Lokálne umŕtvenie zuba v tehotenstve. Je možné?

grenadinka
10. júl 2009

prosim o radu a podporu.
dnes som sa odhodlala ist k zubarke , strasne sa bojim 😢
chcela by som vediet ako je to s lokalnym umrtvenim u tehotnych. je to vobec mozne? 😲

wewe4
10. júl 2009

ahoj, mna tiež stráašne rozbolel zub, ale ešte niekedy v v 1.trimestri a vtedy by sa nemalo umŕtvovať, ale zubarka hovorila, že v druhom už je to ok. Ja som si to pretrpela, ale už je to v pohode 😀
A tiež som objednaná ešte na budúci týždeň, lae už ma tam nič nebolí, len mi tam niečo opravuje...to sa dá pretrpeť 😉

mandula
10. júl 2009

grenadinka, nemaj vobec strach. Od 15tt je to uz uplne v pohode. Dokonca zubarka povedala, ze aj do 15tt je to ok, ale istota je istota. Ja som si teda so zubami vytrpela velmi vela a este stale sa mi kazia a lamu. Ale uz som to vzdala, urobim si to vsetko az po porode. 😝

jankagun
19. dec 2012

Ahoj,no mna priserne bolel zub v 22tyzdni.zapal kosti a aj uzlina,no a vobec mi ho neumrtvili,akurat mi to vyvrtali a nechali tak,takze ked papam vzdy si tam musim napchat tampon a po jedeni zase vybrat,vycistit,vydezinfikovat.ani ATB mi nenasadili na ten zapal..uz aby bolo po porode a pojdem si ho dat vytrhnut,lebo stale ma to boli 😒

monkovec
26. dec 2012

Mne v 8.týždni zubár umŕtvil zub, vyberali mi koreň a bez tej injekcie by som to určite nezvládla.Vedel že som tehotná, a myslím že keby to mohlo drobcovi nejak ublížiť určite by to neriskoval.

enigma7
26. dec 2012

@grenadinka mne umrtvil a bola som cca 3m ale treba upozornit lekara

sunflower80
27. dec 2012

babulky a aj ste si davali nejaky liek proti bolesti, ked vas ten zub zacal boliet? Alebo ste si nejak tisili bolest? Mna zacina pobolievat zub, a moj zubar ma do 7.1. dovolenku, a tym, ze ja mam panicky strach zo zubara, tak nemam odvahu ist k niekomu inemu alebo na pohotovost

ivuskase
29. dec 2012

Ahoj no ja som si to tiez vytrpela asi v 8tt a dr mi povedal, aby som si dala paracetamol vraj ten neuskodi a fakt to pomohlo

majulino
29. dec 2012

@sunflower80 aj mne povedal ze paracetamol alebo jeden ibalgin

miruskapetrovicova
16. mar 2013

ahojte kočky v piatok idem na cisársky rez a už asi cca 2 dni ma pobolieva zub a je náchylný na chladné ☹ neviem či mám isť k zubárovi, lebo bez umŕtvenia si to robiť nedám ☹ myslíte že by mi to umŕtvili? resp. či mám počkať a isť k nemu až po pôrode? ďakujem 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre