Kúpanie na kúpalisku v tehotenstve. Možem?

laurajana
11. júl 2006

Ahojte babule, chcem sa opýtať: kúpali ste sa niektorá v 7 mesiaci napr. v jazere, na kúpalisku a tak podobne? Nemôže to nejak uškodiť bábätku? Aj keď som toho názoru, že nemôže uškodiť...hm?

smejko1
2. aug 2008

ahoj, more vrelo odporucam...... jazero a bazen nie...... bohuzial... ☹

xena22
3. aug 2008

V mori sa mozes bez obav aj kupat,ked sme boli v spanielsku,tak kazde rano tam mali tehulky -domorodkyne 😀 nejaku gravid jogu na plazi a potom sa vsetky slahli do mora,teda aspon ja by som si v mori normalne zaplavala bez strachu...

stvura
3. aug 2008

Jasnacka, v Tunise minuly rok s nami dovolenkovali znami a mamina bola v piatom mesiaci...more je uplne super, troska ti zavidim, mi sme to uz bohuzial nestihli ale uz finisujeme...mozno buduci rok. 🙂

marrrka
3. aug 2008

aj my ideme do tunisu tak dufam ze secko bude ok s kupanim

anjelik85
3. aug 2008

ahojte tehulky, veru, more je na kúpanie bezpečné. len si na bruško pred slnkom dávajte pozor. bo v tehu je nie len kúpanie nebezpečné /bazény, jazerá/, ale aj priame vystavovanie slnku. 😉

maso
4. aug 2008

Ahojky, ja tiez more odporucam - a v hociktorom stadiu tehotenstva, samozrejme nie vtedy, ked su velke vlny a nie cez obed, ale inak je to uzasne a hlavne, ked je to jedina moznost ovlazit sa a zaplavat si 😀 my uz mame po dovolenke a vyslovene som si more uzivala 😉

emily82
4. aug 2008

ahojte baby, co si myslite o kupani v termalnom kupalisku Podhajska. Je tam veľmi slaná voda, pisu ze porovnatelna s mrtvym morom, a bakterie hned ničí. Rozmyslam o nej, i ked je to od nas asi 80 km.

muriel293
4. aug 2008

emily 82:
no možné to je,ale predstav si ako tam každý naciká a babky si tam vymočia otlaky plus teplá voda nerobí dobre tehotnej žene...ale je to tvoja vec...ty sa rozhodni...I keď je vraj tá voda porovnateľná,moc by som na to nedávala,predsa len tam chodí veľmi veľa ľudí a tie bazény nemajú také veľké...

funy
4. aug 2008

emily,

vsade v kazdom jazere aj bazene je plno bakterii. tomu sa nevyhnes. Co by som si ale asi rozmyslela je tepla voda.
ja som bola vzdy fajnova na infekciu, takze po kazdom obcasnom plavani v bazene som mala problemy a fungovala som na vyplachoch rose verde. teraz mam bolesti v krizoch tak zvazujem nad plavanim, ale bojim sa koli infekciam, hlavne ked je v brusku maly cloviecik.
do teplej vody sa naozaj neodporuca, ani sa v nej doma vo vani kupat

emily82
5. aug 2008

s tou teplou vodou mate pravdu, o tom viem, ale sa mi zda ze ide o teplu vodu nad 36 stupnov, viac ako ma ludske telo, tusim som to niekde citala, ale netvrdim to na sto percent. Na internete som sa docitala ze v Podhajskej v tych plaveckych bazenoch je 24 a 26 stupnov. To sa mi zda v pohode. Urcite by som neisla do tych teplych sedacich bazenov plnych dôchodcov. Ale aj tak nie som si ista, musim sa poradit radsej s lekarom. Samozrejme to maličké je pre mna dôležitejšie.

mimumuska
30. nov 2008

ahojte, tehulky, chcem sa vas spytat na vase skusenosti s kupanim v horucej vode? ja som v 6tt, doteraz som sa kupala v horucej vode, lebo som nevedela o rizikach...myslite si, ze som tym mohla uskodit babatku? je tu niktora, ktora bola na tom podobne ako ja a napriek tomu ma teraz zdrave babatko?

etnicka
30. nov 2008

mimumuska neboj, urcite mas babatko v poriadku 😉

zmrzka1
30. nov 2008

ja som sa pytala na kupel a dozvedela som sa ze kupanie nie je nebezpecne ,ale verejne kupaliska a plavarne by som veru neskusala pretoze riziko infekcie je velke takze komu chybaju kupele bude si ich musiet spravit doma pokial je babo dolezitejsie... a to isto JE!!!!

mimumuska
30. nov 2008

zmrzka, pytala si sa svojho gynekologa? a povedal ti, ze kupanie doma vo vani aj v horucej vode je ok?

zmrzka1
30. nov 2008

ano pytala som sa ,ale voda by nemala byt moc horuca a pokial nekrvacas tak to nevadi ,ale pozor na moc horucu vodu moze vyvolat potrat alebo predcasny porod!!!

mimumuska
30. nov 2008

dik, zmrzka,....len tazko povedat, co je to moc horuca voda...ked to telo vydrzi, tak je to asi ok? nekrvacam, chvalabohu, zatial, ani vytok ani nic...tak pevne verim, ze sa nic zavazne neudialo...

zmrzka1
30. nov 2008

horuca je ked musis ist do nej pomaly lebo ta to pali i ked ja som 🙂 si raz taku horucu spravila ,ale dufam ze v poho od vtedy si davam na to pozor radsej si potom dopustim horucej ked sa mi zda ,ze chladne ,ale mala by byt tak aby si hned do nej mohla vhupnut 🙂
a v kolkom si?

mimumuska
1. dec 2008

som v 6tt, a pisu niekde, ze prave pocas prveho trimestra sa to neodporuca....a to som bola este aj v saune, ked som nevedela, ze som tehu....ach jaaj

ejusa
1. dec 2008

Mimumuska,nateraz sa urcite nic nestalo,ale naotaj by sa nemalo kupat v horucej,ako pisali byby,moze to vyvolat potraz alebo porod v neskorsom stadiu,najlepsie je podla mna sa sprchovat,a ked uz kupat,tak v takej normalnej vode a nie uplne napustit vanu,nech nemas cele brusko pod vodou 🙂 ,aspon ja to tak robim a v tomto mesiaci co som,v 8,som rada ze sa vobec este do vane strepem 😀 ,horsie je to ist von,vzdy sa bojim,ze co ak sa smyknem.

mimumuska
1. dec 2008

dufam, ze naozaj sa nic nestalo, myslite, ze keby sa nieco stalo, bude to vidiet na sone? myslim tym, ak sa babatku nieco stalo....v takomto skorom stadiu asi nie, vsak?

ejusa
1. dec 2008

Mimumuska,neboj sa,babetku sa na 1OO% nic nestalo,len sa uz podla mna nekup v horucej vode.Ved na zaciatku som sa aj ja,lebo som taktiez nevedela ze som tehotna,myslela som,za mam nejaky zapal,tak som sa mocila v horucom kupeli a nalievala vseliakymi cajmi,ale vsetko v poriadku,tak sa ukludni,nemas sa preco bat.

zmrzka1
1. dec 2008

mimumuska--neni som si ista ako je to v prvom trymestry ja som sa prvych14tt len sprchovala lebo ja som sa bala prvy krat som potratila takze teraz som viac opatrna so vsetkym...
ale neboj bude dobre len si davaj pozer ak chces aby bolo vsetko ok 🙂

mimumuska
1. dec 2008

diky, babky🙂, ste zlate, ze ste ma takto upokojili....je super, ze si tu mozeme takto vymienat skusenosti a radit🙂

vefi89
19. júl 2009

ja by som sa opytala, ci moze nejako skodit kupanie v nasom bazene.kazdy den chlorujeme, voda sa stale filtruje....som v 3. mesiaci, donedavna som ani nevedela, ze som tehotna a fungovala som ako zdrava baba 😀 takze voda, cigarety a sex bol na dennodennom poriadku..mohla som dako uskodit dufam malemu?? 😀 🙂

lunana
9. jan 2010

ahojte, chcela som sa spýtať, či mi môže uškodiť kúpanie v termálnom bazéne, som len na začiatku tehotenstva, pár týždňov, ešte neviem presne, tento týžden mám ísť k lekárovi....

vefi89
9. jan 2010

lunana, kúpať sa môžeš, ale termál určite nie!! teplá voda, ale aj sauna a podobné veci môžu vyvolať na konci tehu pôrod a na začiatku bohužial potrat

lea132
10. jan 2010

lunana ja som chodila cele tehu do virivky a kupala som sa v teplej vode, bola som aj v saune..Pytala som sa doktora na to a povedal,ze vyvolanie porodu to nesposobi, akurat by mal byt niekto pri tebe, lebo tehulkam zostava obcas v teple zle...tot vse

mywiel
10. jan 2010

Ja som sa kupala v prvom trimestri v termalnom a vsetko bolo ok.

avila
10. jan 2010

No mne lekar neodporucil akekolvek kupanie okrem vlastneho bazena. Totizto, ak by som chytila nejaku mikozku, tak je problem liecit ju v tehu. Takze radsej nie. I ked by som strasne chcela, aj speci tampony s vazelinou mam.

vefi89
10. jan 2010

avila, ja osobne som sa kúpala na začiatku tehu v jazerách. tieež som si dala tampón a bolo všetko ok, nič sa mi nepodarilo chytiť 😀 😀 ale mne zasa môj lekár vravel, že je lepšie sa kúpať v prírodných vodách, nakoľko tá voda je stále v pohybe a tým sa čistí...ale to je asi každý lekár individi 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre