Mali ste doma mačku počas vášho tehotenstva?

ivis_iv
3. aug 2017

Ahojte 🙂 chcela som sa opýtať , či niektorá mate doma mačičku britskú, ale pod. a ste tehotná ? myslím normálne v byte. alebo skúsenosti s týmto.

misinka0611
3. aug 2017

Nemam britskú mam z ulice, sme ju prichýlili ako cca mesačnú a som v 36 tt.

mima86
3. aug 2017

Mam doma 4 macky - 3x main coon a jednu domacu. Normalne som otehotnela aj vynosila zdrave deti, dokonca dvojicky. Ale tych reci, co som sa napocuvala ...

babulkomale
3. aug 2017

nastuduj si prenos toxoplazmozy, ak ti ide o toto...skor ju ludia dostanu z okakanej zeleniny zo zahrady, co si neumyju, alebo z ruk. Ludia su riadne prasiatka slusne povedane a valaju to na macky :D
Aj ja som mala micky dnu a vsetko v poriadku.

angelina1003
3. aug 2017

Aj my sme mali ked som bola tehotna vnutri a aj mame
aj ja som sa napocuvala ale tobi sa z roho strasiak...am sa niekto boji toxoplazmozy staci spravit macke testy...ale vacsia pravdepodobnost je dostat ju zo zle umyteho ovocia alebo zeleniny a zle upravenejp masa ako od macky....

mareen1
3. aug 2017

To su len, snad uz pomaly prekonane, predsudky, ze macky su v tehotenstve nebezpecne...a bytove uz vobec nie. Prenos toxoplazmozy od macky zijucej v byte je nemozny. Ja sama mam za sebou dve tehotenstva a k tomu dve macky a toxo som podla testov este nikdy neprekonala. Toxoplazmoza sa prenasa vacsinou pri manipulacii so zeminou, zo zle umytej zeleniny a pod. 🐱

cuculiatko88
3. aug 2017

Teraz som 3x tehotna,nasi maju v byte kocura uz 8 rokov,ten kocur je cistotnejsi ako vacsina ludi co sa boja ze macky roznasaju choroby...vsetky testy na toxo som mala negativne a to som kocurovi cistila aj zachod 😉

ivis_iv
autor
3. aug 2017

lebo sa s priateľom stahujeme do bytu, a chcela by som nejaku spoločnosť zvieraciu kedže on je stále v práci a ja trčim doma🙂 a tiež počuvam, že či som normálna mačku teraz :D ... ale samu by ma tam fakt asi mrle zožrali.

lenkaam_1
3. aug 2017

My mame zoo....doma psika a dva osmaky (nieco ako potkan s veverickou) u maminy macku (k mamine chodim minimalne 1x za 2 dni a tu macinu mame uz 17rokov tj vzdy ked pridem je rada ze ma vidi a hned si na mna lahne najcastejsie na brusko 🙂 u svokry dalsi psik....
A vonku ked vidim nejakeho zvera neodolam nepohladkat tulave netulave...a sme oki 🙂 cakame zdrave chlapciatko

deti95060810
3. aug 2017

ja som dostala toxo pri 3 tehu...poslali ma na infekčné do nemocnice...Ich prvá otázka - máte doma mačku? Takže to nebude až taký výmysel.... Mačku sme nemali ani v dome, behala len po dvore - podĺa lekárov to je jedno....takže vyber si....

deti95060810
3. aug 2017

@lenkaam_1 zatiaľ zdravé, mne toxo zistili asi tak 2 mesiace pred pôrodom....😉

ciernypes
3. aug 2017

Pozor,loznam 2zeny kt kvoli svojim,bytovym mackam potratili a tie macky sa nikde netulali,len byt.Jedna z tych zien tu macku dala aj vysetrit a bola prenasacka toxoplazmozy,a ona vyhadzovala macacie wc,tak ze mala rukavice,sa cudovala no le

lenkaam_1
3. aug 2017

@deti95060810 nemyslim si ze by mi nieco nasli 🙂 samozrejme po tom ako pohladklam pomojkam "nedomace" zvieratko tak umyvam ruky....je mi luto ze ti ju zistili ako to potom riesia? Lieky?

minttu
3. aug 2017

@ivis_iv Mame macku poulicnu, v byte aj v posteli, aj pocas tehotenstva. @ciernypes Prosim ta dovzdelaj sa kym zacnes rozsirovat taketo famy. Nemozes vediet, ze niekto potratil KVOLI macke a uz vobec nie kvoli ktorej konkretnej macke. Ci kvoli tej co mas doma, ale tej co beha po dvore. To su take povedacky starych bab. Toxoplazma sa do tela dostane kontaminovanym jedlom; maso, ovocie, zelenina. Zjes slabo ocistenu mrkvu pochadzajucu od babicky z dediny zo zeminy ktoru obsrala infikovana anonymna macka. A to ze doma ziadnu macku nemas ta nezachrani.
Okrem toho, vacsine potratov nedochadza kvoli nejakym externym okolnostiam, ale kvoli roznym vyvojovym vadam na ktore je tazko prist. Takze take reci ako "znama potratila, lebo ma doma britsku macku", alebo "znama potratila, lebo zodvihla tazku tasku" su bludy.

ciernypes
3. aug 2017

V skratke,jej povedali,ze nemusi byt v kontskte s macacim hovnom,staci ked ho pohladka lo chvoste a ak ma kocur toxo,co ten jej mal mohla sa tak nakazit,lebo ona mu wc cistila v rukaviciach...takze,je to na zvazenie mat macky v tehu,ja by som neriskovala zbytocne i ked je vela tehotny s mackami bez lroblemov ale vela na to aj doplati....Moja teta tiez kvoli kocurovi potratila a to bol bytovy kocur.nikam nebehal,potom ho vyhodila a uz donosila zdrave dieta.

lenkaam_1
3. aug 2017

Nemyslim si ze ked je macka doma a neprichadza do styku s inym zvieratkom tak by ta rto malo ohrozit....spytaj sa doktorky to budes mat naj...tu budu vzdy 2 tabory jeden na vsetko povie oka a druhy provlem podla skusenosti....doktorka bude vediet najelpsie 🙂

misinka0611
3. aug 2017

@ciernypes By ma zaujimalo, ze ako došli na to, ze potraty boli kvoli mačkám. Pýtam sa v dobrom.

lenkaam_1
3. aug 2017

@ciernypes a akp voes ze potratili koli macke????😂 rop je smiesne nehnevaj sa

ciernypes
3. aug 2017

@minttu ja loznam osobne 2zeny kt kvoli mackam lotratili ta jedna z nich dala vysetrit aj toho kocura a toxo sa unho potvrdilo.bol prenadacom,tak comu akoze nerozumies,stoji ti niekto na kabliku??????

minttu
3. aug 2017

@misinka0611 Mas pravdu, nemohli na to nijako dojst.

ciernypes
3. aug 2017

@lenkaam_1 citsj pozorne

ciernypes
3. aug 2017

@minttu ano ale macacim hovnom

lenkaam_1
3. aug 2017

@ciernypes kolo tomu ze ked mala macku doma tak poyratila a ked ju dala prec donosila? Vies kolko je spontannych potratov? Bez maciek? Napr viac ako 50% prvprodiciek potrati....to ze donosila po tom ako dala macku prec je nahoda

pininka
3. aug 2017

Sesternica ma macky a dostala v druhom tehu toxoplazmozu a kolisali jej v kuse vysledky,takze prakticky pol tehu brala len antibiotika,takze isto to nieje ptekonana povera. Ja by som to urcite neriskovala, to radsej maleho psika.

minttu
3. aug 2017

@ciernypes Bol aj nejaky sudny proces pri ktorom sa dokazala vina tomuto konkretnemu kocurovi, alebo sa priznal sam?

lenkaam_1
3. aug 2017

@ciernypes napr ked sa potvrfila ta toxoplazmoza nemusi znamenat potrat preboha.....
Pride mi to podobne ako nesmies kupovat vybavicku lebo ak nakupis tak potratis....alebo zenich nesmie vidiet nevestu v satach pred svadbou....alebo ked ti prejde cierna macka cez cestu....blaa blAAA

lenkaam_1
3. aug 2017

😂😂😂😂

misinka0611
3. aug 2017

@minttu samozrejme ze pes ( ciernypes ) nikdy mačky nebude mat rad 😂😂😂

minttu
3. aug 2017

@misinka0611 Ja umriem od smiechu mne to vobec nedoslo 😅 👏👏

mrkvicka060
3. aug 2017

@ivis_iv je rozdiel ked mas doma v byte X rokov macku a zrazu otehotnies. Velmi mala pravdepodobnost, ze sa niecim nakazis (za predpokladu, ze macka sa netula kade tade po vonku, ale zije len v byte). Riziko je vtedy, ked si tehotna a prides do styku s cudzimi poulicnymi mackami alebo mackami zijucimi na dvore na dedine... logicky...

ciernypes
3. aug 2017

@lenkaam_1 len oni dali vysetrit aj kocura,kt bol prenasacom toxoplazmozy a zil s nimi v byte,tak mi netvrd,ze to dostala zo vzduchu.ja chapem,ze vsetky co tu prispievate bud daku macku doma mate alebo ste mackofilky,preto sa vam to nepaci,ze aj macka je prenasatelkou toxoplazmozy a lreto su macky aj z toho dovodu obvinovane,ale fakty su fakty....jasne ze toxo sa da dostat aj zo suroveho masa,zeleniny,ale kt tehotna bude v tehu taka neobozretna a bude jest surove maso,udeniny ci surovu zeleninu????Ved su aj take,no ja som pisala teraz priklad,ked zena potratila kvoli macke nakazenej toxo..a nie kvoli tomu,ze sa v tehu napchavala surovym masom...Su aj pripady ked macka nakazi cloveka toxoplazmozou,sice ich moze byt menej,ale SU,yak preco riskovat???????Ale kazdy nech si urobi ako sam chce.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre