Kozmetika v tehotenstve. Aká je vhodná?

susisus
5. mar 2009

Ahojte tehulky, aká kozmetika je vhodná pre tehotnú ženu? Môžem používať to všetko čo doteraz (make-up, líčka, tiene, špirálu atď hociakých značiek) alebo existuje nejaká špeciálna?

A druhá otázka sa týka parfémov, sú neškodné pre dieťatko?

sirinka
6. mar 2009

kleopatris ja mam doma dva tuhe deodoranty, jeden od Vichy a druhy od Forever Living products, kozmetika z aloe vera.

katherinesand
6. mar 2009

sirinka, ja vacsinou nakupujem cez internet, na anglickych weboch a vsade ti vacsinou poslu aj vybrane vzorky, takze mozem skusat. ale ja vcelku nemam s pletou na tvari problem, no ak odmyslim zvacsene pory 😀 a mastnejsia plet,ale myslim, ze nemavam alergie. to len vtedy´raz na ten olej. 😉

baby co sa tyka tych zazrakov, co vymazu existujuce strie a spalia celulitidu, tak to nemusi byt clovek ani odbornik a uz vie, ze vsetko je len reklamaaaaaaa 😀 staci vlastna skusenost 😀
este tak mastis si brusko v tehotenstve proti striam, to hej,ale ani na to netreba specialny krem na strie za neviem kolko korun, ale dobry olejcek alebo mastnejsi krem. 😉

miss_shy
6. mar 2009

susik som ti chcela napisat ze teda psychika asi robi divy 🙂

susik77
6. mar 2009

katherine: presne, ani ziadna kozmetika ti nevymaze vrasky. ani krem za 2000 kc.jedine tie pripr. ako botoxove injekcie a pod. aj to len na par mesiacov a musis to opakovat.

sirinka
6. mar 2009

veru veru...zazracne kremiky....najzazracnejsie su make-upy 😀

susik77
6. mar 2009

miss: presne 😉 strasne vela ludi sa uzdravi aj napr. po rakovine ak su silni a maju motivaciu pre nieco zit 😉
myslim ze tato cast sa trocha pri lieceni podcenuje ☹

katherinesand
6. mar 2009

takze nam ostava len mat dobry a prirodzene vyzerajuci make- up a velkeeeeeeeee sebavedomie. 😀

susik77
6. mar 2009

😀

susik77
6. mar 2009

pripadne ist na plastiku po poslednom planovanom porode 😀 ale ked som teraz pocula ako tu v prahe pred nej. tyzdnom-dvomi zomrela 31-rocna zena po plastike-zvacs. prs, tak radsej asi nejdem riskovat...clovek nikdy nevie...
a este aj celkova anestezia ubera tusim 5 rokov zivota 😖

susik77
6. mar 2009

ked uz hovorime o tych make-upoch 😎 neviete o nejakom, prip. v kombinacii s pudrom, kt. by zamaskoval pigmentove skvrny?al. aspon mierne zamaskoval?bez toho aby som si musela dat 2-centimetrovu vrstvu? 😎
a pri tom aby vyzeral prirodzene? 😎 ja mam po minulom tehu par pigment. skvrn pod okom-malinkych, skor take pehy.

katherinesand
6. mar 2009

susik, to myslis vazne, ze 5 rokov zivota? a pocita sa aj kratka? ja som bola teraz na punkcii vajiciek, som totiz na IVF, lebo sa nam nedari. a ta punkcia prebieha v narkoze,ale kratkej, ze cca 10min. ☹
a minuly rok laparoskopia, tiez narkoza , kratka, ale celkova. 😠 to uz je 10 rokov, pomooooc.

katherinesand
6. mar 2009

susik, ja ti neporadim s tym make- upom 😒 a neskusala si nejake kremiky na zosvetlenie? alebo aj tie su tak zazracne? 😀

susik77
6. mar 2009

ked je to opodstatnene, tak by som nestresovala. tusim vcera som prave niekde v telke pozerala, ze anesteziolog vysvetloval, ze ani nezalezi ako dlha je narkoza, ze kazda zatazuje organizmus.
ved kolko ludi absolvuje uz v detstve kopec operacii. ale ak netreba, tak si zbytocne nezatazovat organizmus -napr. pri tej plastike.
inak kazda operacia v celk. anestezii je riskantna.

susik77
6. mar 2009

skusala som intenzivne serum od biodermy 😎 samozrejme, po par pouzitiach-asi 4x sa mi rozbil-je to totiz sklenena flasticka 😖 uzasne to vymysleli 😒
uvazujem o laseri, ale citala som diskusie ze niekto za to dal aj 5000 kc , kopec opakovani a vobec nepomohlo 😒

katherinesand
6. mar 2009

nie je laser ako laser, aj to vie, ze niekde uz maju tie najnovsie a tie su ucinnejsie. skusim sa opytat kamaratky, ta je zdravotna sestra v sukromnej dermatovenerologickej ambulancii a oni to robia. a viem, ze ona mi nebude klamat, vzdy mi povie na rovinu, ze za to nevyhadzuj peniaze alebo toto skus. 😉

susik77
6. mar 2009

super. pisni mi potom IP 😉 dik 🙂

katherinesand
6. mar 2009

oki. v pondelok ti napisem. 😉
ty si v Prahe?

susik77
6. mar 2009

ano. ja som uz ola so znamienkom na laseri tu v jednom sukrom. centre a som veelmi spokojna. po Znamienku ani stopy. bolo to na cele 😉

susik77
6. mar 2009

prip. mozes sa jej spytat aj na chemicky peeling? som pocula, ze aj to pomaha aj na tie pigm. skvrny. este ze by to mohlo uzavriet pory.

katherinesand
6. mar 2009

na chemickom peelingu som bola pred dvoma rokmi, ked som mala pred svadbou. u kozmeticky.
ja mam mastnejsiu plet a viditelne pory, nie nejak strasne, pod make-upom je to ok,ale isla som nan s tym, ze to pomaha zbalansovat tu plet, mastnu vysusi, suchu zmastnie, zalezi ako dlho ti to nechaju. musis ist par krat, je to celkom prijemne, trosku to pali. ale zazrak sa nekonal. 😒 alebo nie nejaky ocividny. a asi som nepodstupila ani tolko kur ako som mala, nepamatam.
lenze pri tych skvrnach to moze byt ine. 😒

susik77
6. mar 2009

aha, tak asi nic moc ☹ tak asi skusim laser.

katherinesand
6. mar 2009

mas krasnu dcerku. som zamilovana do deti, ktore maju tie rucicky a nozicky s takymi suncickami. ja mam takeho synovca, by som ho spapala. 😵
dufam, ze aj ja budem uz mat take male baculate skoro. 😵

susik77
6. mar 2009

diky, aj ja ju mam chut spapat 🙂 je zlatunka a sama srandicka 😀
neboj, dockas sa 🙂 drzim palce 😉

katherinesand
6. mar 2009

dakujem susik. 🙂
uz utekam prec, ideme do kina s muzikom 😉
pekny vikend.
papa. 😵

susik77
6. mar 2009

pa, pekny vikend 🙂

bulgarianrose
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre