Je lietanie v tehotenstve nebezpečné?

icha5
1. aug 2006

Je lietanie v tehotenstve nebezpečné?

adicka
24. feb 2007

Miriam,ja som v tehotenstve letela 3x a boli to dvojhodinove lety,ale neboj ,nic nehrozi,pokial budes ty a babatko pozdravotnej stranke v poriadku.Naposledy som letela uz v 29tyzdni,co sa vobec neodporuca.Kazdy strasi,ale ziaden stres,nemas sa coho bat 🙂 pi vela tekutin,hlavne nesytenu vodu pocas letu a obcas sa prejdi a v pohode to zvladnes 😉 pekny let zelam a drz sa

nikusska11
24. feb 2007

baby neviete poradit ako rychlo otehotniet.uz sa o to pokusame dlho.

aké sú prvé príznaky.meriam si BT.a jeden den som mala 36,7 a potom o niekolko dní 36,2.a to v sterde cyklu.A bolo mi zle tri noci z nicoho nic na vracanie,musela som sa premahat aby som nesla vracat.Som tehotná????

miriamka
24. feb 2007

Nikusska...asi si v zlej teme 🙂

viamka
24. feb 2007

aj ja pridam to, co mnohe: ak si ok doma, budes aj po lete, myslim lietani... 😀 takze stastne pristatie prajem.
ja som letela v druhom mesiaci a v poho.... suaj horsie veci: prepchata mestska v lete, fajciar v blizkosti a mnohe ine.... 😝

miriamka
24. feb 2007

Diky kocky...takze az by ma cakala sluzobka a bola by som nahodou tehu,mozem v klude ist,ak lekar povie ze je to ok,a ani to nemusim este v praci hovorit,ze?

fuji
7. mar 2007

ahojte,som s muzikom v Japan uz treti rok,kedze termin pordu je len mesiace pred ukoncenim jeho studia,cize povodnym terminom odchodu,asi budem rodit doma SR/.V Japan v gynekologii su v mnohych nemocniciach velmi cudne praktiky, a na najlepsie nemocnice ako studenti nemame...cize budem letiet ak budem zdravotne ja aj babo v poriadku asi 12 hodin, po prestupe znovu nejake 2 hodinky.No ked si to predstavim mam dost. Co Vy na to?

bluff
7. mar 2007

fuji mozes letiet az do nejakeho 34-36tt. malo by to byt v pohode.

tinax
12. mar 2007

ahojte babenky. Ja som sa dnes pytala doktora na lietanie a v prvych troch mesiacoch mi to nedoporucil. Mam ist na sluzobku. Sice to nezakazal ale povedal ak sa tomu vyhnut tak vraj radsej nech necestujem. Je to tazke,lebo vo firme nechcem povedat o tehotenstve a neviem co si vymysliet. Nechcem ohrozit babo. Co povedat vo firme?

adicka
12. mar 2007

Ahoj tinax,ja som letela v druhom mesiaci a vsetko bolo v pohode,je to individualne,ale pokial nemas vazne problemy,myslim,ze nemas dovod to odmietnut,je to na tebe.A kam to mas letiet?Je to dlha trasa?

lara1znk
12. mar 2007

ja som letela na konci tretieho a tiez si myslim ze pokial nemas problemy a nie je to viac ako 2-3 hodinky tak kludne mozes letiet.

zuzula
12. mar 2007

Ja som letela v 4tt/5tt, potom v 13/14tt a bolo to v pohode.
Ak sa ma nieco stat tak sa to stane a na pricine nebude let ale nieco vaznejsie. Tak mi to povedala porodna asistentka.

bihan
12. mar 2007

Mňa čaká 11-hodinový let na konci mesiaca a doktor povedal, že je to úplne v pohode... Iba si over prepravné podmienky leteckej spoločnosti, od 28. týždňa myslím potrebuješ potvrdenie od lekára, že si v poriadku a po 34-tom týždni (niektoré spoločnosti ešte skôr) tehotné ženy už vôbec neprepravujú!

bihan
12. mar 2007

ako si mi ušlo "na konci piateho mesiace" 😅

bybi
12. mar 2007

ja som tiez letela v 7tt a potom spat v 9tt, oba 8-hodinove lety. Zatial je vsetko v poriadku. Ja si myslim, ze samotny let babatku neublizi. Ak sa ma nieco stat, tak sa to stane ci poletis, alebo nie.

bihan
12. mar 2007

mimču by let ublížiť nemal (v žiadnom štádiu tehotenstva), kabíny sú komerčných linkách sú skvele vybavené a rozdiel pretlaku je ľahko znesiteľný (čím väčšie lietadlo, tým lepšie)... skôr ide o to, že vo vysokom štádiu tehotenstva spoločnosti odmietajú prepravovať tehotné ženy napriek tomu, že sa dodnes nepreukázala súvislosť medzi letmi lietadlom a predčasnými pôrodmi.

tinax
12. mar 2007

dakujem babenky. Skusim to este premysliet. Len nie je dlhy, skor mam obavy z toho vzletu a priletu. Ten na mna vseobecne neposobi najlepsie. Ale aj tak sa skusim z tej cesty asi vyzut, lebo tam to znamena min 2dni na nohach. Dakujem este raz.

bybi
13. mar 2007

este k tomu dodam, ze pred tym sme o babo prisli a neletela som vobec. Teraz som letela dost dlho a hned 2 krat a babo je zatial v poriadku. Ja si myslim, ze ak nieco nie je ok. Let moze byt ten podnet, co potrat vyvola, ale urcite nesposobi.

luculka
6. apr 2007

babule mame zaplatenu svadobnu cestu EGYPT....a zistiki sme ze som tehu ...takze na dovcu by som bola tak v 12tt co vy na to??? 😒

miao
6. apr 2007

Ja som prave doletela domov a som v 10tt a letim aj spat. Ziadny problem.Moja mamka so mnou letela, ked ma cakala v takmer siedmom mesiaci a vravela, ze utrpenie.

luculka
6. apr 2007

no ale myslim aj na to ako to zvladnem v tej horucave.... 😉

mimi
6. apr 2007

luculka,zavisi ako sa citis.Ja som letela prvy krat,ked som bola v 5tt a to som nevedela,ze som tehotna a druhy krat v 26tt.Mne bolo cele tehotenstvo zle,mala som so sebou lieky.Oba lety boli 11 hodinove,bol to riadny zaberak,snazila som sa co najviac prechadzat a vela pit.No,ked som doletela domov,nohy som mala riadne opuchnute,ale nastastie vsetko dobre dopadlo.

luculka
6. apr 2007

toho letu sa nebojim...ale ako to zvladnm v tom EGYPTE nemate niektora skusenost?? 🙂

luculka
7. apr 2007

😉

escada17
7. apr 2007

baby, ja uvazujem, ze budem letiet z USA na Slovensko s 2, 5 roc. dievcatkom a 3 mesacnym babom, ktore len cakam v septembri ...neviem si to ani predstavit...

corina
9. máj 2007

baby poradte mi som z irska a zistila som ze som tehu 😵 lenze do tychto podradnych nemocnic nevkrocim takze z toho vyplyva 😀 ze musim chodit na kontroli na slovensko.
Ja neviem kolko krat pocas tehu mi bude treba ist na Slovensko,chcem rodit cisarskym s urcenim terminu, a v dakom osmom mesiaci by sme isli domov autom,auto mame konfortne takze nebude ma v nom metat zo strany do strany 😀 a budeme si davat aj prestavky.

len tie kontroli by som chcela vediet a kedy mam ist prvy krat na nu 🙄 😕

emjee
9. máj 2007

corina na slovensku sa neda urcit, ze "chcem rodit cisarskym" pokial viem na kontroly sa chodieva kazdy mesiac (ak mas problemy tak aj castejsie)

sstefi
9. máj 2007

corina, v tom aute by ťa "nemetalo" len dovtedy, kým nedorazíte na naše slovenské cesty( a nielen tie)inak by s väčšinou áut určite nebol problém 😀 😉

sisulik
9. máj 2007

corina...je jedno ake pohodlne je auto...ale v tom osmom mesiaci tak dlho nevydrzis sediet...

sstefi...zo slanskeho vrchu??? 😀

sstefi
9. máj 2007

sisulík, nebuď zlá 😀 😠 😀

sisulik
9. máj 2007

😀 sstefi 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre