Je lietanie v tehotenstve nebezpečné?

icha5
1. aug 2006

Je lietanie v tehotenstve nebezpečné?

eveluska
26. máj 2010

@zlilly - ahoj 🙂 zjisti si konkr. spolecnost, vetsinou do 34tt je to ok, ale casto chteji po 28tt papir od doktora, ale v realu se pak prej vetsinou ani na nic neptaj 🙂 ja prave poletim 29tt tam a nekdy 30/31tt zpatky, tak jsem to docela zjistovala.... no snad to bude vsecko v pohode doufam 🙂

zlilly
26. máj 2010

no letim s austrian airlines a na jejich webu se pise, ze neberou rizikove a 4t pred terminem porodu. jinak nic. doporucuji poradit se s lekarem, o potvrzeni ani souhlasu nemluvi..... tak mozna necham doktora podepsat papir ze je vsechno v pohode a kdyz ho nikdo nebude chtit, tak tim lip. jen skoda, ze to neni na dovolenou, ale pracovne.
nejspis to moc resime. v USA lita kazdej porad a berou to normalne. 😉

eveluska
26. máj 2010

Přesně🙂 a v Anglii taky, ale jiný evr. země to pravé nekdy docela resej... taky si říkám, ze papírem od dr. rozhodne nic nezkazim. 🙂

bihan
26. máj 2010

Podľa mňa je fajn si ten papier zariadiť hlavne kvôli sebe a svojmu dobrému svedomiu 😀 Pred cestou som potrebovala od lekára počuť, že je všetko tak ako má byť, aj keď to let. spoločnosť nevyžaduje. 😉

mimi21
10. jún 2010

ahojte,
je tu niekto kto letel na zaciatku tehu? cca okolo 12tt

editah222
10. jún 2010

@mimi21 Já jsem letěla v 11tt. Ptala jsem se svého doktora jesti můžu a on na mě hleděl jako na blázna a prý, že těhotenství není nemoc tak at si letim 🙂

mimi21
11. jún 2010

diky edita, aj mna moj dr dnes "pustil" takze zajtra smer kreta 😎 😎 😎

hpaja
19. jún 2010

Ahoj holky, já bych chtěla letět začátkem července do Řecka, zatím ale nemáme nic zajištěné, chci něco na poslední chvíli... to budu 28-29tt. Ale jak jsem vás tak pročetla, nevím, jestli mi můj dr. napíše nějaké potvrzení, když jsem mu to na poslední poradně řekla, moc se netvářil - a to mám těhu zatím bezproblémové. On je asi celkově proti dovoleným v těhu, pže u syna jsme měli letět na Krétu v 9tt, ale ty jeho řeči, co by se mohlo stát, tím mě vystrašil a nakonec jsme to radši zrušili 😒 Tak nevím, jestli se na to radši nevyprdnout a jet třeba autem do Chorvatska.

natalia777
19. jún 2010

mimi21 ja som letela v 12 tt na cyprus 4 a pol hodiny a potom aj naspat a nic sa mi nestalo 😉 uzi si dovolenku 😉

janulka80
21. jún 2010

Ahojte, ja budem letiet koncom augusta do Egypta a to budem v 24tt a v 26tt naspat. Podla toho co som zistovala u leteckej spolocnosti papier od lekara este nepotrebujem, ale asi si ho radsej vypytam. Nechcem aby ma na letisku otocili domov. Snad vsetko bude v poriadku a lekar mi cestu nezakaze.

mimi21
22. jún 2010

no baby ahojte
pisem este z Krety 😉
let bol v pohode, lekar mi naordinoval dat si den pred odletom a v den letu magnezium a keby sa objavili nejake krce tak som si mala dat no spa - to som ale nepouzila, lebo mi nic nebolo, zajtra uz letime domov 🙂

bonaquaba
25. jún 2010

Ahojte babenky,
ja idem letiet o 2 tyzdne do Norska, to budem v 22 tt a to som fakt nevedla, ze nejaky papier od doktorky budem potrebovat, tak si ho teda pojdem vypytat, aj nieco sa plati za to potvrdenie, or not.Len dufam, ze vsetko bude ok a nc sa nestane. majte sa krasne

janulka80
26. jún 2010

@bonaquaba ahoj, v 22tt este ten papier nepotrebujes, ale je to taka poistka. Tam ti len doktorka napise,ze ste v poriadku. Papier je potrebny od 26tt. Myslim, ze platit by si nemala, ale to neviem uplne na 100%.

bonaquaba
27. jún 2010

@janulka80
vdakamoc za radu, pojdem urcite ku doktorke nech mi da to potvrdenie pre istotu ,clovek nikdy nevie. Inac este sa ta chcem spytat staci, ked ten papier bude v slovenskom jazyku, alebo ho treba mat v angline, vdaka moc za info
papa

jedina30
28. jún 2010

caute baby,
necitala som vsetkych 13 stran,ale chcem pridat svoj nazor..
myslim si,ze nie je problem sediet doma,koli tomu,ze cakate dieta...ak je vsetko v poriadku a nemate problemy....ja som letela 22-23 tyzdni do USA...let trval vyse 7 hodintam a potom naspet/,no predtym sme este leteli do Londyna nejake 2 hodiny..pytala som sa svojho gynekologa a on mi to schvalil a po prichode domov som sa mu bola znova ukazat...neviem do ktoreho tyzdna sa moze lietat,ale ak sa citis fajn,tak sa nemas coho obavat...len sa poisti... 😉

elixia
28. jún 2010

Ahojte, moja cerstva skusenost,letela som minuly vikend a uplne v pohode..myslim,ze aj nie su v tehotenstve problemy, netreba sa bat....Pozor by som si dala hlavne pri vysokom tlaku, opuchajucich nohach...ale poradit sa s lekarom nezaskodi nikdy 🙂

vernero
30. jún 2010

Ahoj holky, taky bych chtěla přidat svoji zkušenost, s tím potvrzením záleží na aerolinkách, já např. za 2 týdny letím se swiss air a oni nepožadují do 36. týdne žádné potvrzení, píší to ve všeobecných podmínkách na netu, pro jistotu jsem si tam i zavolala a slečna mi to potvrdila. Takže univerzální rada není, je třeba kontaktovat danou leteckou společnost a zjisti si co a jak...

lulkax5
30. jún 2010

Ahojte my letime v pondelok 5 jula Londyn 🙂 dufam ze vsetko bude oki budeme v 18 tt len ja sa trosku bojim lietania ale lekar mi odporucil coculine tak snad bude secko oki 🙂

bihan
7. júl 2010

Ja zase z vlastnej skúsenosti potvrdzujem, že let v 36tt je úplne rovnaký ako v inom štádiu tehotenstva 😀 len som bola blbá, že som si nezaobstarala sťahujúce pančuchy, tak teraz ich musím nosiť aj tak.. ale inak to bola pohoda.. a nebol to kontinentálny, ale zaoceánsky let 🙂

etnicka
12. júl 2010

@bihan ja som tiez letela v 36. tt a myslela som, ze na letisku porodim, lebo mi 2 dni predtym spadlo brusko 😅 ale neporodila som 😉 inak dal sa prezit ten let, az na to, ze mam panicku hrozu z lietania.

etnicka
12. júl 2010

Ozaj, ja som ziadny papier od lekara nemala, akurat som im ukazala tehotensku knizku.

eveluska
17. júl 2010

tak jsem akorat priletela - v 31.tt, nikdo se me na nic neptal, nic jsem neukazovala a let byl naprosto v pohode 🙂

linalina
26. júl 2010

já letěla v těhotenství 2x služebně po EU. poprvé v 6. týdnu - a na to se moc moje mudr. netvářila, ale už to nešlo zrušit, protože na potvrzení těhu jsem byla v pondělí a letěla v úterý 😅 ; podruhé pak v 15 tt tam a v 16. zpět. Tu třetí cestu, kterou jsem měla letět cca 10 tt jsem teda zrušila ☹ . postoj mojí mudr. teda je: do 12 tt, kdy je zvýšené riziko spontánního potratu pokud možno ne, a pak až do 7 měsíce po evropě a "civilizovaných" zemích bez problémů, pokud teda nejsou nějaké potíže - a já mám zatím naprosto bezproblémové těhotenství. nepříjemně jsem se cítila akorát při té druhé cestě zpět - bylo to malé letadlo a vyrovnávání tlaku nebylo úplně ideální...

vikvik
26. júl 2010

s prvni dcerou jsem litala kazdy mesic (bydlime v zahranici a musela jsem) a nasledky nema 🙂 nejaky dvouhodinovy let neni vetsi zatezi nez sezeni 2hodiny v nepohodlnem aute/autobuse/vlaku. ted zase litam a opravdu se nebojim.
moje kolegyne letusky kolikrat do 4-5.mesice pracuji, tzn. litani 20dni v mesici a taky v poho. myslim, ze se v CR to letani strasne demonizuje, ale vsude jinde je to normalni ;)

vikvik
26. júl 2010

bihan se docela divim, ze te na dalkovku 4tydny pred terminem vzali! co to bylo za spolecnost??? ja ted resim, jak se dostanu domu po vyrizeni materske 🙂 padz ta "nase"odmita brat uz po 32tt :(

katea
27. júl 2010

bambule... som v 13t a už sme zrušili jednu dovo, ktorá nám vychádzala na 10t, nakoľko môj Dr. mi na začiatku teho povedal, že neodporúča cestovanie lietadlom. Pritom žiadne ťažkosti som nemala, rizikové teho nie je, vyvíjame sa tabuľkovo. Zvažujem, že v auguste (cca 16t) predsa len poletím na dovo k moru. Potrebujem oddych, ale mám obavu z možných rizík. Je niektorá z vás na tom podobne? Čo mi poradíte?

Všetkým držím palce!

nikulko
28. júl 2010

Hello maminky,
pred tyzdnom sme sa dozvedeli s mojou laskou, ze budeme mat babo, tak sme hned chceli vycestovat s rodinou do indickeho oceanu, ze sa zoberieme. Nasa rodinna lekarka nam to vsak zatrhla, pretoze je tam riziko, ze by som chytila nejaku exoticku hovadinu, s ktorou by si tu na SK nemuseli lekari poradit... co sa tyka lietania hovorila ze ok, ale len v
ramci europy... ja osobne by som tiez vylucila arabske krajiny (poznate predsa tie prehanky crevne).
Skratka: kratke lety let do "cistych krajin" a max do 6 mesiaca ....
Prijemnu dovolenku 🙂
btw: nakoniec sme vybrali sardiniu (karibik Europy)

kwetinka1
28. júl 2010

@katea ja som letela pred dvoma tyzdnami dvakrat a teraz budem zas letiet a to urcite nie je posledny krat. s lietanim nemam problemy. lekarka mi skor zakazala dlshie presuny autom (chceli sme ist az 800km), ale lietanie je vraj v pohode.

bihan
28. júl 2010

Nikulko, žila som 3 roky v Indickom Oceáne a žiadnu exotickú "hovadinu" som nechytila 😝

Vikvik, letela som s Air France (nemajú žiadne obmedzenia pre tehulky) a napr. Air Berlin berie tak isto tehule do ukončeného 36tt bez potvrdenia.. teda s tým, že musí nejako potvrdiť, že ten 36tt ešte neukončila 😀

rabiva
2. aug 2010

hi, nepresla som este vsetky odpovede, kt. potrebujem pre kolegynku - hlavne by ma zaujimal nazor na cca 2hod let v 6tt a obzvlast ak ide o uplne prvy let v zivote - teda stres z toho ako to moze cerstvo tehotna zena prezivat 😕 a ci by ste si trufli cestovat v takom pripade 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre