Lipový čaj. Môžu ho piť tehotné?

loren
16. feb 2009

ahojte mozu tehotne zeny lipovy caj pit s ovocnych mi je zle a este sipkovy caj sa tiez moze ,hladala som aj na nete ale jednoznacne to nebolo nikde pisane

pink_lady
16. feb 2009

ahoj neviem, ale pre mna je lipovy jediny ktory sa vo mne aj udrzi a chuti mi 😅

loren
autor
16. feb 2009

no asi napodobne pink aj ty zvracias pozeram ze sme rovnaky tyzden 🙂

margarita
16. feb 2009

ahoj loren, ja som ho pila na litre a v pohode, zatial mi neublizil 😉

dada78
16. feb 2009

ahoj, u nás v lekárni predávajú čaj pre tehotné, obsahuje ružu šípkovú, ostružinu malinovú,alchemilku žltozelenú,rakytník rešetliakový a nechtík lekársky, odporúčajú 2 šálky denne. Inak je dobré na konci tehotenstva piť fenikel,aniz a kmín - tiež to predávajú sáčkované, kôli nadúvaniu a vraj aj bábo si tak zvykne na tento čajíček.Dávajú im ho v nemocnici.

pink_lady
16. feb 2009

loren aj TP mame rovnaký 😅 zvraciam jak na pase 😝 vsetci mi slubuju ze po 10tt sa to upravi tak som zvedava 😖

loren
autor
16. feb 2009

dakujem za typ este ten rooibos caj je vraj pre tehulky pink no fakt to je dobre a tebe gynekolog ako vyratal lebo mne tu viac ukazuje asi o tyzden ako mi on pise

pink_lady
16. feb 2009

loren mne to to vyratal rovnako, termin z konika a z knizky sa mi lisia o 1 den

inak z caju pre tehotne kde su sipky je mi strasne zle 😝 mna napina uz len z tej vone ale to mozno preto ze ja som ani pred tym sipky nemala v laske 😲

cetera
16. feb 2009

Ja som si tiez kupila v lekarni caj pre tehotne taký ružový leros sa vola myslim.... inak pijem ovocný iné mi nechutia. A co hovoríte na zelený čaj, skor teda myslím taký Lipton kupovaný? Može sa piť? Kamoska porodila pred mesiacom a vravela ze vraj mozem no nie som si istá.

cetera
16. feb 2009

Ja mam vo stvrok 10tt a pozeram ze aj vy to tak mate mozem sa hned opytat ci vam uz robili testy na toxoplazmozu?

pink_lady
16. feb 2009

cetera mne to uz robil ale este neviem vysledky

neviem o zelenom caji som tu niekde citala ze by sa v tehu nemal tak netusim 😅 ja ho nepijem lebo mne moc nechutil ani pred tym

cetera
16. feb 2009

Mne to chuti a velmi....vypila by som aj 2 litre denne, co zas o caji alebo vode povedat nemozem. Mam s tym problem nejako mi to nechuti, a nie som vobec smädna. Ale snazim sa pit aj ked mi to nechuti taky ovocný caj niekedy. ja idem stvrtok k dokymu tak som zvedava ci budu tie testy alebo nie, lebo mam taky pocit ze na mna zabudli alebo co?

pink_lady
16. feb 2009

cetera mne to bral ked mi vypisoval tehu knizku...ty uz mas tehu knihu?

cetera
16. feb 2009

Prave ze mi ju este nedali. Neviem preco. Si pripadam niekedy ze naco tam vlastne chodim. Kamoska mi vravela ze niekedy davaju az v 3 mesiaci co sa mi zda divne..

pink_lady
16. feb 2009

cetera malokedy davaju knizku skor ako v 10-12 tt ...niektore dostavaju aj neskor...Myslim ze ked uz budes v 10 tt uz ti ju daju a vtedy pri vypisovani sa robia aj tie odbery 😉

bibi78
17. feb 2009

ahojte, ak si neviete poradit s bylinkami, skuste napr. tuto stranku:
http://www.materskecentrum.sk/user/view_page.ph...
o lipovom som pocula, ze sa v malom mnozstve moze, najlepsie vsak poradi gynekolog. moj je absolutny liberal, lebo mi nezakazal nic, okrem suroveho masa, plesnivych a nepasterizovanych syrov...
ja som inak v 11 tt, ale zatial nevolnosti neodchadzaju, aj ked sa mi obcas zda, ze su menej intenzivne ako pred par tyzdnami. to kedy odidu je velmi individualne, ako vsetko... ale vacsinou sa vytratia okolo 14 tt, niekedy trvaju do konca... snad to nebude nas pripad 😉

a este sa spytam na inu temu a dufam, ze najdem spriaznenu dusu... aj vam sa zda, ze si to tehotenstvo az tak neuzivate a nelietate v oblakoch, ako sa vsade pise? u mna sa euforia zatial nedostavila a zda sa, ze som tusim jedina, tak fakt neviem, co si mam mysliet, napriek tomu, ze sme to planovali, moja reakcia je uplne ina, nez som cakala... nejak vnutorne sa tesim, skor sa tak prijemne pousmejem nad tym, ale zilky mi veru nehraju... 😅

cetera
17. feb 2009

ahoj bibi78 tak to sme asi dve. Kamosky co maju deti mi vravia ze si to mam uzivat ale nejako neviem..... Mne nie je vobec zle teda iba obcas trocha vecer a niekedy cez den tazko, blbo mi bolo len raz po zjedeni detskej vyzivy, ale inak nic teda mala by som byt rada ze som v poho ale neviem, tiez sme to planovali ale nejako sa netesim. Proste je to uz tu a ja nic. Neviem cim to je, mozno okolim ako sa ludia spravaju alebo co. Moji rodicia sa tesili ked sme im to oznamili. A zase svokrovci sa neprejavili nijako, asi nedavaju emocie najavo , neviem stale su rovnaky mi to pripadalo ked sme im povedali ze..... hej no ta budete mat, jakeby to pocuvali kazdy den ze nic nove sme im nepovedali.....

antonia4b
17. feb 2009

o bylinkach a ich vhodnosti je i nieco tu 🙂
http://www.babyonline.cz/tehotenstvi/vyziva/byl...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre