Kozmetika počas tehotenstva. Čo áno a čo nie?

bosilek
5. okt 2006

Ahojte baby,
Pred niekolkymi dnami som zistila, ze som tehotna 🙂 S manzelom sa samozrejme velmi tesime a uz som zacala pozerat "tehotne" temy 🙂 Nevidela som vsak temu o kozmetike. Zaujima ma, ci mozem pouzivat hociaku kozmetiku, proste vsetko - masky na tvari, na vlasy, telove mlieka, losiony, pletove mlieka, kremy, atd. Ak sa uz niekde o tom pisalo, pls, napiste mi link. Ak nie, budem velmi rada ak sa podelite o vase skusenosti a ak mi poradite. Mozno je to blbost, mozno sa vsetko da pouzivat, neviem... Viem, ze este skoro na taketo "pripravy", ale chce sa mi, aby vsetko bolo v poriadku s mojim tehotenstvom a tak... 🙂 Dakujem 🙂 Ozaj, je ti niekde tema pre "zaciatocnicky tehulky"? 🙂

newyorkgirl
5. okt 2006

bosilek, pre zaciatocnicky tehulky asi nie, ale pridi do tehuliek a mamuliek, alebo podla tvojho terminu porodu si najdes temu s mesiacom a rokom 🙂

melory
5. okt 2006

vsetky kde nieje chemia podobna tema je co je v tehotenstve dovolene a co nie. napriklad je tam pisane o tom ako sa nesmu farbit vlasy.

katrin
5. okt 2006

bosilek, už tu bola podobná téma, možno ti pomôže:

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

kacabacka
5. okt 2006

melory: v těhotenství se nesmí barvit vlasy? nebo jsem to špatně pochopila? 😕

melory
5. okt 2006

moze ale len samponom lebo v normalnej je peroxid.

tundika
5. okt 2006

melory... na to farbenie vlasov su rozne nazory ... v mojom okolo si baby farbili aj pocas tehu... aj ja som si 1 x zafarbila normalnou farbou ... a vsetci sme v pohode 😉

protea
5. okt 2006

Ahojky,
tak s tím barvením vlasů to nebude tak horké.
Ne, že by se nesměly barvit, jde spíš o to že v těhu ta barva chytne jinak než obvykle🙂
A s tím peroxidem je to tak, že pokud byste byly kadeřnice a barvily hlavy každý den, tak by to nebylo dobré.
Ale takhle jednou za měsíc nebo za dva to vůbec neva.

bosilek
autor
5. okt 2006

Dakujem, baby. O make-up som si precitala uz predtym. Vlasy si nefarbim. SKor ma zaujimaju masky, kury, deo, pletove/telove mlieka, nakolko taketo pouzivam casto. O tom som zatial nikde neprecitala. Budem rada, ak mi napiste ake su vase skusenosti. Dakujem.

tundika
5. okt 2006

Bosilek, ja som pocas tehu pouzivala vsetku kozmetiku ako aj ked som nebola tehu ... k babatku ide vsetko krvou a tam sa kozmetika (kremiky, deo a pod.)nedostane 😕

melory
5. okt 2006

to sa dietatku neprejavy aj deti alkoholiciek a fajciarok su v pohode 😒
len davas dietatu chemiu

tundika
5. okt 2006

myslim, ze ked si zafarbi tehulka 1-2 pocas tehu vlasy , tak to sa nemoze absolutne vyrovnat cigaretam a alkoholu pocas tehotenstva... vsak tie sposobuju rozne komplikacia pri porode, babetka byvaju podvyzivene a pod.
a ked hovorime o chemii, co tak antikoncepcia pocas kojenia ... umele hormony co sa vylucuju do mlieka a este je to aj doporucovane lekarmi "vsak to nie je take mnozstov hormonov, to babetku neuskodi"... tak ja som napr. toto odmietla ...

melory
5. okt 2006

nehovorim ze s tym suhlasim...nikdy som antikoncepciu nebrala... 🙂 a nebudem si farbit ani vlasy - mne staci sampon, nemam 80rokov , ze mam sediny co mi to neprekryje. naco si tehotenstvo poskodzovat, ked je tu moredna doba a internet, kde su info, aby si sa dozvedela co napriklad "skodi" v tehotenstve - nie poskodzuje.

lucinka
5. okt 2006

baby mám otázku... možno blbú, ale som zvedavá... akrylové nechtíky môžem?? 😕

barbulka
5. okt 2006

bosilek, neviem v ktorom si tyzdni, ale ja som casom, cim som bola dlhsie tehotna, kozmetiku zredukovala na minimum, lebo mi vsetko smrdelo 😀

citala som, ze by sa pri kojeni nemali pouzivat parfemy, lebo nejake zlozky mozu prejst do mlieka. ja napr. neznesiem ziadny ani teraz, mozno to je nejaka podvedoma ochrana organizmu 🙂

tundika
5. okt 2006

ja este k tomu farbeniu vlasov ... vsak pozrime sa na celebrity - tehulky ... videli ste niektoru neprirodzenu blondinu (napr. B. Spears) s 15 cm odrastenymi vlasmi ... ja nie ... tusim ze ona pocas tehu zmenila farbu z blondu na ciernu.... a ostatne tak isto, aj na slovensku... ja som si to vsimala ... takze myslim ze keby to bolo skodlive pre babetko v brusku, tak by to asi nerobili, nie?

parfemy pocas tehu som ani ja nepouzivala,vsetko mi smrdelo, len deo, aj ten mi smrdel, ale co uz ked som sa v lete potila ... 😉

melory
5. okt 2006

tundika farby si vlasy aj 5x za tyzden. nikomu to vadit nebude ak to vadit nebude tebe. a myslim si ze celebrity spravia vsetko a vymleta britny tiez lebo si dala o mesiac skor vyvolat porod aby jej nepraskla koza na bruchu. ak si myslis ze je ozaj o.k. stotoznovat sa s nou...no coments

tundika
5. okt 2006

melory please nechytaj ma za slovo, ja som tu britney spomenula len ako napr. , nechapem ako mohlo vyplynut z mojho prispevku ze sa s nou stotoznujem, ale ak ano, tak je to len nedorozumenie ...

saska73
5. okt 2006

ja som niekde čítala, že sa treba vyhýbať hlavne vdychovaniu čistiacich prostriedkov. toto síce nie je kozmetika ale tiež je to dobré vedieť 😉

bosilek
autor
6. okt 2006

Dakujem, baby. Asi tiez zredukujem kozmetiku 🙂 Ja som sa totiz zlakla, lebo medzi mojimi flastickami som naslu jeden bylinkovy olejcek proti vraskam, kde bolo napisane, ze sa neodporuca pocas tehotenstva. Tak preto... Specialna kozmetika pre tehotne asi neezistuje, co?...
Dakujem moc vsetkym a prajem vam slnecny piatok a krasny vikend 🙂

kotatko
6. okt 2006

Pracovala jsem v oblasti kosmetiky několik let a co jsme nedoporučovali těhulkám byly hluboko působící produkty jako jsou krémy proti celulitidě, nebo intenzívní omlazující kůry. Tyto krémy, gely, mlíka... působí hluboko pod povrchem pleti a tím se dostávají do krevního oběhu a i k miminku. Co se týče parfémů, nedoporučuje se je používat po narození miminka, protože sliznice jsou velmi citlivé a může je to dráždit. Já sama jsem po vánočním frmolu a věčným stříkání vůní na lístečky zkončila s naleptanou sliznicí na ORL. Co teprv ty naši malý drobečči?

melory
6. okt 2006

napriklad na kreme proti celulitide je napisane zze sa nesmie pouzivat v tehu, nieco na tom je.

tundika
6. okt 2006

... takze maminy/tehulky citajme navody a riadme sa aj podla toho... 😉 ... a neverme reklame na omladzjuce kury, zazracne kremiky na rast poprsia a pod..... 😠

melory
6. okt 2006

tundika ale verme a realizujme ved chceme byt krasne ale zo zdravotneho hladiska az po detoch.

janinajanina2008
6. aug 2008

ahoj maminky,

ja sa chcem opytat, ci je v tehotenstve a najma v tretom trimestri dovolene pouzivat akekolvek pletove a telove kremy a mlieka......napr. aj anticelulititdne mlieko a pod................?

katalin1984
11. mar 2010

no mne pocas tehotenstva objavili strie, s cim som bola spokojna,je to kozmetika weleda, maju olej na to, aj yamuna, taky krem s zelenym cajom, mne to pomohlo najviac. tu mate kontakt: www.yamuna.sk

sambucca
11. mar 2010

ahoj holky, no ja to omezila ale tak nejak zdravym rozumem. Nedrhnu doma Savem, vsechny myci prostredky jsme omezili jen na ty prirodni na octovym zaklade. Parfem pouzivam, ale v mensi mire, telovou kosmetiku jen bez parfemace. Strie zatim neresim, jsem ve tretim mesici, ale budu nez nejakou chemii pouzivat bambucky maslo aby se kuze natahla bez jizev.

zdeniii
12. mar 2010

Já asobně mohu doporučit přírodní kosmetiku a aromaterapii v jednom. Mioc mi pomáhá a ještě u porodu pomůže. http://www.ellinor.cz/

jaruska8
14. mar 2010

Ja som sa dočítala, že krémy na omladzovanie pleti s vitamínom A by sa nemali. Farbenie vraj neškodí, ale čo človek, to názor, napr. aj kamarátke gynekológ povedal, že sa farbiť môže. Ja používam krémy proti striám a krém na spevneie od BIODERMY, je z radu pre detičky a mamičky, tak by nemal byť problém práveže je tam napísané, že pre budúce mamičky. 😉 Inak, všetko po starom. 😉 A keď niečo čistím, tak poriadne vetrám. 😉 Ale keďže mám kľudový režim, tak som toho už poriadne dávno nič nevyčistila. 🙂

latvia
14. mar 2010

farbenie vlasov v tehu sa moze, a ak sa niekto nenatiera denne kremikmi, mliekami a neparfemuje sa od hlavy po paty tak je to tiez ok.. 🙂

onellyo
15. mar 2010

ahojte tehu,,, tak teraz sa treba starat o plet viac ako inokedy ,
babetko nam berie vsetko vit, vodu atd, treba hydratovat plet
casto aj smotana postaci,, s volacim,,
na strie sa natieram od 1 mesiaca olejom som 34 tyz
a musim poklopat nic-aj ked genetika robi svoje
a farbit vlasy vam povie aj kadernicka,,, moze sa ale len
do urccite obsahu peroxidu,,, ale mame na trhu aj sampony
zachrana,,, 😀 😀 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre