Je lietanie v tehotenstve nebezpečné?

icha5
1. aug 2006

Je lietanie v tehotenstve nebezpečné?

yulia
8. aug 2011

@yane217
Yane, letela jsi nakonec do te Ameriky? jake to bylo. ceka me podobna cesta ted za par tydnu 🙂 tak se ptam a koukam jake holky maji zkusenost..

mima221
12. aug 2011

caute chcela by som sa spytat ze ked si tehotna ci na letiskach sa normalne chodi cez bezpecnostnu branu alebo iba prehladavaju rucne?

moni
13. aug 2011

@mima221
Ja som isla cez tu beznu branu/detektor - vyhla som sa tym whole body scanom - nemyslim ze su nebezpecne, len pre lepsi pocit som si vybrala rad s normalnym detektorom.

yane217
19. aug 2011

@yulia Ahojky tak ja uz som aj doma.Dost som sa bala,ale cesta tam bola prijemnejsia,ako naspat.Mala som aj potvrdenie od lekara,ale nikto o mna ani neuvadil,ze som tehotna a to som mala uz aj dost velke brusko.Ak ti mozem odporucit pytaj si miesto niekde v predu,aby si sa mohla dobre natiahnut,a potom v predu to tak nehadze pri vzlietani a pristavani.Inak domov som isla spolocnostou Alitalia a leteli sme v noci,bolo to hrozne a este som bola aj strasne hladna,dali nam jest len 2x.Neviem sice ako to chodi u inych spolocnosti a hlavne v noci,lebo doteraz co som chodila letecky tak len cez den.A este musela som ist cez vsetky kontroly ako ostatny cestujuci,inak moj nazor na Americanou strasne pohodlny ludia...Po navrate domov som bola na poradni,a tam mi doktor povedal ze vsetko je poriadku,tak si momentalne uzivam dalej tehotenstvo plnymi duskami...
A prajem prijemnu cestu...

yulia
19. aug 2011

@yane217 Ahoj Yane, moc ti děkuju za odpověď. Já letím do new Yorku shodou náhod také s Al italia (ještě přestup) v Miláně a nazpět přes Amsterdam se společnosti KLM.
Poletím tedy na začátku 18tt tam a nazpátek ve 20tt. Jak daléko v těhu už jseš ty?
Takže říkáš s AlItalia radši svačinu s sebou, jo? 🙂

radlinka
19. aug 2011

@mima221 chodi sa normalne cez detektory, ziadne prehladavanie pokial nepipa. Vsetko je okej, netreba sa obavat scanov a dalsich blbosti okolo toho, proste prejdes dalej a je to. 😉

yane217
21. aug 2011

@yulia Ahoj.
Ja som letela do statou so spolocnostou Delta,ale sedela som vzadu.Co sa tyka jedla a napojov bolo to ovela lepsie,a este sme celu cestu mali zapnutu klimu,takze potom mi uz bola aj zima,ale oni ti tam daju taky maly vankusik a prikryvku.Naspat to bolo horsie ako som ti uz pisala,neiem ako ostatne tehulky,ale ja som za 9 hodin letu bola hladna a este ked som bola smadna tiez som si musela ist pre vodu az na koniec lietadla,co mi vsak prospelo,lebo som sa aspon stale natiahla a nemala som potom opuchnute nohy.
Ale mam taky pocit,ze to zalezi na tom ci letis cez den alebo v noci.
Potom daj vediet ako sa ti cestovalo...

yane217
21. aug 2011

@yulia prepac ale na druhu otazku som ti uplne zabudla odpovedat.Ja som teraz v 30tt...

majecka
29. aug 2011

Ahojte môžete mi poradiť, či je nebezpečné letieť lietadlom v tehotenstve. Ešte nikdy som neletela a čaká ma o týžden let do Irska, som v 20tt. Ďakujem

bihan
29. aug 2011

@majecka nie je to nebezpečné ;)

mamartinka
29. aug 2011

Ahojte.Baby moze sa letiet lietadlom aj vtedy ked este neviete ze ste tehu?Neuskodi to neako?My sa chystame teraz 09.09 na prve IVF a bude to vsetko asi natesno.Ideme na 3 tyzdne domov a do 27.09 sa to musi postihat.Hned 28.09 letime spet do Irska tak ci to neako neublizi.Dakujem.

lucik106
17. sep 2011

ahojte. poradte mi: ide aj príručná batožina cez skener na letisku? chcela by som zobrať do egypta netbook, ale počula som o prípadoch, kedy skener poškodil počítač... tak neviem

cipsinka
17. sep 2011

@lucik106 ano je tam skener a ten pocitac tam musis dat a neboj neposkodi ti nic my lietame aj 10krat za rok a stale s PC a nikdy sa nic nestalo 😉 😉 😉 😉

terezab
17. sep 2011

Ahoj. Chtěla bych se zeptat. V listopadu mám letět do Londýna na nákupy a budu zhruba 24tt. Letím s Easyjetem. Je třeba to na letišti nějak hlásit? Je třeba mít nějaký papír od doktora?

mata009
17. sep 2011

ahojte, ja som letela približne v 18-20. týždni a zatiaľ je všetko ok ... len naletisku treba povedať že si tehotná a máš narok na ručnú prehliadku nemusíš ísť cez bránu ... v BA síce hovorili že to nevadí ale prečo riskovať keď nemusiš cestou späť s tým nikto nemal problém stačí sa len ohlásiť ... a čo sa týka potvrdenia od lekára mala som ho so sebou ale nikto ho nepýtal asi závisí od spoločnosti ktorou letíš ... NB sa báť nemusíte to je ok

manila421
8. nov 2011

@gretuschka presne taku odpoved som potrebovala si precitat. som v 28 tyzdni a ideme do irska na vikend, som sa bala ze ci mozem letiet. Treba mi daky papier mat so sebou, potvrdenie od doktora?

gretuschka
8. nov 2011

@manila421 jj doktorka ti to napise,dela se to bezne!!

manila421
8. nov 2011

@gretuschka ked sa mi nechce ist doktorovi, pytaju to potvrdenie?

gretuschka
8. nov 2011

@manila421 no zalezi jak velke mas bricho,pokud je mensi a vezmes si neco volneho,tak jim muzes zalhat,ze si treba ve 26tt...pokud ale mas poradne bricho,tak bych to neriskovala,v Evrope se to celkem hlida..s kym letis?Zalezi na stesti,na posadce...Zkus napsat doktorce email,mela by ti to poslat jen tak,pokud si pod stalou peci...

manila421
8. nov 2011

@gretuschka Tak ja tam skocim radsej, nech to mam v poriadku
som teraz nasla Ryanair ma na to specialny formular. a treba ho mat potvrdeny od 28 tyzdna.takze akurat :D

tinka_21
23. apr 2012

Ahojte,preskúmala som kadejaké stránky a odporúčania a obecná rada znie, nelietať v prvom a poslednom trimestri, druhý je v poriadku. Máte niektorá skúsenosti s letom tesne po ukončení 1.trimestra??? Dovolenka je už zaplatená ale určite nechcem riskovať zdravie môjho drobčeka, ktorý v čase letu na dovolenku ešte stále bude drobčekom 🙂 Možno ho ani nebude vidieť ;) bude to na prelome 12./13.týdžna. Lekárka mi povedala, že čo hrá rolu je dĺžka letu a destinácia, a vysoké štádium tehotenstva. Inak by to nemal byť problém, a že pokiaľ sa nebojím, tak pokojne, ale že zas nemám čakať od nej požehnanie 😀 A samozrejme pred letom íst na kontrolu.... Máte niektorá osobné skúsenosti??? Ďakujem

santron
25. apr 2012

@tinka_21 ahoj,ja poletim v 18.tydnu a i moje kamaradka pediatr i moje gynekolozka mi rekli,ze to je absolutne bez problemu a ze nemam stresovat,at si uziu dovolenou..a to bude 12ti hodinovy let a jeste mam zvysenou srazlivost krve,takze si pichnu pred letem Clexane...takze bych byla v klidu🙂

tinka_21
27. apr 2012

@santron AHoj, ďakujem, celkom si ma ukludnila. Ja by som mala letieť len do Španielska, takže let určite bude trvať kratšie ako ten tvoj ;) a nie je to ani riziková destinácia. Tak si tvoj príspevok píšem do zoznamu PRE a PROTI na stranu "PRE" 😀 Ďakujem

petrusska6
30. apr 2012

Ahojte,
Pripajam sa aj ja so svojimi skusenostami s lietanim v tehotenstve. Momentalne som v 26.tt, zatial som letela dva krat (alebo 4x, ked pocitam tam aj naspat cestu). Prvy krat to bolo v 11.tt tam a naspat v 12tom, sluzobna cesta do Bergenu, cize let z viedne do Amsterdamu a z Amsterdamu do Bergenu. Vtedy som sa pokusala pozistovat si co najviac info aj na stranke spolocnosti, ktorou sme leteli (KLM), okrem toho som aj priamo kontaktovala ich sprostredkovatelsku kancelariu, kde som sa pytala, ako to je s tenotnymi na palube KLM, a dostala som nasledovnu odpoved:

"letecka spolocnost KLM akceptuje tehotne zeny do 30. tyzdna tehotenstva (tehotenstvo bez komplikacii)."

Pre istotu som si u doktora vypytala aj na papieri potvrdenie, ze som v poriadku. Lety prebehli v poriadku, nemala som ziadne tazkosti, nic. Druhy krat sme leteteli na taku istu sluzobku, len s prestupom vo Frankfurte, spolocnost Lufthansa. To som bola v 24.tt, a naspat v 25.tt. Opat som mala pre istotu so sebou papier od doktora. Bursko mi uz bolo vidno, na kontrolach na letisku sa nad tym nikto nepozastavoval. Opat vsetky lety prebehli bez problemov, babo sa trosku viac mrvilo v brusku, ale inak OK 🙂 pri forsazi zhlboka dychat do brucha, aby babo nebolo stlacene tym tlakom. Zalezi asi aj na tom, ako zena zvlada let ako taky, ak jej robi problemy aj za beznych okolnosti, tak asi bude este vo vacsom strese, ked je tehotna. Ja lietanie mam rada, a snazila som sa nemysliet na vselijake hororove scenare, aby som samu seba zbytocne nestresovala. Takze tak.

amexa
30. apr 2012

@alla24 ahoj, prosim ta ako si dopadla s tym leto? mna teraz v stedu caka tiez jeden to budem akurat v 4tt ☹

danaruj
30. apr 2012

ahoj, já jsem přežila v pohodě mezi 10. a 13.tt deset letů, kdy každý měl minimálně pět hodin (spíš více) a nepoznamenalo to ani mě ani malou..
Jak se tady už objevilo, některé letecké společnosti nevezmou na palubu těhotnou od určitého stupně, na začátku je to ale asi jedno. Doktor mi řekl, že ideálně až tak po 9-10. týdnu, ale že pokud se plod má udržet, tak mu let nic neudělá a udrží se stejně.

anjelicek26
30. apr 2012

Ja som letele v 35.tyzdni a veru som pri medzipristati - bohuzial nesiel priamy let - mala pocit, ze porodim, kontrakcie jedna za druhou, no mala som co robit, aby som drahemu nepovedala, ze ideme do porodnice 🤐 Fakt mi nebolo vsetko jedno. Uz by som takto neskoro urcite neletela.

alla24
1. máj 2012

@amexa ahoj tak ja som pre istotu mala papier od lekara (v slovencine). U nas na letisku ho pozerali od hora dole, z dola hore, z lava do prava, ale ked som letela z grecka domov, tak som len povedala, ze som tehotna a hned ma brali bokom, ani papier nepozerali. Ani raz som nesla cez skener, vzdy ma brali bokom. Tehotne nemozu prechadzat cez skenre, ani cez ten rucny 😉 Let bol ok, ziaden problem. Jediny problem bol na ceste domov, lebo to som bola akurat v 8 tyzdni a zacali mi nevolnosti, tak som si to statocne odklacala na wc ☹ Letusky boli mile, chapave, dokonca bolo volne sedadlo v predu v prvom rade, tak ma tam nechali sediet aby som si nohy natiahla a stale mi nosili vodu 🙂

amexa
1. máj 2012

@alla24 fiiha no ja ani papier mat nebudem, takze asi bude sranda u nas na letisku ☹ tak hadam budu mat dobru naladu 😀 dakujem za odpoved

alla24
2. máj 2012

@amexa tak len povedz ze si tehotna a ze nechces ist cez skener. Mozno budu mat dobru naladu ako si pisala 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre