Je lietanie v tehotenstve nebezpečné?

icha5
1. aug 2006

Je lietanie v tehotenstve nebezpečné?

sue
2. aug 2006

...napríklad Skyeurope ako nízkonákladová spoločnosť nemajú drinky ani papanie v cene... (ale to som mimo témy 😲 😀 )

bludicka1
2. aug 2006

ok tak ja si radsej poletim nizkonakladovou a zoberiem termosku cajiku 😉

masinka
2. aug 2006

presne to som chcela mojim prvym prispevkom povedat - treba si so sebou zobrat proviant 🙂
(a to aj keby si letela "normalnou" spolocnostou - cola, tonic a umelohmotny orange jujcik asi niesu pre tehulku to najvhodnejsie

prima
2. aug 2006

my sme tusim leteli so Skyeurope a dostali sme aj papat aj pit a nic za to nepytali. A leteli sme ked som bola v nejakom 3.tt. nepotratila som a dufam, ze ani drobcovi sa nic nestalo, snad. a doktorka vravela, ze ked potrati zena v prvom trimestri, tak to babo mal aj tak nejake chyby, teda nemalo dobry geneticky zaklad...tak nemyslim, ze od lietania sa moze potratit.

krissy1
2. aug 2006

Aj ja sa chystam,letiet na bud tyzden_Tunis a dufam,ze sa nam nic nestane 😎

natana
2. aug 2006

ja som tiež letela, v 5tt. A bolo to v pohode

krissy1
2. aug 2006

som naucena lietat a pripravena na turbulencie a úpod.,len aby sme nemuseli kriesit nasho otecka,kt. bude mat premieru 😉

peha
2. aug 2006

kamarat je jadrovy fyzik, a tvrdi, ze drobne ziarenie, ktore je v tejto nadmorskej vyske a v lietadle nie je skodlive, ale moze byt rizikove pre tehulky, ktore maju nejake problemy.
ako sa spominalo vyssie, prve 3 mesiace - tie su prilis krehke a vzacne - a posledne su uz rizikovejsie, pretoze zena pri prudkom pohybe, naraze a pod. by mohla dostat kontrakciu, ktora moze vyvolat potrat ci predcasny porod.
samozrejme su zeny, ktorym nic nie je.

podla mna to je na osobnom citeni a zvazeni, ak nemate komplikacie, tak bezproblemov.

ja osobne viem, ze nepoletim, moj posledny let - som nedavno opisovala bol pocas burky v burkovych mrakoch a bleskoch, bolo to stresujuce, hrmotalo cele lietadlo, a vdaka bohu, ze som vtedy nebola tehotna, aspon si to myslim. v zivote som sa nebala takto, bolelo ma brucho, myslela som, ze to neprezijeme, proste hrozny stres, myslela som ze je to posledny moj let.
tymto som nechcela vystrasit nikoho, len nevieme predvidat co sa moze stat na cestach. a ja osobne asi na lietanie budem kaslat, 🙂 - v mojom pripade to nie je nevyhnutne, radsej pojdeme niekam po zemi 🙂

stankas
2. aug 2006

Ozaj,
a este by som chcela upozornit na zvazenie destinacie, do ktorej by ste chceli letiet........

Egypt, Tunis, Afrika a ine exoticke krajiny...to by som vyradila na prvom mieste!!!

mimca
3. aug 2006

peha to ma tesi, ze tvoj kamarat odbornik tvrdi ze to ziarenie nie je az take silne. ja dufam ani nam neublizilo i ked som za prvych 6tyzdnov bola skoro stale vo vzduchu. tak snad...baby na dovolenku by som povedala, ze v pohode aj v prvom trimestri, i ked druhy je najlepsi na cestovanie urcite. v tretom uz lietat nebudem ani ja, a ani by sa nemalo

zuz11
3. aug 2006

stanka, mi ideme do tunisu 🤐

stankas
3. aug 2006

Fiiiiiiiha Zuzi,
odvazna....
A bola si tam uz predtym niekedy na dovolenke?
Budes si musiet davat pozor na jedlo, vodu.....proste vsetko....
Je tam strasna klima.....
No, neviem, ved svoj organizmus poznas najlepsie....

My sme boli na Rhodose, let celkom kratky, klima fantazia, este je to Europa 😎 , cim nechcem zatracovat ine krajiny, ale je to civilizacia 😎 aspon podobna nasej.........

Na Tunis by som sa neodhodlala...

zuz11
3. aug 2006

stanka, bola som v egypte a to som zvladala v pohode a tunis je vyssie takze by to malo byt ok, samozrejme ze pit budem iba z uzavretych flias a jest iba fakt uvarene a v hoteli 😀 grecko sa mi zdalo tak priserne predrazene ze sompovedala ze tolko nedam ani ked co 🤐

katrin
3. aug 2006

osobne by som do lietadla nesadla a určite by som neletela do nejakej exotickej krajiny ako Egypt, Tunis.. proste Afrika, Ázia... nikdy neviete, čo sa môže na takej dovolenke udiať a ešte k tomu s mimi v brušku.... 😲

Tiež som bola v Egypte niekoľkokrát, všetko som zvládla, ale organizmus v tehotenstve je úplne iný ako za normálnych okolností.. Hlavne, ak na hnačku a podobné nemôžeš užívať nič, ak si tehu... 😔 Ale to je každého osobná vec 🤐

zuz11
3. aug 2006

mne doktor povedal ze som tehotna a nie chora a kedze mam uplne normalne a zdrave tehu tak nemam ziadne obmedzenia a on mi nic nezakazuje kedze idem v celkom dobrom obdobi tehu 🤐

stankas
3. aug 2006

Zuzi,
presne je to o tom, ako sa sama citis, ak budes v pohode, tak si uzijes krasnu dovcu.....

Ja by som napr. nesla do Egypta ani zdrava a netehula....jednak nie som plazovy typ, neznasam obrovske horucavy, a z okruhu mojich znamych, co boli v Egypte, ani jeden z nich nebol nadseny, ak nie pobureny, ci uz jedlom, spravanim, hygienou.....proste.....asi som fajnovka.......

Vlastne sla by som do Egypta, ale len ako egyptolog/archeolog, to by ma bavilo....

zuz11
3. aug 2006

stankas, tak treba si vediet vybrat aj destinaciu 😀 my sme boli v tabe, je to v riti daleko od ich civilizacie ale hotel bol 5 hviezdickovy a poviem ti ze uroven bola fakt vysoka, strava bola pestra a tiez super, tak isto personal a aj vsetky ostatne sluzby 😉 a naj bolo ze sme boli po vyletoch napr v Petre, co stalo za to 😀
moj drahy mi inak dlho nadaval ze sme boli daleko od civilizacie a tak ale ked sme teraz zacali uvazovat o dovce chcel ist iba tam 😀, o som ja odmietla lebo tam je fakt brutal teplo v septembri a neskor ja uz nemozem a nechcem riskovat 😉

icha5
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuz11
3. aug 2006

icha, tak hor sa do vyberu dovolenky 😀 😉

icha5
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuz11
3. aug 2006

icha a kedy planujete odlietat? 😀 bo take tie lepsie hotely co som zistovala su uplne vypredane na konci augusta 🤐

icha5
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuz11
3. aug 2006

icha, no len ja si trosku aj podla referenci a kvality vyberam 😀 v egypte sme mali 5 hviezdiciek a aj teraz do tunisu ideme do 5 hviezdickoveho 😀

goja
4. aug 2006

ahojte babenky. Citam si tu vase prispevocky,tak dam aj ja svoj. My sme boli v Egypte 3x a zakazdym perfektna dovolenka. Ono zavisi od toho v kolko hviezdickovom hoteli ste ubytovani a co od dovolenky ocakavate. V 5+ uz je to naozaj na europskej urovni - aj hygiena, aj strava, takze by som "tie krajiny" iste nezatracovala. V eur. primorskych letoviskach su v ostatnych r. premrstene ceny a more nic moc /rozhodne si neuzijete potapanie ci snorchlovanie ako v Cervenom mori/. Tento rok sme boli v juni, este som nevedela, ze som tehu a musim priznat, ze ked porovnam predosle dve dovolenky, tak som nezvladala ani tie horucavy, ani stravu, opalovanie uz vobec nie a straaasne sme sa divili preco 😉 Takze je to ozaj indi-vindi, teraz by som na dovolenku isto nikam nesla. Ale ked pojdete, prajem prijemnu dovolenku a nech je vsetko ok!!

zuz11
4. aug 2006

goja, ale asi je rozdiel ist na dovcu v prvom trimestri ked je cloveku zle aj na slovensku 😀

stankas
4. aug 2006

goja,
vsak ani ja nezatracujem tie horucanske krajiny...
skor kvoli zdrav.starostlivosti by som sa obavala...co keby sa nedajboze nieco stalo, zeby si potrebovala do nemocnice........tak?
Prave, ked ste boli take vsetky spokojne, ale co keby? Uz ste tam boli na nejakom zakroku v miestnej nemocnici?

zuz11
4. aug 2006

stankas, ale lekar odporucil zmenu vzduchu a aj more 😀 a snad teray nebudem sediet doma na riti, bo ked bude mat Drobec tristvrte roka a budem chciet ist s nim k moru zasa ma zdr..... ale fakt nie sme chore a ak ides v spravnom case tehu tak je to v poho..... 😔 ale je mi jedno co si o mne myslite.....

stankas
4. aug 2006

Joooooooj,
Zuzi, ved sa nezlosti....vsak na to tu ta tema je aby sme to rozobrali a rozluskli to....
Vsak si kazda z nas z toho aj tak vezme, co sa prave hodi, nie?
A ked uz budes mat skusenost po dovolenke, tak sem napises, ze kludne
sa nemusia bat tehulky aj exotickejsich destinacii...

Zas budeme mudrejsie, no nie???

stankas
4. aug 2006

Ja mam z arabov hrozu, no co uz....nik ma nepresvedci...

icha5
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre