Je v poriadku v pokročilom tehotenstve spať na boku?

petra1985
30. dec 2008

Ahojte, tazko sa mi zaspava na chrbte nie som zvyknuta takto spavat tak sa chcem opytat, ci je vhodne spat na boku ci to tiez netlaci babatko nejako zboku.. fakt uz neviem ako si lahnut a na chrbte toho vela nepospim..niekto hovori, ze spat na boku sa moze niekto zas, ze nie.. som v siedmom mesiaci nemam nejake velke brusko ale bojim sa ci to nemoze babatku nejako poskodit to spanie na boku.. ako ste zvyknute vy?

belanka
31. dec 2008

mne sa najlepšie spí na boku.keď ležím na chrbte,tak drobec desne kope.

munu
31. dec 2008

ja spim stale na boku, ale tak ako BASKAJ hovori, ze ked sa nahodou zobudim na chrbte tak z toho vedu nerobim... snazim sa na boku stale, ale co uz...
a inac zacinam mavat problemy so spankom, pretoze ak lezim na lavom boku, tak ma zacne po case boliet lava noha cela, tak sa pretocim na pravy bok a po case ma boli zase prava noha a tak dookola sa stale pretacam celu noc a striedam polohy kvoli bolesti noh.. to by ma teda zaujimalo, preco ma boli stale ta noha, na ktorom boku lezim... a ked lezim na chrbte, tak ani jedna ma neboli...asi zacnem spavat v pololahu alebo v polosede, ci ako to napisat 😉

zuxana
31. dec 2008

ja spim tiez len na bokoch... tak je to najprijemnejsie.. s vankusom medzi kolenami...
munu... mna zase bolia akoby oblicky... ked spim na pravom boku zacne asi o 30 min. boliet prava... tak sa prehodim na lavu stranu... a tam vydrzim troska dlhsie... zaujimave s tymi bolestami... podla mna, tam nase babatka tlacia na nejake nervy... a z toho su tie bolesti... pytala som sa aj doktorky a ona, ze to tak byva,,,

funy
31. dec 2008

ja spim stale na lavom boku.
na pravom sa neodporuca, na chrbte tiez nie. 🙂 🙂 🙂

bzucinka
31. dec 2008

Ja som spavala hlavne na lavom boku... Na pravom som mala pocit, ze malu v brusku pucim..obcas som sa prebrala na to, ze spim na chrbte...lahla som znova na bok.... prve mesiace som spala na bruchu... potom som si nevedela zvyknut,lebo cely zivot spavam na bruchu ...okrem tehotenstva 🙂

katka2808
31. dec 2008

ahojte dievcata... preco sa neodporuca spavat na chrbte alebo pravom boku? ja zatial spavam na chrbte a oboch bokoch, na bruchu uz nie, ale mam pocit, ze obcas uz aj to mi je malo... a tu sa dokonca docitam, ze by sa malo iba na lavom boku???

baskaj
31. dec 2008

katka - baby to vysvetľovali v príspevkoch na prvej strane. kuk tam...

hilaris
31. dec 2008

iba na lavom boku.. ajaj.. zas tak som to nemyslela.. hehe.. neprehanat to s pocuvanim tych rad! to su vsetko odporucania.. Nie prikazy ci zakazy!

lyongirl
31. dec 2008

tak mne sa najlepšie spí na pravom boku, alebo na chrbte, občas na ľavom, ale tam spím najmenej a vôbec si nad tým hlavu nelámem, spím, ako mi je dobre 😉 a spala som tak aj v prvom tehu....

munu
1. jan 2009

Katka ty si este len v 19.tyzdni, ty mozes navyse spat ako chces este, okrem spanku na bruchu... ty este nepatris medzi tehulky vo vyssom stadiu, takze sa nemas coho obavat.. 😉

libka1
1. jan 2009

Neviem teda aky hlboky spanok mate vy, ale ja netusim ako som spavala (alebo teda tusim, tak ako mi bolo akurat pohodlne, na boku aj na chrbte 😅 ), teda okrem toho ked som sa prevalila na brucho (od urciteho tyzdna sa mi uz nedalo 😀 ), to som bola hned hore a hladala som inu poziciu... 😅 Drobec je v poriadku 😉

pookie
1. jan 2009

Tiez sa snazim na boku, ak sa zobudim na chrbte tak si lahnem na bok no obcas ked sa mi podari "prevalit" na chrbat tak ma v noci chyti taky krc do lytka akoby mi don rezali, hnusna bolest 😢 Tiez som citala ze je lepsie na boku no netreba stresovat ak sa zobudis a zistis ze si na chrbate.

mojkamirka
1. jan 2009

ahojte tak ja som posledné mesiace v tehotenstve spávala iba na boku, na chrbte sa vôbec nedalo. Odporučil mi to aj doktor, dieťa má tak najviac miesta, no nie je problém ak spíte na chrbte len sa môže stať, že vás budú chytať krce do nôh. Mne sa najlepšie spalo,keď som mala pod bruchom podložený vankúš (neťahalo mi ho tak na bok) a jeden medzi nohami.

fodorka33
1. jan 2009

ono lekari neodporucaju spat na boku ale to az vo vyssom stadiu....skor by som povedala od toho 30tt....ale na boku mozes spat hociktorom....

macabi
2. jan 2009

Ahojte, tiež spávam na boku...väčšinou na ľavom, ale ke´d už neviem vydržať, tak na pravom, ale mám aj boľavé tie boky...čo už, ale na chrbte sa bojím spávať, mám pocit, že keď som na boku má viac mniesta a je jej lepšie... 🙂

skrecok
2. jan 2009

😕 Ja som nevedela, ze sa neodporuca spat na boku, skor na chrbte. Ja som stale menila polohy, spavala som aj na chrbte (okrem na brusku co sa naozaj nedalo 😀 ) a nic sa nestalo.

etnicka
2. jan 2009

fodorka asi chcela napisat, ze lekari neodporucaju spat na chrbte 😉 na boku sa spat praveze ma

petra1985
autor
2. jan 2009

a moze vobec tehotna zena spat? 😎 sak tu je nazorov milion..raz moze, raz nemoze, raz moze ale vo vyssom stadiu nie.. na chrbte tiez nemoze🙂 no nic asi budeme spinkat ako nam je dobre🙂

prasiatko30
2. jan 2009

ja som spavala na boku v poslednom mesiaci teda urcite - lebo to sa fakt neda dychat ked je to babo uz take velke a v najvacsich horucavach som spavala na polohovacom kresle -tam to bolo tiez fajn 😵

fodorka33
2. jan 2009

etnicka dakujem za dotaz...naozaj som sa sekla...chcela som napisat ze vo vyssom stadiu neodporucaju spat na chrbte ale na boku 😀

katka.m
2. jan 2009

Tak si ani neviem predstaviť spať na boku. Keď som musela na CTG, tak som sa skoro zadusila

dejna3
2. jan 2009

vo vyššom štádiu by sa malo spať tak, ako sa dá.. ak sa vôbec ešte nejak dá 😀
rozhodne ale spať na boku je asi najvhodnejšie 😉

etnicka
2. jan 2009

inak ja som prve 2-3 mesiace spavala na bruchu, nevedela som, ze by sa to nemalo (doktor povie len to, na co sa spytam) no a teraz spavam tak, ze sa prevalujem z boka na bok a obcas sa zobudim aj na chrbte 😀 skusala som aj tu techniku, ze na boku s 1 poduskou pod bruskom a s 2. medzi nohami, no a to sa mi moc nepacilo 🙂 mozno sa mi to zapaci o par tyzdnov...

expertka8
2. jan 2009

...spat na boku...OK 😉
...na bruxu len v samovrazednyx navalox 😉

munu
2. jan 2009

ja spim ako sa mi paci 🙂 teda na oboch bokoch, ale kedze zacinam mat bolesti uz kazdu noc skoro, ze podla toho na ktorej strane lezim, tak ta noha ma aj boli, zrejme mi babo tlaci na nejaky nerv stale, tak si davam 4 vankuse pod hlavu a spim teda na chrbte, ale na vyvysenom 😉

cervenaciapocka
2. jan 2009

Mne gynekolog povedal, nech spim na boku. Ak spite na chrbte tak hlavne po 5 mesiaci teho, dieta zevraj nema dostastatok kysliku. Odporuca sa spat na lavom boku, kdesi som aj citala preco, nechce sa mi hladat, tusim na funkcnost obliciek a ostatnych organov. Ja som si od zaciatku tehotenstva lihala na pravy bok a podopierala som si bok a brucho vankusom. A drobec si tak zvykol, ze teraz ked spavam (alebo sa snazim spavat) na lavom boku, krpec je stale na pravom boku, ani gravitacia ho nedotlaci k tomu, aby sa presunul. Stale je cely na pravo... 😝

libka1
3. jan 2009

Dievcence a ako riesite to aby ste celu noc spali spravne? Privazujete sa alebo mate nejake ine tipy? Chystame sa na druhe babo, tak aby som vedela dopredu ze co a ako treba, nech nieco nepokazim 😉

certica
3. jan 2009

ex, myslis, ze mam samovrazedne sklony, ked som spavala s vikim v bruchu na bruchu do 8. mesiaca 😀

dadulienka2404
3. jan 2009

myslim si ze na spanie nieje nijaky recept ale najlepsie ak to vyhovuje vam a urcite nie na bruchu..ja ma za sebou 4 tehotenstva a prespala som ich vecsinou na boku je to najpohodlnejsie

mukky
3. jan 2009

Ahojte,ja to asi zhrniem,odporuca sa spat na bokoch,na chrbte nie pokial je uz vacsie brusko asi tak od 5 mesiaca pretoze sa tym narusuje krvny obeh,a niektore mamicky ako aj mna moze potom tlacit babo na dutu zilu a to su potom zavraty a napinanie na vracanie,prisla som na to ked babu chceli pocuvat ozvy srdiecka,lahla som si na chrbat ,sestra mi pripla tie pasy,odisla,no a mne tal prislo zle behom troch minut ze som myslela ze odpadnem,nevedela som ci sa mozem hybat tak som na nu kricala ze je mi strasne zle,a ona ze dajte sa nabok,to sa niektorym tehotnym stavava,takze tak..a myslim ze ziadna mamka si nelahne celou vahou na brusko,nie?No a pokial sa zobudite na chrbte,nic sa nedeje,nebojte sa,isto to nesu hodiny ked takto lezite,pocas spanku sa clovek pretaca dost krat 🙂 Alebo skuste spat postojacky ako koniky 😀 ,no to sa asi vela nevyspite 😀 ahojte a pekne snivanie

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre