Je lietanie v tehotenstve nebezpečné?

icha5
1. aug 2006

Je lietanie v tehotenstve nebezpečné?

vladka07
17. jún 2012

@uberfrau ahoj mno ves co porad sa s lekarom ja som tez krvacala v 12tt ale to som neletela a teraz som ok ale tez rozmislam ze ci zvladnem let z UK na SR a potom este naspet hmm a sla by si tam len na dovolenku ci na ako??

uberfrau
17. jún 2012

@vladka07 no len na "dovolenku" a potom, keď sa mini narodí (na SVK) uvidí sa, či ostávame tu alebo pôjdeme do UK, priateľ tam je 5 rokov a nevieme sa rozhodnúť kde sa usadiť ... 😢 😢 ..

vladka07
17. jún 2012

@uberfrau aha mno ves co ja som tez teraz v uk a sa usadime tuna ale niekde na kraj k moru by som skor sla je tam pohoda a neni tam taky zhon ako v centre a preco ces rodit na SVK? mno nevem my sme sa tez nevedeli rozhodnut ale tak uk ma dobru pracu a asik na SVK by nemal tak aj preto.

miskafl
17. jún 2012

@vladka07 Ahoj, ja letim tiez teraz v piatok do FR v 30tt, spat uz neletim, lebo tam uz budem rovno aj rodit, aj by som sa bala neskor letiet, uz teraz mam z toho velky stres, kedze som sa pred 3 dnami dozvedela ze mam vcestnu placentu a musim si davat velky pozor aby som nekrvacala...
Inak od toho 30tt potrebujes na let lekarske potvrdenie, aspon ja ano, letim s Ryanair...musis si to vytlacit z netu...mne to lekarka velmi nechcela^podpisat prave kvoli spominanej placente....

fazulka_mala
6. sep 2012

Ahojte, vidim, ze sa tu uz nejaky cas nepisalo, ale dufam, ze mi niekto napise. Precitala som nieco z tejto debaty tu plus z internetu tiez dost ohladom lietania v prvom tirmestri a vseobecny nazor je taky, ze je to bezpecne pokial tehotna zena je v pohode. Lenze co ak nie je uplne v pohode? Ja som teraz v 10. tyzdni, pracovne mam letiet buduci tyzden s jednym prestupom, len tu v Europe. Od zaciatku tehotenstva som mala nejake bolesti a na prelome 7/8 tyzdna som dvakrat spinila. Dali mi duphaston a odvtedy som nekrvacala, aj tie bolesti su viac-menej prec. Teraz som bola na kontrole, pytala som sa na ten let a doktorka mi povedala, ze snad to bude v pohode, nie som chora, ale tehotna, takze mi to dovolila. Lenze som stale na PN, takze rovno z PN pojdem do lietadla. Okolo seba len pocuvam, ze by som to mala zrusit, ale nie je to ziadna dovolenka, je to pracovne, davno vsetko zaplatene a nejde to len tak zrusit, hlavne tyzden pred odletom. Cim viac sa to blizi, tym viacej sa bojim. Je tu niekto, kto mal nejake alebo podobne komplikacie a predsa letel? Ako to dopadlo? Dakujem pekne za kazdy nazor a skusenost.

zabka1124
12. okt 2012

Ahojte. chcem sa opytat , ci ste leteli niektora aerlingusom v 28tt a v 30tt, ci nerobili ziadne problemy????Dakujeem🙂!!A neviete kde by som na stranke leteckej spolocnosti nasla ako je to s tehotnymi zienkami??

melisa21
28. nov 2012

ahojte vsetky chcela by som sa poradit som tretom tyzdni tehotenstva a hcela bisom vediet ci mozem lietet na lietadle vopred vsetkym dakujem prosim vas poradte mi

lussy23
29. nov 2012

joj existuje vôbec niečo, čo v tehotenstve nie je nebezpečné? bože úplne robia chorobu z toh otehotenstva. čo je na lietaní nebezpečné?

katren
29. nov 2012

@lussy23 napriklad to, ze zmeny tlaku ti mozu sposobit samovolny potrat.....TO je nebezpecne na lietani 🙄

kristi
4. dec 2012

Letela jsem v 9tt a pak v 15tt a vsechno v pohode

diane87
4. dec 2012

Mne napríklad doktor vyslovene zakázal letiet na dovolenku, ze jedine autom mozem ist....v maji som mala MA(ale nie kvoli lietaniu), tak preto. Inac, je to na kazdej rozhodnutí, tak ako sa moze nieco stat, tak sa to stat nemusí.....ale ked nemusite, nelette...aby ste potom nemali hlavu v smutnu... Nikdy neviete ake zmeny vo vasom tele sa deju pocas letu, vy nic citit nemusite....poznam pripady co potratili a v prvom trimestri leteli...ale ci to malo priamy suvis, to ja neviem....

kilian
4. dec 2012

Ja som letela v 32.tyzdni.potom uz potrebujes lekarske potvrdenie!!

komod
9. jan 2013

Tu je dobrý článok na túto tému: http://blog.pelikan.sk/pelikan_mix/lietanie-v-t...

zabka1124
12. jan 2013

Ja som letela 28tt-30(31)tt z Viedne a radsej som mala potvrdenie , ze mozem letiet, vo Viedni si to prefotili!Inak let cca.3hod v pohode, par krat na zachode, ale inak supeerrr!!!

michaelka83
12. jan 2013

Já letěla v 20tt na Kanárské ostrovy a v pohodě 😉

andreakusa
12. jan 2013

Zalezi asi na kazde z nas jak snasi letani.. Jak se vyrovnavate s tlakem na palube.. Ja osobne litam dost casto a i v tehotenstvi jsem absolvovala 3x let Irsko-Polsko s bez problemu.. Naopak bych rekla, ze tam nahore jsem se citila lip nez dole na zemi.. Ale to mozna bude tim, ze me litani opravdu nijak nevadi 🙂...

freyjanr
2. feb 2013

mamina pracovala ako zdravotna sestra na gynekologii a nedovolila mi letiet v 9 tyzdni,ze ten tlak moze velmi uskodit,musela som absolvovat 16hodinovu cestu autobusom a to tiez nikomu neradim v tehotenstve,nikdy mi nebyvalo zle pri cestovani a po tej ceste som 2 dni nedokazala nic zjest poriadne

vejula
2. feb 2013

ale na letisku upozornite, že ste tehotna, aby vas nepreviedli cez ten rontgen, ktorý snima či nieste teroristka. Oni vas nechaju obisť. Aspon by mali

zizonka
13. feb 2013

Ahojte, poradte, ci sa mam obavat letiet v 32 tt? Lekar vravi, ze by to malo byt ok (ryanair, 2 hodiny) ale mam prist na prehliadku tesne pred letom.. Coho sa mam obavat alebo co sa mi moze stat? Dakujem.

benczovie
26. feb 2013

Ahojte,v 18.tyzdni by som mala letiet do irska,mavam nizky tlak...je to ok?
A nemala by som prechadzat cez ten rentgen som sa docitala...??? Mam to brat vazne?

monikajaco
26. feb 2013

@benczovie uplne v pohode bud ... ja som lietala po 12 tyzdni v kuse na dovolenku domov par krat a nic a tiez mam nizky tlak ..a ano cez rengen som nesla ani raz .... len som povedala ze som tehotna a hned ma pustili bokom ....

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
benczovie
26. feb 2013

@monikajaco vdaka,len moja gynekologicka je proti,povedala mi,ze na vlastne riziko..teraz neviem ci jej mam povedat...ze neodporuca aj ked nemam rizikove ...
na poradnu mam ist 2dni pred odletom...

monikajaco
26. feb 2013

@benczovie vies ako sa hovori ak sa ma nieco stat stane sa a to aj doma pri telke ... ja by som nikdy neletela v prvom trimestri co je do 12 tt .... ale v 18 ? to som prekvapena ze ti to neodporuca pretoze ked som ja volala mojmu gynekologovy a pytala som sa ho co si mysli o letani tak mi nato povedal len tolko ze niesi chora ale tehotna tak sa podla toho aj riad ..takze som sa riadila 🙂

zvedavamt
4. mar 2013

@zizonka
a uz si letela?
lebo s Ryanairom by som sa bala,uz boli niekolkokrat v spravach, ze su nespolahlivi,zas leteli s palivom nadoraz
ties sa rozhodujem,ci poletime sestre do Grecka v lete s bruškom

didi44
4. mar 2013

@icha5 ...do urcitej miery je lietanie bezpecne...zalezi od okolnosti...ci lietas z izby do izby s metlou, vysavacom...alebo lietas padakom, ci si sa rozhodla poletiet lietadlom alebo si sa ookusala nebodaj vyletiet z parapety okna na niektorom z poschodia budovy...No a nakoniec riziko je vzdy a zavisi nie na tom ze lietas, ale ako pristanes... 😀

terkaz
4. mar 2013

Jestli je letani v tehu nebezpecne nevim, ale podle mne, pokud to neni bezpodminecne nutne, tak je to zbytecne. Treba na dovolenou bych v tehu neletela...Muj nazor 😉

dolce251
4. mar 2013

ja som letela v 6tt na dovolenku na korfu, vsetko bolo v pohode a potom po prichode domov sme o babatko prisli v 9 tt, srdiecko nebilo. Neviem, ci to bolo letenim, ale uz v zivote nebudem letiet, ked sa mi niekedy v zivote postasti otehu.

lusinda1989
4. mar 2013

ja som letela aj v 14tt 2 hod do UK a potom spat v 15tt a na dovolenku v 25tt a spat v 27tt 4,5hod a malej nic neni isla som aj cez rtg

didi44
5. mar 2013

@lusinda1989 ...nuz tym rtg...by som sa moc pred detmi , ked uz budu chapavejsie ...ja osobne prilis nechvalil a neohanal....i tu plati...nekric hop, pokial si nepreskocila..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre