Lyžovanie v tehotenstve je OK?

marget
29. jan 2007

Ahojte! Chcela by som sa vas spytat,ci neviete, ako je to s lyzovanim v prvom-druhom mesiaci tehotenstva. Som tehotna prvykrat. Dakujem! 🙂

iinuska
17. mar 2009

No tak ja by som to urcite neriskobala. Clovek mose davat pozor, ale do teba moze niekto vletiet. 😠

jamaat
17. mar 2009

Ahojte. Ja som bola lyžovať v januári, keď som začínala piaty mesiac. Dovtedy nebol sneh. Nezvyknem padať, aj keď chodím pomerne rýchlo, no a chcela som si aspoň raz v tejto sezóne zašantiť na lyžiach. Bola som dva dni po sebe, ale už to nebolo ono. Aj keď bruško som skoro vôbec nemala, tá stabilita a rovnováha je narušená. Telo neposlúcha tak, ako je človek zvyknutý. Ale ešte viac mi vadili ostatní lyžiari, bála som sa, že niekto do mňa narazí.

Tak som si povedala dosť, stačilo. Skúsila som ešte bežky. Dva krát som sa ale strepala, vtedy ma už aj panva bolela a týmito pádmi som sa dorazila. Na druhý deň som ledva chodila kvôli panve aj kvôli rozbabranej platničke, čo mám vysunutú. Takže som si zase povedala dosť.

Ale strepala som sa aj na prechádzke so psom, keď som šla dolu svahom po snehu. Šmykla som sa a prásk na zem! Už asi 2 mesiace mám prst narazený. Ale inak všetko OK. 🙂

lenonka
18. mar 2009

Ahojki, ja som v druhom mesiaci veselo lyžovala, sme tu ...len som sa neprepínala.

bzucinka
18. mar 2009

Oooo, lyzovat by som nelyzovala aj ked chut bola ... ale na motorke som chodila...este v 7-8 mesiaci... 😎 ale 🤐 psssssst

ejusa
19. mar 2009

No lyzovat urcite nie,ani neviete ako mozte nestastne spadnut,alebo niekto do vas vrazi..babetko jenadovsetko,moze byt aj velka chut lyzovat,aj nove lyze aj super nie,urcite lyzovat nie 😖

ivka22
19. mar 2009

My sme sa pred tyzdnom vratili z lyzovacky a uplne v pohodicke som lyzovala kazducky den...v takom skorom stadiu je dietatko uplne bezpecne ulozene...horsie by to bolo v neskorsom mesiaci, to asi by som neriskovala....

Akurat treba byt viac opatrny, ale to asi kazdy vie...
tehotenstvo nie je choroba... a hybat sa treba /samozrejme s rozumom/... 🙂

jamaat
19. mar 2009

ivka22 - úplne s tebou súhlasím.

melory
19. mar 2009

ejusa moja rec.

lenonka
21. mar 2009

aj ja súhlasím, dkial nefuníme od únavy treba sa hýbať

petra1985
21. mar 2009

ja by som to neriskovala nikdy nevies aky blazon ta naberie a to uz moze plod isto poskodit.. naco riskovat .. a keby sa tak stalo asi by som si to velmi vycitala

dobko
23. mar 2009

No som prekvapena kolko "spriaznenych dusi" sa naslo. Hned sa citim normalnejsie, nie ako daka ignorantka.Dokonca Jamaat bola v piatom mesiaci. Vidim , ze budem musite popracovat na mojej odvahe 🙂. Aj mne doktor povedal ze v tomto stadiu (1trim.)tie pady nie su take nebezpecne lebo je to este strasne malicke.

dobko
23. mar 2009

A este nieco pre Lul. Ja som si sice nic nezlomila ale Hanicke som vyklbila laket. Tak som s nou utekala na pohotovost mimo nasho bydliska, lebo sme vykendovali. Na rontgene bol iba jeden chlapik cize som musela byt s malou v miestnosti a drzat ju a pritom mi trosku zrentgenovali ruku. Aj som mu povedala ze som tehotna, ale nebolo inej moznosti. Ale moj doktor povedal ze pokial som mala tu zasteru a nebolo priamo oziarene brusko tak sa nemusim bat.

jery51
25. mar 2009

Ahojte aj ja som lyzovala, bola som v 10tt, pomaly som sa po svahu pomotala, ale bála som sa lyžiarov...
Inak je všetko v pohode, no kedže som veľmi spavá tak som si to neužila...
Snáď potom ked budeme učiť nášho štupla 😉

lenka1207
30. mar 2009

Ahoj Marget, ja som momentalne v 8tt a lyzovala som v 6tt a to som o svojom teho uz vedela. Bola som velmi velmi opatrna a neprepinala som sa. Myslim, ze cerstvy vzduch a trochu pohybu mne aj fazulke velmi prospel. Ale priznavam, ze je to velmi individualne. Ja mam absolutne bezproblemove teho - ziadne zvracanie a podobne - niekedy sa az zlaknem, ci je to naozaj 🙂 Sama to musis citit.

kafa
1. apr 2009

ahojte, no tak my sme boli cez vikend lyzovat a bolo to uplne v pohode.. sice som lyzovala iba v piatok, kedy bolo menej ludi a v sobotu uz bolo aj zle pocasie, aj vela ludi, tak som sa uz bala, ale inac v pohode 😉 akurat, ze som si nemohla dat tradicneho Jagermaistra na svahu 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre