2009

Som rada že som našla túto staršiu tému, lebo už som ju chcela založiť. Tiež ma zaujímala poloha na chrbte. Super baby za rady. 🙂

comi
4. aug 2009

Ani ja nevydržím na chrbte, dnes na ctg som dostala závrat, zástavy dýchania, pre mňa to bolo utrpenie tých 20min a bábo kopaloooo a kopaloo 😖

suem
4. aug 2009

Comi nabuduce upozorni sestricku na ctg, ze ti prichadza zle na chrbte. Ctg sa da kludne robit aj pri lezani na boku, len treba spravne upevnit snimace. Babo kopalo asi z toho ze si mala zatlacenu dolnu dutu zilu, asi mu bolo nepohodlne, mozno trosku menej kyslika ... Urcite to nabuduce povedz. 😉

comi
4. aug 2009

Dakuujem suem za radu, určite jej to nabudúce poviem, nebudem sa tam trápiť

tami_tami
4. aug 2009

ja som tiez rozmyslala o lezani na chrbte - sem tam tak zaspim ale radsej spim na boku bojim sa - aj preto ze naposledy mi doki vravel ze krpec ma omotanu pupocnu snuru kolo krku co je vraj zatial normalne v tomto obdobi tehu... tak sa uz duplom bojim ze ho pridusim ked si lahnem na chrbat... 😒

katka22r
15. nov 2009

babenky tak ako je to s tym spanim na chrbte?mne sa tak najlepsie spinka tak ja neviem

munu
15. nov 2009

katka, zevraj sa nema spat na chrbte vo vysokom stadiu tehu, teda ako si ty uz.. lebo brani sa tym prijmu kyslika pre babatko..

sixtine
15. nov 2009

Od porodnych asistentiek z kurzov viem, ze poloha na chrbte je ok, pokial je vam ok. To, ci maternica bude tlacit na dutu zilu zalezi od toho, ako je umiestnena maternica a babo. Takze niektorym maminam to vad, niektorym nie. Aj my na cviceni mame cviky na chrbte a tie, ktorym je zle, maju alternativne cviky v sede. Je to individualne. A este nam povedali, ze akonahle by to vadilo babatku, tak si "vykope" velmi rychlo zmenu polohy 🙂)) Ja osobne mam dost velke problem s krizami a berdovymi klbmi a jedina poloha, ktora mi prinasa ulavu, je na chrbte.

idris
15. nov 2009

no ja zaspavam na lavom boku pravidelne ale ked sa zobudim som na chrbte a to kazde rano, male si samo vybera polohu aku chce 😅

alexandrah
15. nov 2009

baby, na chrbte uplne v poho, ked som sa pytala lekara - ako aj na podobne ine koniny, ze teply kupel ani 10 min, tak sa zasmial, ze zase jedna pani povedala, same zarucene veci, co sa moze/nemoze, ja tiez uz za 3 tyzdne rodim, cele tehu na chrbte - aj, a maly kope, je zivy, zdravy ... skor to moze robit problem tebe, ak je navaleny na plucach, ale ja lezim vselijak, aj tak na polo bruchu - polo boku. proste normalka!!!

sabiatko
1. dec 2009

no ja som sa na toto tiez pytala mojho dokiho a povedal, ze v tretom trimestri by som nemala lezat na chrbte, ze mi to okrem ineho nemusi robit dobre na srdce a mozem mat problem s dychanim. a o horucom kupeli mi povedal sam uz prvykrat, co som unho bola, teda v 8 tt, ze sa to nesmie, lebo moze dojst k prekrveniu v oblasti panvy a krvacaniu...

nikush4
1. dec 2009

no ja zaspavam vzdy na nejako boku.. ale sa zobudzam z tak ze spim skoro na polke brucha neviem ako je to mozne 😠

allinka79
1. dec 2009

ahojte
mne mala nedovoli lezat na boku... kopance su miernejsie ked som na chrbte ako na boku... takze lezim na chrbte...

garonka
1. dec 2009

ahojte
zaspavam na boku ak mi strpne pravy bok prevalim sa na ľavy bok ale rano sa vždy zobudím na chrbte 🙂 ale zle sa mi dycha citím že mi maternica tlači na pľuca inač spávať na chrbte je moja obľubena poloha 😒

allinka79
1. dec 2009

moja oblubena je na boku...
ale dava take kopance, ze to nejde... a nemam problem s dychanim (mala je nizko), tak sa to da... je to menej bolestive...

garonka
1. dec 2009

alinka no ty maš par týždňov do pôrodu tak sa mala pekne zosunula dolu 😀 ja som včera nemohla ležať ani na boku a ani na chrbe babo vystrajalo ostošesť 😀 ale som bola pekelne unavena a nie a nie zaspať 😔

allinka79
1. dec 2009

to mam kazdu noc... asi ma chuda zle sny. Malicka je stale dole, az moc... preto nemam problem s dychanim... a mozno aj mam, len si to neuvcedomujem... 🙂

alexandrah
1. dec 2009

baby, spite ako chcete, predsa na to nikto neumrel!!!!!!! kazdy vie, ako mu je najlepsie ... a s tym kupelom, to by musela byt uplna sauna, pol hodinu, alebo tak, aby sa cosi stalo, musel by sda organizmus prehriat nad 38 stupnov, a to ked sa okupete do 10 min. sa nestane, ked je inak baba aj babo zdrave, a uplne ok ... neviem, ja som sa nijak neobmedzovala, proste vsetko prirodzene s mierou ...

sabiatko
2. dec 2009

ja som sa aj na teplotu pytala dokiho, lebo sme chodievali do jaskynnych kupelov a tam je aj superna termalna voda, ktora ma 37 stupnov presne, ale vraj neodporuca, on je taky starostivy a nechce riskovat 🙂
prve co urobim po porode, ze sa vyspim na bruchu 😀 to je zas moja oblubena poloha. ale ako tu pisete baby, aj ja sa vacsinou zobudim na chrbte...

bahramji
14. sep 2012

tak spanie na bruchu v tehotenstve, je absolutna nezodpovednost voci nenarodenemu babatku !!

luna13
26. sep 2012

nemalo by sa lezat na chrbte ale ved chvilka vobec neuskodi ja som to striedala a priznam sa ze mi dobre padlo ked som sa natiahla ale uz jak som bola v takom 7mesiaci sa mi tazsie dychalo ked som tak lezala myslim ze pokial je tehu v pohode nevadi to🙂

matkamatko33
11. okt 2012

chvilka na chrbte nezaskodi, ja som v 7 mesiaci a doktor mi povedal ze nemozem spat na chrbte, pytala som sa na dovod a odpoved: v 3 trimestri je maternica vacsia a vacsia a tym aj tazsia a tlaci na babätko, ktorý sa môže zacať aj dusiť...tak tie dva mesiace radsej vydrzim spat na boku aj ked uz ma bolia, ale co mamka neurobi pre svojho anjelika 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre