Je v poriadku v pokročilom tehotenstve spať na boku?

petra1985
30. dec 2008

Ahojte, tazko sa mi zaspava na chrbte nie som zvyknuta takto spavat tak sa chcem opytat, ci je vhodne spat na boku ci to tiez netlaci babatko nejako zboku.. fakt uz neviem ako si lahnut a na chrbte toho vela nepospim..niekto hovori, ze spat na boku sa moze niekto zas, ze nie.. som v siedmom mesiaci nemam nejake velke brusko ale bojim sa ci to nemoze babatku nejako poskodit to spanie na boku.. ako ste zvyknute vy?

ditka1
3. jan 2009

ahojky mukky ja spim len na bokoch,na chrbte vobec nie aj ked sa mi ziada tak spat a na bruchu uz vonkoncom nie.Ale uz som si zvykla,aj mne prislo zle ked som na chrbte raz lezala alebo ked sedim tak,ze skoro poleziaci na chrbte tiez mi je zle,takze nieco na tom bude.papa

lante
3. jan 2009

No ja keď som bola zhruba v 30tt tak spanie na chrbte bolo nemysliteľné.mala som pocit, že sa zadusím 😕 no posledný mesiac...asi kleslo brucho alebo čo........som o5 mohla spať na chrbte...inak iba na bokoch 😉

mm1
3. jan 2009

aj ja som spala len a len na boku, lebo na chrbate som nevedela zaspat.... 🙂

gergi7
3. jan 2009

najlepsie je spavat len na bokoch! vo vyssom stadiu tehotenstva by ste baby VOBEC nemali spavat na chrbte. je to nevhodna poloha pre babatko, lebo sa pritlaca dolna duta zila a tym babtko dostava menej kyslika a aj ozvy plodu su horsie. Verte viem o com hovorim, odlezala som si svoje na gynde ☹

alias313
4. jan 2009

a je pravda ze sa nemoze lezat na bruchu???sice tak nelezim, ale obcas ked ma manzel natiera, tak na tom bruchu chvilu lezim. vcera mi vsak kamaratka s hrozou a zdesenim povedala, ze si tak uz nemam ani na chvilu lahnut, lebo mimco sa moze udusit.ako neviem baby co si mam o tom mysliet?pride mi to dost blbe, taketo tvrdenie.

jasminka
4. jan 2009

no mne teraz tak vyrastlo a aj kleslo brusko, ze celu noc prespim len na jednom boku, lebo sa mi uz ani poriadne neda otocit...

baskaj
4. jan 2009

alias - no ja neviem, ale v 29tt (v kt. momentálne teda si) by som na brušku určite neležala. ani na chvíľu... 😕 keď ťa manžel natiera, tak sa len nejako predkloň alebo si zľahka ľahni tak, že si podlož vankúšmi nad bruškom alebo nejako inak, aby si naňho netlačila, ale ležanie na brušku ako také sa mi v takomto štádiu zdá... prinajmenšom čudné.

dididi30
4. jan 2009

alias tak toto som ja nevedela nikdy pochopit babo v brusku a lezat na bruchu 😲 kasli na chrbat, mysli na babo 😉

amatula
4. jan 2009

no alias urcite nie na brusku 😅 ......a najlepsie ani na chrbate....idealne lezat a spat na boku 😵

alias313
4. jan 2009

ja nespim na bruchu, ale vravim pri natierani som tak niekedy lezala-bolo to chvilkove, cca.5 minut.ale vsak som takuto vec ani netusila. neprislo mi to ani nepochopitelne, kedze brucho nemam velke..hm.tak uz aspon viem...

dididi30
4. jan 2009

alias ani to, nevie co mozes malemu prilahnut 😔

alias313
4. jan 2009

no uz nebudem ani to...to je sok, ja som to vobec nevedela..dufam, ze teraz bude otlacene...

amatula
4. jan 2009

to myslim nebude...... 😉

dadka212
4. jan 2009

Ja som celé prvé tehotenstvo prespala na bokoch a teraz tiež spím na bokoch ale ani neviem ako ale dosť spávam aj na chrbte, čo som nikdy nevedela...
a inak neviem, ale ja akonáhle som si zbadala na teste // tak sa mi v hlave utvoril nejaký blok, že proste už som nedokázala ležať a nieto ešte spať na bruchu a to som bola len v 4tt ale aj tak som sa nejako bála...takže ako Expertka písala príde mi to ako samovražedný nával keď niekto spáva alebo leží v pokročilejšom tehotenstve na bruchu 😝

kotenko
4. jan 2009

Ahojte, tak ja som do 3. mesiaca spavala na bruchu, lebo som inak zaspat nedokazala... neskor som spavala na bokoch... ale poviem vam, rok a pol po tehotensve som sa prvy krat dozvedela, ze lezat na chrbte vy sa v neskorsich mesiacoch nemalo. dobre ze to viem, nejako casto nelezim na chrbte, ale stava sa, ze sa tak zobudim... na bruchu ma nenpadlo spavat neskor, aj ked tie prve tyzdne boli hrozne - naucit sa spat na bokoch. pre mna to bolo nieco nepredstavitelne, ale zvladla som to a som tu 😉 co ta nezabije, to ta posilni 😵

amatula
4. jan 2009

ani na chrbte by sa nemalo ked spis na rovnom....podla toho ako mas pod hlavou......ked mas taky polosed tak je to ok.....

kotenko
4. jan 2009

no ja skoro ani vankus nemam ked spim.. vankus mam vsade, len nie pod hlavou 😀 😅

alias313
4. jan 2009

ako neviem ci to mam povazovat, ako "samovrazedny naval"-dost blby vyraz, mne doktor v 2hom mesiaci kazal, aby som spavala na bruchu-pokym sa mi bude dat, lebo mam zle otocenu maternicu.

mirka
4. jan 2009

dá sa ležať aj inak ako na boku? 😅 no keď som si náhodou ľahla na brucho, tak ma bolelo ako čert a ležať na chrbte si tiež neviem predstaviť

dadka212
4. jan 2009

Inak ani ja som nevedela predtým, že by sa nemalo spať na chrbte, ale aj tak spávam väčšinou stále na bruchu 🙂

dadka212
4. jan 2009

pardon na boku 😅

dadka212
4. jan 2009

Alias aj ja mám maternicu otočenú a dokorka mi hneď kázala aby som nespala na bruchu, ale to sa už viac krát rozoberalo, že viac lekárov viac názorov 😉

alias313
4. jan 2009

dadka no mne to kazal aj moj doktor aj na sone ked som bola tak dalsi doktor.tak som to brala ako samozrejmost,tak vadilo mi to, ale obcas som si tak lahla cez den na nejakych 10 minut, potom mi uz z toho bolo blbo.urcite by som tak nevedela spat, ale keby som vedela, ze je to take nebezpecne, tak si tak nelahnem ani na minutu

dadka212
4. jan 2009

Alias chápem, keď ti to povedal doktor a dokonca dvaja tak si nemala dôvod pochybovať 😉 ja hovorím, že mne sa aj tak v hlave utvoril nejaký blok a proste som nemohla a aj doktorka mi to hovorila aby som spala radšej inak ako na bruchu....

alias313
4. jan 2009

no vsak dufam, ze bude vsetko v poho teraz 😅 mne asi ten blok chybal 🙂 13teho idem na sono, tak by to malo byt v poriadku...

bubba
4. jan 2009

ja som spavala na boku pokym sa dalo a potom ked uz som bola siroka jak hroch tak som spavala na 4roch 😅 😅 😅 vypodkladana vankusmi a paplonom a kadecim a vlsatne to aj tak bolo jedno lebo som bola kazdu pol hodinu hore na cikanie a vzdy som hladala polohu v ktorej sa vobec da ako tak zaspat 😀

barny
4. jan 2009

ja som inak ako na boku nespavala a to az do porodu, ja proste na chrbte spat neviem a maly bol ok ani na bruchu ci som bola tehotna, alebo nie

akcevo
4. jan 2009

ahojte babenky..prosím vás mám jednu otázku,aj ked nie je z tejto témy...som ešte len v 10tt a na bruchu už nedokážem spať 🙂 to k téme,ale prosím poraďte mi ak viete..Dnes ráno som zakašlala a velmi silno ma pichlo v podbrušku až sa mi hlava zatočila,ale vobec nijako nešpiním,len som celý deň taká ubolené a pri prudšom pohybe ma pichá v brušku,ale už jemnejšie ako ráno..Prosím, viete niekto čo by to mohlo byť?je to normálne, či mám ráno radšej zavolať lekárke,aj keby už nič nebolelo?Dakujem moc

amatula
4. jan 2009

take veci sa staavaju snaz sa byt v klude a uvidis ako ti bude 😉

silva123
4. jan 2009

Ja som spala len na boku na chrbáte som nevedela a od tehotenstva neviem spať ani na bruchu to sa skončilo práve tehotenstvom a od vtedy vôbec neviem spať na bruchu, čo je vraj aj nie zdravé kôli dýchaniu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre