Je lietanie v tehotenstve nebezpečné?

icha5
1. aug 2006

Je lietanie v tehotenstve nebezpečné?

ivana133
18. máj 2012

baby ja som v 2.-3. tyzdni, este to nemam potvrdene lekarom idem k nemu az v stredu, tak o mesiac najneskor o dva chcem letiet do Irska let trva cca 4 hodiny........ myslite ze v pohode mozem?? ci radsej nie?? a cez ten skener? radsej im to mam povedat??

elephant
18. máj 2012

@ivana133 v prípade lietania sú tam dve hlavné veci - podtlak a žiarenie. Letieť lietadlom je ako absolvovať niekoľko röntgenov v tehotenstve, šla by si?

anjelicek26
18. máj 2012

@ivana133 - ja by som sla, stale je to menej vycerpavajuce ako keby si mala ist tu cestu autom. Ja som letela na zaciatku tehu, to bolo ok, ziadne problemy a potom na konci, 35tt a to neodporucam a neprajem nikomu 😝 Nas maly sa takmer narodil na Parizkom letisku 😖

ivana133
18. máj 2012

@elephant no hej to mas pravdu ...lenn to ze musim surne do irskaa tak teraz neviem čo :-/

anjelicek26
18. máj 2012

@ivana133 - moja ved tehulky lietaju bezne, ale je fakt, ze prvy a posledny trimester sa to ma obmedzit. Prvy kvoli ziareniu a jeho vplyv na plod v case, kedy sa zakladaju organy - a v poslednom kvoli podtlaku, co moze privolat kontrakcie (a este ake 😝 ). Ale ist do irska autom mi prijde este väcsi hazard, je to narocna cesta 😖 Nemozes letiet po 12.tyzdni?

njonja
18. máj 2012

Ja som letela na zaciatku tehotenstva - nevedela som, ze som tehotna. Bolo to v pohode. Potom som uz nemala odvahu. Nechcela som nic riskovat, aby som si to potom nemusela vycitat cely zivot.

chomik
18. máj 2012

Ja som letela cca v 6-7tt, takže nebolo na mne nič vidno, nemala som ani žiadne papiere (ešte som ani nebola u lekára) a len som pri kontrole povedala, že som tehotná a hneď ma poslali mimo scanner, kde ma ohmatali ručne 🙂 a malý už ležká vedľa mňa 🙂 na letisku u nás mi povedali, že to nie je škodlivé (vraj na rovnakom princípe fungujú aj tie "zátarasy" v obchodoch) ale samozrejme že nie je problém, aby som išla mimo scanneru.

ivana133
18. máj 2012

@anjelicek26 prave ze musim do prvych troch mesiacoch byt v irsku koli papierom jednymm 😒

anjelicek26
18. máj 2012

@ivana133 - no ak musis tak velmi nespekuluj. Ist autom je sialenost tu vzdialenost. A nie je to interkontinentalny let, ale za 2,5 hodiny si tam. Ja som letela s dcerko v 7 a 22.tt a s malym v 15. a 35tt... obaja su tu. Niekedy sa tomu lietadlu vyhnut neda

ivana133
18. máj 2012

@anjelicek26 ved to, že keby som nemusela tak nejdem :-/

mia258
18. máj 2012

Ja letím teraz o 2 týždne s jednou v brušku a s jednou za ruku 😀

ikke
18. máj 2012

@ivana133 v 2.-3. tyzdni urcite nie si, ak tym myslis, ze mas 2-3 tyzdne od ovulacie, si v 4.-5. tyzdni minimalne. o dva mesiace budes v 13. tyzdni a tam je riziko potratu uz ovela mensie.
detektor na letisku, ktorym prechadzaju ludia (nie batozina) je skor podobny ultrazvuku, to nie je rontgen.
ja osobne som letela uplne bez problemov v 12. aj 13.tt,

ivana133
18. máj 2012

@ikke no ani neviem v akom som tyzdni lebo este len testy pozitivne mi vysli potvrdi mi tolekar az v stredu ...... a ked potvrdi tehu tak letim najneskor asi uz o mesiac :-/

ikke
18. máj 2012

@ivana133 v 2. - 3. tyzdni by si este ani pozitovny test nemala 😉 tyzdne sa pocitaju od zaciatku poslednej menstruacie, nie od oplodnenia.
pozri, ak to mozes odlozit o mesiac neskor, je to lepsie. ak to nemozes odlozit, proste to budes musiet risknut. ale vybrat si budes musiet sama. 😔 tak stastnu volbu 😉

ivana133
18. máj 2012

@ikke dakujem 😉

brufinka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mandragora22
18. máj 2012

@ivana133 ahoj, ja som letela v cca 10 tyzdni, normalne som presla cez ten detektor kovov, na dovolenke do mna dokonca buchla taka turisticka plachetnicka a to priamo do brucha, "vdaka" silnym vlnam tu lod hodilo more rovno na mna 😨 😨 a nic sa nestalo. nastastie 😉

ivana133
19. máj 2012

@mandragora22 to som rada ze sa nič nestalo, ja len ze vies v lietadle ci to nie je nebezpečne ten podtlak ci co to je . letela som uz vela kratt ale takk teraz som tehu a v začiatkoch a do prvych 3 mesiacohc musim letiet do irska tak mam strach 😔

mandragora22
19. máj 2012

@ivana133 no ved ako pisem. sucastou dovolenky bol dvojhodinovy let tam a potom aj naspat, nic sa nestalo. ja si myslim, ze cim mensi je ten plod, alebo zarodok, tym viac je chraneny plodovou vodou. nemusis mat obavy. vezmi si, ze v spojenych statoch uz lietaju pomaly aj do roboty a z roboty a urcite lieta vela tehotnych zien, keby hrozilo nejake caste nebezpecenstvo, urcite by sme o tom v dnesnej modernej dobe uz davno vedeli... 😉

ivana133
19. máj 2012

@mandragora22 este ze ma niekto upokoji dakujem 😉

mandragora22
19. máj 2012

@ivana133 Neboj sa. ak si na zaciatku tehotenstva, napisem ti jednu svatu pravdu, ktoru mi povedala kamoska presne vzdy, ked som mala akekolvek obavy. povedala mi: ak sa to ma udrzat, udrzi sa to, aj ked spadnes, udries sa, a cokolvek ine. Ak sa to udrzat nema, tak mozes robit cokolvek, chranit sa akokolvek, aj tak potratis 😒 a ja tomu verim. proste bud je zarodok-plod v poriadku a let mu neublizi, alebo v poriadku nie je a nemusis ani letiet a samovolne potratis.
mne to povedala prvy krat vtedy, ked som niesla (nevedoma), z auta demotovanu 20 kg komodu hore do bytu a na v ten isty den som si robila test a bola som tehotna. takze komoda v rukach, test v batohu na chrbte a hybaj nosit do bytu 😀 😀 😀 no a vtedy mi test potvrdil tehotenstvo a ja som jej vystrasena volala. tak mi takto povedala. sice trosku mozno hrube, ale podla mna pravdive 😉 😉 no a nic sa ozaj nestalo 🙂 🙂

veriiii
19. máj 2012

@elephant ake ziarenie rontgenove?nechapem?? a tie tlaky, tak akurat na eustachovu trubicu...

ivana133
19. máj 2012

@mandragora22 😉 tak to je dobry prikladd skusim nato nemysliet a dakujem krasne za radu si zlata 😉

amexa
19. máj 2012

@ivana133 letela som v 5-6tt... na slovenskom letisku ma poslali mimo skener na lodnynskom cez...nieje to rontgen iba detektor kovov...kamaratka lekarka hovorila ze problem moze byt jedine ked ma mamicka z lietania stresy inak samotny let ci skener babatku neublizi...

ivana133
19. máj 2012

@amexa dakujem moc krásnee 😉

elephant
20. máj 2012

@veriiii prečítaj si o žiarení tu:
http://www.rodina.cz/clanek6494.htm

veriiii
20. máj 2012

@elephant to sa mo zda pritiahnute za vlasy.tolko tehotnych lieta/a mnohe ani nevedia v tom case ,ze su/a maju deti v poriadku...to ziarenie je podla mna len teoreticke a nik nepise,ze sa merali hodnoty V LIETADLE... 😲

elephant
20. máj 2012

@veriiii ver, čomu chceš 😀 Článok písala MUDr., odborníčka na žiarenie. Odborníkov na žiarenie je i v iných odboroch dosť, prečo si myslíš, že to nie je možné zmerať? A prečo si myslíš, že to nezmerali v lietadle? A nakoľko si myslíš, že ťa plášť lietadla ochráni? ...

Ale ako som písala, ver, čomu chceš... len ma občas zaujme, že sa niekto cíti ohrozený častým UTZ v poradni, ale let lietadlom sa mu zdá ok... 🙂

uberfrau
17. jún 2012

Ja som letela v 9tt a cca polhodinu po prílete som začala krvácať... Trvalo to cca 3 týždne a hrozil mi potrat.. Zrejme za to mohli tie tlaky v lietadle :/ . Teraz som v 30tt a neviem sa odhodlať či letieť do UK, aj keď je všetko OK... 😖

vladka07
17. jún 2012

ahojte chcela by som sa opytat ze za tyzdem letim z londyna do brna a potom este busom do rk ked budem odchazdat budem v 28tt a budem tak 10dni tak to bude daky 29-30tt ked sa budem vracat naspet do londyna nemoze sa mi nic stat a ani babetku???? a ak poradte daco nA nevolnost dakujem 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre