Lyžovanie v tehotenstve je OK?

marget
29. jan 2007

Ahojte! Chcela by som sa vas spytat,ci neviete, ako je to s lyzovanim v prvom-druhom mesiaci tehotenstva. Som tehotna prvykrat. Dakujem! 🙂

lasenka
29. jan 2007

marget
lyzovala som v 1. mesiaci tehotenstva, ale to som este nevedela, ze som tehu... potom som sa neodvazila, kedze perfektne lyzovat neviem 😉

lyzenka
29. jan 2007

marget,

gratulujem k tehu............tiez som nad tym rozmyslala, ze keby som bola nahodou tehu, ci by som sa lyzovala alebo nie....a neprisla som na odpooved....ale som si len myslela, ze v podstate je to prijemny pohyb pre dietatko, ovsem ked sa ti na svahu nieco vazne nestane, pripadne ta niekto nezramuje.... 😕

lara1znk
29. jan 2007

ja by som to asi neriskovala, ja som tiez planovala lyzovanie doma cez vianoce, vlastne nakoniec ani nebol sneh ale aj tak som to uz vopred vzdala, tiez nie som dobry lyziar, mam sa este co ucit, takze ziadny risk by som na seba nebrala. Prve 3 mesiace su dost rizikove same o sebe.
Radsej opatrnejsie. 🙂

hanka274
29. jan 2007

myslim, ze v 1. je to v poho. Ved castokrat je to taka doba, ze ani o tom nevieme....V 2. uz by som asi nie, keby daco, moooc by som si vycitala....

vedvies
29. jan 2007

ja lyzujem celkom opatrne a velmi nepadam, ale neriskovala by som to, kazde spadnutie moze ohrozit babo 😨

lyzenka
29. jan 2007

vedvies,

takisto gratulujem k tehu.......musi to byt uzasny pocit.... 😵

froschka
29. jan 2007

ja sa na svoj snowboard chodim pozerat do pivnice 😀 tiez milujem zimu a jazdim dobre len stava sa ze aj spadnem s to nemienim v tehu za ziadnych okolnosti riskovat.Radsej si pockam jednu zimu a potom ozaj vychutnam ked aj s odreninami 😀

vedvies
29. jan 2007

lyzenka vdaka - je to fantazia, len tie poradne by mohli byvat castejsie 😉 tam totiz vidis, ze je to naozaj pravda a mimi sa dari.

emjee
29. jan 2007

ja by som to neriskovala, hoci lyzujem celkom v pohode, bez padov, minuly rok ma nabrala jedna sikovna zo zadu, pichla mi lyze medzi moje lyze, aby sa udrzala surovo ma odstrcila - kedze sa to zbehlo strasne rychlo, treskla som rovno na hubu a mila slecna nemala ani tolko chochmesu povedat prepac 😠

hanka274
29. jan 2007

😠

4a
29. jan 2007

holky, ono nejde o to, že jste třeba dobré lyžařky a nebojíte se. Jde o to, že vás někdo sejme. A to je průšvih a tomu se bohužel nikdy nevyvarujete ať jste sebelepší lyžař ☹

hanka274
29. jan 2007

toto je to prave orechove, makove.....
tak tak....pekne si to vystihla....

janinah
29. jan 2007

joj, až ma striaslo, keď som si prečítala názov, že niekto, kto je tehotná a vie o tom by sa išla lyžovať, určite neriskuj, stačí jeden nešťastný pád a ....

droby
29. jan 2007

az som zostala prekvapena z v tehotenstve lyzovat, ja sa prave tesim na to ze uz si nezalizujem a budem polovicku cakat s bruskom pod svahom a zahrievat sa... neriskovala by som ani za nic

mamacat
30. jan 2007

tiez sa pripajam k nazoru ze radsej neriskovat, ani v 1. trimestri ani neskor... je tam dost velke riziko ze spadnete alebo ze do vas niekto narazi...
raz som inac videla aj lyziara s klokankou v ktorom bolo mimi.... 😠 to je sila, co? 😕

certica
30. jan 2007

baby, ja som zase korculovala na in-line asi do 15tt, kym sa nam raz nestalo, ze jeden oproti letiaci machrujuci chalan nenabral mojho muza tak, ze zavadili v protismere o jeho nohu a ustali sme to nakoniec len vdaka tomu, ze som ho zrovna vtedy drzala za ruku. len si neviem predstavit, ako by to dopadlo, keby som na tej vnutornej strane bola ja a isli by sme rychlejsie. A ten chalanisko, co to zavinil, letel dobre 4 metre dopredu. mal zodraty cely bok od nohy az po trup a vyvrtnutu nohu.

certica
30. jan 2007

a kedze je tu tema lyzovanie, tiez ako emjee hovori, je to aj o ostatnych ludoch na svahu. takisto sa mi raz stalo, ze jeden chlap neustal zladovately povrch a napalil si to do mna zo zadu, lyzou rovno do mojho stehna, to bolo asi 3.den a do konca lyzovacky som uz nemohla poriadne ani chodit, nie este lyzovat. a ten debil sa ani len neunuval spytat, ci som v poriadku,albe aspon povedat buuu. vypli sa mi aj lyze, zostala som tam lezat a on sa jednoducho zdvihol a pokracoval v jazde. dobre nervy som mala 😠

adkag
30. jan 2007

no to je veru sila,aki su ti ludia drzi. my sme uz tiez boli na zimnej lyzovacke, ale ja som nelyzovala,kedze zrovna v tom case som mala spinenie a odporucili mi kludovy rezim, pekne som lezala a oddychovala na chate. keby to nebolo skomplikovane tym spinenim,asi by som sa odvazila ist lyziarov pozriet pod svah, ale lyzovat urcite nie. ved stale aj v spravach hovoria, ako do seba lyziari narazili a bol z toho skoro smrtelny uraz. takze ja sa ani tak nebojim svojich padov, jazdim velmi opatrne, ale skor narazov od druhych bezohladnych lyziarov -a tych je v dnesnej dobe dost.

marget
autor
30. jan 2007

Ahojte babenky! Vdaka za vas nazor, ja som v tomto smere tiez radsej opatrnejsia,len som chcela vediet, ci to neprehanam... 😉 ale v tomto smere opatrnosti nikdy nie je dost 😉 Mali sme ist s drahym lyzovat cez jarne prazdniny, a tak teraz to asi zrusime, alebo ho budem cakat pod kopcom 😎

zuzula
30. jan 2007

Marget, dovolenku neruste, ved sa daju robit ine veci, prechadzat, posedavat na svahu s horucou cokoladou v ruke a opalovat sa, pripadne mozno vozit na tej srande co sa da pod zadok🙂)
Ale lyzovanie by som neriskla ani nahodou, za to to nestoji a ved este mame pred sebou toolko lyzovaciek.. 🙂

hanka274
30. jan 2007

jasne marget, nelyzuj, ja som to myslela tak, ze v tom 1.mesiaci clovek fakt niekedy ani nevie ze je tehu....Ale akonahle by som ja vedela, nelyzovala by som a ani ine podobne sporty....
ahojcek!

evickaleh
30. jan 2007

Ahoj marget, neber to v zlom ale tato otazka bola podla mna zbytocna, samozrejme ze nelyzuj 😉 , predsa len hrozi ti riziko padu, ale moze do teba niekto vrazit. To by som neriskovala, nestoji ti to za to ver mi 😉 este sa nalyzujes vela ked sa malicky narodi.

kafulienka
30. jan 2007

ahoj marget, presne vcera som stala pod svahom a vyckavala mangelika, a to sme si na tuto sezonu kupili komplet vystroj a tesili sa, ze si konecne uzijeme 😀 ale mna to vooobeeec nemrzelo 😎, ja som totiz uz pri kupe hovorila, ze sice je to ok, ze si ju kupujeme obaja, ale ze ja by som bola radsej,keby ze moja ostane nedotknuta 😉 a dakujem Bohu, malinke je v brusku 😅

lasenka
30. jan 2007

kafulienka
tiez som tak zacala ako ty... novy overal,lyze ,lyziarky... a mala fazulka v brusku 😉

melory
30. jan 2007

nelyzuj - nesportuj, ale chyb sa, napriklad zora coborova na fajn cviky a su cviky pre tehulky vsade kde pozres

melory
30. jan 2007

sorry, nie chyb sa ale hyb sa

tilly
30. jan 2007

ja som bola lyžovať deň pred tým, ako som zistila, že som tehu 😀

sofika
30. jan 2007

Marget, gratulujem k babatku a zbytocne to neriskuj. My sme boli tiez lyzovat nedavno. Ja len tak myslou a moja polovicka si to poriadne uzila. Ja som si zase poriadne poplavala. Sport mozes robit aky chces, len pritom nesmies spadnut, ani nejako specialne vyskakovat.

melory
30. jan 2007

tak to moja sesternica si tak super zaplavala, ze potratila. 😔

lasenka
30. jan 2007

tiez som lyzovala prvy mesiac, chodila som pravidelne na aerobic, ale potom som s tym skoncila a chodili sme s muzikom na tury... ako hovori melory, treba sa hybat

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre