Ktoré minerálky sú vhodné pre tehulky?

lari
27. apr 2007

Ahoj babušky, neviete mi prosím poradiť, ktoré minerálky možem piť, ak mám zvýšený krvný tlak?

anamor
27. apr 2007

asi tie kde je celkova mineralizacia mensia ako 250, ale to vo vseobecnosti pre vysoky tlak, konkretne pre tehulky neviem.

adkag
28. apr 2007

lari, ja pijem Magneziu dost vela, jednak magnezium celkovo znizuje krvny tlak a Magnezia ma znizeny obsah sodika, co je pri vysokom tlaku dolezite, takze tie kde je co najmenej sodika. ale ta magnezia je asi jedna z najlepsich aj kvoli tomu magneziu.

biccy
28. apr 2007

Tak,ako pise adkag,tie,ktore maju minimum sodika.A ja som pila aj dojcenske vody. 😉

ttina
28. apr 2007

lari, a ja iba suhlasim...kojenecke vody aj magnesia su dobre aj ja ich pijem...mag je dobre pre tehulky a su uz aj s 3 prichutami 🙂

adkag
28. apr 2007

aj ja pijem okrem magnezie aj kojenecke vody, snazim sa to striedat 🙂

ada77
28. apr 2007

ahojte tehulky, tiez mam problemy s tlakom a moja doktorka mi odporucila pit iba magneziovku alebo lucku, tiez to striedam... 🙂

mimakro
28. apr 2007

Tie s nízkym obsahom sodíka (napr. Korytnica, Mitická), aj magnézové sú dobré

lari
autor
29. apr 2007

Ďakujem, pila som totiž veľa Fatry kvoli tomu, že mi utíšila pálenie záhy a nakoniec ma lekár poslal do nemocnice, keďže sa mi zvýšil TK. Vtedy musíme obmedzovať slané a prečítala som si, že Fatra určite nie je vhodná. Diky

eva4444
1. máj 2007

ahojte, ja by som sa chcela opytat, ci mate niektora skusenosti so saraticou v tehu - ked sa neda kaki ☹

dada200
1. máj 2007

Ahoj lari,ja som do teraz pila tiez dost FATRY,tiez koli paleniu zahy a mne zacali dost puchnut nohy,nemas nahodou aj tento problem???

certica
1. máj 2007

ten obsah sodika Na+ by mal byt mensi nez 60-70 mg/l. najlepsie su stolove vody, kde je obsah mineralov minimalny. to splnaju spominane dojcenske vody(lucka, drobcek, toma..).ja osobne pijem rajec, toma natura a tatranska voda.

a dobre je, ked su neperlive 😉

susik77
1. máj 2007

caute, neviete, ci nevadi v tehotenstve pit tie ochutene magnezie, ked obsahuju bylinne extrakty?

fatima
1. máj 2007

ahojte babulky. ja tiež pripájam svoj názor, magnezia je naozaj super, doknca predávajú aj neperlivú, lekár mi ju tiež doporučil, ale tiež sa to snažím striedať s luckou, alebo drobčekom. chcela by som sa vás ešte opýtať, dúfam, že môžem aj v tejto téme ohľadne toho vysokého krvného tlaku. ja mám tiež s tým problém, ale iba keď idem na kontrolu k lekárovi, mám okamžite vysoký krvný tlak 140/90, bola som aj v nemocnici, ale tam keď mi merali každý deň tlak, tak som mala normálny. nemáte s tým prosím nejaké skúsenosti. U vás sa to aj nejako prejavuje, myslím to zvýšenie. Ďakujem pekne za váš názor. a ešte by som prosila či neviete o niečom, čo pomáha okrem minerálky znížiť KT.

sstefi
1. máj 2007

Ahoj fatima, ja mám presne taký problém ako ty. Keď idem ku gyn. tak mám vysoký tlak. 😅 Od začiatku tehu je vyšší, ale od začiatku chodím k internistovi, u ktorého mám tlak stále v norme(+ -)A ešte musím dodať, že gyn. má digitálny tlakomer, čo je trochu čudné a páči sa mi keď mi nameria napr. 190/95, potom ihneď na to 150/85 a tak sa pokúšame, kým nie je taký aby sa vošiel do normy 😕 . Naposledy ma chcela poslať do nemocnice, v prípade, že mi internista nedá lieky. Ale nepochopila, že keď idem k nemu tak je tlak v norme a nemá dôvod ma napchávať liekmi.
Teraz mi lekár odporučil Magne B6 a Pyridoxin, vraj pre lepšie vstrebanie magnézia do organizmu. Zajtra idem zas, tak dúfam, že bude TK v norme. Inak som nezvykla cítiť zvýšený tlak, raz, keď bol ozaj vysoký tak som cítila také treštenie v hlave, ale to bolo 186/95 😲

fatima
1. máj 2007

Ďakujem sstefi, je to asi presne to isté ako ja. ja tiež užívam magne B6, ale proste neviem to ovplyvniť, aby som nebola nervozna keď idem na kontrolu, čo si myslím že prispvieva k tomu zvýšeniu. Držím ti zajtra palčeky, aby si mala všetko v poriadku a tiež aby sa ti narodilo zdravé a krásne mimi. Ozaj už vieš aj čo to bude ? my budeme mať chlapčeka Timiho.

sstefi
1. máj 2007

Teraz pozerám, že aj ty si "júnovka". Nie neviem pohlavie a ani ho nechceme vedieť. Samozrejme aj ja ti prajem všetko dobré a bez zvýšeného tlaku 😉 🙂

fatima
1. máj 2007

aj ja som júnovka, ale povedal mi lekár, že by to mohlo byť aj v máji, no veď uvidíme. Drž sa a pobozkaj za mňa tvoje miminko.

vierka74
27. okt 2015
Používateľ vierka74 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od vierka74.

cista voda je najzdravsia

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre