Je lietanie v tehotenstve nebezpečné?

icha5
1. aug 2006

Je lietanie v tehotenstve nebezpečné?

inka28
24. júl 2009

no prave to ma trosku trapi, ja totiz neviem ci su to pohyby alebo naznak niecoho zleho. Ja mam totiz niekedy taky kopcek uplne tvrdy na brusku asi na minutu a potom sa to uvolni. Vsetci ma tu ignoruju ked sa to opytam, tak neviem ci sa mam radovat alebo trapit...
Tu vcera dapal 5cm velky ladovec, dnes zase v pohode. Muz ma nechce nikde pustat, lebo sa tu velmi rozsirila prasacia chripka. A stale strasia aj v novinach, ze tehotne zeny su viac nachylnejsie.
A ako je to u vas ? Davaj si na seba pozor...

slovakia13
24. júl 2009

minuly piatok u kolegu prepukla tato chripka,ak by sa este u niekoho objavili priznaky ,tak by nas dali do karanteny 😝 ele nastastie nikto dalsi ju nema 🙂 tiez mam trosku obavy 😒
hned som si isla do lekarne kupit taky special sprej na ruky proti bakteriam a tak nic nerobim iba si striekam ruky ked som na nakupoch 😀 😀 😀 prevencia-dufam ,ze sa nam budu vsetky bacile vyhybat 😉

slovakia13
24. júl 2009

inak myslim ,ze to moze byt drobcek 😉 ja tiez ked pozorujem moje brusko tak ako mala robi kotule tak mam vseliake vypuklinky 😵

lillie79
24. júl 2009

ahojte,
ja som uz v 3 trimestri a mozem vam povedat, ze som lietavala po europe sluzobne a babo sa ma zatial OK. do 27 tyzdna mozete lietat v pohode a potom treba potvrdenie od lekara, ktory by ste mali predlozit aerolinke, lebo je mozne, ze vas nemusia zobrat na palubu.

moje babo nijako netrpelo a nemalo som pocas lietania ani nevolnosti. v 2 trimestri, ked sa uz hybalo, tak som casto citila pohyby pri vzlietani a pristavani, ale ukludnovala som ho hladkanim.

lietanie ani tie skenery nijako babu neublizuju a je to individualne, ci je niekomu pocas toho zle alebo nie. kamoska bolo zle pocas tehotenstva, preto ani nelietala, no ja som bola v pohode a bez problemov.
teraz u, ale nelietam 😉

slovakia13
24. júl 2009

minule kolegova manzelka letela v 36 tt cez ryanair a bez problemov 😉 iba potrebovala special potvrdenie od lekara,ze je ok

inka28
24. júl 2009

sem to nosia dovolenkujuci, co sa vracaju hlavne zo Spanielska.
S tym tvrdnutim sa bojim, lebo gynekologovi idem az 12.8 a zda sa mi ze to mam kazdy den castejsie, tuto noc som nemohla poriadne spat. Po kazde ked som sa otocila na bok ta ma tlacilo babo, tak som musela zostat na chrbate a to ja tak nemozem neni som zvyknuta. ☹

lillie79
24. júl 2009

slovakia13
tak to dobre riskovala 😕 kludne jej to mohlo vyvolat predcasny porod...ale je to individualne a mala stastie, ze ju vzali 😉

slovakia13
24. júl 2009

jej nic ine neostavalo ,isla domov porodit 😀 -a maly este nie je na svete
ja osobne by som asi tiez uz po tom 30tt neletela

lillie79
24. júl 2009

inka28
ak ti casto tvrdne brusko, sla by som na poradnu ihned. nie je to sranda, maternica sa ti ztahuje a to znamena, ze mas mensie tzv. vnutorne kontrakcie a ked je to castejsie, tak to nie je sranda, lebo to moze viest k predcasnemu porodu... 😒
a ked ta babo tlaci ked lezis na boku, skus si podlozit brusko vankusom resp. tym kojeneckym vankusom, ak ho mas. mne to pomaha 🙂 a na chrbte mi staci lezat iba par minut, kym sa maly presunie na jednu alebo druhu stranu 😉 potom si lahnem na pravu alebo lavu stranu a podlozim si brucho vankusom a spime 😀

lillie79
24. júl 2009

tak to veru nemala inu moznost, ale ja by som si to naplanovala urcite skor... neriskovala by som, hlavne ked sme sa mi s manzelom snazili viac ako 1.5 roka, aby sme mali potomka 😉

inka28
24. júl 2009

lillie nemam taky vankus ale kupim
ale mne sa tam pri tom stvrdnuti spravy kopcek ako keby malinke tlacilo aspon som si to myslela doteraz, ja naozaj neviem. 😔

katie211
24. júl 2009

no dufam ze nic len mame obavy aby sme si tu cestu potom nevycitali

beranek
24. júl 2009

Já jsem u prvního těhotenství letěla v 9tt a pak na Krétu v 31tt a úplně bez problémů. Poslíčky jsem nikdy nepoznala a kontrakce jsem měla 45minut před narozením dcery, jinak mé těhotenství bylo bez problémů a to druhé je úplně stejné. Pokud bych ale měla nějaký problém, taky bych neletěla 😉

krista
13. aug 2009

luuca.b • 22tt • Dnes ve 13:52
piš názory zda ju nebo ne

nella1
9. sep 2009

zienky 🙂 potrebujem surne radu! ktore ste uz leteli Musiim oznamit ked idem letiet teraz v piatok leteckej spolocnosti ze som tehotna? musim im zavolat? som v 24tt a midwife mi kazala aby som im dala radsej vediet ale ze ked pojdem nech si dam radsej nieco volnejsie na seba aby si to radsej nikto nevsimol. 😒 Dakujem. mam zatial bezproblemove tehu.

henka2
11. sep 2009

ja som letela naposledy pred tyzdnom (v 20t). Urcite im to nemusis oznamovat, v podstate letecku spolocnost do toho nic nie je až do 7meho mesiaca (vo vacsine pripadov), kedy uz tehotne zeny na palube odmietaju kvoli riziku predcasneho porodu (to je uplne normalne a ani zeny nemaju chut riskovat) Nechapem preco ti tvoja midwife povedala, ze im to mas povedat a zaroven si obliect nieco volnejsie, aby to nebolo vidiet...?
clanok o cestovani v tehotenstve: http://www.kankan.sk/matka-a-dieta/a249_tehoten...

nycanka
14. sep 2009

henka2

chcela by som sa spytat, ci si sa citili ok pocas letu v 20 tt. my totiz mame zaplatenu dovolenku do Mexika, a v case letu budem uz v 20 tt.... dr. mi zatial nenamietal nic, mozem kludne letiet,..... rizikove tehotenstvo nemam,.... len ci to vzlietanie a pristavanie si zvladala ok.... ja uz som do USA letela, takze viem aky dlhy let ma caka... len neletela som tehotna 🙂

natalia777
14. sep 2009

Caute baby ja som letela v 11 tyzdni na dovolenku na Cyprus let trval 4 a pol hodiny a nic sa mne ani malej nestalo 🙂 a tak isto som potom letela v 18 tyzdni 4 hodiny a tiez bolo vsetko ok, ale fakt to zalezi od toho ako sa vyvija vase tehotenstvo 🙂 to moje je zatial bez problemov..... ale fakt nemusite oznamovat leteckej spolocnosti, ze ste tehotne, to sa robi az po 27 tyzdni 😉 tak stastny let

lenocka65
11. nov 2009

ahojte,ja som letela v 9 týždni a moj plod sa poskodil natolo ze odumrel,takze ak vam na vasom babatku zalezi do konca 3.mesiaca radsej nelietajte. 😢

lenocka65
11. nov 2009

Ahojte ja som letela v 9.týždni a bohužiaľ plod sa poškodil natoľko že odumrel,prvé 3 mesiace sú najrizikovejšie.Nevedela som o tom teraz ma to veľmi trápi a vyčítam si to malo to byť moje prvé bábatko. ☹

mona12071
11. nov 2009

leno-to mna velmi mrzi ja som letela aj na zaciatku aj teras a som v poriadku vraj sa nema letiet od 29 tt tak niako drz sa je mi to luto 😢

lenajs.d
11. nov 2009

lenocka, a je opravdu potvrzené, že let měl přímou souvislost s poškozením plodu? Protože to mi přijde docela zvláštní, že by to způsobil jen ten let, jestli tam nebyly i nějaké jiné důvody. Já jsem letěla v 6. týdnu a miminko je v pořádku, vůbec nic mi to nezpůsobilo.

mona12071
11. nov 2009

aj ja by som sa pytala dr na inu pricinu nakolko prve 3 mesiace je miminko len na navsteve ako sa hovori nemusis to mat z letu

stacinka
4. jan 2010

Ja mam teraz velikansku dilemu. Od augusta mame zaplatenu Kubu na 2 tyzdne, teraz v Januari.. a doktor mi povedal, ze by som tam nemala ist. V case letu budem v 20tt a 22tt a myslim, ze je to najlepsi cas ist niekam... co vy na to?

medinila
4. jan 2010

Ahoj Stacinka.podobne veci sme rozoberali v téme cestovanie v tehotenstve.Tak mrkni tam.Tiež je tam jedna kočka,ktorá by mala teraz 12.1 odletieť na Kubu a riesi tuto istu dilemu.Ja vlastne riesim ten istý problem ako ty.Čakam dvojicky a 24.januara by sme mali odletiet na 3 týždne do australie.Budem vtedy v 15tt.Lekarka mi to neodporuča,ja osobne sa vsak citim dobre.Zajtra by som mala absolvovať ultrazvuk.Tak som zvedavá čo ako sa maju deti.Ak bude vsetko v poriadku,som zatial naklonená k myslienke odletiet.

evka.e
5. jan 2010

Ahojte. Ja sice este nie som tehu, ale zaujimam sa o tieto veci do buducna, kedze zijeme v zahranici. Asi to zavisi od kazdej leteckej spolocnosti individualne. Napriklad na stranke Ryanair som vycitala, ze do 28. tyzdna mozes letiet bez potvrdenia. Po 28. tyzdni potrebujes potvrdenie ze tvoje tehotenstvo prebieha bez komplikacii, datum porodu a ze si zdrava a fit to fly. Ak cakas dvoj a viac-icky nemozes lietat po 32 tyzdni a ak cakas jedno, nemozes po 36-tyzdni. Ale kto by vtedy lietal, vsak? 🙂

iwanna
8. jan 2010

Ahojte. Vcera som doletela z USA, vsetko nastastie prebehlo v poriadku. Strasne som sa bala, lebo som este nebola ani v druhom trimestri. Ked sme odlietali, bola som v 8tt a pri prilete 12tt. Let bol bezproblemovy, akurat strasne vycerpavajuci, ale to hlavne kvoli tomu, ze som cely cas behala hore dole po lietadle so synom a robila mu nejaky program + 1prestup, kde sme na dalsi let cakali 6hodin. Tak to bolo na tom vsetkom asi najhorsie. 🙂
Ak mate baby bezproblemove tehu, myslim, ze je to ok letiet. Vela stastia 😉

mia13
11. feb 2010

Ahoj, nikde tady na foru jsem nenasla, jak by melo vypadat to potvrzeni od lekare. Za tri tydny letim do Thajska, budu v 19. tydnu. Letecka spolecnost se kterou letim mi na muj dotaz odpovedela jen to, ze potvrzeni do 28. tydne neni nutne, ale doporucuje se mit ho sebou. Z toho teda nejsem moc moudra a bojim se, aby mi nekde v polovine cesty pri prestupu nerekli, ze mam smulu a do letadla me nepusti.

Doktorka mi rekla, ze jedne jeji pacientce nevzali potvrzeni, napsane na obycejne A4 - jen asi tri radky o tom, ze je tehotenstvi bez problemu a v jakem je tydnu. Pry to je jen car papiru a oni chteli asi neco vice sofistikovaneho... :(

Mate z tim prosim nekdo zkusenost? Diky.

mufinka1
12. feb 2010

mia: ja letela v prvnim tehu cca ve 33 tydnu s British Airways a potvrzeni jsem mela vpodstate jen na PC napsano, ze ja ..... .... budu v dobe cesty v tom a tom tydnu tehotenstvi, ze tehotenstvi je bez rizikove. podpis razitko lekare. naprosto stacilo.. 😉

medinila
15. feb 2010

Caute.Takze uz sme prileteli z dalekej australie.Citim sa O.K. a dufam ze aj moje deticky su v poriadku.Zajtra idem na kontrolu k lekarke.Let bol v pohode,ale strasne ,strasne nekonečne dlhy.Nemala som problemi ani s opuchnutymi nohami,ani s tlakom,alebo niečo podobne.Len ked boli silnejsie turbulencie,citila som chvenie v žaludku.Naštastie tie boli len nad oceanom a nad pevninou bol let uplne plynuly a kludny.Tak tolko k mojmu cestovaniu s dvojickami v brušku.Zelam aj Vam ostatným prijemne lietanie a cestovanie v tehotenstve.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre