Kúpanie na kúpalisku v tehotenstve. Možem?

laurajana
11. júl 2006

Ahojte babule, chcem sa opýtať: kúpali ste sa niektorá v 7 mesiaci napr. v jazere, na kúpalisku a tak podobne? Nemôže to nejak uškodiť bábätku? Aj keď som toho názoru, že nemôže uškodiť...hm?

zuz11
11. júl 2006

ja by som ani teraz v 4 mesiaci nesla nikam do jazera a na kupalisko, podla mna v tych vodach je tolko bordelu..... ked tak tak iba kupanie v mori 😉 tam ta sol zozerie a znici snad vsetky bakterie 😉

zuzu13
11. júl 2006

Ahoj, ja som sa tiež bála ísť na kupko, ale keďže môj syn nevie plávať a ja mám strach ho pustiť na kupko samého tak idem aj ja. Zaplávam si, a keď vyjdem z bazéna, tak spodok plaviek dám dolu osušiť, zabalím sa do zavinovačky a použijem Lactacid obrúsky na upravenie Ph a hlavne očistenie od možných baktérií.

nana
11. júl 2006

ahoj, toto zaujimalo aj man kedze su vonku horucavy a pytala som sa svojho doktora. Priamo mi to nezakazal a povedal, ze ked moc chcem tak lepsie su prirodne vody ako kupaliska.

petruska77
11. júl 2006

laurajana, toto presne zaujima aj mna a chcem sa na to spytat buduci tyzden doktorky. S kupanim v bazene by podla mna nemal byt az taky problem, skor sa asi nebudem kupat v jazerach... Kazdopadne treba si davat pozor na dlhsi pobyt na slniecku...

laurajana
autor
11. júl 2006

zuz11 jasne, aj ja som mala a mam trosku strach, hlavne ked som v zaciatkoch tehu prekonala mykozu, ako mozno viacero maminiek, potom salmonelu a tak...ale ta bola zo zmrzky...takze uvidime...

zuzu13 skor to beriem tak ako ty - okupat, prezliect plavky a samozrejme pouzit nejake obrusky na Ph...to je skvely napad...vsak uvidim, nakoniec z toho bude macanie noh 🙂 pretoze sa trosku aj bojim, predsa len ked sme vydrzali do 7 mesiaca a uz len dva nas cakaju, musim si davat pozor, predsa len teraz uz drobceka riadne citim a nechcela by som o neho prist 😵

laurajana
autor
11. júl 2006

petruska77 do bazena by som nevliezla ani keby som nebola tehotna, jednoducho sa mi kupanie v akomkolvek bazene "bridi" ja som strasna "potapka" len plavat a plavat, takze mne skor vyhovuju jazera ako je napr. Kolpasske jazero, cistucke - kamenne dno a nie moc horuce..take akurat na leto...jasne - slnecnik a polohovatelna stolicka je moja vybava - po pripade chladok pod stromom

zuz11
11. júl 2006

pocula som ze predavaju neake speci vlozky alebo co na kupanie, nieco o dm ke som pocula ale viac neviem 🤐 ja sa planujem kupat iba v mori a na slovensku max. iba tak nohy ovlazit aj ked k vode nechodime pre istotu vobec 😀

mouse
11. júl 2006

Caute tehulky. Mam kamosku, ktora ma tento tyzden rodit a skoro kazdy den sa cvachta so svojimi deckami v rieke. Ale tam je cista voda, su tam pstruhy a mozno aj nejaky racik by sa nasiel

laurajana
autor
11. júl 2006

nana - moja rec - prirodne vody nie kupaliska, tam je tych bakterii pozehnane...ked si predstavim ako sa tam kazde druhe decko (keby len deculo) vycika...brrr

laurajana
autor
11. júl 2006

mouse - rak a pstruh - samozrejme perfektne potvrdenie dokonale cistej vody... 🙂 super...

zuzu13
11. júl 2006

Myslím, že ak je všetko OK nemusíš mať strach. A to plávanie ti uvolní všetky svaly a malinké akurát pohojdá a uspí. Ja by som to skúsila. Však keď sa nebudeš cítiť dobre tak vylezieš von. Ale plávanie odporúčajú.

danii
11. júl 2006

no ja by som to neriskovala ani na kupalisko, ani na jazero, nikam. proste to tento rok treba vydrzat 😉 😎

laurajana
autor
11. júl 2006

ved prave, ze plavanie odporucaju aj doktori aj mudre knihy aj kopec bab, zajtra vyskusam teda to jazero...

danii...ja uz mam vydrzat len necele dva mesiace, tak uvidime, vyskusam a uvidim, vsak ak sa mi nieco nebude zdat nebudem sa nasilu magat 🙂

danii
11. júl 2006

jasne, len niekedy sa to neda zisit, ci je ta voda cista - myslim tym rozne bakterie a ostatne pliagy. a ked to chytis, moze byt aj neskoro.... 😖
ale ani nemusis chytit nic, len sa dobre okupes a osviezis, ze 😉 😎

zuzu13
11. júl 2006

Ja som tiež bola zástancom nekúpania sa počas teho., ale keď som to skúsila a vyšla von z bazénu mala som pocit ako by som bola o 100 kg ľahšia, oddýchnutá. Ale je to individuálne. No keď už idem na kupko so synom a zaplatím vstupné, tak sa aj okúpem, lebo v tom teple by som asi skolabovala 😝

laurajana
autor
11. júl 2006

danii...clovek nikdy nevie...a ja pri vode nevydrzim len tak sediet...vyskusam a potom napisem ako sme sa citili...

zuz11
11. júl 2006

ano vsade odporucaju kupanie ale nie v tych spinavych vodach co tu mame my 😀

laurajana
autor
11. júl 2006

zuz11 skus ist na Kolpachy, naozaj nie je spinave 🙂

mouse
11. júl 2006

Baby, niekde na nete sa da najst stav cistoty vody aj na niektorych prirodnych kupaliskach.

zuzu13
11. júl 2006

www.uvzsr.sk sú tam jazerá i kúpaliská.........

zuz11
11. júl 2006

laura a to je kde? zasa nepojdem 300km iba koli kupaniu 😀 to si pockam na dovcu u mora 😀

laurajana
autor
11. júl 2006

mouse...to radsej nejdem zistovat, pretoze to keby som vedela tak sedim doma v komorke 🙂 🙂

maryem
11. júl 2006

tiez som sa na to pytala lekara, este na zaciatku a povedal mi, ze to je na mne. Kedze som mu vravela, ze som nemala pred tym nijake problemy s mykozami a pod. pliagami. Strasne mi to chyba, pretoze som rped tym plavala aj niekolkokrat do tyzdna, no tentoraz som to radsej vydrzala. S tymi obruskami a prezlecenim plaviek by som ale mozno riskla. Teraz uz sa bojim, je to "za par", tak vydrzim, aby som si potom nenadavala..

laurajana
autor
11. júl 2006

maryem..ved aj ja uvazujem nad "macanim" noh aj ked kupanie milujem, nejak to prezijem, pozerat sa na kupajucich ludi 🙂

Dakujem za rady a infosky babenky

zuzu13
11. júl 2006

Maryem, ty už len vydrž.

danii
11. júl 2006

ked som bola na kontrole u lekarky, pri odchode mi odporucila nekupat sa. nikde. dokonca ani v bazene. asi vie preco, tak sa tym riadim 😉
no a ja si macam nohy - vo vani ked som doma 😎

katrin
11. júl 2006

mne osobne doktorka zakázala úplne všetko 😲 ale aj keby mi nezakázala, kúpať by som sa určite nešla (určite nie jazero, určite nie bazén, kde sa čvachce celé mesto). Som náchylná na kadejaké svinstvá chytené z vôd, takže ee.. radšej sa okúpem vo vani

danii
11. júl 2006

katrin - som na tom podobne 😉 tak asi aj preto su moje vyjadrenia k tejto teme uplne jednoznacne, negativne postavene....... a teraz v tehu si davam este viac nasobny pozor 🙂

stankas
11. júl 2006

Pridam sa aj ja,
ja som sa kupala jedine v mori, tam som sa nebala, a lekarka mi to doporucila,
nedoporucila mi kurz plavania pre tehulky, toboz nie ist niekde na kupko, alebo na jazero, alebo kdesi.

Ale tiez s tym, ze ja som zodpovedna a nesiem riziko, takze ja za seba vravim, radsej nie.

A .......
buduce babo si uz musim naplanovat nejako do zimy, lebo teraz to je o dusu spasenu v tychto teplach..... 😎

laurajana
autor
11. júl 2006

Samozrejme aj v jazere na cloveka moze cihat cokolvek a este ak je nachylny aj na prechladnutie a prechladnutie vajecnikov v tehu tiez nie je bohvieco...

stankas...babo v zime, kamoska cakala v zime a povedala mi "nosila som bratovu vetrovku, lebo jedine do tej som sa zmestila a vyzerala som ako tetka z trhu" 🙂 takze v pohode aj druhe unesiem v lete radsej... 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre