Je lietanie v tehotenstve nebezpečné?

icha5
1. aug 2006

Je lietanie v tehotenstve nebezpečné?

mia13
26. feb 2010

Ahoj, tak diky za radu, ale nakonec mi neni k nicemu. Pani doktorka mi odmitla potvrzeni vydat, protoze ho pry zatim proste nepotrebuju a dale se nechce podepsat pod nejake dve vety v anglictine, kterym ani poradne nerozumi. Takze jedine, co mi napsala, je potvrzeni v cestine, ktere je mi v podstate na nic. Hlavne, ze si za to vzala 50 korun.
Pry do toho, ze jsem tehotna nikomu nic neni a nemam na to nijak upozornovat. Coz se v mem pripade dela dost tezko, kdyz uz mam bricho, jako nektere holky pred porodem :( Tezko mi nekdo uveri, ze jsem jen tlusta...

bihan
26. feb 2010

Mia, nestresuj, prípadne si vezmi so sebou tehu knižku, kde je napísaný termín pôrodu, ale budeš vidieť, že to nikoho nezaujíma 😉 V minulom tehu som letela v nejakom 23tt a nikto ani nepípol.

terka23
4. mar 2010

Ahojky holky,
prosím o radu. V polovině dubna doberu antikoncepci a chtěli bychom se s manželem začít pokoušet o miminko. 1. června již máme naplánovanou dovču do Egypta. Kdyby se to třeba podařilo hned napoprvé, myslíte, že by byl nějaký problém s letem? Díky za odpověď.

eveluska
22. mar 2010

ahojky - mam dotaz - v cervenci (to budu na zacatku 7.mesice) bysme meli letet na malorku - let to neni dlouhej a tehu nemam rizikovy, doktorku vstricnou, tak mi snad potvrzeni napise, ale slysela jsem, ze do letadla me sice s potvrzenim pusti, ale ze je nejaky problem s pojistenim - znamena to, ze nebudu pojistena celou dovolenou (2tydny) nebo jen po dobu letu? diky moc za radu 🙂

wolfi
26. mar 2010

Ahoj,
my se chystáme letět na dovču příští pátek.. chci zeptat jak je to s tím rentgenem na Ruzyni?? díky moc! 🙂

latvia
26. mar 2010

tak to som este nepocula zeby tehulu nevzali do lietadla kvoli tehotenstvu 😕 celkovo sa neodporuca letiet len kvoli tomu ze by zenska mohla vo vzduchu porodit 😝 ziadne ine "nasledky " na dieta to nema 🙂 a jaska ze dlhodobe sedenie nerobi dobre na nohy, ale to sa da zvladnut prechadzkou na wc 😉

wolfi, co konkretne s rtg na ruzyni? rtg je tam len na batozinu, a pre tehulu nema nejaky velky vyznam

zdenkam
26. mar 2010

ak letite neskor v tehu /po 30 tt jednoznacne sa nedoporuca let kvoli tlaku pri vzlete a prilete ktory moze vyvolat prasknutie plodovej vody/ je vhodne si kupit cosi co sa anglicky vola "flying socks" kvoli tomu aby dobre prudila krv v zilach a nevytvorila sa krvna zrazenina. Letela som teraz v 24 tt a o 5 dni letim zas v 25 tt.
Letela som s prvym dietatkom v 9 tt a rovnako 23 tt a 24 zas s5

Zaroven zalezi aj od toho s akou spolocnostou letite. Kolegyna letela z Dublinu do Londyna v 33 tt a stacil jej papier od lekara ze je to bezpecne. Napr. ryanair tusim ziada v tom 3Ott uz tiez list od lekara alebo aspon podpis pasaziera ze toje na vlastne riziko zdravotne.

bihan
27. mar 2010

Žiadnym doterajším výskumom nebolo dokázané, že by let (či už kontinentálny alebo zaoceánsky) nejakým spôsobom vplýval na urýchlenie pôrodu.

Air France napríklad nemá žiadne obmedzenia na prepravu tehotných žien, let v deviatom mesiaci a týždeň po pôrode len neodporúča. Väčšina "normálnych" spoločností umožňuje prepravu do 36tt, nízkonákladovky nechcú riskovať vôbec nič.

Wolfi, na kontrolu pasažierov sa žiadny Rontgen nepoužíva.

eveluska
27. mar 2010

a nevite nekdo, jak je to s tim pojistenim? do letadla me asi urcite pustej, ale bojim se, ze budou delat nejaky potize s tou pojistkou apod. (tehontenstvi je naprosto bezrizikovy a papir mi mudra napise) (budu za pulkoou 7.mesice pri navratu)

bihan
27. mar 2010

Je možné, že ti dajú podpísať papier, že nesieš sama riziko v prípade nejakej komplikácie.. aby sa opatrili proti možnej žalobe. S poistením veľmi poradiť neviem, to by bolo najlepšie zistiť v poisťovni.

eveluska
27. mar 2010

no ono prave nejde o pojistovnu, ale o tu leteckou spolecnost a nejak jeji pojisteni pri letu ci co.... zkusim popatrat primo u konkretnich let. spol. a az budu vedet, dam sem info, jak to dopadlo 🙂

marrakech
28. mar 2010

Ahoj Eveluska, take jsem resila cestovni pojisteni do 30 - 32. tt. Vetsina ceskych pojistoven Te uz nepojisti. Tedy -pojisti, ale na vse krom komplikaci okolo tehu. Nastesti jsem jednu nasla. Je to Evropska Cestovni Pojistovna. tam me s usmevem a bez problemu pojistili. Pokud jsi z Prahy, sidli v Karline, pokud ne, pojisteni jde sjednat i on-line.

marrakech
28. mar 2010

Co se tyka letu samotneho - letela jsem (a jeste poletim) s Qatar Airways a potvrzeni od lekare chteli od cca 25. tt, predtim jim to bylo jedno, po 33. tt by me uz nemuseli vzit na palubu. Ale pravda, mam vcelku dlouhy let.

eveluska
28. mar 2010

marrakech - diky za tip 🙂 ja se ale totiz normalne vubec nepripojistuju, je to v ramci EU a to jsme preci pojisteni automaticky doufam 🙂 a pak mam pripojisteni na platebni karte a jeste na isicu, tak doufam, ze mi to jakoby zpetne nezrusej, kdyz jsem tehu.....?

sambucca
28. mar 2010

eveluska: je to ciste tvoje vec, ale urcite bych se poradila s doktorem jestli je dobry letet v 7. mesici kdyz jsi na rizikovym 😕 :- Rozmysli si zda neriskujes, kor v dobe kdy jsou vsude na jihu nejvetsi vedra 😉........

sambucca
28. mar 2010

a kdyz uz poletis, rozhodne se na tech 14 dni pripojisti (je to cca 20.- czk na den) - nikdy nevis co se na rizikovym muze stat, machat nekde platebkou nebo tvrzenim ze jsme v EU by nemuselo stacit (ziju ve Francii, vim o cem mluvim)

eveluska
28. mar 2010

sambucca - nejsem na rizikovym a pripojisteni mam - neni to, ze bys mela jen tu kartu, ke kazdymu pripojisteni (at uz pres isic, plat. kartu nebo pres pojistovnu) mas papirovou smlouvu a malou karticku, kt. vozis, je to sumafuk, jak k tomu prijdes, jestli v pojistovne, nebo to mas k plat. karte nebo si to koupis k isicu 🙂 ) ... vys jsem i psala, ze potvrzeni mi mudra da, ze jsem to s ni konzultovala 🙂

sambucca
29. mar 2010

eveluska: promin, ja uz i blbe ctu 😅 ty hormony jsou desny - zacalo to ze sem tam v pulce vety zadrhnu a nemuzu si vzpomenout na slovo, a ted tohle 😀 takze stastnou dovolenou!

mia13
29. mar 2010

Ahoj, tak mam pomerne cerstve zpravy pro vsechny "letave" tehulky. 🙂
Jsem ted 23tt a pred tydnem jsem stravila v letadlech skoro 24 hodin. Letela jsem s Qatar Airwais, Lufthansou a Bangkok Air. Pri ceste tam si nikdo ani nevsiml, ze jsem tehotna, takze jsem vsude prosla bez problemu. Pri ceste zpet me naopak zastavovali u kazde kontroly a jen se zeptali, v jakem jsem tydnu. Kdyz jsem odpovedela, ze 22, tak jen "OK" a pustili me dal. Tzn.: nechteli videt zadne potvrzeni a to predesilam, ze mam bricho hodne velky (kdyz srovnavam s jinymi, stejne tehotnymi).
Jen u tech Bangkok Air mi rekli, ze maji nejake vnitrni narizeni, ze tehotne musi sedet vepredu, takze me presadili.

Co se pojistky tyka, tak je dobre dukladne prostudovat pojistne podminky, ale vetsina pojistoven (nebo aspon ty, o ktere jsme se zajimali) pojistuje az do ukonceneho 7. tydne (Ceska poj, Kooperativa, Evropska). Po tom 7. mesici vas sice pojisti, ale uz ne pro pripad predcasneho porodu, potratu nebo jakekoli komplikace, souvisejici s tehotenstvim. Tzn. - kdyz si zlomim nohu, tak OK, pojistovna mi to proplati, ale zacnu krvacet, nebo cokoli a musim si peci hradit sama. Pokud se mi to ale stane do toho 7. mesice, tak mi to proplati.

Doufam, ze vam to pomuze.

mia13
29. mar 2010

Jo a jeste jsem jen chtela dodat, ze tohle vsechno plati jen, pokud mate jednocetne tehotenstvi a je bez komplikaci. Dvojcata uz se vetsinou berou jako rizikova. Samozrejme, kdyz budete ve 3. mesici, nikdo to na vas asi nepozna a zajimat se o to nebude. Osobne bych se nesnazila na to, ze jsem tehotna nijak upozornovat, resila bych to az v pripade, ze si toho vsimnou sami.

eveluska
29. mar 2010

mia - diky za info 🙂 no u me si toho bohuzel asi fakt uz vsimnou 😀 ale snad to vsecko bude ok a s letem nebude problem, docela jsem se tam tesila...

zuzumajko
30. apr 2010

baby no nepotesili ste ma :/ ako vas tak citam, ja na nasu dovolenku jednoducho nemozem :/ som v 3tt, mali by sme letiet ked budem v 7tt, ideme do pariza (akoze svadobna cesta, ked sme to nestihli predtym) myslite ze to je risk? Letenky mame kupene uz od novembra cez ryanair :(

bihan
30. apr 2010

dvojhodinový let v prvom trimestri? ja tam žiadne riziko nevidím 😀

eveluska
30. apr 2010

zuzumajko - v 7tt? co blbnes, to muzes letet kamkoli 🙂

zuzanockamt
30. apr 2010

zuzu ... no jasne, ze mozes ... ved to je kratucky let a si len na zaciatku

gillian13
24. máj 2010

ahojte baby, ja som v 4 tyzdni a o 4 tyzdne letime do turecka.. tiez mam obavy ale doktor mi povedal ze v tom nevidí ziadny problém. Tak dufam ze vsetko bude ok.

riag
24. máj 2010

Ahojte🙂 ja som pravidelne lietala do 28tt a v pohode...

kim_rossi_stuard
24. máj 2010

ahojte ja som letela naposledy v 34tt a vsetko v pohode 😀 😀 😀

zlilly
26. máj 2010

ja hodlam letet v cervnu, budu 24 a25tt a nic mi neni, takze to bude urcite v pohode. spis nevim, jestli to resit nejak byrokraticky, zavolat do spolecnosti, zeptat se, resit papiry, nebo jestli nadrzo spolehat, ze to projde. kdybych letela ted, tak na to kaslu, vypadam akorat tlusta, ale za ty tri tydny uz to asi bude poznat, tak nevim.
jo holky a kdo se bojite letistni kontoroly, tak to skutecne neni tvrdej rentgen o vysokym vykonu a neprozařuje, ale ta vlna se odrazi. neni duvod mit z toho vetsi obavy, nez z ramu v obchodaku. a ve srovnani s telefonovanim mobilem je to uz uplne sumak.

bihan
26. máj 2010

zilly, ak chceš mať pokojné svedomia, zisti si podmienky spoločnosti, prípadne si skoč k lekárovi pred odletom, nech ti napíše papier.
Naposledy som letela minulý týždeň (v 29tt) a napriek tomu, že spoločnosť odmieta prepravovať tehulky po ukončenom siedmom mesiaci (mala som so sebou pre istotu papier), nikto sa na nič nepýtal.

Najbližšie zase poletím o mesiac, tak isto sa chystám pred odletom na kontrolu (letecká spoločnosť nemá obmedzenia) ale človek nikdy nevie, či niekomu nešvihne v hlave a nemôžem si dovoliť, aby mi odmietli zobrať ma na palubu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre