Lyžovanie v tehotenstve je OK?

marget
29. jan 2007

Ahojte! Chcela by som sa vas spytat,ci neviete, ako je to s lyzovanim v prvom-druhom mesiaci tehotenstva. Som tehotna prvykrat. Dakujem! 🙂

certica
30. jan 2007

melory, pri plavani 😕 😅 , tomu moc neverim, co skakala z vysky?

sofika
30. jan 2007

Melory, to nemyslis vazne, ze od plavania Tvoja sesternica potratila. No asi sa stava vselico. Mozno to prehanala v tej vode. Kazda z nas musi asi vediet naco sa citi a co moze. Osobne si myslim, ze plavanie je vynikajuci pohyb nielen pre tehulky. Otazne je to skor s cistotou plavarni...

melory
30. jan 2007

nie tam sa proste natahujes ked sa hybes a voda nadlahcuje tak to neodhadla. ja ked som chodila plavat tiez som citila ze ako zaberam tak si natahujem brucho tak som len tak tak ale aj tak som to nakoniec vzdala.

certica
30. jan 2007

ja si myslim, ze tam muselo nieco byt, urcite to nebolo plavanim...

melory
30. jan 2007

sofika ja som plavkyna = zabyja ma ze teraz neplavam, ale vela sa da vydrzat pre babo, dokonca plavanie sa odporuca v tehu na chrbticu, baby mozno je to kriticke len prve 3.mesiace, co poviete? ale to plavanie, lyzovanie vobec nie.

lasenka
30. jan 2007

mel
to vobec nechodis plavat?

certica
30. jan 2007

ved prave, ze plavanie sa odporuca ako jedine z mala v tehu...

melory
30. jan 2007

inac ja som pri mory bola tehu a nevedela som to a ked som skakala sipky do vody tak ma hrozne pichalo v maternici, tak som nakoniec prestala a davala som vinu bliziacemu menzesu, ktory neprisiel, tiez to bolo upozornenie, ze telo sa branilo.

certica
30. jan 2007

hmm, ja som bola pri mori na prelome 3.a 4.mes., sipky som sice neskakala, ale bolo to uplne super

lara1znk
30. jan 2007

melory to som prekvapena, pricinou nemohlo byt plavanie, urcite nieco ine,

plavanie sa praveze velmi odporuca aj v neskorsom stadiu tehu prave kvoli tomu ze voda nadlahcuje

melory
30. jan 2007

neviem, proste dosla z plavarne a zacala krvacat a do rana potratila... ☹
ja z vlastnej skusenosti mozem povedat, ze plavanie je super, ved som plavkyna, ale v tehu by som radsej s nim opatrne, kedze aj ja som okusila picvhanie v maternici pocas plavania. zas ja plavam daleeeekoooo a dllllhoooo. 😝

lara1znk
30. jan 2007

ja tiez chodim plavat ale ja som taka pomala plavkyna, fakt len tak pohodovo rekreacne, oddychnem si ked som unavena, nepremaham sa, citim sa ako znovuzrodena po plavani 🙂

sofika
30. jan 2007

Melory, ty plavas na nas asi prilis profesionalne a preto ti to nevyhovuje. Troska treba asi ulavit. Take lezerne amaterske kyvanie sa vo vode nie je vobec na skodu. 🙂

melory
30. jan 2007

baby tak ste ma navnadili, ze hned by som plavala...po porode bude leto, budem plavat o dusu.

mracik
30. jan 2007

No ja som lyžovala pri druhom tehu do siedmeho mesiaca, ale to som viac-menej učila Kubka lyžovať na detskom svahu. Na strmý svah by som nešla. Teraz sa teším, že konečne môžem vybehnúť na bežky - ale len na rovinu, alebo na ľahšiu skialp túru. Len keby toho času bolo viac...

melory
30. jan 2007

asi fakt nie, ved ked voda nadlahcuje...to by sa mi teraz hodilooo.

certica
30. jan 2007

ale ved ja som chodila tiez plavat a dokonca je aj v nemocnici bazen a specialne vyhradeny cas na plavanie pre tehotne (to kvoli vyssej kontrole čistoty vody z hladiska moznej infekcie)

marget
autor
30. jan 2007

Tak to si dam radsej pauzu aj s lyzovanim aj plavanim 😉 A budem sa radsej venovat vychádzkam na čerstvom vzduchu 🙂

marget
autor
1. feb 2007

Este raz vdaka vsetkym za rady 😉

vandush
27. feb 2007

Ahojte sportovkyne, my sme sa vybrali na tyzdennu dovolenku v januari na hory (Libanon) a to som bola v piatom mesiaci....vsetko bolo super, akurat ze ja snowboardujem, co mi pripadalo setrnejsie a co sa tyka padov, aj asi menej nebezpecnejsie (predtym som lyzovala, a niektore tie pady boli hrozostrasne).
Jedine co mi koncom dovolenky vadilo, bolo to stale cupenie a vstavanie pri zapinani snowboardu - so zvacsujucim sa bruchom to nie je sranda. Ale malemu sa to evidentne pacilo, cerstvy vzduch a tak. Pokial sport beriete opatrne a zodpovedne, tak je to krasa a nemalo by to uskodit. Vela zdaru!

megie
27. feb 2007

NELYŽOVAŤ!!! - v tomto prípade risk - nie je zisk. 😔

melory, to fakt??? moje nervy, a to ako? 😕

dobko
16. mar 2009

Halooo, je tu nejaka odvazna tehotna v roku 2009 ktora lyzuje, plava a celkovo sportuje? Hladam spriaznenu dusu.

kvietocek7
16. mar 2009

ahojte 🙂
jasne ze sa da lyzovat je to super pohodicka hybat sa,ale tolko kolko si kazdy trufa teda v ramci osobnych moznosti.Ja som lyzovala aj v koncom 3mes tt zaciatkom 4mes.A plavanie ani nehovorim je to len a len pomoc pre porod-z vlastnej skusenosti, no a pohyb ako je chodza-prechadzky ani nehovorim 🙂

suem
16. mar 2009

Kvietocek ja som do lyzovania tiez drak, ale ako tehu som si netrufla, hoci si dovolim tvrdit ze som lyziarka dobra 😵
Plavanie, prechadzky, jemna posilka ano, ak je samozrejme vsetko s malym aj tebou v poriadku. 😉

sssimi
16. mar 2009

Mne bolo tiež tento rok ľúto, že som nemohla na lyže, ale nechcela som riskovať... Môžete byť najúžasnejšie lyžiarky na svete, ale neviete koho môžete na svahu stretnúť a kto vám skríži cestu... Ja by som rada plávala, ale doktorka mi zakázala keďže som mala na začiatku tehu problémy a taktiež sme momentálne náchylnejšie na zápali, tak neriskujem... Chodím len na tehu-cvičenie a pohybovo sa inak neobmedzujem, len manžel by bol rád keby len ležím, lebo nevie pochopiť, že malá môže byť 2 mesiace dole hlavičkou 😀

dobko
16. mar 2009

Tiez mam trosku strach, ale neobsedim. Minule som si povedala ze teda lyzovat nemusim, ze budem chodit na skialp a bezkovat. Tak som sa pre zmenu strepala na bezkach. Bol taky nanic zladovately teren, ze ten den vela ludi popadalo. A rovno papuliaka. Kebyze nie som tehotna tak sa oprasim a idem dakej ale ta psychika je svina. Taka som prisla naspat roztrasena. Ale ako tak zistujem na zaklade predchadzajucich tehotenstiev, tie nase deticky nie su ziadne porcelanove babiky. Nevravim ze treba riskovat (kazdy nech sa sprava ako citi) ale v kazdom tehotenstve sa mi podarili niekolkokrat spadnut a zakazdym som prenasala 🙂

danka5
17. mar 2009

dobko: aj ja som doteraz ešte lyžovala - aj keď viem, že by som nemala. Ale som rada, že nie som sama. Tiež neobsedím.
Vybrala som si Martinky, nie je to tam vôbec prehustené ľuďmi, terén nie veľmi obtiažný, dobre upravené trate bez ľadových vankúšov. Niekedy sa mi to zdá na lyžiach bezpečnejšie ako na zľadovateľom chodníku.
Inak po 4 hodinách na lyžiach som sa cítila večer oveľa lepšie, ako keď celý deň sedím v práci.

danka5
17. mar 2009

Snáď sa mi ešte podarí budúci víkend - podľa počasia a toho, či neprídu na víkend svokrovci - v tom prípade nie-pred časťou rodiny lyžovanie úspešne tajím.
Niekedy začiatkom roka som videla na Martinkách maminu s dvoma mylými deťmi a už viditeľným bruškom - na lyžiach. Takže nie sme jediné.

didi35
17. mar 2009

ja koncim prvy trimester a doteraz som lyzovala kazdy vikend, vzdy len rano, ked bol este dobry svah, bez bubnov a neboli tam ziadni ludia... ale rozhodla som sa, ze tento vikend bol posledny... tento vikend 2x totiz pri mne tak zabrzdili dvaja lyziari, ze ma az striaslo od strachu a to naozaj nepotrebujem... inak dovtedy bolo vsetko OK, som dobra lyziarka (aj snowboardujem, ale na to som sa teraz neodvazila), ale lyzovala som len velmi pomaly, pohodovo, len take "smykanie" dolu svahom... no a tiez bezkujem... som rada, ze nie som sama, lebo som si myslela, ze to som hadam len ja taka ignorantka, ze lyzujem v tehu...

lul
17. mar 2009

ahojte 🙂 ja mam nove lyze a baaaac - otehotnela som 😀 aj by som sla, ale mam strach... ☹ hlavne, ze spadnem a daco si zlomim a budu ma musiet rontgonovat..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre