Je lietanie v tehotenstve nebezpečné?

icha5
1. aug 2006

Je lietanie v tehotenstve nebezpečné?

sunny6
1. aug 2006

-icha5 ja som letela ked som bola 4 mesiace v tehu,a uplne v pohode,a sla som na dovolenku ked som bola v 5 mesiaci -tiez ok.Viem ze nemozem lietat v 34 [36]tyzdnnni-lebo je to blizko pri termine a musela by si mat potvrdenie od doktora.Inak let ti urcite neuskodi,ja som nemala ziadny problem,nas let trval 3 hodiny plus cesta na letisko,ale v tom 5 mesiaci uz nie si tak unavena,a ani brusko neni extremne velke a nepohodlne 😉 takze zalezi v kolkom budes mesiaci,ale isto to neuskodi 😉

icha5
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sunny6
1. aug 2006

icha5-ak nemas rizikove tehotenstvo,urcite sa nemas coho bat,si tehotna,a nie chora,zivot si treba uzivat aj z bruskom 🙂 takze ti prajem krasnu dovolenku a zdravie 😉

adetka
1. aug 2006

nejake informacie su na stranke: http://www.primar.sk/Page.aspx?ID=2686
vraj najlepsie a najmenej rizikovejsie je obdobie medzi 14. a 28. tt. obdobie

icha5
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lia
1. aug 2006

icha:jedna moja znama pred mesiacom potratila ,ale bola na zaciatku,neviem presne ktory tt.
inak,to som ani nevedela,ze by sa nemalo lietat.

bludicka1
1. aug 2006

ja som si myslela ze do 14tt je to OK lietat. Takze neni?

lia
1. aug 2006

asi ako pre koho,ale myslim si,ze prave na zaciatku je to riziko

bludicka1
1. aug 2006

juuuj ja som niekde citala ze lietanie pre dieta je ako rengenovy snimok, vraj to ma ten isty vplyv 😒 ale myslela som ze na zaciatku ked je to len par buniek tomu lietanie nemoze ublizit.

stanka_s
1. aug 2006

Ahojte, ja som sa rozpravala o dovolenke s lekarom, povedal ze nevidi ziaden problem. Na dovolenku (lietadlom) sa chystame zaciatkom septembra. Netreba brat vsetko hned tragicky (bludicka1), ja mam info take ako sunny6 ze po 34tt. sa to uz nedoporucuje. Aj niektore letecke spolocnosti to maju v pokynoch, lebo tam je uz riziko porodu na palube a chcu sa toho vyvarovat o inych rizikach som sa zatial nedocitala ani nedopocula.

mimca
1. aug 2006

Ahojte ja som letuska a moja doktorka ma chcela nechat lietat do 14tt, ja som odmietla lebo mam nato pravo ale myslim na dovolenku do toho 30tt bez obav ak nie ste rizikove tehu

bludicka1
1. aug 2006

dakujem vam, hned mam lepsi pocit, takze kludne mozem lietat do 30-34tt. Takze kludne mozeme planovat svadobnu cestu 🙂

mimca
1. aug 2006

I ked z velkych tehuliek sme az taku radost nemali 🙂 🙂

stankas
2. aug 2006

Ahoj,
ja som letela v 27-28tt, pohoda.

Vsetko som si predtym nastudovala, pytala som sa vsade kade...

Vseobecne plati,
prve 3 mesiace sa neodporuca takmer nic (podla toho, ako sa citi tehula, a ci nema nejake problemy)
A tak isto, od 30.tt je to tiez rizikovejsie.
Takze zhrniem od 4. - 7. mesiaca, pohodicka.

Treba pit pocas letu vela vody, prechadzat sa, vylozit nohy citit sa fajn... 🙂

icha5
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuz11
2. aug 2006

ja budem letiet v cca 26 a 28tt 😉

icha5
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuz11
2. aug 2006

icha, no snad tam budu ako zakladna vybava 😀

icha5
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuz11
2. aug 2006

no ale mne uz nebyva zle a letusky si radcej ja ustrazim ako oni mna 😀 mam rada lietanie lietavala som casto a aj na dost dlhe trasy takze ziadne pocuvanie z mojej strany nebude 😀

masinka
2. aug 2006

my sme boli na dovolenke v 17/18 TT
SkyEuprope v pokynoch pozadovalo potvrdenie od lekara ale v praxi nikoho nezaujimalo (moja doktorka nebola moc nadsena ze mi ho ma dat, vzdy hovori ze "nieco sa vam stane a budete ma zalovat")...
akurat teta na Bratislavskom letisku po tom ako ma presvietili sa ma spytala ze preco som to neodmietla ked som tehotna
to som vobec nevedela ze sa to moze a aj podla literatury su nazory na skodlivost tohoto ziarenia rozdielne (tak sa utesujem ze to malemu snad neublizilo)
let bol v pohode (grcsacok skoro pouzil moj manzel 😉 ), akurat po nastupe do lietadla nas odstavili na pol hodinu nabok a kedze na radu lekarky o dokladnom zavodneni som mala v sebe asi 2,5 litra tekutin, som si skoro cvrkla...
inac ak nahodou poletite nejakou nizkonakladovkou, zasob sa poriadne pitim, ti ti zadarmo nedaju ani pohar vody (6 Euro/240 sk za plechovku coly s cokoladovou tycinkou nie je na slovenske penazenky...)

slenka
2. aug 2006

mne jedna kamaratka povedala, zevraj sa neodporuca lietat prve a posledne tri mesiace. Ale ktovie co je na tom pravdy...

zuz11
2. aug 2006

masinka, zalezi kam a s kym lietas 😀 ja som doteraz lietala tak ze vsetko nealko zadara 😀 😉

masinka
2. aug 2006

a letela si s nejakou nizkorozpoctovou leteckou spolocnostou?
pre mna to inac bolo tiez (nemile) prekvapko ☹
a to som toho uz v zivote nalietala viac ako poniektore letusky

zuz11
2. aug 2006

slenka, v prvych mesiacoch je riziko spontalneho potratu a v poslednych predcasny porod takze lietanie na zaciatku a na konci sa urcite neodporuca 😉
masinka, letecke spolocnosti ked mozem si vyberam 😀

masinka
2. aug 2006

my sme isli cez jednu nemenovanu dost velku a renomovanu cestovku, zaplatili sme za letenky akoze chartrovy let tazke prachy a na letisku sme sa dozvedeli ze letime "za korunu"

lara1znk
2. aug 2006

K tym drinkom zadarmo, oni vlastne zadarmo nie su, je to vsetko v cene letenky. 😉

bludicka1
2. aug 2006

je ten drink zadarmo aj v nizkonakladovych letoch?

masinka
2. aug 2006

ono je to nizkonakladove pre to, lebo do ceny nerataju automaticky "drinky zadarmo" a ked ich chces, tak si za ne zacvakas priamo na palube
kedze ale lietaju medzi SR a cudzinou (resp cudzinou a cudzinou), tak su ceny prepocitavane z EUR a hlaska letusky ze "pripravte si prosim drobne" je pre Slovaka skor ako vtip...

zuz11
2. aug 2006

bludicka, zevraj nie 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre