Je pravda, že hladkanie bruška môže vyvolať kontrakcie?

dianka3
13. apr 2009

avojte baby je to pravda ze hladkanie bruska moze spôsobit kontrakcie? co si myslite?
niekto vravi tak a niekto inac co je natom pravdy? kto ma s tym skusenosti?

evulik6
15. apr 2009

ahoj dianka.... co to tu citam... zlatinko, nesmies teraz prepadat takym depkam moja,...ja viem ze je to tazke, ale teraz sa snaz sustredit na babatenko ktore cakas.....

inak co sa tyka hladkania bruska... zalezi na tom ako si ho hladkate...ked som chodila na cvicenie pre tehosky, tak nam hovorili ze ked si ho hladkate tak smerom dole tak to podporuje kontrakcie, pri porode mu to akoby ukazovalo cestu 😀 ale ked si ho hladkate normalne, kruzivymi pohybmi tak je to ok...

giza
15. apr 2009

dainka - je tazke v tvojom pripade nebat sa (a vobec ti cokolvek radit, obzvlast ak sme same take neprezili) a nemysliet na to najhorsie - si statocna 😎 (mas toho viac nez kedy mnohe my budeme mat v tomto smere) a ked si to dotiahla az sem, tak si treba hlavne verit - nielen sebe, ale VAM obom....cerpaj aspon od nas to pozitivne povzbudenia ako sa len da a drzim Vam palceky....

dada78
15. apr 2009

dianka, tehulka, Vy Ste tiež júnovky 😀

aj mne tvrdne počas dňa bruško, tak mi doki napísala Magné B6 a keďže sa mi skrátil krčok na 1,5 - 2 cm mám dodržiavať kľudový režim a podložiť si pri ležaní vyššie pavnu. Ale malého hladím aj tak a rozprávam sa s ním, však je to môj pokladík a určite ma vníma.Dokonca som čítala, že keď sa matka prihovára dieťaťu v brušku, nemá komunikačné problémy a je viac spoločenský 😵

V júnovkách máme jednu holku, čo jej tiež zakázali hladiť bruško, ale pretože jej začali kontrakcie a povedal jej to sám pán profesor z Apolináře - čo si myslím, že je dosť veľká kapacita.V takýchto prípadoch hladenie asi má vplyv na bábo.

Dianka, moc držím palce nech to dobre dopadne, tiež som prišla o polročného synčeka ☹

denisienka
15. apr 2009

Dianka ahoj. Mne sa krcok skratil o viac ako 1,5 cm. Doky bol velmi zlaty, paci sa mi, ze ma zbytocne nestresuje. Povedal, ze to nie je tragicke, mam sa len viac setrit a byt v pohode. Ziadna prehnana fyzicka zataz, chodenie po schodoch, dlhe prechadzky, Magnezium (s tym si ja vsak musim davat pozor, lebo mam nizky tlak) - cize viac oddychovat a byt najma v psychickej pohode. Dianka, neboj sa, dobre to dopadne, budeme si navzajom drzat palceky 🙂

tehula
15. apr 2009

dianka3: hlavne, nech ti skontroluje ten krcok. Ja som bola naposledy dokladne povysetrovana aj ultrazvukmi oboma, takze nestresujem ani z tvrdnutia ani z obcasnych kramoidnych bolesti.

giza; v pohode, dakujem za radu, ale ved magnezium je horcik vlastne Mg, cize ten uz uzivam. Mala som ho pretym v sumivych tabletach, ja som ho zvykla vo vode prijimat aj pred tehu, lebo som robila cvicitelku a ta namaha mi sposobovala casto krce v dolnych koncatinach. No v tehu to zosilnelo a uz mi sumak nestacil, v lekarni mi poradili uzivat magnezko v tabletach 500mikrogramovych 2x denne. Cvicim zatial stale, cize nohy namaham dost. V poslednom mesiaci uz ale megnezko asi vysadim, aby som z toho nejak nahodou neprenasala mimi.......uvidim, co to urobi s nohami a tym tvrdnutim brucha.

Kotenko: ale tebe sa uz rozbehol porod, tak to je jasne, ze tam to malo zmysel, ale ked je baba zavreta, tak hladenie nemoze vadit

giza
15. apr 2009

tehula.. 😉 vydno, ze vies ako na to...nech sa dari...

dainka - som skomolila = dianka...

dianka3
autor
15. apr 2009

evulik
giza
dada
tehula
denisinka
🙂
dakujem vam babiky moje ze ma tak ukludnujete ,fakt je mi lepsie chcem sa vam vsetkym podakovat ze ste mi nato odpisali,dufam ze budete stalu tu a budeme si navzajom radit 😅

dada78
16. apr 2009

dianka, neboj budeme tu, koník je super forum už len preto, že si maminky môžu poradiť, posťažovať sa ale aj sa potešiť a povzbudiť.

dicinka1
16. apr 2009

dadka avooooj 😉

dianka,...mrzi ma to co sa stalo 😔 ja by som sa zblaznila aj keby som mala prist len o jedno mimi ☹ drz sa..vela sil prajem...teraz to dotiahnes do konca 😵 😵 😵

kuspitka
16. apr 2009

Ahoj dicinka tak sa nam to podarilo cakame dvojicky a HCG 2468

dicinka1
16. apr 2009

kuspiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiit ze dvojkyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy?ty koksooooooooooooooooooooooo..super..tak potom trapeni bolo nacase ze?vidis...som ti vravela,ze sa netreba vzdavat..teraz to budes mat vynahradene 😉 blahozelam...aj testiky nejake mas na pamiatku pozitivne?

kuspitka
16. apr 2009

ano mam a ty takto mna tu obvinujes ,ze ti ani nenapisem.to s budes dlho zehlit 😔

dicinka1
16. apr 2009

kuspi od kedy to vies? 😉 ty betarka jedna... 😉

kuspitka
16. apr 2009

od vcera to viem ,ze cakame dve na sone ich bolo vidno

dicinka1
16. apr 2009

super..a kolko ste si dali?2-3?aj sa ti nieco zmrazilo?

nech sa krasne vyvijaju 😵 😵 😵 😵

dianka3
autor
16. apr 2009

dada oki moja zlata 🙂 tak ale potom mi das urcite vediet ked pride ten den D oki moja ? 😉 hrozne sa s vami tesim

dicinka dakujem moja,vies ja sa citim hrozne obcas si spomeniem a srdce mi ide puknut od zialu 😔 ako predvcerom tak som hrozne plakala ze som az pada na kolena a pytala ze preco?....... 😢 😢 😢
😔 ale ten malicky ma drzi nad vodou

giza
16. apr 2009

kuspitka gratulujem!!! - opatrujte sa... 😉

pajinka23
16. apr 2009

zenula aja som si myslela ze je to blbost ☹ ☹ ☹ o tom hladkani ale ako citam tak nic nieje nemozne 😀 😀

dada78
16. apr 2009

dicinka 😀 my sa nájdeme všade 😵

dianka, určite dám vedieť, niekde som čítala, že keď nechceš riskovať hladkanie bruška, dieťatko cíti aj keď matka priloží svoju ruku na bruško a to teplo z nej prechádza až k nemu. Ja teda malého stále takto držím, koľkokrát sa ma môj pýta, či ma bolí, ale ja chcem aby vedelo, že už teraz ho moc ľúbim a veru sa s ním aj dohováram. Zvlášť teraz som mu hovorila, nech ešte chvíľku vydrží, nemá sa kam ponáhľať 😉
Ozaj máš aj vybraté meno pre chlapčeka ?My dáme Martina, po tatinovi.

dianka3
autor
16. apr 2009

dada ,inac mame rovnaky termin ja mam termin 10.6 . no ja si ho hladkam ale zatial sa nic chvalabohu nedeje,ale robim aj presne to co si napisala ze prilozim tiez ruku a rozpravam sa s nim a aj ja mu vravim ze este mame cas a ze este musi vela papat a spinkat ze maminka mu povie kedy bude cas 🙂 velmi ho milujem a najradsej by som ho v brusku nosila cely zivot,som stastna ze ho mam moju lasku
no a meno ja mam vybrate ale muzovi sa nepaci ja by som chcela Nikolaska ale muz chce Adriana ale este stale vymyslame 😝

dicinka1
16. apr 2009

dianka...vyplaces sa po porode..alebo uz potom plakat vobec nebudes ked uvidis vasho maleho..teraz plačkat nemozes..ublizila by si babetku,ved vies.ze teraz uz citi vsetko 😉

martinano
16. apr 2009

caute,tak ja v tomto obore pracuje gyn.por. baby nehladkat vyslovene drzat ruky rozpravat sa hladkanie vyvolava tonizacie, co pocitujete ako kratke ztvrdnutie bruska a tym ta maternica pracuje a zacina sa otvarat krcok a tak to mze prejst az ku kontrakciam.nebojte,ale tym ze sa toho bruska chytite nic neurobite len to malinkemu v brusku pomoze a vela vela sa s detickami ropravajte este v brusku 🙂
drzim palceky

marcela22
17. apr 2009

Hmm, ja som si bruško takmer zodrala koľko som ho v prvom tehu hladkala a prenášala som 4 dni, aj to mi "pomohli" vyvolávačkou🙂 Teraz budem ku koncu hladiť asi bez prestania, nech sa vyvolávačke vyhnem 😀

martinano
17. apr 2009

marcela,tak super to si s tych stastnych,zas je pravda,ze kazda reagujeme inak 😉 , predsa len kazdy organizmus je inak stavany

dianka3
autor
17. apr 2009

dicinka ano moja zlata ,mas pravdu lenze vies ked vydim obrazok zo sona mojho mrtveho dietatka tak mi to nneda a srdce mi krvaca 😔 ....... neda sa neplakat,ked si spomeniem ze mojich drobcekov som nemohla ani pohladkat alebo pobozkat na rozlocku a dat im navzdy zbohom.......... ☹ 😢 😢 😢
tak velmi mi chybaju...........

martinano
18. apr 2009

dianka pozeram,ze budes mat babetko
stretla som sa v praxi v s pripadmi ako tvoj, nebolo to lahke ani pre nas pre personal, ale vzdy sa to na dobre obratilo.
mysli na svoje babatko,ktore budes o nedlho drzat v naruci.budem na teba velmi mysliet a posielat ti vela vela energie
mas moj obdiv a uctu

dianka3
autor
18. apr 2009

martinano,dakujem ti moja 😔 si strasne zlata,lenze ja sa s tym nikdy asi nezmierim a nikd v zivote si to neodpustim ze som potratila.odysli a nechali ma tak samu 😢 ja sa pytam preco? strasne mi chybaju moje dve babiky jeden mal byt chlapcek a toho som potratila v 19tt a druhe neviem co malo byt bol to 9tt 😔
hoc ano viem ze cakam teraz babatko,ale nikdy nezabudnem na tych mojich anjeickou ktory ma tak nahle opustilli a ja dodnes neviem preco ☹
a ty si sestricka na gynde?

bzucinka
21. apr 2009

Ahojte, ja len k teme (lebo celu diskusiu som necitala). Ked som ja bola tehotna, tak mi urcitu dobu tvrdlo brusko a mne vtedy lekar povedal, ze cim viac si ho budem hladkat,tym viac bude tvrdnut,lebo nejak hladkanim stimulujem nervove zakoncenia a to este zhorsuje ... ale tiez som uplne s tym neprestala

dada78
21. apr 2009

dianka, zabudnúť sa určite nedá, presne si pamätám na pocit, keď mi prvý krát sa ukázali dve čiarky na teste, to bolo radosti a už od toho okamihu som malinké ľúbila.
Teraz Ti anjelikovia dávajú pozor na malého v brušku a tiež na Teba 😉 a neboj, neni sú tam sami, aj môj Rominko sa s nimi určite hrá a veľa ďalších detičiek ... raz ich objímeme a oni nám konečne povedia MAMA 😉

dianka3
autor
21. apr 2009

dada 😢 to si povedala pekne,dakujem ti zato 😢 ale priznam sa si ma rozplakala lebo na to mama si pockame dlhu dobu 😔 a mne tak velmi chybaju ☹
myslis ze davaju pozor nase deticky na nase babiky v brusku? niejeto len povera? 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre