Je lietanie v tehotenstve nebezpečné?

icha5
1. aug 2006

Je lietanie v tehotenstve nebezpečné?

warholette
2. aug 2010

ja som letela v 10tt, 12tt a napokon v siestom mesiaci. nikdy som ziaden problem nemala, a ani ma nenapadlo, ze by sa mi mohlo nieco stat.
@rabiva zavisi od jej psychickeho stavu. ja ked som prvy raz letela, mala som 19 a z viedne som letela uplne sama do anchorage, s minimalnou znalostou jazyka a bola som z toho riadne vyklepana. a to som ani nebola tehotna 😀 ak je tvoja kolegyna stabilna a vyrovnana osoba, tak by to mala prezit ona aj babo.
ak sa boji, ze sa nieco stane dietatu, prave som to guglovala a nasla som akurat, ze aj tehotne letusky v prvych mesiacoch tehotenstva pracuju a nemaju zvyseny pocet potratov ako zeny, ktore nelietaju. takze tak. http://www.hps.org/publicinformation/ate/faqs/p...

rabiva
2. aug 2010

@warholette yo dik, no nemozno porovnavat letusky co to maju odmakane, a zvladaju lety lavou zadnou, so zenou, ktora v zivote nesedela v lietadle 😝 najvacsi strach tu robi psychika ze co ak nahodou ... 😒 ale dik za nazor 😎

warholette
2. aug 2010

@rabiva to je fakt, psychicke rozpolozenie zeny moze zaposobit. aj ked sa priznam, ze som o tom, ze by niekto potratil po lete v lietadle nepocula a zda sa mi to vysoko nepravdepodobne. zato som vsak pocula o predcasnom porode po tragedii v rodine, takze nic nie je nemozne...

kago
19. aug 2010

ahojte dievcata,vie mi niekto poradit?budem letiet z UK na SK v 32 tyz.budem potrebovat potvrdenie od lekara alebo staci aj od midwife?

zucha
19. aug 2010

@kago opytaj sa v leteckych spolocnostiach ktorymi budes cestovat. Ked som ja cestovala raz, tak som potrebovala potvrdenie od gynekologa, ale instrukcie som mala od spolocnosti. Cestovala som vtedy v ramci europskej unie

luciaalex
20. aug 2010

ahoj,
tiez Ti odporucam zistit si to v konkretnej spolocnosti, s ktorou poletis. ja som teraz (bola som vtedy cca v 21-22 tt) letela, jednak v ramci EU (SR-CYP), ale aj mimo (CYP-Izrael) a priznam sa, nic som neriesila. az ked som si po navrate 😒 precitala instrukcie cestovky, bolo tam ze si spolocnost moze vyziadat potvrdenie od gyn., ze je tehotna sposobila letu.

luciaalex
20. aug 2010

som zabudla..... a na niektorych letiskach ako tehotna nemusis ist cez ten skener. ale v blave napr. ano (resp. mi nepovedali ze by som nemusela, tak som isla).

kvetinka211
20. aug 2010

@luciaalex ja som mala papier od lekara este uplne na zaciatku a nemusela som ist cez ziadny skener, a to sme leteli velmi daleko s prestupmi - vzdy som sa spytala toho kontrolora a on zavolal najblizsiu zenu-kolegynu a ta ma dokladne prehmatala (bolo to ale v pohode, nic neprijemne) Tie skenery su vraj uplne bezpecne, ale aj tak som si chcela byt ista ...

luciaalex
20. aug 2010

ja som tiez pocula ze su bezpecne. napr. na CYP kedd baba zbadala brusko hned ma brala bokom, ale v Izr. sa nedalo. no co uz, snad je to ok.
na zaciatku teho (test este negativny, ale uz som bola, o par dni uz boli aj dva pasiky) ma dr. odhovorila od rtg zubov, ze nech este pockam (lebo som si aj sama myslela aj aj som jej to povedala, ze uz som asi teho) tak som rada ze aspon v tomto pripade som mimi usetrila nejakeho toho ziarenia.

zuzanka7834
25. sep 2010

@kvetinka211 a kde ste leteli? V ktorom tt si vtedy bola? Ja mam tiche podozrenie, ze nam to mohlo tento mesiac vyjst, ale uz dlhsie mam kupenu letenku do Bostonu... Ak by som bola tehu, v case letu budem v 5tt... neviem, ci to ziarenie nemoze byt skodlive, raz som pocula, ze jeden let cez ocean = 1 rontgen, a ja to absolvujem 2x v priebehu tyzdna... takisto som sa tu dociatala, ze mozu nastat problemy so zrazanlivostou krvi... 😕

kvetinka211
25. sep 2010

@zuzanka7834 (napisala som do IP) 🙂

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pattie
25. okt 2010

Tak nejčerstvější informace od Smart Wings - bez lékařského potvrzení se s nima může létak to konce 26 tt. S potvrzením do 32 tt. Stejně mi ale dali podepsat papír, že nepřebírají žádnou odpovědnost za případné komplikace 😉

katkabg
25. okt 2010

ajoj ja som s mojou malou letela 4 krat ked bola este len v brusku 2x v stvrtom mesiaci a 2x v siestom mesiaci...leteli sme hodinu...bolo to super...a leteli sme uz aj s bambulkou ked mala uz 5 mesiacov a tiez super...neviem si to vynachvalit...podla mna to neni ziadny problem...mozno let tie stresy dokazu niaku tu malu sarapatu ako bolenie bruska no ale tak treba ist bez stresov 😀

katkabg
25. okt 2010

a tak tiez som bola na vsetko sama 😅 ale tak bubacik bol somnou ci uz v brusku alebo v naruci🙂

maurizia
23. mar 2011

ahojte dievcata, neviete mi poradit, ci existuje poistovna, ktora poistuje lietanie vo vyssom stadiu tehu? tj taky 32tt...a co presne treba mat napisane na tom papieri od lekara, ze mozem letiet, ktory letecke spolocnosti vyzaduju? dakujem vopred za rady

kalo
23. mar 2011

@maurizia koukni sem.. http://www.ordinace.cz/clanek/zeny-mohou-letat-...
Tady píší, že musíš mít potvrzení od lékaře a doprovod až od 36tt. Ale určitě bych se předem informovala u společnosti, se kterou poletíš, oni ti řeknou co chtějí...A kdyby ti psal doktor papír, tak ten snad už bude vědět, jak to napsat.... 😉

kalo
23. mar 2011

Teď jsem si ten článek přečetla důkladněji a omlouvám se za chybu...mezi 28-36tt musí být potvrzení, pravda....

maurizia
23. mar 2011

@kalo dakujem...ja som nasla tuto stranku: http://airtravel.about.com/od/tipsfortravelpreg...
tam vyzera, ze potvrdenie od lekara do 36tt mnohe spolocnosti nevyzaduju...jasne, zistim si to podla konkretneho letu...co sa tyka poistenia, tak to vyzera byt problem, v jednej nemenovanej mi povedali, ze cestovne poistuju tehotne iba do 26tt 😨 😠 ...keby som mala na vyber, tak by som neletela 😝

dai
24. mar 2011

ahojte,
no, ja som pri prvom tehotenstve prelietala cele prve 4 mesiace, kedze som pracovala mimo sk... Teraz som naposledy letela minuly tyzden ( lietam pravidelne od zaciatku tehotenstva ) a zatial nebol ziaden problem alebo otazky...
osobne som rozhodnuta lietat len do konca nejakeho 6-teho mesiaca, potom nato kaslem - ani v praci ma neprinutia letiet, aj tak uz potom pojdem pomaly na matersku...

katkafazulka
8. apr 2011

ahojte.. baby a leteli ste niektora 10 hodinovy let? viete mi dat tip na co sa mam pripravit? 🙂 chcem ist ked budem v 20tt k moru.. dakujem

bihan
8. apr 2011

@katkafazulka ja som letela aj v prvom aj v druhom tehu.. 20tt ešte nie je vysoké štádium, takže ak nezabudneš poriadne piť, malo by to byť bez problémov. Ak máš problémy s opuchmi, tak odporúčam sťahujúce pančuchy.

katkafazulka
8. apr 2011

@bihan dakujem 🙂 a stahujuce pancuchy nejake specialne z lekarne treba?

bihan
8. apr 2011

@katkafazulka povedz gynekológovi, možno by ich ich mohol "predpísať" a nemusela by si platiť plnú sumu.

katkafazulka
8. apr 2011

@bihan super napad 🙂 dakujem

gretuschka
10. apr 2011

Ahoj tehulky,k tomu litani,jelikoz zijeme v Cine,litam nekam skoro porad,jsem ve 4.mesici a ceka me 10hod.let domu...V 7.tydnu jsem letela 6 hodin,zadny slagr,ale pokud hodne pijete a prochazite se obcas,melo by to byt fajn..Doporucuji kompresivni puncosky,hodne vody a co nejvic nohy nahore...Prvni trida je asi nejlepsi moznost,ale jsou pekelne drahe..

gretuschka
10. apr 2011

Ahoj tehulky,k tomu litani,jelikoz zijeme v Cine,litam nekam skoro porad,jsem ve 4.mesici a ceka me 10hod.let domu...V 7.tydnu jsem letela 6 hodin,zadny slagr,ale pokud hodne pijete a prochazite se obcas,melo by to byt fajn..Doporucuji kompresivni puncosky,hodne vody a co nejvic nohy nahore...Prvni trida je asi nejlepsi moznost,ale jsou pekelne drahe..Jo a jeste BACHA na rentgeny na letisti,reknete,ze jste tehotna a nechaji vas projit jinym vchodem..

bihan
10. apr 2011

@gretuschka to nie sú Rontgeny a v tehu sú úplne neškodné 😉

gretuschka
11. apr 2011

@bihan
Ty ja nevim,ale rikala mi to doktorka at si na to davam pozor,navic jsem 4 roky litatala jako letucha a o rentgenech na security kontrole jsem leccos slysela...Asi je to na kazdem jak sam uvazi,jak vzdycky reknu,ze jsem tehotna a oni me ochotne pusti jinym vstupem.Urcite to neni skodlive jako rtg u doktora,ale miminku to neprospiva,,,

katkafazulka
11. apr 2011

@gretuschka dik za info 🙂 ja som nakoniec rozdelila ten 10 hod let na dva 5 hodinove, tak snad to dore dopadne a vydrzime aj len aj dovolenku 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre