Kozmetika v tehotenstve. Aká je vhodná?

susisus
5. mar 2009

Ahojte tehulky, aká kozmetika je vhodná pre tehotnú ženu? Môžem používať to všetko čo doteraz (make-up, líčka, tiene, špirálu atď hociakých značiek) alebo existuje nejaká špeciálna?

A druhá otázka sa týka parfémov, sú neškodné pre dieťatko?

wsmoulinkaa
5. mar 2009

ahoj tak abych pravdu řekla nad tímto vůbec neuvažuju!!! Pokud nemáš jen nějakou alergii na krémy a na parfémy, tak je to ok. 😉

kocicinka
5. mar 2009

Já se snažím všechno výše uvedené minimalizovat, maluju se snad jenom na zkoušku, jinak vůbec... Voňavky stříkám na oblečení, jinak nevím, snad by to uškodit nemělo. Nevím jak v SR, ale zde se dá koupit bio dekorativní kosmetika Alverde z DM. Já jsem tedy veškerou kosmetiku vyměnila za přírodní.

susisus
autor
5. mar 2009

kocicinka tak na tú Alverde sa zajtra mrknem a nevieš majú aj šminky? alebo len krémy. Lebo ja bez šminiek fungovať neviem a chcem používať také čo určite babuliatku vadiť nebude.

kocicinka
5. mar 2009

Mají i šminky, alespoň tedy u nás. Rtěnky, tužky, stíny, pudry, make- up atd.
Jinak z ostatního mají i šampony, sprch. gely, mýdla, pleťovou kosmetiku, oleje a emulze na tělo ... Já jsem spokojená. 🙂

susisus
autor
5. mar 2009

Super, ďakujem za radu, dúfam, že to majú aj u nás 🙂

reni7
5. mar 2009

ahoj-v těhu můžete používat stejnou značku jako doposud-akorát se pokožka v těhu někomu více mastí a naopak někomu více vysušuje,takže je dobrý zajít na kosmetiku kde vám poradí na jaký tip pleti používat jaké přípravky a nebo do drogerie a tam si vybrat,Parfemace mimču nevadí 😉

bibi78
6. mar 2009

Klasicka dekorativna kozmetika dietatku neuskodi, jedna sa len o lokalnu aplikaciu. Pri liecivej kozmetike sa treba poradit s odbornikom, napr. kremy obasahujuce Retinol A- co je vlastne forma A vitaminu sa nesmu pocas tehotenstva a kojenia pouzivat. Ale pokial ide o bezne dostupnu kozmetiku, tie tzv. tehotenske pripravky su len reklamnym trikom a magnetom na penazenku, myslim si... 😉

lubica33
6. mar 2009

Ahojte, pouzivajte co najmenej chemie, viete, kolko alkoholu a chemickych latok obsahuje vas parfem? asi dost, vraj ich treba obmedzit, pripadne striekat na oblecenie, nie na pokozku. To hovori poucna literatura. Kremy su tiez vhodnejsie prirodne. Odfarbovanie vlasov peroxidom je tiez nevhodne a kedysi aj laky na nechty obsahovali skodlivu latku. Dnes uz vacsina nie.

susik77
6. mar 2009

baby nie vsetko prirodne je dobre 😖 vela prirodnych latok-vytazkov z rastlin su silne alergeny. ja by som ddoporuc. pouzivat rovnaku kozmetiku, len v prip., ze mate nej. problemy-bud vyrazky al. suchu plet, vymenit napr. krem a pod. a myslim ze lepsie ako prir. kozmetika je skor kozmet. na citl. plet-napr. Bioderma, Avene a podobne. A ked prirodna, tak radsej dopredu vyskusat vzorku, ci nebude alergizovat. to je inak dobre vyskusat pred tym nez zacnete pouz. akukolvek kozmetiku 😉
inak najcastejsie alergizuje asi rumancek.

susik77
6. mar 2009

inak okrem tych kremov s vit. A nie je nic nebezpecne, kozmetika sa bezne cez kozu nevstrebava do krvi

katherinesand
6. mar 2009

ahojte, tiez suhlasim s lubicou, ze co najmenej chemie. alergeny su jedna vec a chemia zas druha. takze urcite treba vyskusat aj bio kozmetiku, ci nebude nejaka alergia. ale cim menej chemie das do seba a na seba, tym lepsie bude babatku. 😉

susik77
6. mar 2009

katherine- chemia je uuuplne vsade, vo vsetkych potravin. vyrobkoch, kozmetike, drogerii. tomu sa proste nevyhnes.
cez kozu sa ti vstrebu maximalne liecive latky z naplasti prip. z lieceb. kremov, kt. su naviazane cez specialne nosice. takze u beznej kozmetiky fakt neviem ako sa moze dostat ta latka z kremu k babatku 😕 nastuduj si nieco o funkcii koze 😉

katherinesand
6. mar 2009

susik, ja som nehovorila o tom, ze ti kozmetika prechadza cez kozu k dietatku. 😉
suhlasim s tym, ze chemia je vsade a o tom som hovorila. snazit sa obmedzit chemiu aspon tam kde sa da.
mozno viac v strave a cistiacich pripravkoch, z ktorych dychame vypary, ta kozmetika je halvne o pocite zeny.
ved tu nejde len o to, co sa dostane alebo nedostane k babatku, ale aj o matku, nie? 😉
nemyslela som to zle.

susik77
6. mar 2009

jasne, ja som studovala pripravu liekov, masti a kozmetiky, preto mi to pride jedno-v podstate vsetko su chemicke pripravky co je v kozmetike-stabilizatory, emulgatory pomocne mastove zaklady. a prave nam dost casto hovorili, ze teraz je dost boom prirodna kozmetika, ale casto moze byt nebezpecna, hlavne pre male deti a alergikov.

preto skor uprednostnujem hypoalergennu kozmetiku ako biodermu a pod. ako ciste "prirodnu" . ale s jednou vynimkou. pre malu pouzivam vela veci z weledy, co je super kvalitna prirodna kozmetika, aj pre deti s atopic. ekzemom. ale fakt treba vyskusat-co jednemu robi dobre, druhy z toho moze mat velke problemy 😔
takisto treba davat aj pozor u deti hlavne na bvylinkove caje, pripravky a pod.

a este-ta prirodna kozmetika nemusi byt vhodna pre kazdeho-napr. mam svoju oblubenu znacku pripr. na vlasy-z kadernictva -to je uz profi kozmetika. myslim, ze weleda ani lavera nie je na takej urovni...

katherinesand
6. mar 2009

jej, weledu mam rada, hlavne ruzovy olej 😵

ja som teraz presedlala na prirodnu kozmetiku,ale ako hovoris, skusat, skusat , skusat. 😉
z jednej znacky mi sedi oletova voda, ale krem nie, ten mam zas z inej rady a podobne. 😵

susik77
6. mar 2009

ja zboznujem pre malu do kupela od weledy tu prisadu s bylinkami nepenivu a este mame sampon na vlasy pre deti. je to dost drahe ale pre malu nelutujem. vobec jej nevadi ked sa jej dostane pri umyvani voda do oci , vobec nestipe a krasne bulinkovo vonia 😉
ja som atopik, pouzivam Atoderm krem od Biodermy a teraz Cannaderm krem Atopos a ten tiez super pomaha. Ale mam skusenost ze treba pravidelne vsetku kozmetiku striedat, ak pouzivas urc. pripr. dlhsie ako rok, prestanu ucinkovat 😉

sirinka
6. mar 2009

pocas tehu kludne sa sminkujte, natierajte a parfemujte 😉
az po porode, ked si budete chciet babo privynut k sebe, je dobre nepouzivat parfem, inac nevidim dovod na obmedzovanie...okrem toho spominaneho vit. A.

prirodna kozmetika...taka naozajstna...je plna cistych vytazkov z rastlin, na ktore sme mnohi alergicky, takze na to pozor... 😉

sirinka
6. mar 2009

nevhodne je podla mna pouzivat antiperspiranty...a to v tehu aj mimo, lebo zabranenim poteniu branime aj vylucovaniu skodlivych latok a antiperspiranty vraj aj sami o sebe obsahuju nejake skodlive latky...

miss_shy
6. mar 2009

ahojte, a co hovorite napr. na kremy proti celulitide v tehotenstve? ako napriklad od nivey a pod.

susik77
6. mar 2009

miss-ja si myslim, ze nivea tam nema ziadne extra ucinne latky-myslim ze akurat koenzym Q - aj to minim. mnozstvo-akurat z toho robia velke halo 😎 takze v poho, akurat to asi nenatieraj na brucho.

sirinka
6. mar 2009

miss_shy na celulitidu by som sa zamerala az po porode...v tehu si natieram tieto rizikove partie kremom proti striam... 😉

katherinesand
6. mar 2009

to mas pravdu, ze treba striedat, ale mna aj tak jedna znacka nebavi viac nez rok 😉 a to ich mam teda viacero naraz ako som spominala, pretoze od kazdej nieco. ale bavi ma to objavovanie a potom nejaka nova flasticka v kupelni. 😀

sirinka, z tou cistou prirodnou kozmetikou mam presne skusenost ako pises. ruzovy olej od Weledy, cisto prirodny odporucany na cele telo aj na tvar, na tele super a na tvari po 5 dnoch taka krupicaaa a lisaje, ze ma islo porazit. ale vysadila som a bolo po par dnoch vsetko ok. na telo ho pouzivam stale 😉
a odvtedy radsej skusam vzorky. 😉 😀

susik77
6. mar 2009

inak okrem spec. liecebnej kozmetiky ta obycajna je takmer neucinna, vsetko je len reklama. potvrdil mi to aj kozny lekar, co robi aj plasticku chirurgiu a dermatokozmetiku. jedine, co kozmetika dokaze je cistit, hydratovat pokozku a obnovit ochrannu barieru koze. ziadne zazraky sa cakat nedaju.

sirinka
6. mar 2009

katherinesand mne sa velmi prirodna kozmetika paci...mame doma par vyrobkov sanoflore...ale ja sa toho bojim ako cert kriza...mavam ekzemy a najcastejsie na tvari, takze to len ovoniavam 😀

sirinka
6. mar 2009

susik neber nam iluzie 😠 😀
co mas na mysli pod specialnou liecebnou kozmetikou?

susik77
6. mar 2009

sirinka: vsak aj ja...profesionalna deformacia 😎 ked si mozemvybrat, najradsej cista kozmetika, hypoalergenna bez byliniek a parfemov.

kleopatris
6. mar 2009

sirinka to som citala aj ja uz kvoli tym antiperspitrantom, ale nejako nemozem na trhu nic ine objavit...deodoranty akosi vymizli, nemas nejaky typ? 😉

susik77
6. mar 2009

z lekarne - tie keremy s vitaminom A napr., kt. sa prave v tehot. nemozu, prip. ine skor teda uz lieky na akne. bezna kozmetika teda aj z lekarne -ako vichy, a pod. je neucinna.
vsetko je len reklama. takisto ako vacsina volnopredajnych pripravkov v lekarni okrem tych co su zaregistrovane ako paralen, acylpirin a pod.

susik77
6. mar 2009

u pripr., napr. prirodnych, kt. nemaju registraciu sa nerobia ani studie o ucinnosti, je to skor vytahovanie penazi z ludi....ale vela spravi aj placebo efekt 😉 placebo funguje u kazdeho tretieho cloveka, viac u deti a u zien a ze este u psychicky labilnejsich ludi.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre