Koľko magnézia môžem denne zobrať?

sharlotta
16. okt 2010

Od 19tt beriem magnezium 500mg 3x denne + nospu 2x denne. Od vcera mi dost intenzivne tvrdne brucho a aj ma boli. Vcera vecer pred spanim som si vzala 2x500 mg tabletu a o polnoci som sa zobudila na bolesti brucha, tak som si vzala dalsie Mg. Do rana to uz potom bolo ok, ale teraz mi znova tvrdne brucho ako na beziacom pase (pri kazdom pohybe, alebo zmene polohy) Mozem si zvysit davku magnezia na 3x po 2 tabletky Mg? dakujem.

zucha
16. okt 2010

o tom, ako brat nejake lieky by si sa mala radsej poradit so svojim lekarom. Asi by som sa neriadila tym, co popisu maminy, predsa len, kazda sme ina a tvoja diagnoza moze byt specificka. A ak je to vazne, treba ist na pohotovost, lebo mozno ti uz len tabletky nezaberaju a treba nasadit infuzie.
Ja osobne som brala 4x denne 500mg, ale pod dohladom lekara a jeho predpis

pink_lady
16. okt 2010

predpokladam ze mg a nospu ti predpisal lekar...ale ked pocitujes ze sa ti stav zhorsil, utekaj na gynekologicku pohotovost...a pre istotu by som si zbalila par veci do tasky 😉

ttina23
16. okt 2010

mne povedal dr. ze mozem zobrat cez den aj 8 tabletiek magnezia,tiez mi tvrdlo velmi brucho

michaela80
16. okt 2010

Ja som brala 3 x denne plus mi pichali denne magneziove injekcie, pekne bolave a plus mi davali aj infuzku ked tvrdlo viac v nemocnici cely posledny trimeser, takze riadne davky som dostavala do seba...
Ale na tvojom mieste zbalim tasku a bezim do nemocnice...ja som bola 12 tt v nemocnici s tvrdnutim brucha a tvrdlo mi tiez pri kazdom pohybe i tom najmensom...

alexandrah
16. okt 2010

ahoj, ked ti tvrdne brucho tak skoro, a pri takych davkach, utekaj k lekarovi, asi ti aj zvysi davku, ale sama si ju az tak velmi nezvysuj, mozes normalne tak 1500 mg denne, max. 2500 mozno, ale asi ti nariadi upllny klud na lozku, davaj pozor ...kamaratke take tvrdlo brucho, a 7 mesiacov lezala doma na gauci, aj na wc ju nosil manzel ... to neni sranda, ako pise zucha, co sa pytas nas, treba ist k lekarovi!! 😀 😀

evickapooh
16. okt 2010

3 krat 1000mg resp.2 tabl.su jednoznacne vela zbytocne s zatazujes oblicky ktore su aj tk zatazene kvoli tehotenstvu s .horcikom si davaj pozor zvysuje nachylnost na oblickove kamene a piesok.ked si 23 tt tak to neni sranda...
ak vydrzis do pondelka tak chod hned v pond. za gynekologom

lienockaa
16. okt 2010

@sharlotta- mas ist hned k lekarovi, ak ti brusko nadalej tvrdne..si nizky tyzden na to, aby si sa spolahla len na to, ze si zvysis magnezium a bude dobre, asi nie pre srandu ti lekar predpisal aj nospu v kombinacii s magneziom..
maximalna davka magnezia moze byt pomerne vysoka, asi by ste sa dost cudovali..zalezi ako to naordinuje lekar..ja som brala 3x1000mg..a su zeny, co beru aj viac.. 😉

madafi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luckacik
19. mar 2015

Dobrý den moje dieta ma 2 roky je po operácii a naordinovali magnezium na mozog vkuse spí je to normálne

alenky
29. aug 2016

Viete mi prosim Vas poradit. Dr.mi od zaciatku tehu naordinovala magnezium 1x denne pred spanim. No posledne 2dni mi neskutocne tvrdne brucho, mam bolesti-zvlastne, ze nie v podbrusi, ale tlaky hore na brusku+silne bolestive pohyby babatka. Ked si dam magnezium hned sa mi ulavi, ale len tak na 4hod.snazim sa nenamahat. Zajtra idem k dr.lebo som z toho vystrasena. Len mi prosim poradte dneska som uz jednu tbl-500mg vzala do vecera je este daleko. Kolko sa odporuca max.davka v tehu? Zacinam 34tyzden

adalea
29. aug 2016

@alenky mne lekar naordinoval od začiatku tehu 3x500 mg. Brucho mi tvrdlo aj napriek tomu, skončila som v nemocke od 20 tt až do pôrodu. Tam mi dávali niekoľkonásobné dávky mg do žily + gynipral. Aj tak som rodila predčasne. Kĺudne si môžeš dať 3x500 a zajtra choď k dr. Hlavne odpočívaj, lež, nohy hore a nenáhaj sa. Drž sa

mirkaaa80
29. aug 2016

@alenky ja som užívala od 25.tt - 3x 2 tbl.500 Mg, takze 6 denne, v kľude môžeš, a oddychovať.

alenky
29. aug 2016

@adalea Je mozne, ze ma poslu aj do nemocky? To je take vazne, hm nemyslela som.

dekys
29. aug 2016

@alenky ahoj to modré magnézium čo Dr dávajú je najslabšie a najmenej vstrebatelne aké existuje! 500mg vôbec neobsahuje, obsahuje len 51mg Mg ale čo forme laktatu čo je otras.uzivaj citrat! Najlepšie bolo doteraz magne b6 forte, ale teraz už je Supermag B6 od Astina. Obsahuje az375mg čistého mg citratu, čo v tehu treba. Ja som kvôli tvrdnutiu bruška ležala dlho, ale potom som odisla na vlastnú žiadosť lebo to co oni so mnou robili bolo len to ze som tam ležala a jedla to. Sprosté modré mg ktoré hovno pomáhalo.furt ma strasili predčasným pôrodom, vkuse.doma som si davala poriadne Mg.porodila som v deň termínu presne.

alenky
29. aug 2016

@dekys Ano presne uzivam to od Galvexu a pise tam 500mg...Neviem som trosku prekvapena, pri prvej dcerke som dokonca chodila do prace a nic mi nebolo, teraz co sa so mnou deje neviem teda. Ale na hospitalizaciu sa necitim, uz len kvoli dcerke. Uvidime co povie zajtra dr. a ake magnezium nasadi.

dekys
29. aug 2016

@alenky pravdepodobne toto co aj máš.stare zvyky. Pracujem v lekárni tak to vidím 🙂

lastom
30. aug 2016

postupne si pridavaj a uvidis, ako bude telo reagovat

hors
30. aug 2016

Mne udrziavali ťehu do 40 tyzdna brala som magnezka 3x500mg ale treba konzulovat s lekarom radsej :0)

alenky
30. aug 2016

Radsej som bola u dr.hlavicka uz tlaci, babo je dost velke, magnezium kazdych 8hod.a musim pocitovat ulavu inak asi hospitalizacia. Ale snazim sa uz len oddychovat...
@hors Ale zvlastne, dr.mi povedala, ze po 37tyzdni magnezium uz nie.

hors
30. aug 2016

@alenky mne davali az doposledku ja som isla sekciou takze to vobec nevadi :0) ja som2tyzdne pred porodom bola nemocnici davali mi infuzie magnezove 4x dene a potom lieky doma

7patricia17
1. apr 2019

Ja som v 37 týždni a začína mi tvrdnutie brucha brala som doteraz magnézium raz denne ale teraz aspoň dva krát aby som vydržala na sekciu 12 apríla mám cisársky tak dúfam že vydržím

datelinka31
28. jún 2021

@dekys ahoj prosím o ktorom magneziu si písala? O magnesii lactici 0,5? Lebo ja ho teraz beriem.. myslíš že je slabé?

kast
22. nov 2021

@datelinka31 Myslim, ze myslela Magnesii lactas Galvex 500 mg, lenze tam je “500mg mliečnanu horečnatého dihydrátu (magnéziumlaktátu dihydrátu), čo zodpovedá 51 mg horčíka.” Tak sa pise v pribalovom letaku, staci pogooglit. Je to velmi slabe.

elly23
22. júl 2023

@dekys Aj nam dali to modre magnezko, ale ja ho dávam dcére na stolicu. Je aj nejaké iné, lepšie? Ktoré jej môžem dať? Už čipok dávať nechcem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre