Kombucha. Môžem piť v tehotenstve?

veronika13
8. okt 2006

Ahojte, chcem sa vás spýtať či má niektorá z vás skúsenosti s týmto nápojom. Ja som sa s ním tiež stretla ešte pred tehu a celkom mi chutil, len neviem či sa môže piť aj počas tehu. Ale keď som si o tom trošku zisťovala, tak má vitamíny B1,2,3,6,12, C, D... a čo ma tiež veľmi prekvapilo obsahuje aj kyselinu listovú 😀 a ešte železo, vápnik, magnézium, zinok... je tam toho viac popisaného, myslím, že tieto minerály sú prospešné v tehu, nie? Doktora som sa na to ešte nepýtala, ale pochybujem, že to bude poznať 😝 Tak ak niektorá viete o tom viac, budem rada keď poradíte.

elliana
29. jún 2007

fuha, takze vseliek

veronika13
autor
29. jún 2007

asi hej, ale samozrejme, že nazaberie okamžite 😀

skorica9
30. júl 2008

ahojky, ja som dojciaca mamicka, kombucha sa mi vydarila - z cierneho a zeleneho caju, preto zvazujem ci ju môzem pit. Myslim ze dva deci denne neuskodia mne, ale ani malej, ktora bude mat cochvvíla rok. Vrta mi vsak hlavou, vraj pôsobí detoxikacne, to znamena ci sa tie skodlive latky neprenesu zomna do mlieka a potom to spapa malicka? Kojim ju tak este 4-5 krat denne, podotykam ze bude mat uz rok. Má niekto info ??? 🙂

ikke
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nonyka
21. jún 2010

ludia nemam pocit ze cierny ci zeleny caj su vhodne veci na pitie pocas tehotenstva, sice sa mozem mylit,ale overit si to u odbornikov nieje na skodu...a po druhe preco tu pisete ze kombucha ako kefirova huba neexistuje?..nieje to milna informacia...mam ju doma kombucha (tibetska huba) mliecny kefir.....http://www.tibi-kombucha.szm.com/tibi2.htm

nonyka
21. jún 2010

a ano, toxicke (skodlive ) latky sa mozu vylucovat do mlieka....

nika2007
27. nov 2010

Ahojte mamicky aj nemamicky,najde sa tu niekto kto by daroval kombuchu ? 🙂 Najlepsie z Bratislavy ,Dakujem krasne 😉 😉

lelask
15. máj 2013

Stara tema 😒 ake mate skusenosti po kombuche?
Chceme s tym zacat.

guru123
2. jún 2014

Zdravíčko. To čo spomínala dadus nie je kombucha ale tibetské zrná. Robí sa to z mlieka ale nie krabicového ale kvalitného lebo z krabicového sa odstreďuje počas státia v ladničke voda. Dá sa to aj z toho len treba tú vodu potom odlievať. 🙂

svetluska85
6. apr 2016

Ahojte. Ja som kombuchu nikdy nepila. Som tehotná a rada by som ju pila práve teraz. Má niekto takéto skúsenosti? O kombuche som čítala len pozitíva, môže to poškodiť bábätku? Ak by som si ju urobila zo šikovného čaju, ktorý neobsahuje kofeín, tak by to malo byť v poriadku, či?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre