Je lietanie v tehotenstve nebezpečné?

icha5
1. aug 2006

Je lietanie v tehotenstve nebezpečné?

martinka17
25. nov 2008

no ja mám lietanie strááášne rada...bolo to super, nemala som žiadne problémy, aj keď je pravda, že v 20tt som mala bruško asi tak, ako keď sa dobre najem. Takže mi ani pás neprekážal🙂
Neboj, iste si ten let užiješ.
Dokonca na dovolenke mi bolo cestou na letisko v bude strááášne zle, skoro som vracala a to sme v buse sedeli asi 15 minút. A ako náhle sa lietadlo odlepilo od zeme, moja nevolnosť zmizla 😀

matkah
25. nov 2008

nevolnosti sa nebojí , počas tehotenstva som ani raz nevracala , tak to by malo byť ok, no idem už domou , zajtra sa prihlásim , zaitm pa pa

andreb
25. nov 2008

matkah - z vlastnej skusenosti - lietam sice len kratke lety (1-2 hodiny), ale kazde dva tyzdne od zaciatku tehu a planujem cestovat do 25tt
..klop klop - zatial ziadne problemy, ale mne ani zle nebyvalo
a pytala som sa aj lekarky a povedala, ze pokial ja nebudem mat problem, tak ona problem nevidi

janika7
25. nov 2008

Ahoj holky, taky jsem resila letani a muj doktor byl proti. Letela jsem naposledy v 18tt a to jen do Londyna. Rikal mi, ze zmeny tlaku obzvlast kolem 20tt mohou zpusobit kontrakce a ze by to mohlo byt nebezpecny. Mela jsem letet jeste o par tydnu pozdeji a to jsem uz radsi zustala doma, ted jsem za to rada, protoze mi zacalo tvrdnout bricho a ten let by mi asi dobre neudelal. Tak nevim, nazory doktoru se lisi...

krista
28. dec 2008

miky • Dnes v 17:08
Ahoj,
obracím se na Vás s prosbou o radu. S manželem máme na začátek června objednanou dovolenou v Egyptě. Zároveň jsme se domluvili, že bychom se na ní pokusili už o miminko. Antikoncepci bych proto chtěla vysadit už v květnu.....A teď ten můj problém s kterým bych potřebovala poradit. Nejspíš není moc pravděpodobné, že by se nám podařilo počít miminko hned na poprvé, ale stát se to může. Do jaké doby si myslíte, popř. máte zkušenosti je bezpečné cestovat letadlem jako těhotná, abych neohrozila miminko?

andyssek • Dnes v 17:49
miky:já jsem o tom jenom slyšela ,ale první a druhý trimestr je bez problému let v letadle.pOKAĎ NEJSOU NÁKÉ KOMPLIKACE.Takže klidně se snažte určitě to vadit nebude.

libka1
29. dec 2008

Ja som lietala zhruba do 30 týždňa plus mínus... bez problémov, ale max 2 hodinový let... 😉

janika7
30. dec 2008

Ja jsem otehotnela na dovoleny a cesta domu letadlem mimcu ublizit nemuze, protoze i kdyz se neco poskodi, ostatni bunky to nahradi. Myslim, ze to tak funguje prvni tri tydny po oplodneni.

ivanka821
21. jan 2009

ahoj tehulky.
Chcela by som sa s vami podelit o tuto skusenost, ak ste na hrane rozmyslania, ci ist ci neist letecky niekam pozriet exotiku. Myslim ze lietanie je tak akurat na jednoduche lety ako Bratislava - Praha......
S priatelom, sme si objednali let v juli 2008. Este sme nevedeli, co nas caka.
V oktobri nam vysiel pozitivny test a vtedy som sa zacala obavat ci to cele vobec zvladnem.
V januari, ked som bola v 13 tt som s kuframi pobalenymi na Londynskom Heathrow stala v rade na check in do Juhoafrickej republiky.
Let trval 14 hodin.....
Da sa povedat, ze som ho zvladla. ZE som bola uplne ok. Ale to co nasledovalo potom.....
Druhy den ma bolel cely clovek a myslela som ze to uz len tak nerozchodim. Citila som kazdy jeden sval a bolo to strasne.
Na treti den od letu sa zrejme nase babatko nevedelo spamatat z letu, takze som po vylete do obchodu, ovracala krasne spravenu zahradku.
O 4 dni sme sa vydali za poznavanim 700 km od miesta, kde sme boli. Cesta trvala 8 hodin a vraj sa taketo 'tury' vobec neodporucaju....
Ocean bol nadherny, krasne sumel a vsetko bolo fantasticke, ale ked som sa vybrala sa len tak prejst sa popri oceanu a traochu chytit farbu, tak mi prislo tak zle...
Takze dufam, ze vam toto pomoze pri rozhodovani sa....

kackabrcka
21. jan 2009

Ahojte kocky no ja lietam stale 1,5hod. lety nemecko - slovensko lebo zatial nebolo ine vychodisko kvoli lekarovi.. inak lekar v SR nemal proti tomu ziadne vyhrady ale je pravda ze nemam ani ziadne zdr. problemy zatial.. na letiskach chcu niekedy potvrdenia od lekara od 8mesiaca ze mozte lietat.. brcka

briketa
22. jan 2009

To je naozaj na kazdom ako sa citi, aj som letela na konci osmeho mesiaca interkontinentalny let, dokopy patnast hodin. Bez problemov.
Ja by som si skor davala pozor ked dievcata spominaju exotiku. Krajiny Juz. Ameriky, Afriky aj Azie su haklive na bakterie vo vode. Je to uplna zmena prostredia a aj pre netehotneho zdraveho cloveka su sprevadzane takmer automaticky hnackami a zvracanim aj pri vysokej opatrnosti. Tato crevna "chripka" sa aj nazyva ludovo "turista".
Takze na to by som si jednoznacne dala pozor.

ivanka821
22. jan 2009

Mozno mas pravdu, ale poviem Ti vobec som nepila vodu z vodovodu, na to som si davala specialny pozor. Pila som velmi vela vody mineralnej a tu som kupovala len v obchodoch. Neochutnala som nic co ponukali na ulici, alebo len tak vselikde okolo.
Ochutnala som akurat nejake morske speciality, aj ked viem, ze tie su v tehotenstve prisne zakazane ale nejako mi to nedalo. Bola som v krajine, kde boli spracovane uzasne.
Ale v kazdom pripade, je to na kazdom.

emjee
28. jan 2009

lenullla • 16tt • Dnes o 12:51
Ahojte mile tehulky, chcem sa spytat, ci je vhodne cestovat v tehotenstve lietadlom a ak ano, tak kedy ?.. nemam nastastie ziadny zdravotny problem, musim si zaklopat, ze moje tehotenstvo zatial prebieha vynikajuco. Len ja som este nikdy neletela, a som v 15tt . Dakujem za odpovede

fodorka33 • 38tt • Dnes o 13:39
lanulla neviem ako je to ale ja som letela ked som bola v 12tt....ale myslim si ze tam by nemal byt iny problem,ale pokial dobre viem bola tu niekde tema lietanie v tehotenstve..skus ju najst tam si baby o tom pisali...

fodorka33 • 38tt • Dnes o 13:42
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
tuto mas link lietanie v tehotenstve tak sup....

silvia.t • 24tt • Dnes o 15:49
ahoj lenulla ja som lietala oz zaciatku tehu az do teraz 2x za mesiac...mala som totiz taku pracu...a som v pohode...vsetko je ok,ale teraz mi uz dr.povedal ze by som nemala...vraj do toho 25tt potom podla toho ako sa citis. tak podla mna sa nemas coho obavat,ak nie si rizikova

luciauk • 3d • Dnes o 16:12
lenulla, ja som cestovala aj v pokročilejšom štádiu, presnejšie v 32. a 34.tt, jediné, čo mi vadilo, bolo horúčava v lietadle. teda, ona tam asi nebola, to len mne bolo vkuse horúco. zachránili ma vlhčené obrúsky, krorými som sa utierala a ovlažovala. a bolo to vo februári, takže kúrili o 106 v pohode môžeš letieť do 28tt a potom potrebuješ potvrdenie od lekára, že si ok a ide o jednoplodové tehotenstvo. žiadna spoločnosť neberie na palubu po 36tt a hocikedy ťa môžu odmietnuť. už sa to aj stalo. dvom mojim kamarátkam

maajka83
30. jan 2009

Emjee, ja som letela do anglicka v 18tt. bolo to ok. dr tiez nebol nadseny, ze je to na moju zodpovednost. Dal mi aj nejake potvrdenie o tom ze mozem letiet s tym ze ak by to pytali na letisku, ale nic take nepytali 😀 Ale v kutiku duse som sa bala, predsa len nahoda je blba...

emjee
30. jan 2009

melinda30 • Dnes o 10:42
Ahojte..potrebovala by som poradit som v 5tyzdni tehotenstva mam taky hnedkasty vytok dostala som tabletky a kvapky ale co ma najviac trapi ze by som mala za 2 tyzdne odletiet do anglicka...nevedel by mi niekdo poradit ci by som mala letiet alebo nie moj gynekolog mi povedal ze je to na moju vlastnu zodpovednost tak teraz si stym neviem rady neviem ci by to babatku neuskodilo pocula som uz rozne dohady o tomto ze to neni dobre kvoly tlaku tak by som stymto naozaj potrebovala radu...dakujem

maajka83
30. jan 2009

Ak by som mala hnedkasty vytok tak by som nesla.Bala by som sa. mam kamaratku co mala hned.vytok, postupne zacala krvacat a v 9tt prisla o babo. Nechcem ta strasit, ja som tiez letela. To zalezi na tebe ci surne potrebujes ist do anglicka, alebo nie.

luckahr
30. jan 2009

miky, já bych se nebála toho letu, ale spíš toho Egypta, ten mi přijde kdykoliv během těhu "zbytečnej" 😉 , ale je to samozřejmě na vás 🙂

emjee
2. feb 2009

mmyska • 36tt • Včera o 21:17
Baby čo si myslíte môžem v 35tt cestovať lietadlom?

luciauk • 3d • Včera o 21:55
mmyska môžeš, ak čakáš len jedno, čo asi áno. musíš mať potvrdenie od lekára s dátumom pôrodu a potvrdením, že ide o jednoplodové tehotenstvo a nevidí dôvod na obavy. no, vrátiť sa musíš do konca 36.tt a to ťa aj tak môže kapitán odmietnuť prijať na palubu. ja som letela v 32. a 34.tt a nemala som problém, akurát v sky europe sa jedna letuška robila zaujímavá a hodinu to riešila s pilotom, či ma vezmú. potom som už stále radšej zakrývala bruško kabátom a mala som pokoj. naloguj sa na stránku spoločnosti s ktorou letíš a tam si nájdi podrobnosti. aj tu je tomu venovaná téma

samayka
6. apr 2009

luciauk, mmyska - my by sme mali letieť v piatok do paríža a v utorok letíme nazad... v piatok budem presne 27+1 tt a v utorok 27+5 tt.. čiže práve 28 tt. v sky požadujú potvrdenie práve od 28 tt... na mne však bruško poriadne ani nevidno, len teraz trošku vykuklo... vyzerám ako bežná tehulka v 5tom mesiaci...

budú odo mňa vyžadovať tehu knižku pri chceck-ine??? myslíte že sa oplatí riskovať a nepovedať presne v ktorom som tt??

cítim sa fit, behám jak veverka a nemám absolútne žiadne problémy ani komplikácie... len môj doky je taký trošku skeptik a keď som mu to spomínala vyjadril sa všelijak.. že nedoporučuje ale nemôže ani zakázať.. zajtra idem do poradne, a pre istotu by som od neho vymámila potvrdenie.. ale neviem či mi ho dá..

je doktor poviný mi to potvrdenie dať alebo môže štrajkovať???

kackabrcka
7. apr 2009

ahojte kocky

samayka - doktor by ti mal dat na vyziadanie potvrdenie ak tomu zodpoveda tvoj zdr. stav..

letecke spolocnosti chcu potvrdenie od 28tt do 36tt.. pri checking od teba neziadaju knizku ale na dalsej kontrole je to mozne - skor ziadaju potvrdenie od lekara.. ja som lietala cele tehu a potvrdenie pytali az v nemecku v 34tt potrebovali si ho skopirovat a naspat som letela zrovna sobotu a v SR odomna nikto nepytal nic /36tt/..

krista
20. apr 2009

jeudi • 1d, 28tt • Dnes v 11:51
mesic pred mym terminem by jsme meli letet do francie na svatbu znamym ale nevim jestli muzu do letadla jeste jsem nikdy neletela

jabber • 1d • Dnes v 11:55
Ahoj, informuj se v letecké společnosti, se kterou poletíte 😉 Nějaké info je i tady: http://www.porodnice.cz/node/3851

luciiaa23 • 24tt • Dnes ve 12:08
ahojky,ja som bola teraz letecky v Paríži,ale je pravda,že sa letecké spoločnosti pýtajú,v akom mesiaci si,pretože nie každá tehulku vo vysokom štádiu tehu zoberie,hovorí sa,že po 28tt by sa už lietať nemalo,ale každý to hovorí inka

bibi78
3. máj 2009

Ja som letela v 19 tt asi 18 hodinovy let a potom v 21 tt spat. Mozem povedat, ze let mi vobec nesposoboval problemy, jedine, co odporucim je co najcastejsie sa prejst a trochu sa "pretiahnut" 😉 . Ja som pri WCkach cvicila s nohami, aby sa mi trosku rozprudila krv a neopuchli nohy, pripadne neurobili sa krcove zily. Vzdy som odmietla scaner a tak ma prehladala osobne nejaka securitacka. Nikde sa ma nepytali, v kt. som tyzdni, ale mozno to zavisi od let. spolocnosti. Myslim, ze ak ma dojst k potratu alebo akejkolvek komplikaciii, moze sa to stat nahodne, ked zena prave leti a potom to pripisuje prave tomu lietaniu. Letusky bezne lietaju do 6. mesiaca, takze samotneho letu by som sa nebala. Mne osobne robilo horsie cestovanie autom, presli sme asi 3000 km a na konci som uz zacala mat bolesti. Vraj najidealnejsia je cesta vlakom, potom lietadlom a autom az na 3.mieste... aspon tak to tvrdia odbornici... Vela stastnych mil... ! 😎

vendy05
13. máj 2009

připojuji svoji zkušenost letěli jsme ve 12 tt 11 hodin a zpět ve 14 tt o hodinu a půl méně mezi tím ujeli cca 3500 km autem a úplně v pohodě, takže přeji krásnou dovolenou všem 😉

ela222
14. máj 2009

ahojte, scaner na letisku môže bábatku uškodiť? Budúci týždeň letím do Ríma, je to len dve hodinu letu. Takže toho sa nebojím. Ale scaneru sa mám vyhýbať?

ela222
14. máj 2009

halo, je ten scaner na letisku taký nebezpečný? Neviete mi poradiť.

niki11
14. máj 2009

Ela222, tak toto by zaujimalo aj mna. Letime o dva tyzdne...

poletucha
14. máj 2009

urcite tesne pred rentgenem jim reknete,ze jste tehule a oni vas nechaji obejit a prohlidnou vas jenom rukama 😉 ...neni progazana skodlivost ale taky neni vyvracena...a stalo se mi jenom jednou ze nejakej spanelskej blb co tam kontroloval me nutil ze musim jit skrz rentgen...ale nedala jsem se...mate pravo to odmitnout...mozna nekde po vas budou chtit i tehu prukazku. Ale jestli letite z BA..tak tam neni problem, automaticky kdyz na me koukli tak me poslali okolo. 🙂

niki11
14. máj 2009

Ked ja este nebudem asi tehu knizku, my to mame uplne cerstve a k dokimu sa estelen chystam objednat...

ela222
14. máj 2009

no knižku už mám, ale vidieť to na mne nie je. no horšie to bude pri odlete z talianska. manžel bude musieť tlmočiť. 🙂

r.ferraro
14. máj 2009

Ahojte dievcata, ja som letela asi pred mesiacom z Bergama do Ba. Povedala som ze som tehotna a ze by som nemala prejst cez rontgen. Oni my na to povedali, ze rontgen nieje problem, pretoze to ta nepresvacuje, ale ze to je detektor kovov. Presvacuje to ta masinka kadial chodia tasky, vesty atd.atd.
Tak neviem, co si mam o tom mysliet... Inak hned na check-ine povedzte ze ste tehotna aj ked to nie je na Vas vidiet, aspon Vas nedaju sadnut k nudzovemu vychodu ako mna,potom ma presadzali. Inak z Ba do Ke som to na check-ine povedala ta pani na mna kukala ,ze co....to je tak ak za pultom sedi nekompetentna osoba, totiz na ten isty let, ta ista pani dala sedadlo jednemu pasazierovi a najlepsie na tom bolo, ze to cislo miesta v lietadle ani nebolo...

poletucha
14. máj 2009

ela-staci na ne posunkama naznacit a ukazat jako ze mas brisko 😉
ferraro- no tohle nekde zkousej a mozna to tak vazne je, ale prokazany to neni ... a temer na vsech letistich tehulky automaticky posilaj stranou...tak kdyby to bylo vazne naprosto neskodny,tak to securitaci delat nesmi 😒 a museli by chodit rentgenem uplne vsichni. (krome kardiaku)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre