Je pravda, že hladkanie bruška môže vyvolať kontrakcie?

dianka3
13. apr 2009

avojte baby je to pravda ze hladkanie bruska moze spôsobit kontrakcie? co si myslite?
niekto vravi tak a niekto inac co je natom pravdy? kto ma s tym skusenosti?

dada78
22. apr 2009

dianka, ja tomu verím a stalo sa mi pár príhod, kde som pocítila Romikovú ochranu alebo že som ho o niečo poprosila s bolo tak. Písala som aj o tom : https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

dianka3
autor
24. apr 2009

dada,no tak si to precitam,inac sme v rovnakom tt 🙂 vsimla si si?

dada78
25. apr 2009

dianka, my dnes začíname 34tt, už to máme zapár 😀

mirusaa
25. apr 2009

hladkanie bruska moze vyvolat kontrakcie skor u rizikovych tehotenstiev..u normalne prebiehajucich tehotenstiev by sa to nemalo stavat..

dianka3
autor
25. apr 2009

dada aha mne zacina 34tt az od stredy 😕 tak par dni meskam 😀 juj ale mam velky strach bo niekedy ma tak boli brusko ako ny krami je to normalka?

dada78
25. apr 2009

dianka, väčšina júnoviek sa na to tiež sťažuje, mňa chvalabohu zatiaľ nebolí podbruško, občas kríže, ale zato môže mojích 14kg naviac 😀 , opýtaj sa na poradni, preistotu, aby to nebol nejaký zápal

dianka3
autor
25. apr 2009

oki opytam ale zevraj baby vravia ze je to normalne bo sa maternica este roztahuje 😒 skor ma trapi ten krcok,
a ozaj je normalne ak mam tak vtok tekutejsi?

dada78
26. apr 2009

dianka, myslím, že áno, ešte nám teraz budú robiť aj stery aby mohli vylúčiť streptococa agi... - to je dosť častý návštevník a keby bol nejaký problém tak to určite zistia. 😉

dianka3
autor
26. apr 2009

😕 a co je ten streptococ? 😕 je to zle? neublizi to nasim babatkam? ozaj kedy ides na poradnu? ja v utorok a taka som strasne zvedava ako som natom s tym krckom 😕 bojim bojim ☹
dufam ze sa mi neskratil

iinuska
26. apr 2009

dadka, ten vyter sa robi v 36 tt.
dianka, to je bakteria, ak ti vyde pozit., musia dat babenku hned po narodeni antibiotika.

dianka3
autor
26. apr 2009

☹ iinuska, jaaaj velmi sa bojim, doki mi zatial nic nespominal ale idem v utorok ta sa popytam,ale som mala nedavno zapal je to tiez zle?

dada78
27. apr 2009

inuska, antibiotiká dávajú už maminke aspoň 4 hod pred pôrodom, aby sa bábo nenakazilo cez pôrodné cesty.
Neboj dianka, má to každá 4 tehuľka, takže doktori už vedia čo robiť.
Na poradňu idem zajtra, takže aj Ty 😀 daj vedieť čo nové, mne dneska dosť tvrdlo brušenko musím viac odpočívať.

dianka3
autor
27. apr 2009

dada aj ja idem zajtra k lekarovi a tiez mi tvrdne brusko ☹ hadam budeme ok
dam vediet zajtra a aj ty daj oki?

dada78
28. apr 2009

ahoj Dianka, tak my sme dopadli na kontrole dobre, mám stále dodržiavať telesný kľud 🙂 a pokračovať v Magné B6 3x1tbl, krčok je na 2cm ale zatiaľ je bránka uzatvorená, bruško klesá dolu, malý sa asi plánuje narodiť trošku skôr, ale nevadí, však už teraz to musí byť riadny chlap, niekedy keď kopká, tak to veru aj zabolí.Predchvíľkou mal štikútku, je to srandovné 🙂

dianka3
autor
28. apr 2009

dada avoj no ja z povodneho krcka 2cm sa mi skratil o jednu tretinu.kolko to je? nevies? mne to poriadne nevysvetlil. no a dnes sme kupovali kocik a cel den sme behali hore dole 😒 dufam ze som si tym neuskodila 😖

briketa
10. máj 2009

Baby, ked vam doktor ci sestra zakazali pohladkat brusko, zakazali vam uplne aj sex v tehu? 😕
Pretoze to je niekolkonasobne silnejsia stimulacia na moznost kontrakcii 😎 ....
Tak ako je to potom?

dada78
10. máj 2009

briketa, my máme zakázane sexovanie od 8tt kôli hematomom, kôli dieťatku človek dokáže si odoprieť všetko ...

zuzana76
10. máj 2009

aj my sme mali zakazany sex v tehotenstve a tiez si myslim, ze kvoli dietatku sa da vydrzat vsetko

dianka3
autor
10. máj 2009

tak co mslis dada nemame si teda hladkat brusko? a ked si ho hladkam tak netvrdne 😖

petkaerdal
10. máj 2009

ahojte,
tak mne v nemocke vyslovene zakazali brusko hladkat,spusta to kontrakcie

dianka3
autor
10. máj 2009

peti,no ja som si zatial hladkala ale no nic zatial 😖 ale uz si preistotu moc nehladkam

dada78
10. máj 2009

dianka, ja sa s malým snažím rozprávať,ale veru neodolám, aby som ho nepohladila, zatiaľ sa mi nezdá, že by som kôli tomu mala tvrdnutie bruška a to už si dávam Magnézko iba 2*1, lebo nechcem prenášať.

dianka3
autor
10. máj 2009

coo? ja budem brat magnezko aspon do 38tt . ale to magnezko je presne naco? ja ho berem 6 tablit denne 😖 a hladkam si brusko,tiez neodolam 🙂

petkaerdal
10. máj 2009

ved Dianka ani ja zatial nic,ale vidis,asi uz pri skracovani krcka je to nebezpecne,mne to zakazal sam profesor v nemocke,tak nieco na tom ucite je,aj ked sa to tazko odolava,snazim sa v mojom stave uz nehladkat,len tak ruku prilozim na kocky 🙂

magnezko uvolnuje svalstvo,maternica je sval ,uvolnuje ju,je po nom pokojnejsia a nemala by tvrdnut
ja ho tiez beriem stale a v nemocke mi tieklo 80 hodin do zily 😖

boncusik
10. máj 2009

petka

chýbaš nám v téme feticent, potrebujeme tvoj optimizmus, ako sa máš? 🙂

dianka3
autor
10. máj 2009

petka, no jaj a to sa potom kedy vysadza to magnezko? co mam podla teba ja robit? mam sa este bat alebo sa uz vykaslat na to? ti prevdu poviem zivot ma uz nebavi,nebavi ma stale bojovat a kazdym dnom rozmyslat co dalej 😔 ja uz viem co spravit ak by sa nedajboze malemu daco stalo uz nebudem sa viac trapit na tomto svete,nebavi ma to tu 😔 muz mi neni takou oporou ako by som cela

icejane
10. máj 2009

😀 ja beriem magnezko 3x1 a lekarka nekazala vysadit..a brusko hladkam stale v kuse...ale malicke sa netvari ze chce ist von...ale mohlo by uz

dada78
10. máj 2009

dianka, určite len tak sama od seba nevysadzuj magnézko, to Ti povie lekár na kontrole.

A hlavu hore, malinký bude pre Teba slniečko, 😵 ktoré naplní život energiou a šťastím, nemôžeš byť pesimisticky naladená, malé potrebuje veselú maminku.Je to ťažké, o tom by som vedela povedať svoje, však vieš,že som prišla o Romanka, ale určite by nechcel,aby mal Maťko nešťastnú maminku. Takže polož si ruku na bruško, povedz malému ako ho moc ľúbiš a úsmev ! 😉

dianka3
autor
10. máj 2009

dada,no urcite sa nechystam vysadit magnezko aspon do 38tt. nechcem predcasne porodit 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre