Klimatizácia a novorodenec. Ublížim tak bábätku?

simsonek
26. jún 2008

Ahojte maminy vie mi niekto povedať skúsenosti s klímatizáciou a bábätkom? Máme dom klimatizovaný no bojím sa aby sme niečo neviviedli nášmu čakajúcemu bábätku. 😲 .

kotenko
26. jún 2008

Klima je urcite lepsia a menje skodliva, ako otvorene okna a prievan, my tiez si chceme kupit klimu tento rok, lebo cely den nam sem do bytu (obyvacka a spalna) svieti slnko, co je sice super, ale v byte mavame aj 30stupnov cez leto... a ked je tu lili, jej sa tazko dycha v takomto teple, takze tak.
Inak, dokonca ani som o tom nepocula, ze by mala klimatizacia nejaky nepriaznivy vplyv na dietatko.

simsonek
autor
26. jún 2008

Ja som počula, že aj pre tehule to nieje vhodné no ja som už na konci a nevie ako by som prežila tieto hice. Takže mňa to obišlo. Len aby bábo nemalo nejaké problemky 😕 . Rozmýšľam že ju zapnem iba než pôjde spať aby sa dobre dýchalo a potom ju vypnem. Neviem... 😖

moni1412
26. jún 2008

kotenko, klima je podla niektorych studii skodliva aj pre dospelych.... 😒 v aute ju obcas pustame, lebo tam sa naozaj neda vydrzat ked je predtym pol dna na slnku. ale tak mierne a maly je poriadne obleceny.... pre mna je klima strasiak, ani ja ju dobre neznasam 😖

aktak
26. jún 2008

pre novorodenca je nic moc taka klima, preto mi pride vtipne ze naco ju dali do nemocnic na nadstandard 😀 v zime je nanic a v lete ju predsa nepustim na 2-dnove babo 😀

mory
26. jún 2008

simsonek nemas sa coho bat u nas ide klima 24 hodin denne v lete na chlad a v zime na teplo a decka su uplne v poriadku nic im to neroby neviem odkial si to nabrala ze by sa mohlo babetku nieco stat 😅 😉

gabka.d
26. jún 2008

já si taky myslím, že je to lepší než horko, nebo průvan.. 😉

kotenko
26. jún 2008

ale ake to ma teda nepriaznive vlpyvy na dieta? ano, v aute je to skodlive, lebo ak v aute mate napr 22stupnov a vonku je trebarz 33stupnov, tak je jasne, ake su neziaduce ucinky toho, ze s auta vyjdete von... ale v byte? nechapem... ked je to v roznych hypermarketoch, tiez to nikomu nevadi

moni1412
26. jún 2008

simsonek pokial z nej nebude mat ziadne problemy, tak podla mna je to v poho. 😉 u mna je prvym signalom ze je zapnuta klima niekde, zaslzene oci, plny nos..... ale to som ja 🙂 😉

aktak
26. jún 2008

kotenko ked je to v hypermarketoch tak aj ked by mi to vadilo - ale jest musime 😀

moni1412
26. jún 2008

kotenko v klime sa mnozia bakterie a tie potom rozfukuje spolu s chladnym vzduchom, cize to dychas.... a nie je to len na dieta.... moaj mamina mala z klimy v hoteli kasel pol roka.... v lietadle to iste 😒
je to na cloveku ako to znasa...

simsonek
autor
26. jún 2008

Mory som rada že sa našla aspoň jedna mamina ktorá to pozná. My máme tiež v zime na kúrenie stále zapnutú a dúfam ž bábo si zvykne. Čo sa týka tých baktérií klíma práve tie ničí máme horský vzduch a odvlhčovač čo je dobré najme v zime myslím si že lepšie než radiátory v zime a horúčavi v lete.

Mory nevadilo to deťom? slzenie, nádcha atď?

emjee
26. jún 2008

klima je roznasac bacilov, prachu, ...

zukab
26. jún 2008

pokial nie je klima pravidelne cistena (co je maloktora, ze ano), tak je krasna liahen bakterii a bacilov, ktore si lietaju do vzduchu a my ho vdychujeme.
tiez citlivejsim moze vysusovat sliznicu.
ja sa jej vyhybam, ak sa da. nerobi mi dobre a prezivam bez nej celkom stastne 😉

kacka.va
27. jún 2008

já jakoukoliv klimatizaci moc nemusím, radši otevřené okno.

georgine
27. jún 2008

a co klimoška v autě.. myslim ze tamje rozhodne lespi trochu ochladit vzduch nez uvarit dítko.. co vy na to?? 😉

dnada
27. jún 2008

klimoška není dobrá pro dospělého ,pak aby byla dobrá pro mimčo,ale je to věc názoru. A klimoška v autě? řešila bych to jednoduše,zapnout klma,zabouchnout auto,počkat než se ochladí,otevřít oboje dveře,aby se vrovnala teplota a pak teprv někam jet.rozhodně bych neměla v autě 20st a venku 35st, to je tak na anginu pro dospělého natož pro mrňouse. Stějně takasi nebude dobré mít v autě 50st a venku 35st,hrozí zas přehřátí.Hlavně dodržovat pitný režim jak mamča tak mimčo,nejlépe vlažná voda,nepodchlazovat tělo studenými nápoji 😉

mareli
27. jún 2008

ja si myslim, ze pri velkych horucavach je klima mensie zlo. samozrejme, ak sa pouziva roumne, rozdiel medzi teplotou vonku a vnutri by nemal byt vacsi ako 4-5stupnov.
neviem si predstavit, ako by zili ludia v juznejsich krajnach. ktori maju v lete bezne 45 stupnov 😝

gabinaf
27. jún 2008

holky, já si nemyslím, že je to dobře a to z vlastní zkušenosti. Když bylo malému 7 týdnů, chtěli jsme letět do Anglie (bylo to v prosinci). Dostali jsme od doktorky zákaz letadla právě kvůli klimatizace na letišti a v letadle. není to prý jenom kvůli bacilům, ale také proto, že vzduch z AC není vlhký a špatně se dýchá. Tak jsme jeli autem.
Ale minulý týden jsme museli do Prahy, a i¨když AC bylo v autě pouze na zachlazení, v Praze, kam jsme přišli bylo klima. Malý v sobotu večer dostal rýmu, v týdnu si mu to sedlo a teď má i škaredý kašel. Dle doktorky, opět klima. Tak nevím, radši bych asi čerstvý vzduch a větrat než vidět svého prcka, jak nemůže dýchat, protože mně to udělalo dobře ☹

roasha
27. jún 2008

moja mala tiez klimu"nemusi",min.rok na dovolenke z klimatizacie dostala anginu,a napr.do Tesca s nou tiez nemozem,pretoze sa tam viac krat rozkaslala,az to prechadzalo do dusenia.nestihala som s nou vyberat zakruty,ako som s nou utekala von/keby sme neboli s muzom,musela by som tam nechat aj tovar,lebo sa mi nedalo zdrziavat platenim/. ☹

dominka11
30. jún 2008

tak vás musím poopraviť, klíma je roznášač prachu, baktérií iba vtedy, ak sa o nu majiteľ nestara. Klimu treba pravidelne pred sezonou servisovať, vyčistiť filtre..a samozrejme, ak si niekto nastaví príliš veľký rozdiel medzi teplotami vonku a vnútri, hlavne v aute, ak sa stale nastupuje, vystupuje, tak niet divu, že potom nachladne atd. Normálne sa doporučuje rozdiel 6,7 stupnov.

jahodka11
1. júl 2008

maminy, my mame klimu a keby sme ju nemali, asi uz nezijeme 😉 mame strasne teplo, klima je super vec a tak ako pisu niektore maminy, nesmie byt velky rozdiel medzi teplotou vonku a vnutri... 🙂

janca704
2. júl 2008

Ahojte, mna zaujala hlavne debata o klime v aute, kedze sme ju dali nedavno naplnit, nech nam maly v tych horkach v aute netrpi, ale ... nerada ju pustam. Robime to tak, ze ju pustime a potom vypneme.
Len ma zaujima - vraj je nieco, co sa dava na cistenie klimy v aute. Viete o niecom? Nerada bz som, aby sme chytli nejake plesne, ci mykozy plucne 😒

jarka70
2. júl 2008

suhlasim s jahodkou 🙂 a mareli 🙂

tini
2. júl 2008

U nas na juhu FR je klima nevyhnutna, ale zo zaciatku som s nou mala problemy, mne vadi ten prud studeneho vzduchu na telo, hucanie, atd. Jasne, musi sa pravidelne precistit odbornikom. Najprv som bola dost proti, ale ked mal Alex potnicky a zle v noci spaval z horucav, tak sme ju zapli a mame ju nastavenu na 24 st, ziadnych mrazivych 18 pri vonkajsej teplote 35, to je na zabitie. A mame non-stop otvorene dvere na terasu, takze je aj prisun certsveho vzduchu (cerstveho myslim normalneho, nie vydychaneho v uzavretej miestnosti). Postielku pre mimco dat tak, aby na nu priamo nefukalo.

jahodka11
2. júl 2008

a dnes sme namontovali do spalne ventilator-stropny, lebo klima je v obyvacke a nech sa ten vzduch trosku pohne....je to na najslabsom mode a nie je nad postielkou maleho, tak uvidim....maly sa sice zatial nebudi, ze by mu bolo teplo, ale ja ano....kedy uz skonci leto? 😎
a ako pise tini - ja uz mam dojem, ze aj my tu mame teploty ako pri mori a tam naozaj doma alebo byt bez ventilatorov a klimatizacie tazko najst...vedia preco....a my na tom budeme o niekolko rokov rovnako 🙂

radka07
2. júl 2008

Ahojte, my máme klímu, odkedy sa malá narodila. Máme podkrovný byt a je tam hrozne horúco teraz v lete. Klíma nám beží takmer celú noc a vždy ked malá ide spať do izby. Nemáme žiadne problémy, dcéra má takmer rok a ešte nebola ani raz chorá /neviem, čo je to odsávačka na soplíky/. Takisto púšťam aj klímu v aute, kedže mám čierne, je to absolútne potrebné. Klíma v aute by sa mala dať do servisu raz za čas vyčistiť a vymeniť tie filtre, či niečo také.

moon1979
13. júl 2010

ahojte, sice otvaram temu uz po dlhsom case, ale zaujimalo by ma jedno - trosku mam strach z toho, ze ked ideme s malym na prechadzku, vonku je hrozne vedro, vojdeme do supermarketu alebo nejakeho biznis centra a tam brutalna kosa, a potom zase do tej obrovskej horucavy - vyslovene clovek dostane jednu ako sa hovori po hube - mam strach ci to nemoze nejako extremne ublizit malemu dietatu - moj drobec ma 3.5 mesiaca

evamartinek
14. júl 2010

Ahoj holky, my máme klímu v autě a popravdě řečeno bez ní by jsme v těchhle hicech nikam nemohli, zapínáme jí vždycky na chvilku, aby se auto vychladilo, pak pustíme vnitřní okruh a zase klímu, přes malýho mam plenu aby to na něj nefoukalo, jsou mu 3 a půl měsíce. Před tim než se vystupuje tak to chce ty teploty zase srovnat s venkem. Malej je zatim zdravej jako rybka. Jo a s tim čištěnim klim. v autě, prej se tam dává nějakej sprej a je dobrý tak 3 min před tim než se zastaví klim. vypnout aby uschnul výparník a nemnožili se tam bakterie. No a z těch krámů mam taky trochu strach, třeba když se přijede k chladícím boxů, tam je fakt kosa, mějte se, pa

vinifera
14. júl 2010

@moon1979 No tak na toto môj malý veľmi zle reaguje. Ale podotýkam že je veľmi silný alergik. Ale nakupovať s ním nechodím už ani do Hypertesca kde sa mi zdá klíma najprijatelnejšia. V aute to robím tak že vyklímujem a potom vypínam. Inak by bol malý okamžite chorý. ☹

moon1979
14. júl 2010

@vinifera hmmm lenze problem je vtom, ze akonahle vypnes v aute klimu vtom momente sa tam neda zit ... mam obavy o neho, predsa je malicky ... pritom nenastavujem extremy v aute, ale ked vystupime z auta a obleje nas brutalne teplo tak je hned mokry ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre