Je v poriadku v pokročilom tehotenstve spať na boku?

petra1985
30. dec 2008

Ahojte, tazko sa mi zaspava na chrbte nie som zvyknuta takto spavat tak sa chcem opytat, ci je vhodne spat na boku ci to tiez netlaci babatko nejako zboku.. fakt uz neviem ako si lahnut a na chrbte toho vela nepospim..niekto hovori, ze spat na boku sa moze niekto zas, ze nie.. som v siedmom mesiaci nemam nejake velke brusko ale bojim sa ci to nemoze babatku nejako poskodit to spanie na boku.. ako ste zvyknute vy?

mukky
4. jan 2009

akcevo,maternica sa zvacsuje,ved aj organy potom ustupuju v tele,ano moze pichat ale nie nejako bodavo a cely den ci noc...no ja by som urcite sla k lekarovi,urcite.....ale nevolala by som tam,ale sla,ved ona po telefone nemoze vediet co sa deje s malinkym,ahoj a vela zdravicka a pekne sny

mumtobe
5. jan 2009

ja som v UK,a tu nam vyslovene zakazali spavat na chrbte,vraj ani len vtedy ked pozeras tv,maximalne na 5minut a otacat sa na bok,najlepsie na lavy v pokrocilom tehotenstve,lebo ze vraj spanie na pravom pozastavuje kontrakcie 😒

lumah
5. jan 2009

ja som spala len na boku, inak sa nedalo.

tribitka
5. jan 2009

ja som bola takmer celé tehu v nemocke, tam ked videli spat babu vo vyššom štádiu na chrbte, hned sa musela otočiť na bok.... vraj ked žena leží na chrbte, môže si pritlačiť pupočnú šnúru, cez ktorú chodí všetko k bábu.... ja si ani neviem predstaviť žeby som ležala inak ako na boku....

munu
13. jan 2009

mumtobe = coze? Aj ja som v anglicku, ale nic take mi este midwife doteraz nepovedala, zeby spanie na pravom boku pozastavovalo kontrakcie a na chrbte, ze sa nesmie... to som sa len docitala v knihe Mama a dieta, o tom chrbte, ale ze na pravom boku nemozes, to som este nepocula 😉
a silva = ja som vkuse spavala na bruchu pred tehotenstvom a dycha sa mi dobre 🙂

zuzana1104
7. okt 2011

praveže mne sa spi dobre na chrbte a na pravej strane. ale ked si lahnem na lavy bok zle sa mi dycha

lauricka
7. okt 2011

v pokrocilom stadiu by si uz nemala moc na chrbte spat. Spat sa ma na boku a kvoli krvnemu obehu najlepsie na lavom, aby si si co najmenej tlacila na zily v bruchu.

meusicka
8. okt 2011

@lauricka a ja som vedela ze na pravom, lebo ak spis na lavej strane tak si zatazujes srdce 😕

lauricka
8. okt 2011

@meusicka
http://najmama.aktuality.sk/clanok/224552/spank...
pisu tam, ze: V každom prípade by ste však mali spať na ľavom boku, nakoľko v tejto polohe je zabezpečený lepší prietok do maternice.

a
http://www.medzizenami.sk/deti-a-rodina/clanky/...
kde pisu, ze: Ak budete zaspávať na ľavom boku, znížite tlak maternice na dolnú dutú žilu (ktorá je na pravej strane).
To je to, co nam hovorili na gravidjoge. Citala som aj, ze aj pri prvej pomoci sa tehotna zena kladie na lavy bok, kedy si najmenej zatazuje obeh.

veronikam
8. okt 2011

Mne zakazovali lekari spat na chrbate - vraj sa moze spravit zlata zila a nie je to ani dobre pre babatko. V pokrocilom stadiu sa ma spat len na boku,

veronika1111
8. okt 2011

Ja to striedam.Pravy bok,lavy bok,chrbat🙂 Podla mna ani na jednom mieste nevydrzime lezat dlho,takze to je v podstate jedno.A ked nam je v aktualnej polohe dobre,tak co riesit...

woman04
8. okt 2011

..tak ja viem len o tom,že spanie na chrbte môže spôsobiť tlak na dutú žilu,kamarátka nemohla ani na UTZ byť na chrbte,inak odpadla..ja zas inak nezaspím teraz ako na chrbte,alebo na pravom boku..pritom predtým som spávala na bruchu....

lauricka
8. okt 2011

@veronika1111
@woman04
presne tak, spanie na chrbte nie, ja striedam lavy a pravy bok, pravy na kratsie a lavy na dlhsie

meusicka
9. okt 2011

@lauricka ja mam problem so spanim na lavej strane lebo mam krcove zily na tom "uzasnom " mieste a presne na lavej strane, tak ma to boli ☹ ale snazim sa striedat, na chrbte mam uz pocit ze ma tie babatka zadusia 😀

lauricka
9. okt 2011

@meusicka hm, tak jasne, ved aj ja striedam, nie je divu, ze na chrbte sa Ti zle dycha, aj mne

veronicka1901
12. okt 2011

Ja absolutne nemozem lezat na chrbte s vystretymi nohami. Uz po 5 minutach mi pride hrozne nevolno, mam pocit na odpadnutie 🙂. Aj na poslednom sone ma lekar rychlo prevracal na bok, lebo vyzeralo, ze to nerozchodim 🙂, takze ja jedine na boku - hlavne na lavom.

silvinka666
19. okt 2011

baby, ja so priblizne v 5tt, ale nedokazem zaspat inak ako na bruchu... myslite, ze to moze uskodit malickemu aj teraz, ci len neskor, ked uz brusko rastie? musim si nejako odvyknut od tejto polohy, to je hrozne, fakt kolko veci sa nesmie 🙂 ... ale potom to za to stoji 🙂

meusicka
19. okt 2011

@silvinka666 ahoj, kludne spi na bruchu 😀 mozes cca do toho 16tt, podla toho ako ti bude brusko rast. sama zistis kedy ti zacne byt ta poloha neprijemna a aj babatko ti to da patricne najavo, ked sa mu to uz nebude pozdavat 😉

monika15
19. okt 2011

ja som spala celych 6 mesiacov len na boku......
na chrbte som nevedela nikdy......
🙂

kokorunecka
19. okt 2011

Ja keby spím na chrbáte, tak sa z postele už nepostavím 😀 Poprípade so slzami v očiach a so zaseknutými krížami 😀

moni
19. okt 2011

@silvinka666
pri oboch detoch som spavala na bruchu do 16-18tt, potom sa im to uz nepacilo 😅 a musela som si zvyknut na bok 😝

silvinka666
20. okt 2011

oki, dakujem kocky... tak este si tak chvilu pospom a potom uz uvidime :D

katka3012
20. okt 2011

Ja som spavala skoro cele tehotenstvo na boku 😉 Je to uplne normalne 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre