Je lietanie v tehotenstve nebezpečné?

icha5
1. aug 2006

Je lietanie v tehotenstve nebezpečné?

zuz11
5. aug 2006

icha, ale nie su az take drahe tie dovolenky a hlavne ak si vyberies nieco na poslednu chvilu 😵 europa je ale hrooooozne draha 🤐

stanka_s
6. aug 2006

zuz11, mas moje sympatie a drzim palce aby dovolenka vysla na 100% 🙂 . Aj ja sa chystam v sept. do Tunisu alebo Egypta (bola som uz v oboch krajinach), mas pravdu ze my nie sme chore ale tehotne. 😉 Je to na kazdej z nas ako sa rozhodne, kazda vie co moze a co nie, ako sa citi a podobne. Aj my uvazujeme o Afrike koli tomu ze eur. destinacie su prilis drahe ☹ (tyzden na Rodose nas stal 22 000,-/os. este v r.99) a v Afrike mas za priatelnu cenu kvalitne sluzby a stravu ale min. v 4* hotely a more jednoznacne najkrajsie. 😎

peha
7. aug 2006

zuz, prajem ti super dovolenku, uzite si to, vychutnajte, a ved naucis maleho plavat od utleho veku 🙂 😵
my sme babenko splodili na dovolenke 😵 , takze uz pardnove parbunkove stvoreniatko sa cvachtalo v mori. ale sli sme autom, takze okej. takze som rada, ze sme dovcu stihli este takto.
osobne uz asi tak skoro nepoletim, ale autom polozime aspon slovensko, povedali sme si, ze sa nemusime 3x do roka trepat k moru, a nemame prechodene vsetky slovenske kuty a moravu a juzne cechy, hrady zamky, pohodicku klud a malebne dedinky.

prajem vam krasne dovolenky a dobre bezproblemove tehulkovanie 😵

icha5
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lienka79
24. aug 2006

No podla slov jednej gynekologicky mi bolo povedane, ze sa di I.trimestra neodporuca liatat,pretoze zmena tlaku v lietadle moze sposobit predcasne stahy maternice....Ja som bola v 4 tyzdni tehotenstva,ale kedze dovolenka uz bola zaplatena, nedalo sa nic robit..a ja som to riskla..teraz je 2 tyzdne po dovolenke a klop-klop..zatial v pohode...Je to na kazdom..ale strasne som sa bala....pravdupovediac

petruska77
25. aug 2006

ja som bola pred tyzdnom v tunise a bolo to celkom v pohode... Akurat pred letom ma nekontrolovali cez ten rontgenovy ram, lebo som vzdy povedala, ze som tehotna. Tak ma len tak trochu osahali rucne a pustili...

zuz11
25. aug 2006

jej petrus, nas let caka o 4 dni, takze vravis ze vsetko v poho to som rada a snad aj nam ude dobre, som rada ze ste to zvladli 😵

petruska77
25. aug 2006

zuz, jasne v poho, len ak mavas este nevolnosti tak maj v pohotovosti grc-sacok, lebo ja som to nejak zanedbala a cestou spat som ledva dobehla na zachod 😅 Len fakt si daj pozor na ten ram, oni ta pustia povedla...

zuz11
25. aug 2006

petrus, no mne uz zle nebyva ale saciky su nachystane ak ci tak a u mna uz tehu nepriehliadnu, aj ked v mhd sa o to vsetci snazia 😵

petruska77
25. aug 2006

zuz, na mne to este vidiet moc nie je, tak som to radsej hovorila... Hlavne na tuniskom letisku, ked pri rame stali piati colnici-muzi to bolo zaujimave 🙂 Vsetci sa zacali zahanbene osivat a pustili ma bez toho aby ma vobec prehliadli, takze som mohla do lietadla prepasovat co by som chcela 😀

zuz11
25. aug 2006

petrus tak to nemam za lubom, ja len chcem bez problemov a komplikacii doletiet tam a aj spat 😀

krissy1
25. aug 2006

ja som sa min.tyzden vratila z tunisu.Nemala a nemam zatial nijake komplykacie a let prebehol v poho.Zalezi aj od toho ,ci uz ste letely,alebo nie.......

petruska77
25. aug 2006

zuz 😀 tak prijemny let a stastny navrat domov 😉

zuz11
25. aug 2006

krissy, ja som skuseny letec, nie len zo skusok ale aj zo zamoria 😀 bola som dva krat aj v kanade tak viem co su to aj dlhe a vysoke lety 😀
takze snad vsetko dobre dopadne a po dovci sa ozvem a este mam par dni aj pred nou 😵

cigaretka5
3. nov 2006

Planujeme v aprili dobvolenku a tiez sme zacali pracovat na babatku, myslite ze je to OK?
Ked si to tak zhrniem tak prve a posledne tri mesiace su nebezpecne rozmyslala som ze ak by sa nam nepodarilo otehotniet do decembra , zacnem zasa na stvrt roka s antikoncepciou. Myslite ze je to OK?
Asi sa cudujete ci musime ist na tu dofcu v aprili, ale je to moj sen - Brazilia- a myslim si ze takyto trip s rodinkou tak skoro nezrealizujeme

zuzula
3. nov 2006

Cigaretka, myslim ze do Brazilie (predpokladam ze na dlhsi cas, nielen tyzden) v prvom trimestri by bolo celkom riskantne, hlavne keby si mala ranne (citaj celodenne) nevolnosti, vobec by si si to neuzila, niektore baby su radi ze to preziju doma na PN. Ale zase niektore tehulky ani nevedia ze su tehotne. Inak neviem ako je to s ockovanim proti vselijakym exotickym chorobam v tehotenstve, takisto si treba davat pozor na to co jes/pijes, nadmorsku vysku...
Ak je Brazilia tvoj velky sen, preco nepockat so snazilkovanim sa az ked sa vratite? Alebo mozete zacat tam...a splodit mimi na Copacabana 😎

cigaretka5
3. nov 2006

mas asi pravdu zuzuli, no kalkulujem keby sa podarilo teraz tak som v aprili 6 mesiac a to by malo byt ok. AK tehotna nie som tak zacnem pekne az tam , to je jasne, nechcem nic riskovat,................

zuzula
3. nov 2006

Hmm, len vies ako to funguje...nikdy nevies kedy sa to podari... 😉
Nam sa napriklad podarilo na 2x, niekomu sa podari na prvy a niekomu az po roku intenzivneho skusania...toto sa asi naprogramovat neda... 😔
Ale kazdopadne vela stastia nech to vyjde ako si predstavujete... 🙂

cigaretka5
3. nov 2006

to mi je jasne ze naprogramovat si to nemozem
dakujem za podporu

bludicka1
27. nov 2006

babenky neviete ako je to s lietanim do Egypta pocas tehotenstva? Ma s tym niektora z vas skusenosti? Treba nejake vakciny??? dakujem

luculka
31. jan 2007

Ahojte aj mna by zaujimal ten EGYPT.... 😒

angelinicka
31. jan 2007

ja som bola v 6tt ked sme leteli do egypta. v 13tt mi zistili zamlknuty potrat.
kazdy od doktorov, manzela mi vravi ze sa to nestalo kvoli letu ani egyptu lebo vraj sa babo este skor prestalo vyvijat, a pri tom som bola 2dni pred letom na uvz.tam dr. povedal ze babetko ma 6tt a je vsetko v poriadku.po potrate mi vravel ze sa vyvin mohol zastavit aj par hodin po uvz no sono mi robil.neviem som z toho zmagorena a obvinujem sa.trapi ma to a ked budem vediet ze som tehu nikam nepojdem nestoji mi za to ziadne more, veget....v lietadle su tlaky ktore babetku podla mna mozu poskodit a hlavne ten rengen ci co to je cez co sa prechadza, ja som nevedela ze to skodi a presla som nim. na hystologii neukazalo kvoli comu sa to stalo takze presne neviem nic. kopu zien lieta aj ked su tehu a nie je im nic ale ani jedna zena nie som ja a vidim ze ja som to nezvladla bohuzial.

emjee
31. jan 2007

angelinicka je mi to luto, ale ak ti aj doktori povedali, ze to nebolo tym letom, tak sa neobvinuj; drzim palce, aby si coskoro mala opat // 😉

luculka
31. jan 2007

emjee zajtra sa chistam doktorovi...tak som zvedava co mi ohladom Egypta povie..... 😉

emjee
31. jan 2007

luculka osobne si myslim, ze kludne (ak ti lekar povoli cestu lietadlom) do Egypta mozes ist - treba si vybrat minimalne 4* hotel a dorziavat zakladne veci - nebyt moc dlho na slnku, nepit studene, nezdrziavat sa v silno klimatizovanych miestnostiach, neexperimentovat s jedlom (proste co nepoznas radsej nejest), nehrat plazovy volejbal a pod. a malo by to byt ok 😉

luculka
31. jan 2007

no...tak ja tam idem predovsetkým lenosit...na lehátkach... 😀 😀 ...a hotel máme 5* 😀

lara1znk
31. jan 2007

do Egypta by som v ziadnom pripade neletela v tehotenstve, vela ludi tam ma zaludocne problemy, hnacky atd. takze radsej by som to neriskovala.

luculka
1. feb 2007

Prave som prisla od zenskeho...a povedal ze to je len na nás.....s tým Egyptom....ze v pohode baby cestuju...ze to nieje choroba 😀 ...ale ze ide o to ze on by v Egypskej nemocnici nechcel lezat..... 😝

miriamka
22. feb 2007

Baby...crta sa mi sluzobka do Kanady,kde ratam tak so 7 hodinovym letom.Je to az o 1 a pol mesiaca,ale teoreticky ak by som ostala tehulka,mozem tym ohrozit tehotenstvo?Oznamovat to v praci hned ako otehotnie urcite nechcem,takze letiet by som letela...Co myslite?

bilushka
23. feb 2007

Miriamka, ja som letela tento tyzden, sice iba do Svajciarska-teda hodina a pol letu, hned v prvej poradni som sa na to pytala lekara, lebo sme mali uz letenky kupene, ten mi povedal ze uplne v pohode ak nebudem mat ziadne problemy-to znamena spinenie, alebo ak mi nebude byvat tak zle - ze budem vysilena atd...
Tak som letela, lebo to zatial prezivam v pohode a nemala som vobec ziadne problemy a nelutujem, lebo sme tam boli na dovolenke a fantasticky som si oddychla 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre