Je lietanie v tehotenstve nebezpečné?

icha5
1. aug 2006

Je lietanie v tehotenstve nebezpečné?

ela222
15. máj 2009

no ja to teda určite skúsim. keď sa vrátim, dám vám vedieť ako to dopadlo. Ideme tam len na 4 dni. takže 25. som späť.

mikat
20. máj 2009

Ahoj, tak to by zaujimalo aj mna, ci je ten scaner nebezpecny. My letime o tri tyzdne na dovolenku do Bulharska. To budem v 24. tyzdni, tak dufam, ze bude vsetko OK a ze ziadne problemy nenastanu.

saza007
20. máj 2009

Baby ten detektor kovov, cez ktory pri letiskovych kontrolach prechadzate nie je rentgen. Je bezpecne cez to prejst. Ak aj neprejdete a potom vam kontroluju s tym rucnym detektorom - ten je v podstate to iste, ako ten velky.
Tak nepanikarte a uzite si dovolenku
😉

bibi78
21. máj 2009

Kazda tehotna zena ma pravo scaner odmietnut!!!
Takze baby, nedajte sa! 😉 Je na vas, ci sa rozhodnete cez to ist, ak ste s tym v pohode. Ja som sa chcela tomu vyhnut, pre istotu, aj ked mozno ziadne riziko z toho nehrozi.
A, saza007, ak maju kontrolovat tym malym scanerom, tak je to sum a fuk, ale prave preto idete bokom, aby vas skontrolovali rucne "ohmatkavanim" a mozete si byt iste, ze to dietatku, zarucene neuskodi. Takze ak nie ste si sebou iste, poziadajte o osobnu prehliadku, bez akychkolvek pristrojov. Oni vam MUSIA vyhoviet.
Aj ked neovladate ziadny cudzi jazyk, ked ukazete na brusko so slovami baby, bebe alebo bambino a personal check up alebo personal inspection - to by malo byt kazdemu jasne. 😉 Stastnu cestu!

ela222
26. máj 2009

Ahojte,
tak ja som sa práve vrátila z dovolenky v Ríme. Boli sme letecky a na letisku to bolo bez problémov. Len manžel povedal, že som tehotná (lebo ja nehovorím anglicky) a oni ma poslali mimo detektor a len ma skontrolovali "ohmataním" - samozrejme žena. Inak v Ríme majú tých scanerov teda dosť, hlavne vo Vatikáne. Boli sme mrknúť aj pápeža a tam som sa bohužiaľ nevyhla scaneru, ale inak v múzeu a v bazilikách áno. Inak lietanie v pohode, lebo sme leteli len 1,5 hod.

nidis
29. máj 2009

Ahoj som len v 8tyzdni a potrebovala by som letiet až do USA, nemože sa stat že by som počas takeho dlheho letu potratila??

macam
29. máj 2009

ahojte. ja som ako letuska lietala do konca tretieho mesiaca, zakazdym som presla cez detektor, vtedy sa este o nejakych moznych negativnych ucinkoch na dietatko ani nehovorilo. a tych letov za tie tri mesiace som absolvovala hodne, a vsetko je ok.

briketa
31. máj 2009

Ahojte, otazka, trochu mimo lietania. Ideme do tropov a budem v osmom mesiaci. Pozerala som ockovania Hepatitis A, B su v pohode, besnota tiez, ale trapi ma malaria.
Boli ste niekto nejakym sposobom ockovani, alebo oralne medikamenty, alebo ostava len tropicky repelent?

poletucha
31. máj 2009

briketa antimalarika bych nebrala ani jako netehotna...je to svinstvo a zustavaji v tele hrozne dlouho. Nejlepsi prevence je jak pises repelent a moskitiera, svetly obleceni pokud mozno navecer dlouhy kalhoty a triko s rukavem...proste chranit se co nejvic. Ale vetsinou i ty u nas vyhlaseny oblasti jako malaricky na tom nejsou tak hrozne jako ze kdyz te stipne jednou komar,hned mas malarii 😉

briketa
31. máj 2009

To mi je jasne 😀 . V tropoch som uz bola parkrat bez ockovani a som ziva, zdrava 🙂 , akurat som nebola nikdy tehu.
Idem fotit do pralesa, nie je to superdazdovyprales ako Costa Rica, ale nejaky malariovy komar sa tam najde.
Oblecenie mam dobre, a natierat sa budem o zivot, vdaka.

macam
1. jún 2009

Briketa, na tvojom mieste by som neriskovala, ze ta letecka spolocnost zoberie na palubu, i ked budes mat kupenu letenku. Kazda spolocnost ma svoje prepravne podmienky a tehotne prepravuje len do urciteho tyzdna tehotenstva. Moze sa stat, ze na check-in od tebe bude zastupca let.spol. vyzadovat potvrdenie od lekara a tyzden teho v ktorom sa nachadzas a neurobia ziadny ustupok aby ta zobrali. ak by si aj presla cez check-in, moze si ta s bruskom vsimnut pri nastupovani na palubu lietadla letuska, ktora to oznami kapitanovi a tiez mozu rozhodnut ze ta v osmom mesiaci na let nevezmu. tie tlaky v lietadle a dlhy let mozu vyvolat predcasny porod, ak by nastali komplikacie, lietadlo by muselo nudzovo pristavat niekde kvoli lekarskej pomoci a to by ta vyslo riadne draho. A antimalarika by som tiez nebrala v tehotenstve. Ale rozhodnut sa musis sama. Pekny den.

skrutka11
1. jún 2009

baby mali sme ist do Pariza, ale kvoli rizikovemu sme to museli zrusit. Volala som do sky..europe a vraj mne letenku refunduju. Poslala som ziadosti a nic....volala som znova, a vraj mi refunduju vo forme kreditu na dalsi let iba... a to ja nechcem....ved kde budem s malym lietat? blbost a navyse pri prvom telefonate hovorili, ak poslem papier o rizikovom, celu sumu mi vratia.... Mate s tým niekto skúsenosti? Dakujem

mirip
1. jún 2009

ahojte ja nie, nemám s tým skúsenosti ale aj ked je riziko v 2. trimestri malé ked sa letí ja by som už nešla, v lete sme boli na dovolenke a celúý let tam ,aj pobyt a aj spať som bola mimo od strachu a tušila že sa niečo udeje a aj sa, som po prílete domov mala problémy celý čas a presne o mesiac na to som potratila.........takže lutujem že som bola na dovolenke lebo som si aj krásu Korfu neužila čo som sa bála celý čas o baby a tiež tá spomienka čo sa dialo potom po návrate domov nie je pekná a sa snažím myslieť na dobré veci 😕

macam
1. jún 2009

Skrutka, sky europe sa pomaly ale isto blizia ku krachu, nemaju ani na vyplacanie miezd svojim zamestnancom uz niekolko mesiacov, takze nepredpokladam ze ti budu letenku refundovat. Ostava ti iba asi obratit sa na obchodnu inspekciu ako dalsia z mnohych alebo na tieto peniazky uz zabudnut. Pekny den.

macam
1. jún 2009

mirip, to mi je luto co sa ti stalo, ale dufam ze na to zle zabudnes po narodeni zdraveho krasneho babetka ktore cakas. ktovie preco sa ti to stalo, mozno ze ozaj je psychicka pohoda mamicky velmi dolezita. vsetko dobre, vela zdravia.

briketa
1. jún 2009

Macam, u let. spolocnosti mam vsetko uz pozistovane, potvrdenie od lekara bude len 24hod stare (ani ziadne nechcu, ale ja mam dobru skusenost mat to vzdy so sebou) takze nemal by byt problem. Uz som v takomto stadiu letela v prvom tehu,dvojnasobne dlhy let ako teraz, nerobili mi ziadne problemy. Velmi zavisi od toho, ktorou spolocnostou letis.
Tie antimalarka na radu brat nebudem, beriem len repelenty.

marta..
2. jún 2009

ahojte vedel by mi niekto poradit?som v uk a na slovensko budem letiet 26tyz.asi bude dobre ked si vypytam potvrdenie od midwife ze je vsetko v poriadku aby som nemala potom problemy na letisku.co som pozerala na stranke mojej leteckej spolocnosti tak som to tam nevedela najst ake maju podmienky pre tehulky. 🙂

poletucha
2. jún 2009

marta vetsinou nemusis mit zadny potvrzeni az do 28tt, ale jestli to potvrzeni muzes snadno ziskat,tak pro jistotu si ho vem 😉

dovenka
3. jún 2009

Mna caka 25 hodinovy let v 24 tt. Ma niekto skusenost s dlhsim letom?

klauduska
3. jún 2009

dovenka...preboha a to kam trva tak dlho let??? 😅
veru,nemam skusenost...

briketa
3. jún 2009

Dovenka, pit vela vody, to ze stale budes chodit cikat nevadi. Naozaj pit, pit, pit, predchadzas tym opuchom, krcom a tvrdnutiu bruska. Z mojej skusenosti nepit nic ine ako vodu alebo mlieko, lebo okamzite ma tak palila zaha, ze mi bolo na zvracanie. A pytaj si miesto do ulicky, ja som vysoka a mat natiahnute nohy na dlhy let je na nezaplatenie. A vykladaj si nohy, nikto nebude somrat ked budu vidiet, ze si tehu.

poletucha
3. jún 2009

dovenka- presne jak pise briketa, hlavne pit neperlivou vodu, zajdi za letuskama a popros je o lahev vody, ze jses tehotna...vetsinou ti ji daji. (a v terminalu si kup pro jistotu nejakou zasobu) Taky kdyz bude zrovna volna ulicka,tak se projdi treba na zachod na opacnou stranu letadla atd...aby ses trochu hejbala, kroutit kotnikama atd...pri dlouhym letu hrozi tromboza, ale neboj, stava se to malokdy. Kazdopadne ti ten let nezavidim, je to dost unavny i pro netehulku 😉

dovenka
3. jún 2009

dakujem za rady, tak budem si len popijat... len dufam, ze to uz bude na mne aj vidiet, ze som tehotna v 24 tt, aby som nemusela tolko vysvetlovat 😉
Ako netehulka som ten let uz par krat absolvovala, len dr. mi na to, ze keby som nahodou zacala krvacat.., tak mi pomoct nemozu, ale letiet musim aj tak.
klauduska: na opacnu stranu zemegule to trva ten 1 den letu 😉

saza007
3. jún 2009

dovenka - ja som podobny let absolvovala v prvom trimestri, z Noveho Zelandu do UK aj s tehotenskymi nevolnostami 😀 Hlavne vela pit a hybat nohami, aj pocas sedenia. a prechadzat sa co najcastejsie. popripade si kup tie specialne podkolienky. (neviem, kde zijes, tu v UK sa myslim daju zohnat aj na predpis) Ozaj - a pohodlne oblecenie! nic, co by ta mohlo stahovat alebo tlacit 🙂

tilly
4. jún 2009

mne dnes doktor povedal, že je lepšie letieť, ako ísť autom, čo myslíte?

klauduska
4. jún 2009

tilly..ja si myslim,ze urcite ano...na dlhsie trasy.....v aute su vibracie a rozne otrasy,natrasy ovela citelnejsie..... 😉

ja letim uz tuto nedelu.... 😉

bibi78
4. jún 2009

tilly, ako som uz pisala na predchadzajucej strane, jazda autom na dlhe trate je asi to najhorsie, co moze tehulka pri cestovani prekonat. vraj najpohodlnejsie a teda najvhodnejsie su vlaky. ja som nemala ziadne problemy pocas letu a to trval 18 hodin - v 18. tt - ale v aute mi stale tvrdlo brusko.
takze tilly, ak uvazujes o ceste niekde vramci Europy autom, radsej si vyber let, bude to rychlejsie, pohodlnejsie a menej narocne. 😉
stastnu cestu!

veronikap
4. jún 2009

ahojte, my sa chystáme budúci týždeň do Turecka.. ideme cez slovenskú CK, problémy nemám absolútne žiadne, ani lekárka nemá nič proti, prečo by som nemohla ísť... ale jasné, že cestovná horúčka sa už začína prejavovať 😀

v čase odletu budem v 27.tt, v CK mi povedali, že nie je na škodu mať so sebou potvrdenie od lekára o zdravotnom stave.. lekárka mi na to povedala, že podrobnejšiu správu ako je moja tehotenská knižka mi dať ani nemôže, že sa mám preukázať tou, napr. na letisku... nemáte s týmto skúsenosť? nerada by som, aby ma na letisku otočili, pokiaľ nemám so sebou nejakú "slohovú prácu" od lekárky...

btw. tie, čo ste už leteli (alebo budete letieť) približnom tt ako ja, ako ste riešili poistenie? väčšina poisťovní poisťuje len do 26. tt, ja som našla Európsku cestovnú poisťovňu, kde poisťujú bez ohľadu na výšku tehotenstva, ale výnimkou je prípadný pôrod, ten sa na poistku nevzťahuje.. jasné, že nečakám, že budem rodiť, ale bola by som kľudnejšia, keby mám poistené všetko... poznáte niekto takú poisťovňu?

klauduska
4. jún 2009

Ahoj veronika....

My letime do Turecka uz tuto nedelu... 😵
Len som sa chcela spytat,to si davas este zvlast nejake poistenie?Nestaci to,co mas uz zaplatene?

veronikap
4. jún 2009

klauduska, tebe to poistenie stačí, mne nie... ako som písala, poistenie zdravotných nákladov sa vzťahuje obyčajne do 26.tt.. ja budem už po tomto termíne, takže mne je klasické cestovné poistenie v podstate na nič, čo sa tehotenstva a prípadných komplikácií týka

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre