Kiahne v rodine a moje tehotenstvo

terqa
1. okt 2006

babenky mam taky problem a obavy, totiz kvoli kiahnam...
neviete ako je to s tehotnou a kiahnami?
akuratne brasko dostal kiahne, tak neviem, ci niesom bacilonosic, tak sa drzim bokom aj od neho aj od inych, bojim sa o male, aby to nahodov nedostalo odomna, hoci ja som ich uz mala.

alzbetka1980
1. okt 2006

ahoj terqa - no ja som mala ovčie kiahne minulý rok a lekár sa ma okamžite pýtal či nie som tehotná, vraj ak by som bola tehotná tak do 3 mesiacov by som musela isť na interupciu, a po troch mesiacoch by sa dieťatko nemuselo narodiť zdravé.. no ale kiahne má tvoj brat a nie ty tak sa hádam nič nestane. držím palčeky 🙂

zuzu13
1. okt 2006

terqa choď s tým k lekárovi, ale najprv mu to oznám telefonicky, či môžeš prísť aby si nenakazila iné tehuľky
potom daj vedieť, držím palce 😀

terqa
autor
1. okt 2006

zuzu, ja nemam kiahne, ale moj brasko a ja som s nim v kontakte, tak preto sa bojim...

ajuskamimi
1. okt 2006

moja kamoska dostala kiahne, ked bola tehotna 2,5 mesiaca. Velmi sa bala o babatko, ale nastastie sa jej narodilo zive a zdrave. Teraz ma mala uz 3 roky a je uplne v poriadku 😉

zuzu13
1. okt 2006

teri ja viem, že je chorý brat, ale ty môžeš byť nosič. Mala si už kiahne? Ak hej tak ty ich nedostaneš, ale ide o mimčo...

terqa
autor
1. okt 2006

jasne, rozumiem, tak rano volam ku svojej dr.

tutiva
1. okt 2006

ahojte, tak aj ked tehotna nie som tohto sa bojim aj ja. este som nemala kiahne a to uz mam dost rokov a bojim sa toho ze ich chytim potom ked budem tehotna.
asi by bolo pre mna lepsie odkrutit si to teraz, ale nikto v okoli ich nema 😒

ewschen
1. okt 2006

ahojte, aj ja som sa stretla s týmto problémom-bola som tehotná už 7 týždeň a sestra k nám dotrepala svoje deti-a obidve mali kiahne!!!! Bola som z toho sama zhrozená...ale bolo mi ich aj ľúto..Oznámila som to svojmu doktorovi na najbližšej prehliadke-a ten do mňa hneď nakričal, prečo som taká nezodpovedná a prečo sa vraj zbytočne vystavujem takému nebezpečenstvu..a na druhý deň ma hneď poslal na infekčné...Našťastie je všetko v poriadku-ale to len preto, lebo ja som kiahne mala ako malé dieťa-a to že som bola s mojimi neterami-nezanechalo na mne žiadne následky-napr.vyrážky-na tie sa ma doktorka pýtala či nemám..
Takže ak ste už ako deti kiahne mali a ak ste aj s niekým s kiahnami v kontakte a nevyskytly sa u vás žiadne vyrážky, asi by to malo byť o.k. Ale čítala som aj o prípadoch, keď sa u niekoho kiahne vyskytly aj druhý krát v živote-pretože v detstve im bola stanovená zlá diagnoza...!!!! Držím palce aby bolo všeto o.k.

zuzu13
2. okt 2006

terqa ako si dopadla?

brisilda
15. okt 2009

fiiiha kocky ahojte 😉
vasa tema ma zaujala , pretoze mam doma predskolaka a taktiez sa obavam aby mi domov nepriniesol kiahne.Aj som ho chcela dat zaockovat ale akosi som si to rozmyslela a dala som ho zaockovat len proti pneumokokom a chripke.Ja som kiahne ako dieta uz mala no moj syn kedze navstevuje predskolske zariadenie mi ich domov moze dovliect kedykolvek a tak by som sa chcela opytat hlavne mamiciek ktore boli tehotne a ich starsie dieta malo vtedy kiahne .ake nasledky to moze mat na este nenarodene dieta + do ktoreho tyzdna tehotenstva je najvacsie riziko pre plod? dakujem

lula5
15. okt 2009

Kamoska bola tehotna a dcera dosla s kiahnami. Nebezepecne prvy trimester a ku koncu tehotenstva, tak jej hovoril vtedy Dr. Aj tak vsak malu dala k starym rodicom.

bocmanka
15. okt 2009

🙂 pokiaľ mala žena v detstve kiahne, tak ju to ako tehotnú ohroziť nemôže..

moji synovia mali obaja naraz kiahne keď mali 4 a 6 rokov, ja som bola tehotná s dcérou a úplne v pohode,...
problém by bol keby žena kiahne nemala...
takže žiadne strachy,...
a pre chlapcov je cool mať kiahne čo najskôr, čím neskôr tým horšie...

emily3
15. okt 2009

pripajam sa k nazoru bocmanky ( ahoj 😉 ) moje deti mali kiahne toto leto a ja som bola tehotna 8 mesiac, a starala som sa o nich, takze som bola vblizkom kontakte, a nic sa nam nastelo ( kiahne som mala ako dieta) takze je to v pohode, povedala som to aj dr. len sa ma spytal ci som kiahne mala, a viac sa uz nepytal.
takze ak si kiahne mala, babatku sa nic nestane, horsie je , ked tehotna ma kiahne.

monika.c
16. okt 2009

ahojte ,tak dufam,ze to bude naozaj tak,ze ak som ich prekonala v detstve,tak mi nic nehrozi,lebo inak neviem.Moj Lukas ich mal tento rok na konci augusta,co som mohla byt asi nejaky 2 alebo 3tyzden tehotna a kedze tu nikoho nemame,starala som sa o neho sama.vyrazky ani nic podobne som nemala,tak dufam,ze bude vsetko v poriadku 🙂

roasha
17. okt 2009

pokial si kiahne ako dieta prekonala,je to oki. 😉 🙂

ciernovlaska
17. okt 2009

Ja som kiahne dostala pocas tehotenstva, v siedmom mesiaci. Mala som typicke vyrazky po celom tele, ale nemala som ani zvysenu teplotu. Nastastie dcerka je uplne zdrava, sikovna, dobre sa vyvija. Mne gynekolog povedal, ze je tam urcita placentarna ochrana, totiz, ze babetko v brusku dostane od matky protilatky, ktore sa jej tvoria proti virusu.

miriamka
25. apr 2012

Ahojte,
troska ozivujem tuto temu...lebo 100 ludi 100 nazorov. Som tehu a maly mi chytil kiahne. Ja som ich v detstve prekonala a podla pedistricky sa nemusim od maleho izolovat, vraj to nebezpecne pre mna uz nie je...podla gynekologa sa izolovat mam..

Aku mate skusenost tie co ste mali doma dietatko chore na kiahne a boli tehotne?

bridget
25. apr 2012

@miriamka kiahne by si dostat uz nemala, ale pozor na pasovy opar! Asi horsia pliaga ako samotne kiahne...

ani3012
25. apr 2012

@miriamka čo viem tak vraveli,že je to nebezpečné len krátko pred pôrodom-novorodenec by sa s kiahňami mohol aj narodiť...
tvoj malý bol infekčný ešte pred prvou vyrážkou,takže keď to máš dostať,tak to dostaneš ... ale na druhú stranu,predsa len je to vírus a asi by som sa aspoň na tých 10 dní od prvej vyrážky od Jakubka naozaj izolovala...neviem,ťažko povedať,čo by som urobila,keď nie som v tvojej koži....

vejvass
26. apr 2012

@miriamka ahoj nechcem tu nikoho vystrasit sama neviem kvoli comu som mala MA pred dvoma mesiacmi.Ale teraz v hlave mi bludia myslienky ze kde sa asi stala chyba.Ked som bola cca asi v 6tt tak moj prvy syn dostal kiahne samozrejme ja som ich uz v detsve prekonala tak som si aj obvolala jedneho znameho lekara kt.mi tiez povedal ze ak som uz mala kiahne ze to nebezpecne nieje.No to uz teraz nezistim ale aj tak som potratila ☹
Takze ak mas moznost sa izolovat tak to radsej urob pre istotu zato nic nedas.
Ja by som to teraz uz tak urobila aj ked inkubacna doba kiahni je asi cca 21 dni tak neviem ci by to uz aj tak malo vyznam aj u mna ☹
teraz netvrdim ze kiahne mojho syna mozu za moj potrat ale pridavam ho k dovodom preco sa to asi stalo.
Takze drzim velmi palce a davaj si pozor a urcite sa informuj u svojho gyn.lekara ze co mas asi robit.

vieni
27. apr 2016

Ahojte...taktiež mám tento istý prípad...nevedela som že som tehotná a naše dve deti prekonali kiahne 😠 čiže ja som kiahne ako decko mala a som v 14tt. Bojím sa a dúfam, že všetko bude o.k.

mazliceklienka
27. apr 2016

Môj syn priniesol kiahne zo škôlky, keď som bola v 3.mesiaci, lekárka má upokojila, že ak som už kiahne mala nič mi nehrozí ani bábätku. Malý má už rok a všetko bolo ok

vieni
27. apr 2016

@mazliceklienka presne tak to je aj v našom prípade. ĎAKUJEM 🙂

mariannka26
13. feb 2017

Ahojte,som asi v 4tt vcera sme boli na oslave kde bol chlapcek s ovcimy kiachnami 3.den.Uz mal suche vyrazky.Mam dve dcerky bojim sa ci sme to mohli dostat.Ja som ich nemala v detstve.Mam cakat alebo co mam robit?

zchovancova
2. júl 2017

@mariannka26 ahoj, aako si proaim ta dopadla? Dostala si kiahne aj ty? Si si ista, ze si ich v detstve neprekonala? Ja prezivam podobny problem..vdaka za odpoved

ivec16
2. júl 2017

@zchovancova ak boli vyrazky uz suche nie je to infekcne

mariannka26
12. júl 2017

@zchovancova ahoj prepac ze len teraz odpovedam..nie chvalabohu sme ich nedostali..volala som aj k obvodnej ona ze som proti osypkam (co nie su kiahne)bola ockovana tak ma teda neukludnila..aj som ju potom zmenila..ale ani moje dievcata ich nedostali(8 a 3 rocne) bud maju silnu imunitu alebo maly uz nebol infekcny.Dufam ze si v poriadku 😊a my sme uz v 27.tyzdni strasne to letiiii.Drzim prsty.

zchovancova
4. aug 2017

@mariannka26 tesim sa ze ste v poriadku ☺ dala som si spravit odber krvi a vysledky su dobre, mam vraj protilatok dost..tak som asi kiahne v detstve prekonala..su u nas deti na prazdninach, co mali kiahne pred par tyzdnami tak snad sa nenakazime..ja som teraz v 8tt tak snad budeme v poriadku..nech sa vam dari ☺

jana_eyre
4. aug 2017

@zchovancova kiahne su nakazlive iba pred vysypom a potom kym su vodnate vsetky pluzgiere.. Potom uz nic nehrozi..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre