Je lietanie v tehotenstve nebezpečné?

icha5
1. aug 2006

Je lietanie v tehotenstve nebezpečné?

zemli
11. aug 2008

Ahoj. Jak ste to mely s pojištěním ?

llllucka
11. aug 2008

Já letěla teď a v pohodě.Zjistila jsem si dopředu,jestli po mě budou chtít potvrzení u doktora.Jedna letecká společnost to chtěla,druhá ne.Takže se zeptejte v cestovce a tam vám to zjistí.Let byl v pohodě,jen při prvním letu malej hodně kopal,ale pak se uklidnil a při druhm už bylo všechno v pohodě.Jediné,co bylo nepříjemné bylo to sezení.A to jsme letěli jen 2,5 hod a pořád jsem se kroutila.
Co se týká začátku těhu,já měla a mám problémy s nevolností,takže bych ze začátku nejela,protože by se mi mohlo stát,že bych kvůli nevolnosti neodletěla.Měli jsme takhle jet na jednu dovču (autem) a museli jsme to zrušit,protože mi prostě nebylo dobře.

mirka7725
31. aug 2008

ahojte dievcata, dnes som sa len zaregistrovala a hned som nasla temu lietanie v tehotenstve, co ma veeelmi potesilo.Mame uz od februara zaplatenu dovolenku, to som este nevedela, a ani nebola, tehu, no a teraz sa blizi cas odletu- 12.9. Doteraz mi nic nebolo ale od minuleho tyzdna mam bolesti v podbrusku, bola som aj u doktora, ten mi odporucil oddych, dnes sa citim super ale aj tak sa bojim toho letu. Ideme na Siciliu, nie dlhy let ale aj tak... Budem vtedy v 28- om tyzdni. Neviem ci mame ten zajazd predat alebo ist... Mozno ak by ste niekoho poznali kto by chcel ist tak mi dajte vediet, ak by mi teda nebolo dobre a nesli by sme. Aspon by sme niekoho mali koho by to potesilo. termin je od 12.9- 19.9. Sicilia, v cene je lietadlova doprava a ubytko v Giardini naxos.

pensadorcallisto
31. aug 2008

Ahojky...
Ja som letela v 3. mesiaci a to uz na mne bolo vidiet, takze pri spiatocnej ceste zo SVK somv Bratislave podpisovala papier, ze preberam za seba plnu zodpovednost...
Neviem ale, ci by som letela v neskorsom stadiu tehotenstva... Mirka, ak ti lekar odporucil oddych, tak by si to asi nemala podcenovat... Mne tiez lekarka odporucila viac oddychovat, ale kedze som sa citila skvele, tak som to trosku precenila a teraz mam menej plodovej vody a hrozi mi predcasny porod a to som este len v 22. tyzdni+ nejake tie dni... 😀
Inak, tu mame take horucavy, ze sa ani neda vyjst cez den von, takze fakt len oddychujem...

mirka7725
31. aug 2008

super, ze si napisala, dakujem. no na mne to veru nieje vidiet, iba trosku. Divne, ze si musela podpisat papier, ze letis na vlastnu zodpovednost uz v 3- tom mesiaci. Aj nad tym som rozmyslala, ze by som ani na chéck- in - e nepovedala, ze som tehotna. To kvoli tomu papieru, no neviem. Ozaj, Ty si na Sicilii? Tak strasne sme sa tesili, vsetko bolo ok a teraz toto... No mozno sa niekto ozve, ze by isiel... a potesi ho to ked mi sme tak dlho cakali a teraz...

vlalu6it
31. aug 2008

ahoj mirka 🙂
som velmi zvedava ako to s vami teda dopadne,,,,ja som v 12,tyzdni a v novemb.by sme chceli letiet do egyptu,,,a to budem asi v 23tyzdni,,,
velmi si prajem aby nam ta dovolenka vysla a nemala som nejake problemy,,,hoci teraz som 3tyzden na pn lebo mi je priserne zle a som oslabena,,,,dufam vsak-ze sa to este obrati,,,,vladka

mirka7725
1. sep 2008

Ahoj Vladka, no veru neviem, neviem ako to s nami dopadne..... Skor si myslim, ze ani nepojdeme, no fakt neviem co robit. No snad budes v novembri ok a budes moct ist, budem drzat palce. Len si tam davaj pozor na stravu a vodu, preco ste si vybrali Egypt? No, aj ja som si priala aby nam to vyslo a vidis... Cim sa clovek viac tesi... ale drzim palce 😉

pattie
1. sep 2008

Holky, dejte si jen pozor, resp. ověřte si, jestli vás letecká společnost vezme na palubu! Já jsem letěla asi ve 23 tt a ptala jsem se na to a říkali, že od 28 tt (ale má to každá let. spol. jinak) už těhulky nechtějí brát!!!

petronelie
1. sep 2008

Já myslím,že létání v těhu vůbec ničemu nevadí,pokud těhu probíhá bez problémů.Ale Egypt bych tedy rozvážila. Není tam adekvátní lékařská péče a těhulka musí vždy počítat s tím,že se něco stát může. Navíc je tam hrozně sucho a hygiena nic moc.Já už bych tam nejela ani netěhotná.
Raději bych volila Řecko,Španělsko, Itálii.....

ilonkaa
1. sep 2008

Tak my už s prckem leteli 2x jednou to jsem o něm ještě netušili a tedko podruhé to jsem byla 21TT a nikdo po mě žádný papír nechtěl.Ale přesně jak píše patti každá letecká společnost to má jinak.Takže doporučuji si to před odletem vše zjistit!!

pattie
1. sep 2008

ilonkaa: po mě taky žádnej papír nechtěli, ale když viděli mé bříško, tak se ptali v kolikátém tt jsem. Samozřejmě jim to člověk nemusí říct po pravdě, ale podle mě se letecké společnosti chráněj, kdyby se něco stalo, tak abys na ně nemohla podat žalobu nebo tak. Jinak si myslím, že jim je to fuk.
Když jsme letěli poprvé, tak jsme o prckovi taky ještě nevěděli, byl to dáreček z dovolené 😀

luckahr
1. sep 2008

Vladko, Egypt bych teda taky ještě zvážila............ 😅 Já byla v Egyptě netěhu, vše ok, super hotel, ale těhu bych se docela bála. No uvidíte, každopádně přeju krásnou dovču🙂.
Já jako těhu jsem letěla ve 12. týdnu, do Londýna, vše naprosto bez problémů🙂

vlalu6it
1. sep 2008

dakujem vam za nazory,,,,ale v novembry je v inych krajinach uz pomerne chladno preto sme volili egypt a navyse je cenovo pristupny....tak teraz neviem ,no trochu ste ma zaskocili....ale snat ked si vyberieme 5hviezdu hotel tak ta hygiena bude na mieste,,,
ak vie niekto lepsi typ na novembrovu dovolenku ,,,rada si necham poradit,,tak dakujem vam ste strasne zlate a prajem pekne tehulkovanie 😵 vladka

krista
18. sep 2008

eho • 1d • 15. říjen 2006 ve 21:26
Ahoj všem, mám na vás jeden dotaz: v práci mě teď povýšili a souvisí s tím občasné cestování letadlem, někdy i na dost dlouhé vzdálenosti. Ráda bych v nejbližší době otěhotněla, ale nechci to v práci oznamovat hned jak se to dozvím, ráda bych počkala tak do čtvrtého měsíce. Nemůže třeba desetihodinový let poškodit miminko v prvním trimestru? Máte někdo zkušenosti? Budu vděčná za jakýkoliv názor. Samozřejmě pro mě bude miminko tím nejdůležitějším 🙂.

peta.cz • 1d, 15tt • 15. říjen 2006 ve 21:39
Myslím, že létání v těhotenství není problém - naopak je to lepší než jet autem na dlouhou vzdálenost.V jedné těhu knížce psali že: "změny tlaku nemají zásadní vliv na zvýšení rizika potratu, předčasného porodu nebo odtoku plodové vody a letadla pro hromadnou přepravu osob mají navíc zařízení na vyrovnávání tlaku při letu. Pak tam píšou že většina leteckých společností žádá od nastávající maminky před nástupem na palubu letadla lékařské potvrzení o bezproblémovém průběhu a stáří těhotenství." Spíš jde o to jak budeš těhotenství snášet - jestli ti bude pořád špatně tak si nedovedu představit strávit 10tihodinový let na pidi záchodku v letadle 😒

evaj • 15. říjen 2006 ve 22:51
Ahojte, nemelo by se letat po sedmem mesici a musite mit potvrzeni od lekare.

dasha • 1d • 16. říjen 2006 v 10:07
Ahoj Eho: tak ja mam vlastni zkusenost. Za dobu tehotenstvi jsem letala docela dost, v prvnim trimestru by to nemel byt zadny problem (tedy alespon pro me to bylo v pohode, nebot jsem netrpela zadnymi nevolnostmi). Letala jsem na docela dlouhe vzdalenosti - 13 hodin v letadle, 16 hodin na ceste. Pak jsem absolvovala ctyri asi 4 hodinove lety, coz jsem uskutecnila asi do 26 tydne. Muj finalni dlouhy let byl v 28 tydnu tehotenstvi.
Myslim si, ze pokud nemas zadne problemy, nemel by to byt problem. Ja jsem se treba v prvnim trimestru citila bajecne, takze to nebyla zadna zmena oproti normalnimu stavu. Navic brisko bude jeste male, takze ti pri sezeni tolik nevadi. 😉 Samozrejme ze je potreba v letadle co nejvice chodit a protahovat se a hlavne byt v pohodlnem obleceni. Jinak letecke spolecnosti na mne nikdy nepozadovaly zadne potvrzeni od doktora. Ale po 28.tydnu to moc nedoporucuji, navic nektere zdravotni pojistovny maji 28. tyden jako limit pro cestovani, pak uz nechteji pojistovat kvuli riziku predcasneho porodu. Ale jak rikam, do toho 4. mesice je to v pohode, pokud budes mit bezproblemove tehotenstvi. 🙂

eho • 1d • 16. říjen 2006 ve 21:10
Díky za info, jsem klidnější, tak my se do toho pustíme 🙂.

januskaababoo • 1d • 17. říjen 2006 v 18:53
Ahoj, ja taky prispeji...jak rikaji holky, potvrzeni nektere letecke spolecnosti vyzaduji po 28tt, do 32tt te vemou na palubu, pak uz ne...dam ti radu, hodne pij tekutiny, pred-pri a po letu, protoze musis davat pozor na dehydrataci, ja letela poprve v 6tt a pak vcera...nebylo mi spatne, jen jsem si nechala dat sedadlo k ulicce, nezapomen chodit, nejlip na zachod...jo a holky na púalube-letusky-jak jsem jim rekla, ze jsem tehotna, absloutne mimoradna pece...furt se chodily ptat jak mi je, jestli nechci deku, nosily mi vodu na piti, no byly proste nejlepsi... 🙂

Jak rika dasha, jestli mas bezproblemove tehu, jsi v poho...hodne stesti EHO... 🙂

pistalka.x • 1d, 31tt • 2. únor 2007 v 17:54
Ahoj ja jsem se nato taky docela informovala protoze ziju v Irsku tak abych obcas mohla litat domu. Ale kamaradka porodni asistentka mi to naprosto schvalila ze pry letani neni vubec nebezpecne pokud vsechno probiha v poradku. Zna i tehulky co litaji v 9mesici ale to uz je docela extrem, hlavne tam jde o to jak brisko tlaci na cevy tak aby se neudelala srazenina jak dlouho sedite. ALe je jedno jeslti jedete vlakem, autem nebo letite letadlem to plati pro vsechno. Takze hodne chodit aspon co hodinu hybat nohama a kroutit v kotnicich a procvicovat nohy a nemel by byt problem. S malym briskem to nevadi ani na delsi leti ale kdyz uz tlaci hodne tak se ma fakt hybat.

eho • 1d • 4. únor 2007 v 10:40
Ahoj, tak nakonec je všechno jinak. Jsem ve 12 tt., šéfovi jsem to řekla v 8 tt - bylo mi zle, šéf reagoval vstřícně, všechny služební cesty jsem až do odvolání zrušila, protože mám nevolnosti a jsem unavená a nestojím o to. Prostě se mi změnily priority 🙂.

draga • 1d • 4. únor 2007 ve 14:47
eho gratulace 🙂) akorát jsem se chystala ti psát, že jsem v těhu letěla 2 na dovču jednou úplně na začátku, podruhé v 16tt a vše bylo ok ale jak vidím máš vyřešeno 🙂) ale tahle priorita je super tak si to krásně užívej(te) 😀

kristynaw • 1d • 6. duben 2007 v 19:57
holky a jak je to s tim prochazenim pod rentgenem?ted sem to na jednech starkach cetla,ze jedna tehule se tomu vyhla,ze ji jen "ohmatali" jestli neco nema,a nemusela pod tim jit

kacka79 • 1d • 9. duben 2007 ve 12:44
Ahojky, já jsem létala do 6 mes hodne často a úplně bez problémů - 2x dokonce hodně daleko - 12 hod a 14 hod. Jediné co, tak mi trochu otékaly nohy, takze doporučuji hodně chodit nebo třeba chvilku stát.. a dostatek vody, jinak v pohodě. Jízda autem - i když jedu třeba jen 2hod mi vadí mnohem víc, papa a hodně štěstí

beruskax • 1d • 10. duben 2007 ve 00:21
🙂

gabbi • 1d • 10. duben 2007 ve 00:43
Holky taky pridam svoji trosku do mlyna.
Ja jsem mela letet v kvetnu asi 16 hodinovy let.
V unoru jsem otehotnela a uz 5 tydnu je me tak zle, ze jsem cestu bohuzel musela zrusit.
Predstava hodiny stravene v aute je pro me hrozna a neumim si vubec predstavit co teprve v letadle. Takze zalezi na kazdem indiviualne jak se citi.

caira • 1d • 8. říjen 2007 v 15:32
holky zajimalo by me, jestli je tu nekdo, kdo letel v dobe kdy byl cca 30-32tt tehu, vim, ze letecke spolecnosti berou do 35tt { vcetne} pak uz ne a letos na vanoce letime z Anglie do cech { v dobe odletu do CR budu 30tt a zpet 32tt} tak me zajima jestli je tu nekdo kdo to uz podstoupil a ma zkusenosti 🙂

binki • 1d • 9. říjen 2007 v 10:01
Letela jsem jednou na zacatku sesteho mesice (transit s cekanim cca 8 hodin) a bylo mi uplne fajn. Mela jsem potvrzeni od lekare, ze jsem vporadku. Od sedmeho mesice je to na zvazeni dopravce.

vlnka1 • 1d • 9. říjen 2007 v 10:42
Ahoj holky, my se chystáme letět do Anglie za 10 dní 🙂 . Jak je to, prosím, s tím procházením rentgeny, kontrolami a podobně? Je to nebezpečné? 😲
Na Ruzyni se ještě domluvím v poho, ale co v Londýně 😅
Navíc si neplánuju říct dr ani o potvrzení, protože budu teprve 22tt.

tlapicka • 1d • 11. říjen 2007 v 09:02
Ahoj,moje zkusenosti s letanim v tehu jsou docela kvalitni 😅 . v 5. tydnu jsem letela do japonska s prestupem ani uz nevim kde. Bylo mi hrozne zle, ale to bohuzel nemelo nic spolecneho s letem samotnym. Zpatky dou jsem letela o tri mesice pozdeji, coz byla pohoda. letadlo bylo poloprazdne, tak jsem se vymluvila na tehu a sla se prestehovat tam, kde byly volne dve sedacky a ja si krasne pospala. dalsi mesic na to jsem letela do kanady s prestupem ve frankfurtu, to byla taky pohoda. na konci sesteho mesice jsem letela opet domu, ale to uz nebylo nic moc. mala se v brisku skubala a na ceste z vidne do prahy jakymsi vrtulovym vyletnim letadylkem, ktere se docela trepalo uz me kopala jen tak ze sportu nebo nevim, pamatuju si, ze jsem se trochu bala a ze uz jsem si prala byt doma. Mala urcite letanim poznamenana nijak neni, je strasne klidne a hodne dite, taze bych sama za sebe rekla, ze vubec nevadi, ale cim driv tim lip.
zadne potvrzeni, jak tu pisou holky jsem nemela.

caira: je to na tve riziko... tusim, ze zadna pojistovna te uz v teto dobe nepojisti. Letecka spolecnost to asi zkoumat nebude. Mne se aspon nikdy na nic nikdo neptal.

markyfrana • 1d • 16. říjen 2007 v 10:44
ahoj holky, nevíte jak je to s těmi rentgeny na letišti?? můžu tím projít nebo ne?? někdo říká, že jo a někdo že ne, takže jsem z toho dost zmatená.
díky

patina • 1d • 16. říjen 2007 v 11:20
Ahoj, letěla jsem cca před měsícem. Lety l + 12 + 1 hod. Vše bylo v pohodě, pouze můj gynekolog mi dopuručil stahovací punčocháče a jeden aspirin před letem kvůli trombóze. Ty punčocháče to byl teda zážitek. Rentgeny jsem musela projít všude, jen při odletu v Ruzyni mi nechali projít bokem a kontrolovali jen ručním detektorem. Potvrzení o tt nikdo nežádal a nikoho těhotenství vůbec nezajímalo. Hezký let bez problémů všem ! 🙂

poletucha • snž • 16. říjen 2007 ve 12:07
na ten rentgen se zeptej přímo personálu, někde tě nechaj projít skrz a jinde tě jenom ručně prošacujou 😀 Co se týká Anglie, tak tam určitě pudeš rentgenem,jsou tam na to dost praštěný, posledně mi sebrali i lesk na rty 😠
Jinak s tim potvrzenim, je to samozřejmě pro vás,( správně by to po vás měli chtít při odbavení)... ale v případě, že začnete změnou tlaků předčasně rodit, tak je třeba si uvědomit, že letadlo jenom tak nezastaví a letušky maj dost chabí teoretický vzdělání co se týče porodu....vim to, páč jsem jedna z nich a vždycky když nastoupí do letadla žena v pokročilým stavu těhu tak z toho mám noční můru...vůbec nevim, jak by to dopadlo 😖

cechtek • 1d • 16. říjen 2007 v 15:59
já jsem letěla v 5. měsíci těhu, potvrzení jsem měla pro jistotu, ale nikdo ho po mně nežádal, rentgenem jsem nikde neprocházela, automaticky mě brali okolo, v letadle bez problémů, to mi víc vadí auto občas...jinak je to na zvážení každé těhule, jak se cítí, mně osobně není vůbec blbě, nemám žádné zdravotní trable, myslím, že od 30. týdne se už létat nedoporučuje...

binki • 1d • 17. říjen 2007 ve 14:31
rentgenem jsem nesla ani jednou, letela jsem z Prahy pres Turecko do Damasku a zpet, nejblbeji na mne koukali tradicne v Praze, potvrzeni jsem mela v anglictine, napsala jsem si ve kterem tydnu jsem a ze jsem zdrava a mudr. mi to potvrdil
markyfrano - kdyz nemusis, tak pod rentgen nechod...

taleia • 1d • 17. říjen 2007 ve 14:54
Cairo, letela jsem v 35. tydnu, cele tehotenstvi bez problemu. Kdybych se necitila zdravotne dobre, neletela bych tak pozde. Takhle jsem to "riskla". Kontrolovali si me potvrzeni od lekare a okopirovali ho a jeste se ptali na termin porodu. Vim, ze by se to nemelo, ale ja jsem si ho o dva tydny "posunula", byla jsem totiz opravdu na hranici...Let trval hodinu, tak jsem si rekla, ze bych ty porodni stahy zkusila nejak zadrzet, kdyby neco 😉
Mela jsem jen strach o miminko v brisku, aby mu ta zmena tlaku nejak neublizila, ale zrejme to asi nehrozi, pac by nas jinak nenechavali letat vubec.
Jo, a rentgenem jsem nemusela vubec prochazet, jen rucnim, to mi rekli sami od sebe v Bratislave, kdyz videli brisko, v Milane me ani nekontrolovali, jen se zeptali, jestli jsem spolkla meloun 🙂

simona.w • 1d, 7tt • 18. říjen 2007 v 19:18
ahoj, ja letela v tehu nekolikrat, naposledy 30tt a to uz jsem musela mit potvrzeni od Dr. Na ceste z Londyna do Prahy ho po me nechteli, tak jsem se sama ptala, jestli ho chteji videt, ale pry ze ne, ale ze ho musim mit u sebe kdyby neco nahodou. Pri ceste zpet se me ihned v Pze ptali v kolikatym jsem a chteli ho videt.

Jinak musim rict, ze ten posledni let uz nebyl moc pohodlny. navic nas nechali nastoupit do letadla a pak nam oznamili, ze nemame druhyho pilota, takze jsme pres hodinu tvrdli na miste a 3 hodiny sezeni v kuse byly nic moc. Ale zvladnout se to da.

vikvik • 1d • 20. říjen 2007 ve 13:03
jestli se citite dobre, tak bych se toho nebala. nektere letusky pracuji tak dlouho, dokud se vlezou do uniformy 🙂 tzn. ze litaji 12hodin denne 5-7dni za sebou. ale to je fakt extrem.
ja ted byldim ve Skotsku a jednou za 3tydny litam do Phy k doktorovi, 1.11. letime na dovolenou atd. posledni let planuju na 32tt az si v Pze vyridim materskou. a nic mi to nedela a mimisek se ma taky k svetu.

vendy05 • 19. leden 2008 v 09:00
Krásný den, chtěla jsem se zeptat, snažíme se s manželem od nového roku o miminko a v červenci máme zamluvenou dovolenou, tak jsem se chtěla zeptat, zda jste někdo v těhu cestovali do ciziny??? nemělli jste strach??? my se právě bojíme, abych nebyla třeba v třetím měsíci a dovolenou neprozvracela nebo tak něco... a nebo kdyby to vyšlo (což nevyjde, ale .. ) tak třeba v pátým a jestli jde vydržet hodiny s bříškem v autobuse?? letadlem jsme jí právě kvůli tomu nezamlouvali, jelikož kdybych náhodou otěhotněla, tak to je pro mimi velikánská zátěž...

marse • 2d • 19. leden 2008 v 09:07
Myslím ze je to dost diskutabilna tema a bude mat urcite viac nazorov.
Ja som tiez vo februari otehotnela s prvou dcerou a v juli sme mali ist na dovolenku, najprv som bola rozhodnute ze ano ale potom som to predsa len odriekla, sice som bola uplne v poriadku, tehu prebiehalo ako malo ale aj tak som to nechcela riskovat 23 hodin sa busom trmacat do Spanielska. Mozno by bolo vsetko ok, a nic by sa nestalo ale na to ti nik zaruku neda. Mozno by bolo dobre sa poradit aj s lekarom ak budes tehu. 🙂

certica • 2d • 19. leden 2008 v 09:09
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

jabber • 1d • 19. leden 2008 v 09:12
Ahoj vendy, já jsem byla v 5. měsíci a letěli jsme na dovču 🙂 , všechno bylo úplně v pohodě a bylo to super. Já si myslím, že je to lepší než jet autobusem, nedokážu si představit sedět x hodin v busu 😒, navíc se mi chtělo pořád čůrat. Když jsme se rozhodovali my, tak už jsem těhotná byla a chtěli jsme let max 4 hodiny a do nějaké civilizovanější země, kdyby přece jen něco (Egypt třeba miluju, ale rozhodně bych tam těhu nejela). Mě od začátku těhotenství bylo dobře, nezvracela jsem ani jednou, všechno bylo v pořádku, takže nebyl důvod se bát. Četla jsem, že nejlepší cestování je právě ve druhém trimestru, už nebývá špatně a břicho ještě není velké a předčasný porod taky ještě nehrozí. Od 7. měsíce už nemusí těhotnou ani pustit do letadla.

certica • 2d • 19. leden 2008 v 09:13
vendy, ja som bola v zahr. na dovce pocas obidvoch tehu. v prvom, to bolo cca 14-15tt autom v chorvatsku (9h cesty, august) a teraz sme boli zac. septembra v taliansku tiez autom (6h), myslim ze okolo 7tt.
ked uz busom, tak rozhodne nejaku kratsiu trasu radsej...

vendy05 • 19. leden 2008 v 09:38
děkuju za vaše odpovědi, právě já se na tu dovču tak těším, ale najednu stranu mám strach, kdyby se nám mimčo povedlo, abych nebyl něějaký problém...

jabber • 1d • 19. leden 2008 v 09:47
vendy - kdyby se mimi povedlo a tobě bylo špatně nebo ses na to necítila, tak se to dá vždycky zrušit 😉. Já bych jen zvážila ten bus, je tam i mnohem víc otřesů než v letadle...

vendy05 • 19. leden 2008 v 10:36
jabber děkuju, no když já vím, že tlak v letadle je pro mimi fakt špatný... takže proto raději ten bus

weroni • 1d • 19. leden 2008 ve 13:17
my sme si na Vianoce naplanovali nasu svadobnu cestu kedze priamo po svadbe (v aprili) nam nevysla skrz manzelove zdravotne problemy 😖 a tam sme chceli "zamiesat" na babo 🙂 no to nas predbehlo a otehotnela som v septembri takze sme nikam nesli - pre istotu, doteraz som mala vdaka Bohu tehotenstvo bez problemov, vobec mi nebyvalo zle, ani raz som nevracala, akurat som taka unavena ze vsade spim. No mozno prave keby sme niekam isli tak by mohli nastat nejake komplikacie a vtedy jeclovek radsej ked je doma a pri svojom lekarovi ktory sa o vsetko postara ak nieco. No na druhej strane som sa sa tu docitala kopec takych skusenosti ze baby boli v tehu na dovolenke normalne, tak neviem, ja by som to asi radsej neriskovala.
Ved aj prva dovolenka s mimcom bude uzasna 🙂

lidas • 21tt • 19. leden 2008 ve 13:20
Ahoj vendy, s manžou řešíme stejný problém, snažíme se o mimčo a v květnu máme letět na dovču. Je pravda, že nejlepší je cestovat ve druhém trimestru, ale četla jsem, že se může i v prvním, záleží na každé z nás, jak se cítí. Rozhodně se nedoporučuje cestovat ve třetím trimestru, ale to v červenci určitě nebudeš 😉 Určitě bych si pořádně rozmyslela jakým dopravním prostředkem cestovat. Myslím si,že bus zrovna není moc vhodný, přece jen tam budeš několik hodin, kdežto letadlem tam můžete být i za 2-3 hoďky, což se dá přežít a WC je tam trochu na lepší úrovni než v busu. Četla jsem, že nejlepší je volit místa v letadle v úrovni křídel a dál a taky si vybrat sedadlo u uličky kvůli častému vstávání. A nebo autem, to budete svým pánem a můžete si zastavit kdykoliv kdy bude potřeba. Tak snad jsem ti aspoň trochu pomohla v rozhodování a ještě přikládám pár odkazů.
http://www.miminka.cz/clanky/tehulky/cestovani/...
http://www.miminka.cz/clanky/tehulky/cestovani/...
http://www.miminka.cz/clanky/tehulky/cestovani/...
http://www.miminko.com/clanky/tehotenstvi-otazk...
Měj se hezky a přeji ať si co nejdřív těhu 🙂

zuzik03 • 1d • 19. leden 2008 ve 14:02
My byli na dovči na konci 5. měsíce těhu a bylo to super. Byli jsme autem v Severní Itálii, hodně jsme přejížděli (najeli jsme asi 2,5 tis. km) a hodně chodili po městech, ale užili jsme si to. Ale měla jsem to štěstí, že jsem nevolnosti v těhu vůbec nezažila. Dívala jsem se na podmínky cestovního pojištění a mám pocit, že od 6. nebo 7. měsíce tam byl nějaký problém, že by se pojištění nevztahovalo na předčasný porod nebo na něco, chce to dávat si pozor i na tohle.

vendy05 • 19. leden 2008 v 16:58
lido díky moc za odkazy prostuduju je až bude čas... mě gynekoložka i známá doktorka právě od letadla odrazovala, tak proto bus...
zuzi díky za odpověď...

nevím jak to máme vyřešit, moc ráda bych na tu dovču, už se moc moc moc těším, ale zase miminko a jeho zdraví by bylo důležitější... 😖

jitka711 • 1d • 19. leden 2008 v 19:45
Ahoj Vendy, já jsem byla v září 2007 v Tunisu. Ze začátku jsem se taky bála odletět, ale vše jsem probrala s doktorem a ten neviděl důvod proč bych neměla odjet na dovolenou. A to jsem byla 4 dny po odběru AMC. Doporučuji letět. Nejen, že jsem při výdeji letenek, řekla, že jsem těhotná. Tím pádem jsem měla nárok sedět v letadle, první řadě, kde je víc místa na nohy, ale mohla jsem mít víc pití v příručním zavazadle. To pití jsem dostala víc i od letušek. A hlavně! Jsem seděla hned u záchodů 😉 Taky jsem byla s manželem odbavena přednostně 🙂 Prostě úplná paráda. Autobusem, nebo autem bych asi na dovču jet nechtěla. Musí to být únavný. A k tomu Egyptu, který tady byl již zmíněný. Já osobně, po několik skušeností bych se toho vůbec nebála. Ono totiž záleží na počtu hvězdiček u názvu hotelu 🙂 Byla jsem tam několikrát a žádný zdravotní problémy ani já a můj manžel jsme neměly 😉

jabber • 1d • 20. leden 2008 ve 00:34
jitka - já bych se právě normálně Egypta taky vůbec nebála, taky jsme tam neměli nejmenší zdravotní problém, ale těhotná bych tam nejela, protože co kdyby přece jen se náhodou něco stalo - tak bych nechtěla poznat egyptskou nemocnici 🙂. Třeba se pletu a je to na úrovni, ale moc se mi to teda nezdá 😀.
Já jsem se před odletem taky ptala mojí dr, co si o tom myslí, jestli můžu letět na dovolenou a taky mi řekla, že není důvod neletět 🙂. Já jsem četla, že naopak letadlo je pro těhotnou nejšetrnější způsob dopravy a pokud je v pořádku a těhotenství bezproblémové tak se není čeho bát.
K tomu pojištění - evropská cestovní pojišťovna pojistí těhotnou do 32. týdne, ostatní myslím do 28.

jitka711 • 1d • 20. leden 2008 v 08:32
Souhlas, letadlo je vhodnější způsob cestování 🙂 Mi byly teda v Tunisu. Nedaleko Monastiru. A to jsem měla dopředu zjištěno, že tam je nemocnice na vysoký úrovni. I když je pravda, že Egypt a Tunis jsou nebe a dudy. 😉

dasha • 1d • 20. leden 2008 v 08:49
Ja jsem byla na dovolene behem tehotenstvi nekolikrat a vse bez problemu. Byla jsem dvakrat na Bali, na Sabahu (Malajske Borneo) a take jsem byla v Cine (v Kunmingu) - to jsem byla asi ve 24 tydnu. Ve 28. tydnu jsem letela zpet do CR z Malajsie (kde jsme bydleli). Vse probehlo v poradku, mela jsem tehotenstvi bez problemu. Pojistovny pojisti az do 28 tydne, potom uz ne. Ja bych dovolenou v tehotenstvi doporucovala, je to posledni dovolena bez deti, tak proc toho casu nevyuzit. Jsem rada, ze jsme s manzelem ty dovolene vyuzili, ted co je mala Anicka na svete jsou ty dovolene proste jine - knizku ci casopis si pri nich uz neprecteme. Clovek by se nemel premahat, ale pokud je tehotenstvi normalni, tak proc ne? 😉

ceeruti • 1d • 20. leden 2008 v 10:36
Ahojky,my jsme s mažou leteli do Španelska ve 14 tt za moji segrou a v pohode a segra odletala z cech kolem 20tt a také v pohode,ja bych letela i ted-dle Dr je ale lepsi letadlo než auto-ale to ja mu neřekla,že z Madridu jedeme jeste 500 km autem,ale taky jsme to zvladla 🙂

ceeruti • 1d • 20. leden 2008 v 10:37
Jo a to jsme byla tyden po CVS 😉

petasllov • 1d • 20. leden 2008 v 11:53
Ja som bola na dovolenke v júni 2007 v Taliansku autobusom a štyri dni pred odchodom som sa dozvedela, že som tehotná. Kolegyne v práci ma odhovárali, aby som nešla, vraj je to v tomto štádiu tehotenstva (bola som v 6tt) riskantné, že bábätko sa nemusí v maternici udržať, že je to veľká zmena prostredia a tá 13 hod. cesta k tomu tiež nepridá. Radila som sa aj s lekárom, ktorý povedal, že by sa nemalo nič stať, len si treba v autobuse dávať pozor na otrasy a tak a podložiť si pod zadok vankúš, aby tie otrasy neboli také veľké. Fakt som nevedela, čo mám robiť. Bola to moja prvá dovolenka v živote pri mori a tak strane som sa na ňu tešila. Povedala som si, že to risknem a išla som. Keď sa má niečo stať, tak sa to proste stane. Cesta bola fakt o držku tam aj späť, ale prežili sme. Vôbec neľutujem svoje rozhodnutie. Malinká v brušku sa držala ako kliešť a drží sa dodnes. Dúfam, že už nie dlho, lebo sa jej nevieme dočkať. Takže to je moja skúsenosť. Aj tak sa každá z nás musí rozhodnúť sama za seba, a najmä podľa toho, ako sa cíti. 😵

lumah • 3d • 21. leden 2008 v 10:35
vendy ja som bola v piatom mesiaci a bola v Bulharsku-ale letecky a všetko bolo ok. Vraj do 6 mesiaca je to v pohode, potom už neodporučajú cestovať.

adrina • 3d • 21. leden 2008 v 11:14
my letíme začiatkom mája do Tunisu..budem cca v 27tt...chceme si s manželom bez deciek užiť ešte dovčo prd narodením miminka...

luckahr • 2d • 21. leden 2008 ve 20:19
my jsme letěli do Londýna, když jsem byla ve 12. týdnu a vše ok. Taky jsem se trochu bála, ale Dr. říkal, že je to v pohodě. A když jsem pak na letišti tady i v Londýně viděla x těhotných už poměrně s velkým bříškem, byla jsem hned klidnější 😉 A k tomu Egyptu, moc se nám tam líbilo, byli jsme v 5 hvězdičkovym hotelu, všechno fakt super, ale průjem jsem měla ještě po návratu domů ☹ , fakt je to asi o náhodě a jako těhotná bych to neriskovala 😉

vendy05 • 22. leden 2008 ve 12:24
díky moc za odpovědi, fakt jste mi trochu pomohli s rozhodováním... díky a samozřejmě jsem ráda i za další rady a zkušenosti

kousinka • 39tt • 22. leden 2008 ve 14:25
taky uvažujeme ☹ chtěli jsme původně nejdřív jet na dovolenou a pak mimi .. ale přehodnotili jsme to a teď už to vypadá že teda bude fakt to mimi 😀 chtěli jsme v dubnu, to bych byla ve čtvrtym ... ale chtěli jsme zrovna ten egypt ☹ tak teď jsem zase na vážkách 🙂 asi se rozhodneme na poslední chvíli jak mi bude ... a kam hlavně 😀
o létání jsem toho hodně načetla a nemělo by to vadit, jen je nutné se občas projít, hodně pít a čurat ... a jasně že nejsou ideální dlouhatánský trasy ale zrovna do toho egypta je to tři hodiny, to bych mohla přežít 😀

lenys • 1d • 22. leden 2008 v 15:07
ahojky zijeme v Anglii, ale rodit jsem se rozhodla doma, takze mi nezbyvalo nic jineho nez letet domu tehotna, mela jsem strach, ale vsechno bylo uplne v pohode, letela jsem 2,5 mesice pred porodem...od urciteho tydne tehotenstvi chcou nektere spolecnosti potvrzeni od doktora...porod uz mam za sebou takze nas cekala cesta zpatky s miminkem, to byly nervy....ale maly to zvladl na jednicku, celou cestu prospal...bylo mu 2.5 mesice kdyz jsme leteli zpatky do anglie, vubec bych se toho nebala, jinak miminka muzou litat od 2 tydnu, tohle mi aspon sdelila letuska, coz je ale podle me strasne moc brzy, kdyby na nas tatinek tolik netlacil, tak bych letela jeste pozdeji...ale cestu jsme krasne zvladli

veronikapulkertova • 25. leden 2008 v 17:06
Ahojky holky, jsem v 16 tydnu tehotenstvi a odletam na 14 dni do dominikanske republiky, coz je doba letu letadlem tak 9 hodin !!! Tedy po konzultaci s doktorem,ktery nic nenamital 🙂 Doporucil hodne se prochazet a pit. S manzelem se pokousime si zajistit predni sedacky, skrze protahovani nohou. Moc se tesime a verim, ze nam dovolenka prinese paradni relaxaci 🙂
Jiank mimochodem do letadla pousti jen maminky do 36 tydne tehotenstvi !!!!!!!!!!!!! a nekdy mohou vyzadovat potvrzeni o schopnosti letu...

vendy05 • 27. leden 2008 ve 20:12
díky moc za odpovědi...

luckahr • 2d • 27. leden 2008 ve 21:41
no některý letecký společnosti jen do 27. týdne těhotenství a potom jen s lékařským potvrzením, raději si to předem zjistit

rokysak • 5. únor 2008 v 07:00
Ahoj holky. Pravě jsem zjistila, že jsem těhotná a s manželem máme za14 dní odjet na lyže do Rakouska. Holky jaký máte zkušenosti? Lyžovat či nelyžovat???

emjee • 20tt • 5. únor 2008 v 07:49
ja by som nelyzovala - staci blby pad a ... 😒 a mozes byt najlepsia lyziarka na svete, nikdy nevies, aki lyziari su este s tebou na kopci

jabber • 1d • 5. únor 2008 v 09:32
rokysak - už jsme to tu probíraly 😉 , mrkni sem:
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

vikvik • 1d • 5. únor 2008 ve 20:47
ahoj holky
ja se pred 5dny vratila z Dominikany - tam let 10,5hodiny a zpatky 8hodin plus 5hodin autem domu z Manchesteru.
Pokud jste zdrave, tak se cestovani nebojte! Tehotenstvi neni nemoc a pokud se aspon jednou za hodinu v tom letadle/buse protahnete a hodne pijete, tak to bude ok!
v nedeli jsem zas pro zmenu letela do Phy a v pondeli zas zpatky do UK a poletim jeste za 5tydnu... povolanim jsem letuska, takze letadel se nebojim a vim, ze od nich odrazuji hlavne ti, co v nich v zivote snad ani nesedeli. radsi 2 hodiny v letadle nez 10 v autobuse!
zvlastni je, ze v CR se vsichni divili, ze si troufnu jako tehotna vubec neco delat, ale v UK byli vsichni nadseni, ze jedeme na dovolenou a jak si to jeste uzijeme atd. v CR se vsichni jeste strasne moc boji a daji na babske rady (ja uz jsem i slysela, ze si nemam sahat na bricho!?) kdyz slychavam, cemu lidi jeste ted veri, tak se nestacim divit 🙂

rokysak> to lyzovani je o necem jinem, pri tom muzes upadnout a... do toho bych teda nesla

ria713 • 5. únor 2008 ve 21:06
http://www.minibazar.sk/main.php?ids=sf2&c=1&id...

HLASUJTE ZA NAS PROSIM

janka_fr • 1d • 12. únor 2008 v 15:00
Ahojte, ja som letela v 6 tt z Australie na Slovensko, co je 23 hodin a to ze som tehotna som sa dozvedela az na Slovensku 🙂. Po dvoch tyzdnoch sme isli do Francuzska autom. V 25 tt som letela z Francuzska do BA a potom naspat a vsetko bolo v poriadku ale samozrejme ze som sa pred tym poradila s mojou gynekologickou. Niektore letecke spolocnosti povoluju let len do 27 tt a potom uz len s lekarskym potvrdenim.
vendy05 myslim ked bude tvoje tehu v poriadku nemusis sa bat.

caira • 1d • 12. únor 2008 v 18:19
ja jsem taky od zacatku tehu letala mezi UK a CR, poprve cca ve 12tt,pak 16tt, 29tt a nakonec posledni let byl kolem 33tt a vsechno naprosti v poradku..takze pokud jste zdrave tak klidne cestujte 😉

masinka • 1d, 24tt • 13. únor 2008 v 01:26
v 17/18 TT sme boli letecky v Spanielsku a v pohode, aj ked teda mi trochu lepilo ze co keby sa nieco stalo
a manzel ma preistotu vobec nepustil do mora
teraz mame na maj/jun vybavene Taliansko (ieme autom) a planujeme uz predtym zacat snazilkovat

lienockaa • 1d • 13. únor 2008 v 07:50
ahojte..musím sa pridať k tým, ktoré na dovolenke ako tehulky boli..🙂
my sme si mysleli, že sa nám bábätko podarí až na svadobnej ceste, ale tá nebola hneď po svadbe, ale až za dva mesiace, takže som na dovolenku do Grécka odlietala v 6tt, let sme v pohode zvládli, nič nám nebolo, ešte sme si robili srandu, že malé bude asi pilot..🙂 jediné, čo mi potom tých 11dní prekážalo, bola nevoľnosť pri švédskych stoloch a to hlavne z vône rýb, ale dalo sa to prežiť.. 😉 kúpať sme sa kúpali v mori aj v bazéne, aj sme sa opaľovali /síce trošku menej, lebo som nechcela získať tehu škvrny na tele/..

ak môžem poradiť, ak hrozí niečo také, ako dovolenka v začiatkoch tehotenstva, treba si vybrať skôr nejakú európsku krajinu, kde je predpoklad, že je zdravotníctvo aspoň na nejakej slušnej úrovni a mať kartičku poistenca medzinárodnú..komplexné poistenie poskytuje snáď každá slušnejšia cestovka..
no a dať si potvrdiť ultrazvukom od doktora, že tehotenstvo nie je mimomaternicové, to už v takom 5-6tt sa potvrdiť dá.. 😉

naj je dovolenka v 2.trimestri, ak autom, tak často oddychovať a prejsť sa, ak lietadlom, vybrala by som si kratší let, určite nie austráliu, hoci sa nemusí nič stať, ale pri dlhších letoch je riziko vzniku krvných zrazenín, ale to by vám už doktor určite vysvetlil, lebo to nie sú "babské rady", robí sa tam pred letom špeci prevencia, takže kvôli tomu..najhoršia je asi varianta autobus..

čo sa týka lyžovania, tak to vôbec neodporúčam..v žiadnom trimestri..

veruse • snž • 6. březen 2007 v 17:44
Ahoj holky, prosím vás, nevíte jak je to s těhu a létáním? Chceme jet na svatební cestu až 2 měsíce po svatbě, ale přitom už ty dva měsíce dělat na mimi. Tak bych chtěla vědět, kdyby se hned zadařilo, jestli v 6.-9. týdnu není nebezpečně létat. Díky.

kristynaw • 1d • 6. březen 2007 v 17:58
ahojky, slysela jsem,ze muzes litat az nekdy do 5.mesice,pokud to nni rizikove tehotenstvi. musis se ale samozrejme zeptat lekare, kazde tehotenstvi je idividualni...ja jsem v USA a propasnu asi brachovu svatbu,protoze jsem rizikova, ale 6.az9tt by vadit nemel

veruse • snž • 6. březen 2007 v 19:38
Tak to jsem ráda, jinak by asi nebyla svatební cesta.... Díky moc za info a přeji Ti klidný zbytek těhotenství a zdravého potomka.

coxa • 1d • 7. březen 2007 v 08:59
Veruse já jsem letěla asi ve 5. týdnu a v 7. a úplně v pohodě.

katarinauk
2. okt 2008

ahojte babenky. Chcem sa vas opytat ci neviete ako to chodi na svk. Letim do UK a potrebujem papier od lekara, ale neviem od ktoreho? Od obvodneho, alebo gynekologa? Moja gynekologicka povedala, ze v zivote to nik od nej neziadal a nemoze mi dat to potvrdenie nakolko som registrovana v UK ako tehotna a nie tu... Nemate skusenosti?

tinus20
2. okt 2008

ja som letela v 10tt a vsetko bolo v pohode teraz sa chystam zas .moj Dr.hovoril ze to nema vplyv na dieta iba ak by som bola v 30tt a viac.. 😉

levik82
2. okt 2008

Ktarinauk tak ja s teda myslim ze papier by ti mal dat gynekolog jednoznacne. Obvodny predsa s tvojim tehotenstvom nic nema a nevie posudit ci si "schopna" letiet... Asi si to u nej budes musiet vydupat, aj ked, ona sa asi takto chce trochu zbavit zodpovednosti lebo sa boji...

Ja som inak bola na dovolebke niekedy v 16 tt sa mi zda, a to na Kapverdskych ostrovoch, takze riadna exotika, a bolo v pohode. Letu som sa neobavala vobec, kedze aj tak rada lietam 🙂 skor som sa bala tej exotiky a ze kebyze sa predsa len nieco stalo tak co potom... Najblizsia dobra nemocnica bola zevraj cez ocean v Afrike v Dakare - ale nastastie nic podobne sme nepotrebovali. A dovolenka bola supis! Som sa mohla obzierat s cistmy svedomim pri tych svedskych stoloch 😀 Akurat som sa prejedla morskych priser a od vtedy ich nemozem nejak ani citit 😖 A opalovanie som vypustila hned na druhy den, kedze sa mi urobili "kraaaaaasne" skvrny 😠 Tie medzicasom ale zmizli...uf... A kupat som sa tiez nekupala, kedze voda bola este v maji studena... Ale inak dovolenku odporucam 😉

angelaa214
3. okt 2008

pytam sa vas...kto mi poradi..som pomali v 4tyzdni teh. a mala som naplanovanu dovolenku..som v irslku a chcela som ist na sk...teraz neviem co mam robit..kto mi poradi?

kyri
3. okt 2008

angela - já letěla někdy kolem 8tt, a pak teď, v 24/25tt a v pohodě. pokud jsou to krátký lety a větší letadla (takže maj dobře vybavenou kabinu na přetlak), tak by to nemělo vadit vůbec.

levik82
4. okt 2008

Ja si myslim ze ked ty sa citis v pohode tak kludne let a dovolenkuj 😉 Neni o com 🙂 Tiez som riesila nasu dovolenku na Kapverdy a teraz odporucam. Ako clovek nikdy nemoze vediet co sa stane, ale to je pri vsetkom tak. A porovnaj - lietanie a cestnu dopravu. Lietanie je ovela bezpecnejsie. Ked nemas s lietanim problemy, tak dovolenka padne dobre aj psychicky - clovek ide za relaxom a oddychom, a ten sa v tehotenstve odporuca 😉 To su inak slova mojho lekara 🙂

matinkam
15. okt 2008

Ahojte dievcata, preluskala som tuto diskusiu celu, ale aj tak by som asi chcela pocut vas nazor. Som v siestom tyzdni tehotenstva a o mesiac mame s priatelom zaplatene letenky do Thajska. Jedna vec je ten let, ktory tusim trva 11 hodin, druha vec je samotne Thajsko a tretia vec je, ze tam ideme tak na blink, cize nie je to nejaka all-inclusive dovolenka, prave naopak. Citim sa vyborne, doktorka mi povedala, ze je to na mne, tak, ale neviem, neviem ... Samozrejme, ze si chceme zobrat dost penazi a zaplatit si kvalitne ubytko, jest vyvazene a tak, ale to naozaj nemozem predvidat, ze co nam ta krajina pripravi.

atima
16. okt 2008

ahoj matinkam my sme sa dnes vratili zo spojených arabských emiratov a myslim, že docela pohoda len v lietadle mi bolo trocha špatne ale inač normalka. lekar mi hovoril, že možem isť nieje problem no ma si davať ozor aby som sa nespalila na slnku. takže podla mna žiaden strach 😉 😉 😉

poletucha
16. okt 2008

matinkam-no nevim,jestli bych si to takhle lajzla 😒 My byli s MM v Thajsku nekolikrat, hodne jsme cestovali a mimo ty drazsi hotely je uroven,cistota atd hodne jinde nez jsme zvykli. Ja Thajsko miluju,ale tehotna bych tam neletela. Let je hodne narocnej (letite primo? nebo je nekde mezipristani?) a navic si nechci predstavit to zdravotnictvi, kdyby si nahodou potrebovala pomoc 😉 Ale zase je pravda, ze jsem tam mela jenom jednou strevni problemy (otrava z ryby), ale stravovani na hotelu by melo byt bezpecnejsi. Kam presne mate namireno?

matinkam
16. okt 2008

atima - no to celkom znie optimisticky, dakujem
poletucha - a toto znie asi realisticky. Uf. Letime do Bangkoku a odtial chce partner ist pozre troska na sever, ale fakt len to najdolezitejsie a zvysok, zeby sme uz stravili v nejakej peknej a hlavne cistej oblasti na juhu. Priatel to studuje, ja len viem, ze tam niekam, kde sa natacal film Plaz 🙂 Nevies nejaku inu oblast poradit? Ja som vo vseobecnosti dost zdravy clovek, s lietanim nemam problemy, a chora byvam zriedkakedy. Ale je pravda, ze cert nikdy nespi. Teraz som si nasla na prve a posledne dni velmi pekny hotelik v Bangkoku, cistunky a cena prijatelna, mi ho odporucila kolegyna. Ale bojim sa toho stravovania, fakt mi teraz chuti asi ako nikdy, a neviem, ake tam budem mat zaruky, ze toto ci ono jedlo je pripravene poriadne. Moc dakujem za odpoved.

poletucha
16. okt 2008

ja fakt nevim,jak je to se stravovanim v hotelu, my vzdycky hodne cestovali a jedli v restauracich (jako na ulici bych si nedala nic krome ovoce na tyci...ale to ty bys taky nemela 😉 ) Bangkok je uzasnej, ale taky dost spinavej. Film plaz se natacel myslim na jednom z ostrovu, my vzdycky nakonec naseho cestovani stravili par dni na Kosametu...tam jsme tenkrat meli oba tu otravu 😠 proste je to bud a nebo, muzes tam stravit nadhernou dovcu,ale taky trpet a bat se o miminko...ja bych do toho nesla, maximalne zustat na jednom miste v hotelu,zjistit si o nem vsechno atd. 😉 Jeste k tomu letu, v tehotenstvi muze i tvoje telo reagovat jinak na let, takhle na zacatku by nemel byt problem, ale let pres 10 hodin je dost narocnej i pro normalne netehu fit cloveka.... kazdopadne preju hodne stesti a pokud mozno zadny komplikace 😉

krista
26. okt 2008

kapunka • snž • Dnes v 18:26
mám Embryotransfer 27.10. - 29.12. chci letět do Říma - cca hodina a půl letu/ myslíte že můžu??? 😅

mirip • Dnes v 18:27
takých tém je to vela

murynka • 9tt • Dnes v 18:29
kapunka já nevím jak to myslíš 😕 ale pokud už v sobě budeš mít embryjka tak myslím že můžeš,já se nedávno vrátila ze svatební cesty-předtím jsem zjistila že čekáme miminko byla jsem v 5 týdnu a letěla v letadle 10 hodin 😅 po návratu byla kontrola a bylo vše v pořádku...

henikav • 1d, snž • Dnes v 18:31
kapunka, kazda letecka spolocnost ma iny limit, ale minimum do 6teho mesiaca mozes lietat kolko chces, v niektorych do 7meho, potom uz len s lekarskym odporucenim

mirip • Dnes v 18:33
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

matkah
25. nov 2008

ahoj , ja idem letieť v 20 týždni , ale cesta je dosť dlhá 2 a 12 hodín v lietadle, má niekto už takého skúsenosti ? doktor mi ale let odsúhlasil , no musím si dávať pozor , veľa piť a prechádzať sa

matkah
25. nov 2008

🙂 🙂

martinka17
25. nov 2008

matkah
ja som letela najprv v 13-14tt, to bola dovolenka a potom v 21tt-služobka Ten v 21tt síce trval tuším 1,5 hodiny (Viedeň-Hamburg...a potom samo o 3 dni späť..) a malý cestou tam spal, cestou späť sa u to páčilo a to sme leteli v búrke a dokonca nám rozvietili svetielka k núdzovým východom pre istotu 😖 Ale let bol ok, aj som sa dobre najedla. 😵

matkah
25. nov 2008

martinka17
to je fajn ,
ja pôjdem 2 hod do paríža a 12 do ria de janiero , doktor povedal , že ok , ale ja tak sa trochu bojím a ešte viac sa bojí môj muž

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre