Je pravda, že hladkanie bruška môže vyvolať kontrakcie?

dianka3
13. apr 2009

avojte baby je to pravda ze hladkanie bruska moze spôsobit kontrakcie? co si myslite?
niekto vravi tak a niekto inac co je natom pravdy? kto ma s tym skusenosti?

bibi1711
13. apr 2009

Ahoj Dianka,
je to pravda, potvrdil mi to aj moj gynekolog, vravel nam to na jednej prednaske aj porodnik z antolskej.

dianka3
autor
13. apr 2009

takze to nemame robit? ufff ale to sa neda ty si nehladkas brusko?

emily3
13. apr 2009

dianka, cakam stvrter dieta a aj teraz si brusko hladkam, je to prirodzene pre maminu a dietatko to citi a aj sa mu prihovam. neiem ci vyvolava kontrakcie, nestretla som sa s tym, je pravda to ze uz v tvojom stave sa telo pomaly ale iste zacina chystat na porod a moze ti brusko tvrdut, ale to este nie su prave konttrakcie. ak mas pochybnosti spytaj sa svojho lekara, ale osobne si myslim ze sa nemusis o svojho drobceka bat, ked si budes hladkat brusko 😉

briketa
13. apr 2009

Dianka, to nesmies brat vsetko tak extremisticky.
Ono je to myslene ked si napr. uz v termine, telo sa moze spravnou stimulaciou urychlit. Mas s manzelom sex, stimuluju sa bradavky, hladka sa brucho aj cele telo. Tym sa pohnu hormony a daju sa urychlit kontrakcie.
Ono to teraz neznamenia, ze pohladkas si brucho v tehu a ides rodit... ;)

emily3
13. apr 2009

pripajam sa k briketke, ked si v termine tak to moze pomoc k porodu, ale teraz este nie 😉

bibi1711
13. apr 2009

Ja som mala asi pred mesiacom časté tvrdnutie bruška a vtedy mi to lekár úplne zakázal, a popravde, ani som sa ho nedotkla, pokiaľ som nemusela, aj keď to bolo ťažké. Je jasné, že si ho občas pohladkám, ale nie tak ako na začiatku, keď som vedela len tak ležať a aj hodinu ho hladkať a prihovárať sa malej.

dianka3
autor
13. apr 2009

emily , vies no ja fakt neviem co si o tom mam mysliet. hrozne sa bojim bo sa mi aj skracuje krcok maternice.ale si ma potesila moja 🙂

briketa 🙂 tak to asi hej,ale ty si tiez normalka hladkas sak? lebo ja som zas niekke citala ze to robi babetku len dobre ked ho hladkas,ze ono to citi

lienka79
13. apr 2009

no to snad nie ☹ Pokial viem,brusna stena je natolko hruba,ze to nie je mozne....Ved to by vyvolalo kontrakcie snad aj natieranie teloveho mlieka..nie? 😀
Su to len babske povidacky 😝

briketa
13. apr 2009

Dianka, jasne, ze si hladkam brucho, aj manzel ho hladka aj syn.
Treba si uvedomit, ze napriek celemu technickemu pokorku a modernej doby je tehotenstvo stale nieco prirodzene, co nam bolo dane od prirody. Je to len druhy stav ziadna choroba ani postih ani sa tym nestavame kompletne zranitelne, krehke kvetinky.
Ak je zena zdrava telo jej samo dava signaly co je dobre a co nie - namahala si sa dnes privela? brusko ti ako signal trochu stvdne. prekyslila si zaludok? zacne palit zaha.... atd
Treba spoznavat samu seba v zdravej miere, zase sa netreba vkuse pozorovat a davat na vsetko pozor. Tesit sa, uzivat si, nezamieravat sa na to co by sa mohlo stat a co keby...

dianka3
autor
13. apr 2009

briketa,no ved to,vies ja sa len teraz vsetkeho bojim kedze mam za sebou neuspesne tehu ☹ prvy raz som predcasne porodila v 24tt potom som potratila v 19tt a nakoniec v 9tt 😢 hrozne mi chybaju moji drobcekovia a hrozne sa koli tomu trapim.chce sa mi umriet od bolesti a smutku ☹ lenze teraz mam zase novu nadej a tak sa uz vsetkeho bojim,strasne sa kontrolujem.
vies a navyse mi hrozi predcasny porod bo sa mi skracuje krcok maternice ☹ a preto uz nechcem zazit zase tu bolest.preto sa aj bojim bo sa mi obcas zda ako keby mi tam dole spliechalo.a sa mmi zda ze malicky je asi moc dole. ja som len v 31tt a babo je este hrozne malinke a nema vyvynute plucka

briketa
13. apr 2009

Dianka velmi Ti drzim palce, aby Ti tentokrat vsetko klaplo tak ako ma.
Ked mas panicky strach, hladkaj si brusko ked si oblecena. Tie vrstvy navyse ho celkom urcite ochrania.

danulik
13. apr 2009

ja som si (podvedome) hladkala brusko stale a mala sa narodila tyzden po termine 😉

dianka3
autor
13. apr 2009

briketa, ufff no ja sa skor bojim aby som sa neotvarala a nezacala predcasne rodit 😒 uff moj muz vravi ze nemam nato mysliet lebo si to privolam ale no bojim sa

briketa
13. apr 2009

Dianka, moja sesternica ma termin 1maja a uz tri mesiace chodi na 4cm otvorena, nezmenene. Ma rok a pol dcerkku takze nejaky klud na lozku vyluceny. Zvladla to. Nikdy , nikdy! nestracaj optimizmus a nepriustaj si zle a katastrofalne myslienky. Psychika cloveka dokaze zazraky!

sssimi
13. apr 2009

Ja si hladkám bruško stále... ale doktorky a sestričky nás v nemocnici hrešili, že potom sa sťažujeme, že nám brušká tvrdnú.... Tak možno na tom niečo pravdy je, ale neviem... Tvrdnutie mám len asi 2tt a bruško hladkám od kedy viem že v ňom maličká je 😀

dianka3
autor
13. apr 2009

briketa, no kiez by som aj ja porodila uz knecne normalne v termine.po tych mojich neuspechoch.
no vies lenze kazdy organizmus je iny, niekdo moze byt otvoreny ako vravis a v pohode ale niekdo nie. 😖
akkj moj muz vravi aby som na take somariny ani nemyslela lebo si to vraj privolam . je to pravda?

sssimi
13. apr 2009

Dianka ja som v októbry kecala s kamoškamy, že som strášne unavená, že by som aj do nemocnice išla, ale hlavne že by som sa vyspala a bola v pohode a druhý deň na to som začala krvácať a dali ma hneď do nemocky ležať... Našťastie bolo všetko OK, ale v tej chvíli som všetky svoje slová oľutovala... Od vtedy neriskujem 😉

dianka3
autor
13. apr 2009

sssimi avoj no ty myslis tie slova? a v ktorom tt si krvacala?

akejka
14. apr 2009

uuuuf, ja som tiež doteraz počula a čítala aj od odborníkov, že masáž (ani nie tak hladkanie) bruška môže spôsobiť predčasné kontrakcie, ale nasledujúca odpoveď odborníka to vyvracia:

dobrý deň. chcela by som sa spýtať ako je to s hladkaním bruška. som v 35tt. a keď som ležala na rizikovom tak ma sestrička pristihla ako si hladkám bruško a hneď mi to zakázala, že to nejako zle vplýva na maternicu.je to pravda? ďakujem za odpoveď

Odpovedá MUDr Jozef Záhumenský Dobrý deň,
oveľa horšie je škrabanie vo vlasoch. Neuveriteľné, aké voloviny sú schopní niektorí zdravotníci šíriť v populácii.
Sestričke povedzte, že je veľmi nebezpečné škrabanie sa v zadku a náslené okusovanie nechtov, može z toho dostať mrle.

😝 😝 😝

tehula
14. apr 2009

akejka, to bolo super 😀 Doktor by aj pri porode mohol vtipy rozpravat.
Ja sa priznam, ze prdim na cele povedacky. Brucho hladkam, najma ked mala kope, alebo brucho tvrdne.....ved je moje, nebudem sa tvarit, ze dnu nikto nie je 😀

dianka3
autor
14. apr 2009

no tak to asi hej 🙂 ked niekto vravi tak a niekto inak.komu ma potom clovek verit? ja som zaz pocula ze bol to prave jeden doki co to zakazal,tak neviem

tehula aj ty si v 31tt? aj ja som tak sa ta chcem popytat ze ci niekedy este pocitujes take bolesti trosku ako keby na menstruaciu? aj ti tvrdne brusko? mne sa aj skracuje krcok 😒

tehula
14. apr 2009

dianka3: brucho mi tvrdne pomerne casto, hoci beriem aj magnezium, ale to najma kvoli krcom v nohach.....tie by som nerozdychala. Ja si prosto nedam pokoj, strasne rada cvicim a prechadzam sa, a ked k tomu pridam este nejake masove upratovanie, tak asi z tej unavy uz brucho strajkuje. Bolesti no vnimam kade co, obcas krize, obcas podbrusko,....ja to ale ozaj neriesim. Krcok mam asi v poriadku, lebo doktor mi nic nespominal, on je ale zas taky pohodak, ze pokial netrci hlavicka dopoly von a nemam termin, tak ma zbytocne nestresuje 😀
Pred tyzdnom som mala ultrauvuk, vraj je vsetko ok, cvicenie mi odobrili, takze sa nad tym nezamyslam prilis.

sirinka
14. apr 2009

dianka napisala som ti odpoved v tej teme o kave 😉

iinuska
14. apr 2009

Hladkanie bruska sposobuje kontrakcie, je to pravda.

dianka3
autor
14. apr 2009

tehula avoj moja,aj mne tvrdne brusko pomerne casto ako vravis a pri chôdzi ako keby mi isiel maly vypadnut z pupka von 😅 neviem je to cudne nie?No ja newiem teraz ako som natom s tym krckom musim ist k dokimu lebo zosaliem bo normalka do poradne mam ist az 28 ale to nevydrzim.a preco mame to tvrdnutie?
a mavas aj dakedy bolesti jak na krami?

Sirinka oki moja tak tam ti aj ja odpisem 🙂

giza
14. apr 2009

iinuska smiem vediet zdroj? ak nie, nevadi.... 😉
moj nazor: -nemyslim si, ze je to tak jednoznacne (kazda sme ina)... buduca mamina vie najlepsie co citi, ak jej je to neprijemne (aj mne to bolo v urcitych chvilach- hlavne pri prvom) tak to robyt nebude a ak jej bude tvrdnut brusko , tak tiez s tym prestane (mne to pri tvrdnuti obcas dokonca pomahalo sa uvolnit - uvolnilo sa mi hladkanim svalstvo a prestalo tvrdnut- stahovat sa)- ved kazda sa pozorujeme viac v tehotenstve a to nie len v jedeni, ale i v pocitoch, co nam vyvolalo to ci ono....

Tehula, prepac mi tuto nevyziadanu radu, ale na krce v nohach by si mala papat viac veci s horcikom.... 😉 (da sa kupit aj v sumivych tabletach)...

denisienka
14. apr 2009

ahojte Tehulky 🙂 Mne doky minuly tyzden povedal, ze sa mi skratil krcok maternice a okrem dalsich rad mi povedal, aby som si nehladkala brusko. Pravdupovediac sa mi to zda tak trosku pritiahnute za vlasy. Myslim, ze je ovela viac horsich veci, ktore mozu spustit predcasny porod. Najma myslienky na predcasny porod (hoci, verim, ze po urcitych skusenostiach je to asi tazke). Takze suhlasim s tym, ze je potrebny optimizmus a pozitivny pristup 🙂 Verme teda, ze sa nase babenka narodia pekne v termine a zdravucke!!! 😉

dianka3
autor
14. apr 2009

denisienka avoj moja aj mne sa skracuje krcok maternice. fuuu hrozne sa bojim hrozi nam predcasny porod,a na kolko sa ti skratil?

kotenko
14. apr 2009

Ahojte kocky, mna ked brali RZP-ckou do nemocnice a mala som uz rozbehnuty porod, tak mi zakazali sa akokolvek dotykat bruska a dokonca sa priloharat malej. lebo kazdym pohybom ona drazdi maternicu a tym sa robia stahy...
ja som o tom ale v zivote predtym nepocula, co je velmi zle, mozno keby som to vedela skor........... 😔

dianka3
autor
14. apr 2009

kotenko 😔 aj ja som potratila az tri krat.prvy raz ma brala RZP a tiez uz bol rozbehnuty porod v 24tt ale zevraj to bola zrejme infekcia abola som uz na 3 cm otvorena to bolo dievcatko.potom som potratila v 19tt chlapceka, 😢 a nakonec teraz v lete v 9tt ☹ 😢 😢
je mi strasne vcera som tak velmi plakala a navyse moje deticky som nemohla ani pochvat,zobrali mi ich a ja dodnes neviem kam ☹ chce sa mi umriet

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre