Je riziko mať v tehotenstve doma mačku?

katicka
8. aug 2005

Caute baby,
chcela by som sa spytat na vas nazor. Cez vikend sme si doniesli domov male maca z ulice, ktore nemalo mamu, dali sme ho odcervit, zaockovat...ale problem je v tom, ze ja chcem zostat tehotna a kolegyne ma strasia, ze macky prenasaju chorobu, ktora moze tehotnej zene ublizit. ☹
Viete o tom nieco?

caraida
12. jan 2006

presne 😀 aj ten nas pije vodu zasadne pustenu jemnym prudom vo vani 😉 aj ked ma vsade po byte misky s cerstvou vodou. okrem toho nam krasne aportuje a na postroji chodi von (kludne prostredie bez psov samozrejme). niekedy sa z neho smejem, ze je to taky macko-pes. starsi je normalny kocurisko, ten nema take podivne zaluby. no ale co by sme bez nich robili, nie?

alexandra
12. jan 2006

Postroje sice tie nase nemusia, ale presne ako hovoris, aj aportovat vedia, idealne obycajne papierove gulicky, ked im kupime drahe hracky, na tie kaslu.. Super je napriklad uzaver od PET flase... 😀

mouse
12. jan 2006

Kati, ak budes macicku chovat v byte a teraz je v poriadku, tak sa nebude mat kde nakait a teda sa nenakazis ani Ty od nej. Mam kamosku, ktora ma doma asi 6 maciek a babatko 🙂 , vsetci su ok. Ja a moj brat sme prekonali toxoplaznozu, macku sme nikdy nemali. A tiez - vraj sa to neda nikdy celkom vyliecit a ja som mala uz po roku liecenia testy negativne. Najlepsie urobis, ked sa poradis z veterinarom (prepacte mi, ak som opakovala nieco, co uz bolo napisane, necitala som vsetky prispevky)

sissik
12. jan 2006

len sa ma spytal, ci mi jej nebude luto, ked ju vyhodi von do zimy 😠 😠 😠
asi by ju nevyhodil, ale to by som fakt riskovat nemohla, aby to male bezbranne chuda niekde zamrzlo alebo uhynulo hladom

alexandra
12. jan 2006

No ak chces, tak to mozes skusit s dalsim z mojho vrhu a ked ho vyhodi, vratis mi ho.. Ale poznam take pripady.. Po roku maju doma dalsie 2 macky a manzelka sa uz skoro nezmesti do postele, lebo jej muz sa mazna s mackami 😉

sissik
12. jan 2006

az taky zly by nebol, to sa len tak vyhraza, ale o tom som ti poslala IP
zatial budem obdivovat aspon fotecky na nete - su take zlatulinke a fakt nechapem ludi, co sa tomu nerozumeju a siria reci typu - ked mas macku, tak potratis a musis ju dat prec,......, lebo je to fakt blbost

caraida
13. jan 2006

vies sissik, moja matka potratila prve dietatko nieco po tretom mesiaci. samozrejme lekari a vsetci okolo vratane rodiny do nej zacali hned hucat, ze to tie ich macky a ze ich maju vsetky utopit a pod. tlak bol velky. vtedy bola ina doba, zvierata este nemali ten statut milackov, ako dnes a osveta bola tiez nizsia. 😒

lenze moja matka je nastastie mudra zena a namiesto utratenia k vetovi vzala vtedy macky na testy a zistilo sa, ze ony toxoplazmozu nemali. nechala sa otestovat aj ona a tiez nie. nakoniec lekar kukol do karty a zistil, ze ju aj pocas tehotenstva nadopovali liekmi, ktorymi nemali... ☹

keby alergolog mojho priatela vedel, ze mame zvery, rastliny, zaclony, normalne paplony a koberce, asi by zosedivel. a ze jemu - z alergie astmatikovi - kocur dokonca spava v noci s oblubou na krku, to uz je uplne nepripustne! zivot ma byt predsa trochu aj o radosti, nie? partner tiez na uvod brojil ako divy a teraz su s mladym kocurom doslova team. oni ti maciaci potvory maju svoj sarm a presne vedia na koho sa maju zamerat a koho treba obmakcit 😀 ta ponuka od alex je super!

sissik
13. jan 2006

je to super ponuka, len nechcem zbytocne stresovat toho maleho tvora, keby ho drahy napriek vsetkemu nechcel a prevlakovat ho hore dole a zvykat kazdu chvilu na nejake prostredie
proste poctivo pilim usi a raz to nevydrzi, ani so svadbou nevydrzal 😀 😀
ja sa ho zatial snazim presvedcit, ze to bude aj jeho rozhodnutie, ked si zaobsatrame nejakeho ziveho tvora - nechcem nejako robit napriek (ale ze to bude skakat po stole a vlezie za chladnicku,.......-no to zvierata robia, nie? mne to zas vadit nebude, hlavne nech si pri tom neublizi) - zatial sa musim uspokojit s rybickami
on mi zas kupuje vselijake plysove macky - uz ich mame vcelku dost - s jednou som nejaky cas aj spavala, ale uz nemozem, lebo potom by sa velmi usmudlala a nebude uz taka krasna 😉 predsa to nie je ziva srst, ktora sa neobnovi a vycisti sa iba pranim
ja som typ, ze vsetko zive co sa necha pohladkat a hodi na mna krasne oci, tak hladkam ale vobec nemam obavu z nejakej choroby - a to ked som bola mala ma dost brutalne poskriabala jedna macka, ktoru som sa snazila napriek jej zurivym protestom zobrat na ruky - proste ked sa dodrzia nejake hygienicke pravidla nema sa ako nakazit
esteze tvoja mamina je taka rozumna ako si napisala, lebo som videla pristupy(na vlastne oci) ako do macky kopali, ked sa plietla pod nohy, lebo ze ja som tehotna a ty mi pod nohy nechod, lebo z teba dostanem toxoplazmozu (moja buduca vrelemilovana svagrina, brrrr) je mi dost zle z nevedomosti takych ludi

alexandra
13. jan 2006

sissik zaruceny sposob - pridete sa pozriet na male maciatka.. A poviem Ti, ze tomu neodolal ani moj otec, nieto este manzel, ktory ma doslova ukecal, aby sme si nechali jedno maciatko z vrhu a teraz o nom hovori s hrdostou ze je to JEHO MACKA

sissik
13. jan 2006

jaj - to vie aj on, ze by sam neodolal a preto nepojde 😀
mam to tazke, ale raz ho presvedcim, urcite, musim 😠

sissik
13. jan 2006

no a vcera obdivoval tu stranku a vyhanal ma od pc, aby som uz viac nekukala, hlavne ked som mu ukazala, ze je tam volny kocurik - ale ja radsej macicku, najlepsie 2 😉

caraida
13. jan 2006

sissik, my sme sa v pripade mladeho kocura tiez sli na maciatka "len pozriet" 😀 ( "a v ZIADNOM pripade si ziadne nevezmeme", naozaj len POZRIET" - tvrdila moja polovicka 🙂 )

boli sice uz 4-mes. (idealne je medzi 2-3 mes, to su take najmackovatejsie, nie alex?) , potrebovali ich umiestnit (to je dlha historia, ale pani sa o ne super postarala). no a o dva tyzdne sa k nam macik nastahoval 🙂 a nelutujeme. taka macka vyzaruje akosi teplo domova. tazko sa to popisuje. ja som sice skor psi clovek, ale macky su fascinujuce. no ale vyskakovanim na chladnicku a stol samozrejme vylomeniny nekoncia. oni vedia vymysliet aj ine betariny 😀

alex, kolega si tesne pred vianocami zaobstaral 2 ks malych modrych britackov, sice povodne planoval dogu a macky nemusel, ale kvoli robote radsej macky. teraz su aj so zenou super spokojni, britaci im dokonale sadli, sice po byte blaznia, ale v norme, nic nenicia a su strasni maznaci, prutulni a vobec nie nervaci, ako ich perzan od susedov. a inak taky chladny clovek, ako krasne roztopi, ked zacne rozpravat o ich maciakoch.

sissik
13. jan 2006

no a prave preto sa odmieta ist aj pozriet
ma XXX rozumnych argumentov, preco macku nemozeme mat
ale postupne ich vyvraciam, uz mu dochadzaju
vcera zavalil ze doskriabu sedacku - ale hned sa zhacil, ze to argument nie je, lebo ja sa chcem tej sedacky zbavit 😀 😀 😀 , ale keby ju mali pouzivat ako skrabadlo, tak sa obetujem a necham si ju 🙂

zvedava
13. jan 2006

jaaaj, alex, ani mi nehovor! hned by som si jedno maciatko od teba zobrala 😉 ja macky zboznujem a uz som mala 3 (dve zomreli a tretiu som darovala kamaratovi, lebo sa zacala v byte nejak cudne spravat - vsetko nicit, ocikavat a pod.). Ale prave ta tretia bola britka s nejakou poulicnou zmeskou, ale bola nadherna! Ale strasne ziva, su aj ciste britky take zive? Ta moja oblubovala nicit zaclony, pre co si znepriatelila rodinu ☹

alexandra
13. jan 2006

baby jasneeee... Ja som si aj chlapa vyberala podla maciek.. Prisiel jedneho dna Daniel ku mne aj na noc, rano sa mu moja najstarsia postavila tlapkami na hrud a nosom mu dala pusu na nos.. Bol z toho tak vyvaleny, ze si ani nevsimol ako mi padla sanka pod postel 😀

caraida definitivne, ale Britky su uzasne prave tym, ze vyzeraju ako plysacikovia stale.. A podaktore aj cim su vacsie, tym viac.. Ako Arwen napriklad..

sissik zial aj ten kocurik uz je zadany.. 😒 Ale dalsi vrh cakame v marci, coskoro bude aj vyupdate stranka.. Presvedc hooo, uvidiiiis sama ake su macky silne presvedcovadla..

zvedava asi bol krizeny s divokym plemenom, napriklad s Bengalkou.. Britaci su uzasne pokojni..

maca
15. jan 2006

Ahojte,
prave som narazila na tento clanok, tak si precitajte

http://www.doktorka.cz/nemoc.asp?id=56

xrobacik
16. jan 2006

Ahojte,
ked je tu rec o toxoplazmoze, aj ja som ju prekonala pred par rokmi a vobec som o tom nevedela. Vysetrenie som si dala urobit na zaklade toho, ze moja sesternica,v druhom mesiaci tehotenstva, potratila. Druha vec bola, ze od malicka doma chovame macky. A clovek nikdy nevie... 🙄
Ked som bola na vysetreni na Kramaroch a videla som ake vseliake pripady su, bolo mi az do placu... ☹
Ale nastastie mam uz nejake protilatky v krvi, tak keby som aj otehotnela, dietatku by sa nic nestalo 🙂

ena
16. jan 2006

maca: no vitaj spat, teba som tu dlllllho nevidela🙂 ALebo som len citala ine diskusie ako ty ?🙂

sissik
17. jan 2006

konecne normalny clanok a nie zastrasujuce povery, super maca 😉
alex, postupne to pride, verim tomu - a uz sa tesim na vasu zaktualizovanu stranku

maca
17. jan 2006

Ahoj Eni,
ja sa tvarim ako tichy pozorovatel.
Mam dost prace a tak len nakukam. Ako sa mas?
Napis do IP, nech nemenime temu. 😉

samera
17. jan 2006

necitala som vsetky vase prispevky, ale neodporuca sa mat v blizkosti tehotnej macku, citala som o tom vela clankov, ze roznasa nejake infekcie. Neviem, ako to plati v pripade bytovych maciek, ale co ja viem, ja macky moc nemusim...... 🙄

sissik
17. jan 2006

samera, presne o tom sa v clanku pise a je to tam podrobne vysvetlene - okrem par dni ti nic nehrozi aj pri volne pohybujucich sa maciek
a pri bytovych mackach, ktore vobec nebehaju po vonku a nekrmis ich surovym masom a su u veterinara pravidelne prehliadane a zaockovane, nehrozi vobec nic po stranke infekcii

samera
17. jan 2006

je to mozne, ale u mna macky aj tak nebudu, som na ne alergicka, na tu srst. Ked som bola mensia, mali sme macku a velmi som ju mala rada, rozmaznavala som ju a ona ma len skriabala. Som toho nazoru, ze macky su presibane a falosne. Ked nieco chce, tak sa to vtira mnauka, ale ked ju chces pohladkat tak chrrrrrrrrrr 😠 Nerobim mackam zle, ale sa uz nad nich nerozplyvam, mozno niekedy ked vidim malicke. Ja mam skor rada hav - hav...... 🙂

alexandra
17. jan 2006

Samera macky maju svoju hrdost a je fakt, ze na macku treba mat povahu.. Ja milujem vsetky zvieratka, ale macky ma uchvatili prave preto ze sa nedaju uplatit, musis ich mat rada a ziskat si ich doveru.. potom budu ako tie nase 3 krasavice - pritulne, maznave, nechaju si od nas cokolvek, aj pohryzt do ucha, drzat sa ako babatko... 🙂

sissik
17. jan 2006

no kazdy mame rad nieco ine ale s tym nic nenarobime 😉
macky su ale uplne ine ako psikovia, mne osobne sa paci vsetko co je chlpate, ci je to skrecok, opica, macka, pes - len macky mam tak najradsej

xrobacik
17. jan 2006

Ja mam tiez rada macky a po niekolkorocnych skusenostiach si dovolim tvrdit, ze kazda je inej povahy a kazda je jedinecna "osobnost".

alexandra
17. jan 2006

xrobacik presne ako hovoris a este aby toho nebolo malo, tak sa riadne menia, moja Aisha bola spociatku velka dama, ale po 2. maciatkach je uplne ako plysovy macko, co so sebou necha robit cokolvek..

cickaalicka
17. jan 2006

aj ja sa pridavam k milovnikom maciek, moja je sice taka poulicna, byvame na dedine (nemoze do domu- len na rukach) ale ked pride drahy alebo bracho tak ma okamzite opusta a ide sa tulit k nim, potvora. Asi je na chlapov

xrobacik
17. jan 2006

aj moja Daissy, to je teda velka dama, 😎 da so sebou robit iba to, co ona sama chce. Ked mi sama vyskoci na kolena, tak viem, ze sa chce hladkat a tulkat a viem, ze som jej strasne chybala. A straaasne zboznuje skrabkanie po brusku... 😉

alexandra
17. jan 2006

My pod braou. Staci ak rano zavolam menom, prirutia sa 3 rakety a s manzelom len skrabkame a skrabkame... 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre