Majú na tehotenstvo vplyv ovčie kiahne manžela?

veronika1982
29. okt 2008

chcem sa opytat. priatel este nemal ovčie kiahne a teraz krsniatko donieslo domov zo skolky. bol s nim v kontakte a lekarka povedala ze by sa teraz nemal zdrziavat so mnou v kontakte aby to nemalo vplyv na babätko. ale ako to moze mat vplyv ked inkubačná doba je až cca 10 dní. co ak ich vobec nebude mat a my sa teraz neuvidime?

shela
29. okt 2008

veronika...je velka pravdepodobnost ze tvoj manzel tie kiahne dostane ked ich este nemal...je to velmi nakazlive...a v tvojom pripade- ked si ich uz mala tak by nemal byt ziaden problem kedze uz mas protilatky...takze by to nemalo mat vplyv na babo.. ved nerobili ti testy na zaciatku tehu? (rubeola atd...)

veronika1982
autor
29. okt 2008

shela na rubeolu mi robili a mala som to v poriadku ze mam este v sebe tie protilatky ci co ked nas ockovali.

shela
29. okt 2008

vies pred 2-3 tyzdnami sme boli v nemocnici ..mysleli sme ze nasa mala dostala rubeolu..ale nakoniec to bola len viroza...no a vysvetlili mi ze oni robia testy na zaciatku a ked mas v tele protilatky tak nieje ziadne riziko ...horsie by bolo keby si tu chorobu vobec nemala a bola by si v prvom trimestri...toto by bolo nebezpecne...ja ked som cakala malu som bola v styku s chorymi synovcami-obaja mali kiahne...a vsetko bolo v poriadku kedze som tu chorobu uz mala...tak neboj sa nicoho...ved nakoniec je sanca ze manzel to vobec nemusi chytit

veronika1982
autor
29. okt 2008

shela my mame 3 tyzdne pred svadbou a mam take tusenie ze uz nic horsie nemoze byt uz len to aby dostal kiahne a mna porazi. tiez si myslim ze by to nemalo mat vplyv a dakujem trochu si ma upokojila. dnes som bola v poradni ale vobec ma to nenapadlo pytat sa na to.

dadkabb
29. okt 2008

veronika moj maly dostal kiahne ked som bola v 3 mesiaci.lekarka mi povedala ze ked som uz kiahne mala tak sa nemusim bat...a priatel???no tam je dost velka pravdepodobnost ze ich dostane.ale teoreticky ak mate 3 tyzdne do svadby tak uz by mohol byt na den D poriadku...

veronika1982
autor
30. okt 2008

sme sa to tiez zda divne ze by som nemala byt v kontakte ked som si pomyslela ze co take mamicky ktore cakaju babätko a ich deti ich maju. ale zase niektory doktory tvrdia ze na teba to nema vplyv lebo ty uz mas protilatky ale babätko v tebe ich este nema. tak neviem. uz mam z toho hlavu velku aku balon a mam strach. ale hadam to nakoniec nejako aj dobre dopadne.

dadkabb
30. okt 2008

spomenula som si ze je tu jedno riziko...ak mas oslabenu imunitu tak by si mohla dostat pasovy opar (herpes)...doktorka mi vtedy vravela aby som sa s malym velmi nepusinkovala a vzdy ked mu ponatieram kiahne tak si mam vyumyvat ruky...ale to je jasne...hlavne sa nestresuj 🙂

veronika1982
autor
30. okt 2008

volali sme doktorovi ktory sa pozrel do jeho kartya ubezpecil nas ze mal uz kiahne a ze dokonca bol potom po nich aj ockovany pre pripad aby nedostal dalsie. takze som si vydychla aj ked obavy som mala neskutocne. ja si napr. pamätam ked som mala kiahne ze nas mamka natierala bielou mastou. som bola aj nahnevana na svokru ze ako si to nemoze pamätat ake choroby mali deti. ale nakoniec sa to takto vyriesilo.

ciernovlaska
30. okt 2008

nechcem sa vam pliest do diskusie, ale rubeola a ovcie kiehne su odlisne ochorenia, nie? Rubeola v prvom trimestri moze u matky, ktora nemala protilatky, sposobit vrodene vyvojove chyby, ale neviem, ako je to s ovcimi kiahnami. Myslim, ze proti ovcim kiahnam sme vsetci boli zaockovani v detstve, alebo sa mylim?

luckam77
6. júl 2010

mne detska dokina povedala ze ak ma druhe dieta kiahne tak to vplyva na tehotnu len v prvom trimestri....dufam ze to je pravda...teraz je maly vyhadzany tak uvidime pôjdeme k pediatrovi a uvidim co mi povie...snad to je z niecoho co zjedol...ale z coho???teraz mam vsetko skusat???slak ma z toho trafi...

gocrazy
23. júl 2010

ahojte,

kiahne su nebezpecne pre tehotnu zenu ked ich nemala najma na konci prveho trimestra, kedy sa ukoncuje vyvoj vsetkych organov a vtedy dochadza k najvacsim anomaliam.ja som sa prave vyliecila z kiahni, na moju smolu som ich dostala den po tom, co sme sa s manzelom snazili o babatko a mala som plodne dni. otehotnela som ale na infektologii na kramaroch ma ubezpecili ze v mojom pripade to neovplyvnilo vyvoj plodu,kedze v case choroby u mna doslo k oplodneniu vajicka a az po chorobe k uhniezdeniu. tak dufam ,ze porodim zdrave dietatko...

1ivanka1
1. dec 2015

@gocrazy ahoj, ako to dopadlo u teba s ovcimi kiahnami? babo zdrave?

gocrazy
1. dec 2015

@1ivanka1 ahoj, dcerka sa narodila zdrava
Mala som sice komplikacie pocas tehotenstva, ale to s kiahnami nesuviselo

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre