Je lietanie v tehotenstve nebezpečné?

icha5
1. aug 2006

Je lietanie v tehotenstve nebezpečné?

tinax
16. sep 2007

ahoj miriamka, myslim ze to bude ok. Ja som pocas tehu letela 3x a bolo to v pohode. Podstatne je to ako sa citis.

betka1
16. sep 2007

miriamka, tiez si myslim, ze by to malo byt OK, ak sa aj bezne citis vporiadku. Pred odletom sa napi, lebo do lietadla, si vodu niest nemozes, jedine potom kupit v odletovej hale. A sem tam sa prejdi na zachod alebo len tak po ulicke. Ale ani to nie je uplne nutne.

miriamka
16. sep 2007

Vdaka...lebo som teraz zistila ze som tehu,a mam naplanovanu sluzobku ktoru nemozem zrusit 😠

zuz11
16. nov 2007

aja0110 • 25tt • Včera o 21:11
Ahojte tehulky, rada by som sa pripojila... som terz v UK, ale ked budem v 27 tyzdni, budem letiet na Slovensko (2hod.let)a tiez poletime "dva v jednom" kedze cakam dvojicky 😅 Mate niekto skusenosti s lietanim v takom stadiu tehotnosti? Alebo rady... 😕 Vdaka.

lara1znk • 1d • Včera o 21:15
jaja, aj ja som letela zhruba v takom case, ziadne problemy neboli, let som super zvladla, naspat sme uz isli autom tak to bolo ovela horsie.
Hlavne si nezabudni vypytat od GP potvrdenie o zdravotnom stave ze mozes letiet.

jaja0110 • 25tt • Včera o 21:23
Dakujem lara dufam ze to pojde hladko... idem domov koli porodu 😕 ty si rodila v UK?

lara1znk • 1d • Včera o 21:29
ano, ja som rodila tu a bola som velmi spokojna
ty ides domov porodit a potom sa planujes vratit?
kludne sa pridaj k nam do temy Slovenky v zahranici 😉

jaja0110 • 25tt • Včera o 21:34
tak tak, idem domov porodit kedze mam dvojicky (viac moznych komplikacii) a tomuto systemu starostlivosti o tehotne + porod v UK nedoverujem... ked budu mat drobce zo 3 mesiace, tak sa zase vratime do UK, lebo tu manzel pracuje takze tu aj zijeme...
Bola som aj v teme slovenky v zahranici, ale tam je vzdy rozbehnutych kopec inych tem... ☹
Ale urcite este nakuknem 😅

kingstonka • 14tt • Dnes o 19:21
ahojte..ja sa tiez vraciam na Slovensko z UK ked budem asi 27 mesiacov.... myslim ze som citala na skyeurope ze do 27 mesiacov v pohode...potom vyzaduju potvrdenie od lekara a po 35 tyzdni uz samozrejme sa neda lietat....

vilkakatka • 34tt • Dnes o 20:07
Ja som letela z UK domkov v 30tt a vsetko bolo super...pre istotu som si sadla ku ulicke, kedze som bola asi 3x na wecku 😅
Kedze som mala potvrdenie od midwife, v ktorom som tyzdni, a ze je vsetko OK, tak ma pri check in preradili do tej skupiny, co ma prednostne pravo ist na palubu a manzelik so mnou ako doprovod 😀
Naspat sme cestovali v 33tt, ale uz autickom, a aj to som super zvladala 😵

bihan • 1d • Dnes o 20:17
kingstonka, 27 mesiacov.. to je teda sakra dlhé tehotenstvo

baileysa
16. nov 2007

ahojte, ja som letela priblizne v 26tt a vsetko dopadlo super, treba si ale dopredu zistit, ake to ma letecka spolocnost, niektore vyzaduju papier od dr., ze je vsetko ok, moja letecka spolocnost to chcela az od 28tt, takze som nemusela mat, horsie to bolo s poistenim...

betka1
18. nov 2007

Ja som letela v 32tt. Mala som aj potvrdenie od doktorky, ale nikto odo mna nic nepital. Let som zvladla rovnako akoby som ani tehotna nebola. Len mi brusko trochu zavadzalo pri sedeni, ale dalo sa.

anaxamon
19. jan 2008

sonicka07 • Včera o 20:17

babenky,chcela som sa spytat,aky mate nazor na lietanie pocas tehotenstva. je to bezpecne? myslim prave na prvy trimester. este sice nie som tehotna,ale dufam ze za mesiac budem a chcem ist potom na dovolenku. vela lekarov tvrdi,ze nie je dovod aby zena neletela,samozrejme nie neskor ako 36 tt. a zas minule som citala,ze let a zmena podnebia mozu sposobit potraty. dakujem za kazdy nazor.

rinuska • Včera o 21:11

Ja by som sa toho nebála.A už vôbec nie v prvom trimestri. Zdravé tehotenstvo nemôže ohroziť let ani podnebie.Leť kým ešte môžeš.

kyliefox271 • 1d • Včera o 21:14

mam nazor ako rinuska,aj ja som lietala este kym som mohla prvy trimester je v uplne ok

shela • 1d • Včera o 21:16

sonicka07...dokonca mozes lietat aj po 36tt len musis mat potvrdenie ze si ty a malicke uplne v poriadku ja som letela po 36tt
sonicka07 • Dnes o 11:17

ja ak by som otehotnela,tak by som urcite mala rizikove tehotenstvo,kedze som min.rok potratila v 17tt. takze aj toho sa bojim,ze riziko potratu by bolo teraz este asi vacsie. diky vam vsetkym za nazor myslim,ze tie 2 a pol hodiny v lietadle by malo byt ok.

shela • 1d • Dnes o 11:20

sonicka07...no ked mas taky problem tak nelietaj...ved predsa je to dost velka zataz..to vzlietavanie...radsej neriskuj

sonicka07 • Dnes o 11:30

pozrela som si starsie prispevky na tuto temu nazory sa rozbiehaju,ale v rizikovom tehotenstve su vacsinou proti lietaniu tak to mam teraz dilemu,ci radsej pockat so snazenim a ist domov na slovensko a potom sa zacat snazit,alebo neist domov. lenze letenky a dovolenku by som si mala zajednat co naskor. a chcem ostat co najskor tehotna,lebo mam trosku problem po tom potrate-psychika, myomy,cysta. mam otehotniet co najskor. diky,shela

shela • 1d • Dnes o 11:35

tak uz je na tebe ako sa rozhodnes ale fakt neriskuj alebo sa porad s najprv s lekarom co on to. On ti povie najlepsie..

ikke • Dnes o 11:40

temna s tym istym nazvom
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

pojkracijte tam

zuz11
23. apr 2008

tina_ • 1d, 23tt • 19. apr 2008 o 17:58
Ahojte,
chcem sa opýtať na vaše skúsenosti s lietaním v tehotenstve.

Ja som v 20.tt a mám letieť do Nemecka (s prestupom vo Viedni), na stránke letiska som našla info, že tehotné musia mať potvrdenie od lekára na zvláštnom formulári - viete o tom niečo?
Ten formulár som ale nikde nenašla, mám ho pýtať od lekára, alebo hľadať na nete (zatiaľ bezvýsledne), alebo sama vyrobiť a dať potvrdiť?
Aké s tým máte skúsenosti?
Vďaka za info.

sisipetka • 19. apr 2008 o 19:20
Ahoj Tina,
co sa tyka potvrdenia od lekara pocas tehu, tak si to zisti, ci Tvoja letecka spolocnost, ktoru letis pozaduje potvrdenie. Ja som letela pocas tehu s AirBerlin do Nemecka a nic som nepotrebovala. Vsetko zavisi od spolocnosti a ich podmienok. Avsak po 6-tom mesiaci tehu to vyzaduju skoro vsetky spolocnosti. Potvrdenie by malo byt v anglictine, ale neviem ci na to existuje formular. Opytaj sa doktora.....pa

miskakiska • 1d, 22tt • 19. apr 2008 o 19:52
No sisipetka to si ma nepotesila nasi rozmyslaju ze sa pojde cez leto lietadlom na dovolcu no a ja asi zostanem doma lebo ani autom ani busom nemam chut cestovat v tom stadiu tehu veru uz nie tak ich asi prehovorim nech sa to odlozi na buduci rok a pojdeme uz aj s mimcom

aureliaaa • 8tt • 19. apr 2008 o 20:08
Jé holky to by mě taky zajímalo. Jen spíš z trochu jiné stránky. Poletím teprve v 10 tt takže na mě nebude nic vidět v tom by neměl být problém, jen jestli by to miminko nemělo nějak ohrozit. To bych radši neletěla potvrzení nepotvrzení. Myslíte že by mohl let mimi vadit?

sisipetka • 19. apr 2008 o 20:37
Aurelia v pohode mozes letiet. Mne doktor povedal, ze ked nemam ziadne problemy, tak kludne mozem letiet. A zvladla som to 2 x v pohode a bola som v 12tt.
Miskakiska to Ti verim, ze sa Ti nechce. Skusila som i lietadlo, to bolo ok, lebo som nebola po 6-tom mesiaci, ale mam za sebou aj 12 hodin autom pocas leta a dalo to zabrat. Nevedela som ako sa ulozit a to teplo 😒
Ved ak mozete odlozte na buduci rok a s mimi to bude super 🙂

mywiel • 29tt • 19. apr 2008 o 22:54
Aurelia ja som letela do Anglicka ked som bola tiez v 10t a vsetko je ok, potvrdenie som nepotrebovala aj ked to nebolo vidiet a letuskam som povedala, ze som tehulka. Riziko pri lietani je ak mas rizikove tehotenstvo alebo si sama letuska, lebo to si vkuse v lietadle inac babu nic nehrozi. 😀

ifetka • 38tt • 20. apr 2008 o 00:19
Ahojky Tina,ja som letela v 20.tt z Londyna do BA a bol to ten najlepsi let,aky som kedy zazila.Najprv som sa bala,bo som nemohla ni kynedril,ani nic,no nakoniec bolo vsetko ok a cely cas som sa citila dobre a dokonca prijemne.Takze vobec sa toho nemusis bat.A nepotrebovala som ani ziadne potvrdenie od doktora,ani nic podobne.Brusko este nebolo vidno,takze nikto nic ani nevedel.

masinka • 1d, snž • 20. apr 2008 o 00:35
ahoj, ja som letela do Spanielska v 17 tt, lekarka mi napisala papierik (ako recept) ze som OK, leteli sme so sky europe a nikto to odo mna nepytal. lekarka mi kazala cestou vela pit (no bola to sranda, naliata som bola ako spongia, cestou tam nas nahnali k tomu tunelu co sa nim ide do lietadla a zavreli dvere do haly a ja som sa po chvili isla pytat na WC....cestou naspat zase sme uz sedeli v lietadle, ale bol nejaky chaos s drahami tak sme meskali asi pol hodinu a fungovalo im iba jedno WC, ked sme vzlietli, zavrela sa tam jedna letuska a medzitym sa tam vytvorila strasna sora....). inac som nemala s lietanim ziadne problemy ani nijake nasledky.
akurat ked ides cez tu kontrolu co ta presvietia, tak ich upozorni ze si tehu a oni ta pustia okolo (mne to povedala teta colnicka az po presvieteni ze sak som to mala povedat), no, nabuduce budem mudrejsia, ale mala je v pohode, tak snad to nebolo az take nebezpecne

mywiel • 29tt • 20. apr 2008 o 00:40
To presvietenie nie je roengenove takze nie je pri tom ziadne riziko pytala som sa na to dokiho. 😉

blumka • 1d • 20. apr 2008 o 02:08
ahojte, ja som letela zhruba v 10 tt z USA na Slovensko o mesiac spat...zhruba 10 hodinovy let. Potom som letela 5 hodinovy let v v asi 26 tt a vsetko bolo ok. To presvietenie babu nevadi ale aj tak som sa pytala povedla 😀. a ako vravi masinka, treba veeeeeeeeeeeela pit. Na Slovensko som letela z Czech airlines a ziadne formulare nechceli...asi zalezi od spolocnosti.

justy • 20. apr 2008 o 06:14
Ahoj ,
ja jsem v tehu letela vicekrat,vsechno to byly lety delsi nez deset hodin a s prestupem ,posledni let byl v 34. tydnu ,coz je uz takova hranice .Zalezi na letecke spolecnosti , nektere prepravuji snad az do 36 tydnu , ale je to pochopitelne na vlastni riziko . Jinak to potvrzeni uvadeji vetsinou od 28.tydne , zadny formular , pokud vim , na to neni , mne ho lekar napsal v anglictine , mely by tam byt udaje o matce , v kterem je tydnu , a pak neco ve smyslu , ze je zdravotne "zpusobila" k letu a nema zadne komplikace . Jeste, to potvrzeni by nemelo byt starsi 3 nebo 5 dnu , ted si nejsem jista ,ale urcite cim cerstvejsi , tim lepsi .Nakonec ho po mne ovsem nikde nikdo nechtel 😀 . Ale co jsem tak tenkrat zjistovala , tak ma snad letecka spolecnost , v pripade , ze by to potvrzeni nebylo , pozadovat lekarskou prohlidku od jejich lekare ,ale jak je to v praxi netusim...

malaskoricka • 20. apr 2008 o 13:04
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

pattie • 20tt • 20. apr 2008 o 14:26
Poletím v cca 22tt, asi 3 hodiny, schválně jsme si ale připlatili za přímý let, nechtěla jsem přestupovat. Doktor říkal, že je to OK a letecká společnost (TAP) by potvrzení chtěla až od 6 měsíce.

ninule • 33tt • Dnes o 12:38
Ahoj holky!!!
Ja jsem litala cely tehu, ptala jsem se na ten papir od dr., chteli ho u Germanwings az od 32 tt...Ja letela naposledy v 32 tt a nikdo po me nic nechtel... 😉 .Ale od 36 tt uz tehule neberou...

horajda • 11tt • Dnes o 13:42
ja este len budem letiet za mesiac co je v pohode a potom asi v 7 mesiaci domov a spat a potom v 35tt uz len domov,tak snad to bude fajn,tiez mam strach trosku

mihanka
23. apr 2008

co sa tyka dovolenkovych letov, je problem s poistenim od 26tt, vacsina poistovni poistuje len do 26tt... 😉

ceeruti
23. apr 2008

Jsem po IVF+ICSI,cca 10 dní před odletem jsem musela kvuli pozitivnímu prvotrimestrialnímu screeningu (12tt) na odber chorioych klku (obdoba aminocentezy,akorad se odebíra vzorek placenty a bolelo to jako prase) A Dr nam sam odlet doporucil,tak jsme 10 dni po zakroku letela a vše v poradku 😎

ceeruti
23. apr 2008

A segra letela tusim na konci 6 mesice a nikdo po nic nechtel a také v naproste pohodě.

lenys
23. apr 2008

ahojky letela jsem 2,5 mesice pred porodem, chtela jsem po doktorce v anglii potvrzeni,ale ta mi strasne tvrdila,ze to vubec po me chtit nebudou,ale omyl.. 😠 ....letuska byla ceska a stacilo ji ukazat mou zdravotni kartu,kde byl uveden termin porodu,takze bylo vse v poho..mam takovy dojem,ze od urciteho tydne tehu chcou potvrzeni,ale zalezi na dane letecke spolecnosti..jinak nevidim v tom problem, pokud se maminka citi dobre a tehu probiha v poradku,taky samozrejme zalezi na delku letu,ja letela necele dve hodky,coz bylo v pohode...

zuz11
23. apr 2008

ja som tiez bola na dovolenke v 6 mesiaci a v poho 😀 cestovka nechcela vobec nic, iba v Tunise pri odlete domov sa ma pytali ze v ktorom tt som 😀 kedze som asi mala vacsie brusko 😀 nik mi neveril ani na dovolenke ze este š mesiace mam pred sebou 😀 🤐

lulu21
25. apr 2008

baby do 32 tyzdna sa moze lietat treba papier od doktora, minule som nepustila jednu hviezdu pretoze uz bola v 36tyzdni a ona sceny na letisku ze koniec. 😕
tiez som nikdy nepytala papiere kym jedna neporodila pred boardingom na zachode, pretoze ju pustili letiet. takze musime vsetko kontrolovat,keby sa to stalo nasej leteckej spolocnosti tak pruuuser zase 😀

lulucka
3. jún 2008

ahojte, plánujeme v auguste dovolenku do Tuniska, som však tehotná (v auguste budem v 4-tom mesiaci), a doktora mi Tunisko veľmi neodporučuje. čo vy nato? bola už niektorá z vás tehotná a v takejto krajine? ako ste to znášali? ďakujem

adinam
3. jún 2008

Ahoj Lulucka,tehotná síce nie som,ale bola som v Tunise na dovolenke a stretla som tam dosť tehotných aj viac,ako 4-tý mesiac.Podľa mňa to veľmi závisí od hotela a služieb/hygiena pod./ Je to arabská krajina,treba si to uvedomiť,ale od štyroch hviedičiek hore je to na úrovni.Aspoň moja skúsenosť je taká.Dúfam,že sa rozhodneš správne.pa.

tinikaa
5. jún 2008

ahojte, prosim poradte mi. O mesiac mam absolvovat dost dlhu cestu lietadlom (takmer 9 hodin). A budem este len v 12 tt. Dost sa toho obavam , pretoze je tam este aj dost vysoka nadmorska vyska (USA - Europa), a je to ine ako let po Europe. nemate s tym niekto nejake skusenosti???

bzucinka
5. jún 2008

Letela (kratky let) niektora z Vas aj v case medzi cca. 30 - 34tt? Mne na to moj lekar povedal ee 😵

mimmka
5. jún 2008

letieť sa neodporúča v prvom trimestri a v poslednom trimestri, ja som letela minulý rok, bola som v piatom mesiaci a bolo to v pohode, aj keď som sa veľmi bála 😅 , ale dr. mi odporučil pred cestou dat magne b6 a aj potom po prílete a počas letu piť vela tekutín.
ja by som lietanie počas prvých troch mesiacov určite vynechala, nakoľko som dva roky dozadu išla na dovolenku s kamarátkou, ktorá bola v 8tt. na dovolenku do Tunisu a tam potom potratila ☹ bolo to smutné, mala pokazenú dovolenku a musela vyhľadať miestneho lekára ..... 😖

jarkap
6. jún 2008

Ahojte. Ja som letela 14 hodin v 12t a bolo to v pohode, pritom som sa strašne bála bol to môj prvý let.

mumtobe
19. jún 2008

Ahojte babenky,poradte mi uz niekto prosim,som v 6tt a o dva tyzdne ideme na dovolenku do grecka,ale neviem ci je to bezpecne,budem vtedy v 8tt,kazdy hovori nieco ine,zatial sa citim dobre ziadne nevolnosti a tak,let potrva len 3hod.dakujem za kazdu odpoved .

poletucha
19. jún 2008

mumtobe- bud naprosto v klidu,kup si na letisti lahev s vodou,poradne pij a uzij si krasnou dovcu 😉

mumtobe
19. jún 2008

poletucha diky za odpoved,skusim uz na to nemysliet 🙂

meleri
20. jún 2008

holky tak sem v 15 tydnu a pribrala jsem 2 kila. 🙂

skybaby
20. jún 2008

mumtobe ja som mala letiet buduci tyzden a neletim, my sme sa o babo snazili dost dlho a nechcem to teraz riskovat

jasminka
23. jún 2008

treba to nejak specialne hlasit na letisku, resp. v cestovke, ze som tehotna?

poletucha
24. jún 2008

jasminka- nemusis, hlasi se to az v pozdejsim stadiu. Ale pro svuj klid to muzes rict letusce a poprosit ji o vetsi prisun vody 😉 Jo a jeste tehulky nesmi sedet u nouzovych vychodu,to pridelujou na check-inu,ale rikat to nemusis, pak na palube vas eventuelne letusky presadi jinam

babatko1
6. aug 2008

Ahojte dievcata . Tak ja som letela pred 3 tyzdnami . Bola som na zaciatku 32 tyzdna tehotenstva.
Letela som z viedne do tokya . Let trval 12 hodin a zvladla som to. Pred odletom som poziadala svojho gynekologa o potvrdenie na ktorom bolo napisane moje meno , rok narodenia , a to ze som v 32 tyzdni normalneho tehotenstva.
Na letisku som to povedala hned pri check in , ze som tehotna a ukazala som im potvrdenie . Na zaklade toho mi aj dali miesto na sedenie v predu a pri ulicke.
Letela som lietadlom uz dokopy 14x , ale tento let bol najhorsi v mojom zivote . Malicky sa mi v brusku od momentu ako sme zacali zlietat zacal trepotat . Kopal , vrtil sa celych 12 hodin s mensimi prestavkami. Myslela som ,ze mi brusko roztrhne . Mala som hrozne tlaky. A ked som chcela ist na zachot tak to bolo hrozne , lebo malicky sa tak stale hybal , ze ja som nevladala ani chodit . A najhorsie bolo pristavanie . To som myslela , ze uz nezvladnem . Ale nakoniec dopadlo vsetko dobre . Predcasne som neporodila . Ale z tej cesty som sa spamatavala este dva dni a malicky v brusku asi tiez . Tie tlaky v lietadle na neho strasne zle posobili .
.
Takze by som odporucala vam vsetkym urcite letiet skor ako v 32 tyzni , ked malicke ako kope nie je este tak moc citit

emjee
10. aug 2008

murynka • snž • Dnes v 11:56
ahojky holky 😉
nevím zda už takové téma není založeno,zda ano přesměrujte mě prosím 😀
v říjnu letíme na svatební cestu,letíme letadlem a ta cesta bude dlouhá,letí se tam 10 hodin 😖
už ted by jsme se chtěli snažit o miminko,možná už se zadařilo 😅 ale ted nevím zda v pohodě můžu odletět abych kdybych už byla těhotná neublížila miminku ☹ určitě se začnem pořádně snažit až tam a to je také otázka odletět zpátky domů také musím,budu moc vděčná za rady 😵

misicka455 • snž • Dnes ve 12:36
Dala jsem ti nějaké stránky o litání v těhu na beremese

jankando
10. aug 2008

baby, ja som letela v 20 tt tusim a vsetko bolo v pohode...uplne..tiez som myslela, ze budem citiit nejake tlaky ale nic..chvalabozku...
ako som citala na nete nejake letecke spolocnosti vas baby mozu i odmietnut ak ste vo vyssom stadiu tehu, i ked mate potvrdenie od lekara..konkr. sky europe mi povedali, ze od 27 tt uz by som potrebovala to potvrdenie..no ale uz by som asi neriskovala teda vo vyssom stadiu..a babtko1 obdivujem, ze 12 hodin..ja som len 2 a pol a stresovala som.. 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre